
Справа № 185/7771/17
Провадження № 2-а/185/75/18
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 березня 2018 року м.Павлоград
Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі головуючого судді Зінченко А.С., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу № ЄУ 185/7771/17 за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Павлоградської районної державної адміністрації Дніпропетровської області про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити певні дії, а саме щодо відмови у призначенні адресної допомоги, як внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання з 14 серпня 2017 року.
Позовна заява мотивована тим, що 12 лютого 2015 року позивач була взята на облік як особа, переміщена з тимчасово окупованої території України. Позивач звернулася до Управління соціального захисту населення Павлоградської районної державної адміністрації Дніпропетровської області із заявою для отримання грошової допомоги за фактичним місцем проживання. Згідно заяви з 13 лютого 2015 року нараховувалася щомісячна адресна допомога внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. Адресна допомога нараховувалась з 13 лютого 2015 року до 14 серпня 2017 року. Розмір щомісячної адресної допомоги складав 884 грн. В подальшому, починаючи з 14 серпня 2017 року відповідачем такі виплати були припинені, оскільки підстав для призначення позивачу адресної допомоги як внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, не має. Свою відмову відповідач мотивує тим, що в переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення відсутнє село Староласпа, Тельмінівського району Донецької області, де позивач була зареєстрована раніше. Довідка про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи є дійсною. Постановою Верховної ради України «Про визначення окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та луганської областей, в яких запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування» від 17 березня 2015 року № 252-VIII визначено, що село Староласпа Тельманівського району Донецької області, де зареєстрована позивач, знаходиться на тимчасово окупованій території України, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження.
В запереченнях на позов відповідачем зазначено, що позивач перебуває на обліку в Управлінні соціального захисту населення Павлоградської районної державної адміністрації як внутрішньо переміщена особа з 13.02.2015 року. Адресну допомогу переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на останній шестимісячний термін отримувала з 15.02.2017 по 14.08.2017 включно. Постановою Кабінету Міністрів України від 31.05.2017 № 370 «Про внесення змін до порядків, затверджених постановами Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505 і від 22 вересня 2016 р. № 646» внесено зміни до Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (надалі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 505 «Про надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг». Внесеними змінами до п. 2 Порядку передбачено, що грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад, з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців. Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085-р. Постанова Кабінету Міністрів України № 370 набрала чинності 03.06.2017 року з моменту розміщення на офіційному веб-сайті Кабінету Міністрів України у відповідності до статті 52 Закону України «Про Кабінет Міністрів України». Положення Постанови Кабінету Міністрів України № 370 застосовується до правовідносин, що виникають при призначенні адресної допомоги на новий шестимісячний термін. На наступний шестимісячний термін Позивач звернулась 15.08.2017 до відповідача з заявою про призначення адресну допомогу переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг. В переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та переліку населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, відсутнє зареєстроване місце проживання Позивача: Донецька область, Тельманівський район, с. Староласпа. Відповідно до чинного законодавства Позивач не має підстав для призначення адресної допомоги переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг на наступний шестимісячний термін з 15.08.2017 року.
Позивач, представник позивача в судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, представник позивача надав суду заяву, у якій просить розглянути справу за його відсутності, позовні вимоги підтримав.
Представник Управління соціального захисту населення Павлоградської міської ради у судове засідання не з’явився, надав суду заяву у якій просить розглянути справу за його відсутності, проти позовних вимоги заперечує, просить відмовити повністю.
Відповідно до ч. 3 ст. 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно з ч.3 ст.194 Кодексу адміністративного судочинства України учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження на підставі наявних у суду матеріалів.
Враховуючи, що від всіх учасників справи надійшли заяви про розгляд справи за їх відсутності, суд розглядає справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши письмові докази, які містяться в матеріалах справи, та оглянувши матеріали пенсійної справи позивача, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню частково з наступних підстав.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що з 13 лютого 2015 року ОСОБА_1 перебуває на обліку у Управлінні соціального захисту населення Павлоградської районної державної адміністрації Дніпропетровської області як особа, переміщена з тимчасово окупованої території України, що підтверджується матеріалами справи, та визнано відповідачем.
Згідно з довідкою № НОМЕР_1 від 13 лютого 2015 року ОСОБА_1 постійно проживала за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, і перемістилась з тимчасово окупованої території (району проведення антитерористичної операції) в Дніпропетровську область, Павлоградський район, с. Богуслав, пров. Горькового, буд. 21. Термін дії довідки безстроковий.
Відповідачем була призначена щомісячна адресна допомога позивачу, як особі, яка переміщується з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 4819 грн. 23 коп., з 15.02.2015 року по 14.08.2017 року, що підтверджується довідкою № 1712 від 15 вересня 2017 року та не заперечується сторонами по справі
Згідно повідомлення від 15.09.2017 року № 03/1978-17 відмова УСЗН Павлоградської районної державної адміністрації Дніпропетровської області на заяву позивача щодо призначення адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрати на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг обґрунтоване тим, що село Староласпа Тельманівського району Донецької області не внесено до Переліку населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, який затверджений розпорядженням КМУ від 07 листопада 2014 року №1085-р, а тому відсутні підстави для призначення адресної допомоги.
Механізм видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції (далі - довідка), та надання цим особами щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, врегульований Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік особи, яка переміщується з тимчасово окупованої території України або району проведення антитерористичної операції, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 509 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин; далі - Порядок № 509), та Порядком надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 р. № 505 (в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин; далі - Порядок № 505)..
Згідно з пунктом 1 Порядку № 509 довідка є документом, який видається громадянам України, іноземцям та особам без громадянства, які постійно проживають на території України і переміщуються з тимчасово окупованої території або району проведення антитерористичної операції (далі - особа, яка переміщується).
За приписами пункту 2 Порядку № 509 для отримання довідки особа, яка переміщується, звертається із заявою встановленої форми до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах рад (далі - уповноважені органи).
Грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців. Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085 (пункти 2, 3, 5 Порядку № 505).
Статтею 1 Закону України від 02.09.2014 р. № 1669-VII "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" визначено, що територія проведення антитерористичної операції - це територія України, на якій розташовані населені пункти, визначені у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, розпочата відповідно до Указу Президента України "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014 року "Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України" від 14 квітня 2014 року № 405/2014.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 № 1085-р в редакції Розпорядження Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1276-р затверджений Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та Перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення (далі Перелік № 1085-р).
Відповідно до п. 2 Порядку надання щомісячної адресної допомоги внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого постановою КМУ № 505 від 1 жовтня 2014 р. (в редакції від 22.12.2016 року) грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців. Тобто позивачу правомірно була призначена та надавалась адресна допомога.
Постановою КМУ № 370 від 31.05.2017 до зазначеного Порядку були внесені зміни та п. 2 викладено в наступній редакції: "Грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які перемістилися з тимчасово окупованої території України, населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, розташованих на лінії зіткнення, а також внутрішньо переміщеним особам, житло яких зруйновано або стало непридатним для проживання внаслідок проведення антитерористичної операції та які взяті на облік у структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців. Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, затверджено розпорядженням Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 р. № 1085 (Офіційний вісник України, 2014 р., № 92, ст. 2655; 2015 р., № 98, ст. 3368).".
Відповідно до п. 3 зазначеного Порядку № 505 для призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім’ї подає до уповноваженого органу або установи уповноваженого банку (у випадку, передбаченому пунктом 5 цього Порядку) заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред’являє довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб усіх членів сім’ї.
Отже, як на дату звернення ОСОБА_1 до відповідача, а саме, 13 вересня 2017 року, так і на теперішній час, село Староласпа Тельманівського району Донецької області не включено до Переліку № 1085-р, а тому відповідач, відмовляючи 15 вересня 2017 року у призначенні адресної допомоги з 15 серпня 2017 року, діяв правомірно, керуючись положеннями Порядку № 505 та Переліку № 1085-р в редакції Розпорядження Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1276-р. в їх сукупності, оскільки були відсутні підтвердження того, що органи державної влади території, на якій зареєстроване місце проживання позивачки, тимчасово не здійснюють свої повноваження, або населений пункт розташований на лінії зіткнення. Тобто, була відсутня правова підстава для призначення позивачу адресної допомоги на наступний термін.
Враховуючи, що на дату відмови у призначенні адресної допомоги, а саме 15 вересня 2017 року, відповідач діяв правомірно, на підставі закону, а саме керуючись положеннями Порядку № 505 та Переліку №1085-р, то суд вважає, що його дії були законні, а тому не має підстав для задоволення позову в частині визнання дій відповідача протиправними.
Разом з тим, суд, розглядаючи питання про зобов'язання УСЗН Павлоградської районної державної адміністрації Дніпропетровської області призначити адресну допомогу з 15 серпня 2018 року, прийшов до наступного.
Статтею 3 Конституції України визначено, що людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави.
Крім того, Конституція України передбачає, що не може бути привілеїв чи обмежень за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками (стаття 24); кожному гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання (стаття 33); громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом (стаття 46).
Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20 жовтня 2014 року №1706-VІІ встановлює гарантії дотримання прав, свобод та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб.
Частина 1 статті 1 Закону визначає, що внутрішньо переміщеною особою є громадянин України, який постійно проживає в Україні, якого змусили або який самостійно покинув своє місце проживання у результаті або з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту, тимчасової окупації, повсюдних проявів насильства, масових порушень прав людини та надзвичайних ситуацій природного чи техногенного характеру. Зазначені обставини вважаються загальновідомими і такими, що не потребують доведення, якщо інформація про них міститься в офіційних звітах (повідомленнях) Верховного Комісара Організації Об'єднаних Націй з прав людини, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародного Комітету Червоного Хреста і Червоного Півмісяця, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, розміщених на веб-сайтах зазначених організацій, або якщо щодо таких обставин уповноваженими державними органами прийнято відповідні рішення.
Стаття 4 Закону визначає облік внутрішньо переміщених осіб шляхом видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Підставою для взяття на облік такої особи є наявність реєстрації місця проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення. Для отримання довідки внутрішньо переміщена особа має звернутися до структурного підрозділу місцевої державної адміністрації з питань соціального захисту населення за місцем фактичного проживання із заявою про отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Як вбачається з розпорядження Кабінету Міністрів України від 07 листопада 2014 року № 1085р в редакції Розпорядження Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1276-р, яким затверджено Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, на яке посилається відповідач як на підставу відмови, село Староласпа Тельманівського району Донецької області не входить до цих переліків.
Однак, факт тимчасової окупації, порушення прав людини та не функціонування органів державної влади на території, де зареєстрований позивач, а саме в с. Староласпа, підтверджується Постановою Верховної Ради України № 252 від 17 березня 2015 року «Про визначення окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, в яких запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування», згідно якої було тимчасово запроваджено особливий порядок місцевого самоврядування, в окремих районах, містах, селищах і селах Донецької та Луганської областей, що знаходяться на територіях, які розташовані між державним кордоном України з Російською Федерацією, урізом води Азовського моря та лінією, яка визначена додатком до цієї Постанови, що відповідає Мінському меморандуму від 19 вересня 2014 року, а також Постановою Верховної Ради України № 254-VІІІ від 17 березня 2015 року «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями»
Згідно лінії розмежування, яка була визначена за Постановою ВРУ № 252 від 17 березня 2015 року, село Староласпа Тельманівського району Донецької області знаходиться на тимчасово окупованій території.
Крім цього, суд приймає до уваги той факт, що Постановою Верховної Ради України від 20 травня 2015 року № 457-VІІІ «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України від 11 грудня 2014 року № 32-VIII "Про зміни в адміністративно-територіальному устрої Донецької області, зміну і встановлення меж Волноваського, Новоазовського та Тельманівського районів Донецької області" було змінено межі Тельманівського району, зокрема земель, що знаходяться у віданні Андріївської селищної ради, Мирненської селищної ради, Гранітненської сільської ради, Новоселівської сільської ради, Старогнатівської сільської ради, Чермалицької сільської ради.
Село Староласпа віднесено до Староласпинської сільської ради Тельманівського району і вказаною Постановою ВРУ не увійшло до території Волноваського району, який контролюється владою України, а залишилося у складі тієї частини Тельмінавського району, на території якої органи державної влади України не здійснюють свої функції.
Аналізуючи вищенаведене, суд вважає, що Постановою Верховної Ради України № 252 від 17 березня 2015 року фактично було визнано, що село Староласпа Староласпинської сільської ради Тельманівського району Донецької області знаходиться на окупованій території, яка розташована між державним кордоном України з Російською Федерацією, урізом води Азовського моря та лінією, яка визначена додатком до цієї Постанови, що відповідає Мінському меморандуму від 19 вересня 2014 року, тобто на території, яка не контролюється владою України.
Відповідно до п.1 ст.92 Конституції України права і свободи людини і громадянина, гарантії цих прав і свобод; основні обов'язки громадянина - визначаються виключно законами України.
За таких обставин суд приходить до висновку про те, що відсутність в Переліку, затвердженому розпорядженням Кабінету Міністрів України № 1085р від 07 листопада 2014 року в редакції Розпорядження Кабінету Міністрів України від 02 грудня 2015 року № 1276-р населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, села Староласпа Староласпинської сільської ради Тельманівського району Донецької області, на території якого зареєстрований позивач, не може бути підставою для відмови у захисті його прав, а тому суд вважає можливим зобов'язати УСЗН Павлоградського районної державної адміністрації Дніпропетровської області призначити ОСОБА_1 адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг з 15 серпня 2017 року по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.
Щодо вимог позивача про зобов'язання відповідача утриматись від подальшого призупиення виплати адресної допомоги суд зазначає наступне.
Згідно ч. 1 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Отже, необхідною умовою для звернення особи до суду з адміністративним позовом є обов'язкова наявність порушення прав, свобод чи інтересів цієї особи у сфері публічно-правових відносин. Якщо за результатами розгляду справи факту такого порушення не встановлено, у адміністративного суду немає правових підстав для задоволення позову.
Тобто правовою підставою для звернення до адміністративного суду є захист порушених прав, свобод чи інтересів, право на позов у особи виникає лише після порушення відповідачем її права, захисту підлягає вже порушене право, а не те, яке може бути порушено у майбутньому і щодо якого невідомо, буде воно порушено чи ні, тому вимоги позивача щодо зобов'язання відповідача утриматись від подальшого призупиення виплати адресної допомоги направлені на майбутнє, і суд не має можливості встановити наявність або відсутність порушення прав позивача , тому в цій частині позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Відповідно до ст. 139 КАС України при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб’єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору. При частковому задоволенні позову, у випадку покладення судових витрат на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, суд може зобов’язати сторону, на яку покладено більшу суму судових витрат, сплатити різницю іншій стороні. У такому випадку сторони звільняються від обов’язку сплачувати одна одній іншу частину судових витрат. При задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст. 2,5,6,14,72, 139,241-246 КАС України, суд,-
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Павлоградської районної державної адміністрації Дніпропетровської області про визнання рішення протиправними, зобов'язання вчинити певні дії – задовольнити частково.
Зобов’язати Управління соціального захисту населення Павлоградської районної державної адміністрації Дніпропетровської області призначити та виплатити ОСОБА_1 адресну допомогу внутрішньо переміщеним особам для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг з 15 серпня 2017 року по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж на шість місяців.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.371 КАС України допустити негайне виконання рішення суду в частині виплати адресної допомоги у межах суми за один місяць.
Стягнути з Управління соціального захисту населення Павлоградської районної державної адміністрації Дніпропетровської області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 витрати на сплату судового збору у розмірі 320(триста двадцять) грн.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Павлоградський міськрайонний суд Дніпропетровської області шляхом подачі в 30-денний строк, з дня його проголошення, апеляційної скарги.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Учасник справи, якому повне рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження відповідно та в порядку і строки, визначені ст. 295 КАС України.
Рішення знаходиться в Єдиному державному реєстрі судових рішень за веб - адресою:http://reyestr.court.gov.ua.
Суддя А. С. Зінченко