
Справа № 508/751/17
У Х В А Л А
Іменем України
"21" серпня 2017 р. смт. Миколаївка
21 серпня 2017 року.
Слідчий суддя Миколаївського районного суду Одеської області Медвєдєва О.Г., з участю: секретаря Мазарак Н.А, прокурора Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_1, заступника начальника ВП - начальник СВ Миколаївського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_2, розглянувши у судовому засіданні в смт. Миколаївка клопотання заступника начальника ВП - начальника СВ Миколаївського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_2, погодженого з прокурором Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_3 про призначення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти Миколаївської районної державної адміністрації.
В С Т А Н О В И В :
Заступник начальника ВП-начальник СВ Миколаївського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_2, за згодою прокурора Комінтернівської місцевої прокуратури Одеської області ОСОБА_1 звернулась до слідчого судді Миколаївського районного суду Одеської області з клопотанням про призначення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти Миколаївської районної державної адміністрації.
Заступник начальника ВП-начальник СВ Миколаївського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_2М у судовому засіданні підтримала клопотання та просила його задовольнити.
Прокурор у судовому засіданні не заперечував проти задоволення клопотання.
Особа, у володінні якої знаходяться речі і документи, - т.в.о. начальника відділу освіти Миколаївської РДА ОСОБА_4, в судове засідання не з’явилась, направив до суду заяву та просила провести розгляд клопотання без її участі, не заперечувала проти проведення ревізії.
Вивчивши клопотання, матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, дослідивши матеріали кримінального провадження №12017160370000085 вважаю, що клопотання заступника начальника ВП-начальник СВ Миколаївського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_2М підлягає задоволенню з наступних підстав.
З клопотання заступника начальника ВП-начальник СВ Миколаївського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області вбачається, що 10 березня 2017 року до чергової частини Миколаївського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області надійшли матеріали з Управління захисту економіки в Одеській області про те, що 13 жовтня 2014 році між відділом освіти Миколаївської районної державної адміністрації та ТОВ «ДІО-Сервіс» було укладено договір про заміну системи опалення та радіаторів в Ісаївському дитячому саду, розташованого в с. Ісаєво Миколаївського району Одеської області, і відповідно до договору, підряднику який не є платником податку на додану вартість було безпідставно перераховано кошти в сумі 33 321 гривень 80 коп..
Згідно акту №1 прийому виконаних будівельних робіт за жовтень 2014 року Ісаївського дитячого саду, в приміщенні Ісаївського дитячого саду встановлені стальні радіатори маркувальне позначення котрих «RADIK KORADO» тип 22, різних розмірів.
При проведені огляду місця події від 3 вересня 2017 року було встановлено, що в приміщенні Ісаївського дитячого саду встановлені стальні радіатори маркувальне позначення котрих «TSEN442».
Крім того було встановлено, що 13 жовтня 2014 році між відділом освіти Миколаївської РДА та ТОВ «ДІО-Сервіс» було укладено договір про заміну твердопаливного котла в Стрюківській ЗОШ 1-3 ступенів, розташованої за адресою: Одеська область Миколаївський район с. Стрюкове. Відповідно до зазначеного договору, підряднику який не є платником податку на додану вартість було безпідставно перераховано кошти в сумі 62 080 гривень 07 коп..
14 лютого 2017 року між відділом освіти Миколаївської РДА та ПП «Успіх» було укладено договір про постачання палива, бензину А-92 та дизельного пального на загальну суму 849 447 гривень. Згідно умов договору ціна за літр бензину А-92 склала 25,50 гривень, а дизельного пального 24,66 гривень. При цьому встановлено невідповідність цінам договору з фактичними цінами на вивісках ПП «Успіх», де станом на 14 лютого 2017 року було встановлено ціну за літр бензину А-92 в розмірі 23 гривень, а дизельного пального 19,50 гривень.
В 2016 році між відділом освіти Миколаївської РДА та ФОП «ОСОБА_5М.» було укладено договір про постачання новорічних подарунків на загальну суму 89 570 гривень. Згідно накладної ціна за 1 кг., новорічного подарунку становила 190 гривень, що вказує на завищення ціни в накладній фактичній ціні.
За даними фактами СВ Миколаївського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області, починаючи з 10 березня 2017 року, розпочато досудове розслідування, про що до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відповідні відомості про вчинене кримінальне правопорушення, передбаченого ст.366 ч.1 КК України (а.с.4-7).
З метою досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту а також для отримання необхідних знань спеціаліста, щодо проведення перевірки правильності нарахування та виділення державних коштів відділом освіти Миколаївської РДА виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти Миколаївської районної державної адміністрації.
За змістом ч.2 ст.93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Згідно ст. 11 ЗУ «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні (в редакції Закону N 5463-VI від 16.10.2012), позапланова виїзна ревізія може здійснюватися лише за наявності підстав для її проведення на підставі рішення суду. Позапланові виїзні ревізії суб'єктів господарської діяльності незалежно від форми власності, які не віднесені цим Законом до підконтрольних установ, проводяться органами державного фінансового контролю за судовим рішенням, ухваленим у кримінальному провадженні. Орган або особа, що ініціює проведення позапланової виїзної ревізії, подає до суду письмове обґрунтування підстав такої ревізії та дати її початку і закінчення, документи, які відповідно до частин п'ятої і сьомої цієї статті свідчать про виникнення підстав для проведення такої ревізії, а також на вимогу суду - інші відомості. Тривалість позапланової виїзної ревізії не повинна перевищувати 15 робочих днів. Подовження термінів проведення планової або позапланової виїзної ревізії можливе лише за рішенням суду на термін, що не перевищує 15 робочих днів для планової виїзної ревізії та 5 робочих днів для позапланової виїзної ревізії.
Відповідно до п. 2.12 Порядку взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби та органами прокуратури, внутрішніх справ і Служби безпеки України, затвердженого наказом Головного контрольно-ревізійного управління України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Генеральної Прокуратури України 19 жовтня 2006 року № 346/1025/685/53 (далі – Порядку ) у разі, якщо зазначені у зверненні правоохоронного органу питання за вказаний період були перевірені раніше проведеною органом ДКРС ревізією – повторна ревізія з тих самих питань не проводиться. Ініціатору ревізії надається копія акта раніше проведеної ревізії. Але до клопотання про проведення позапланової ревізії надані докази того, що у період, в якому слідчий просить дозволу на проведення ревізії , такий суб’єкт органами державного фінансового контролю не перевірявся (планова чи позапланова перевірка не проводилася), у тому числі щодо визначених у клопотанні питань. (лист від 19.08.2017р. № 330, а.с.33).
Враховуючи викладене, вважаю, що є підстави для задоволення клопотання заступника начальника ВП-начальник СВ Миколаївського ВП Лиманського ВП ГУНП в Одеській області ОСОБА_2 про призначення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти Миколаївської районної державної адміністрації.
Керуючись ст. ст. 41,84,91,93, 132,309 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Призначити проведення позапланової виїзної ревізії фінансово-господарської діяльності відділу освіти Миколаївської районної державної адміністрації (ЄДРПОУ 02145234), який знаходиться за адресою: Одеська область Миколаївський район смт. Миколаївка вулиця Шкільна, 22 а, строком на 15 робочих днів.
Розпочати ревізію з 5 вересня 2017 року.
Проведення ревізії доручити Південному офісу державної аудиторської служби.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: О.Г. Медвєдєва