Постанова № 72885058, 13.02.2018, Болградський районний суд Одеської області

Дата ухвалення
13.02.2018
Номер справи
497/1691/17
Номер документу
72885058
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

БОЛГРАДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

68702, Одеська область, м. Болград, вул. 25 Серпня, 192

тел. факс (04846) 4-31-21, E-mail: inbox@bg.od.court.gov.ua

13.02.2018

Справа № 497/1691/17

Провадження № 2-а/497/3/18

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.02.2018 року Болградський районний суд Одеської області у складі:

головуючого - судді Кравцової А.В.,

секретар судового засідання - Бекметова Х.В.,

розглянувши за відсутністю сторін у письмовому провадженні в приміщенні суду в м.Болград адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, третя особа - Ліквідаційна комісія ГУМВС України в Одеській області про визнання бездіяльності противоправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

07.11.2017 року до суду звернувся позивач з вищевказаним адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, третя особа - Ліквідаційна комісія ГУМВС України в Одеській області про визнання бездіяльності противоправною та зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що він, як колишній працівник міліції та пенсіонер органів внутрішніх справ, має право на здійснення перерахунку розміру пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988. При цьому збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичне складовим грошового забезпечення колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку йому пенсії, як колишнього працівника міліції.

Відповідач у судове засідання не з'явився, надавши суду заперечення на позов, в якому зазначив, що при складанні довідок про грошове забезпечення для перерахунку пенсій відповідно до п.9 листа МВС від 22.03.2017р. інші надбавки, доплати, підвищення та премії враховані в середніх розмірах, що фактично виплачені за грудень 2015 року за відповідною посадою в Національній поліції, а необхідно за січень 2016р. З цих підстав для уникнення в подальшому при здійсненні виплати на підставі довідки №17568 позивачу переплати або недоплати пенсії головним управлінням листом від 09.11.2017р. повернуто довідку перевірки правильності встановлених розмірів складових грошового забезпечення. Після надходження в подальшому доопрацьованої довідки перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Посилаючись на те, що Головне управління діє на підставі та у межах, передбачених законодавством України, відповідач просив суд відмовити у задоволенні позову. Крім того, відповідач вважає, що позивачем пропущено строк звернення до суду за захистом прав, оскільки позивач звернувся до відповідача на захист своїх прав листом про перерахунок пенсії 22.09.2017 року, а до суду - лише 07.11.2017 року, пропустивши, таким чином, місячний строк з дня, коли дізнався про порушення, на його думку, відповідачем його прав - відмову у перерахунку пенсії.

У судове засідання сторони не з'явилися, надавши заяви про розгляд справи за їхньою відсутністю.

Вивчивши надані суду документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши усі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, оскільки позивачем доведено суду належними доказами відомості, викладені ним у позові, якими повністю обґрунтовані позовні вимоги на захист прав позивача.

Так, згідно з ч.1 ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Згідно довідки №17568 від 17.05.2017року про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої ліквідаційною комісією ГУ МВС в України Одеській області, що міститься в матеріалах справи, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 січня 2016р. за посадою cлідчого СВ Болградського РВ УМВС України в Одеській області, яку обіймав позивач на день звільнення зі служби, становить: посадовий оклад - 2400грн.; оклад за спеціальне звання "майор міліції" - 2000грн.; надбавка за стаж служби (40%) - 1760грн.; премія - 173,10грн., а всього: 6333,10грн. Пунктом 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Порядок № 45) пенсій проводиться в разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством. Положеннями пунктів 2 та 3 Порядку № 45 передбачено наступний порядок дій для здійснення перерахунку пенсій: 1) Міністерство внутрішніх справ України повідомляє Пенсійний фонду України про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення; 2) Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку управлінням Пенсійного фонду України; 3) Головні управління Пенсійного фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки. Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком. При цьому Додатком №2 Порядку №45 визначено форму довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії у примітці якого також зазначено про те, яку інформацію має містити дана довідка.

Встановлено, що ліквідаційною комісією у зв'язку з набранням чинності постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015р. №988 підготовлено та направлено до Управління довідки, в тому числі і довідку позивача, для перерахунку пенсії.

Відповідно до ч.15ст.43 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» при обчисленні пенсій відповідно до частин сьомої-десятої цієї статті в розрахунок включаються щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством на день призначення цих пенсій.

Необхідно зазначити, що питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затверджений постановою Правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 р. № 3-1 (Порядок № 3-1).

Відповідно до п.23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, у порядку, встановленому ст.63 Закону №2262-ХІІ. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

Згідно з п.24 Порядку № 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст.63 Закону № 2262-ХІІ, уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акту, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій в розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п'яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Абзацем 1 п.4 Порядку №3-1 встановлено, що заява про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії подається до органу, що призначає пенсію, заявником за місцем проживання, а при необхідності - його законним представником за місцем його проживання.

Таким чином, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком проведення перерахунку пенсій. призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», повідомляють орган Пенсійного фонду України, так і відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи.

Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 (далі - Порядок).

Пунктами 1, 2 Порядку зазначено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону №2262-ХІІ пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом № 2262-ХІІ (далі - особи), або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій, - в розмірах, встановлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 збільшено грошове забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичним складовим колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, що є безумовною підставою для перерахунку пенсії Позивача, як колишнього працівника міліції.

На підставі зазначеного, в пункті 1 цього Порядку Міністерство внутрішніх справ листом від 22.03.2017 №4019/02/22-2017 повідомило Пенсійний фонд України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Пенсійний фонд України листом від 28.03.2017 №9493/02-23 повідомив головне управління про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку.

Позивачем отримано довідку ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Одеській області № 17568 про розмір грошового забезпечення.

Також в листі від 28.03.2017 № 9493/02-23 зазначено, що Пенсійним фондом України сформовано потребу в бюджетних коштах, необхідних для проведення перерахунку пенсій та направлено до Міністерства соціальної політики України, а також зазначено, що перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде забезпечено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Зазначене свідчить про те, що головне управління не відмовляло позивачу у проведенні перерахунку, а лише повідомило про те, що зазначений перерахунок буде здійснено після того, як будуть виділені відповідні кошти.

Судом встановлено, що з 2000 року позивач є пенсіонером органів внутрішніх справ України (міліції). Останнє місце роботи було - слідчий СВ Болградського РВ УМВС України в Одеській області, звання - майор міліції, має вислугу 23 роки. На даний час перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію за вислугою років, призначену відповідно до ст.ст.12,13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 р. №2262-ХІІ (далі - Закон № 2262-ХІІ).

27.06.2017 року ліквідаційною комісією Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Одеській області було складено довідку за №17568 про розмір грошового забезпечення позивача для перерахунку пенсії, проте перерахунок проведено не було. З метою досудового врегулювання спору 22 вересня 2017 року позивач звернувся до відповідача з заявою про проведення перерахунку його пенсії у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення поліцейських, оскільки за правилами ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) вжиття таких заходів є обов'язковими згідно із законом.

Листом №1308/К-11 від 13.10.2017 року Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області повідомило позивача про те, що передана 17.05.2017р. ліквідаційною комісією ГУМВС України в Одеській області довідка №17568 про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії повернута до зазначеної установи через неправильність її складання, а перерахунок та виплату перерахованої пенсії за нормами, чинними на 01.01.2016р. буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Вирішуючи дану справу та надаючи оцінку діям та рішенню відповідача, суд виходить з наступного.

По-перше, як з'ясовано судом, позивачем не пропущено строк звернення до суду за захистом прав, оскільки він дійсно звертався листом до відповідача з проханням перерахунку своєї пенсії 22.09.2017 року, проте, на його твердження, відповідь він отримав 01.11.2017року і 07.11.2017 року звернувся до суду з даним позовом. Крім того, позивач заявою просив суд в разі, якщо суд дійде висновку про пропущення ним, позивачем, строку звернення до суду, - поновити йому такий строк з поважної причини - з причини отримання ним відповіді не поштою, а у самій установі, при її відвідуванні, оскільки телефоном дізнався, що відповідь йому була надіслана простим листом, яку він досі не отримав, тому не може надати конверта з датою отримання.

Таким чином, суд дійшов висновку, що позивач звернувся до суду за захистом своїх прав своєчасно, з дотриманням вимог законодавства та не пропустив передбачений законом строк на оскарження дій відповідача, попередньо зробивши спробу захистити свої права у досудовому порядку листом на адресу відповідача. На своє твердження щодо отримання позивачем відповіді від відповідача щодо відмови у негайному перерахунку пенсії раніше, ніж за місяць до його, позивача, звернення до суду, відповідач суду не надав жодного доказу.

Крім того, відповідно до ст.46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Відповідно до ч.ч.1,3,4ст.63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-XII (в редакції, яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин) перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.

Перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.

Зазначені положення Закону України від 09.04.1992 року №2262-XII кореспондуються із приписами п.1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 року №45, згідно якого перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Згідно абз.2 п.15 Розділу XI Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 року №580-VIII за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно до ст.102 Закону України «Про Національну поліцію» від 02.07.2015 року №580-VIII пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Аналіз наведених правових норм показав, що підставою для проведення перерахунку пенсій особам, які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Як зазначалось вище, підставою для видачі на ім'я позивача довідки про розмір грошового забезпечення з 01.01.2016 року за посадою, яку позивач обіймав до виходу на пенсію, була, серед іншого, постанова Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» від 11.11.2015 року №988.

Зазначений акт центрального органу виконавчої влади набрав чинності з 02.12.2015року та встановлює складові грошового забезпечення поліцейських, схеми окладів за відповідним званнями поліцейських тощо.

Таким чином, факт введення (зміни) постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 грошового забезпечення поліцейських є підставою для перерахунку пенсії колишнім працівникам органів внутрішніх справ.

Більше того, пенсійним органом не заперечується право позивача на здійснення спірного перерахунку пенсії, а лише зазначається про неможливість його здійснення у зв'язку з відсутністю належного бюджетного фінансування, відповідно до вимог ст.8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з чим не погоджується суд, з огляду на наступне.

Так, відповідач посилається на ст.8 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно якої виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України.

В даному випадку, вказаною статтею не передбачено можливості не здійснення перерахунку пенсії особі, призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у зв'язку з відсутністю бюджетного фінансування.

Факт відсутності бюджетного фінансування не є підставою для відмови у здійсненні певних соціальних виплат, що передбачені чинним законодавством. Про визнання цього факту існує стала судова практика, що починається з рішень ЄСПЛ (рішення «Каечко проти України», «Сук проти України» «Бурдов проти Росії»), який зробив висновок, що державні органи не можуть посилатися на відсутність коштів як підставу виконання зобов'язань - яким є, в даному випадку, зобов'язання держави виконувати норми чинних законів України щодо призначення, нарахування та виплату пенсії особі, яка, відповідно до чинного законодавства, набула на це право та виявила бажання скористатися цим правом - звернулася з відповідною заявою до відповідного державного пенсійного органу.

Крім того, підставою для повідомлення особі про відмову у перерахунку пенсії може бути виключно рішення органу ПФУ, прийняте з цього питання.

При цьому, Верховним Судом України у постанові від 22 квітня 2014 року (справа № 21-484а13) зроблено висновок про те, що за результатами розгляду заяви та доданих до неї документів пенсійний орган обов'язково ухвалює рішення про перерахунок чи про відмову у перерахунку раніше призначено пенсії.

В свою чергу, листом пенсійного органу № 1308/К-11 від 13.10.2017 року позивача лише повідомлено про відсутність коштів на перерахунок пенсії позивача, тобто, рішення про перерахунок пенсії або відмови у ньому, як того вимагає закон, відповідачем не прийнято.

А відтак, відсутні підстави для задоволення вимог позову щодо визнання протиправною бездіяльності пенсійного органу про перерахунок пенсії, оскільки відповідачем не відмовлено позивачу відповідним рішенням у перерахунку пенсії, але він, як пенсійний орган, діє на підставі законодавчих актів, що регламентують його діяльність як державного органу з нарахування та виплати пенсій.

Щодо визначення дати, з якої слід провести відповідний перерахунок, то суд виходить з наступного.

Відповідно до ч.ч.2, 3 ст. 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09.04.1992 року №2262-XII перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачена йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що протиправними діями бездіяльність відповідача визнати неможна, проте, оскільки саме з вини пенсійного органу - органу з нарахування та виплати пенсій позивачу досі не нараховується та не виплачується пенсія в повному обсязі, що передбачена чинним законодавством, оскільки саме орган пенсійного фонду не виконує свого обов'язку щодо проведення позивачу перерахунку раніше призначеної пенсії у зв'язку із зміною грошового забезпечення вищевказаної відповідної категорії осіб, в тому числі безпосередньо за заявою позивача, тому вимоги позову щодо зобов'язання суб'єкта владних повноважень - відповідача - вчинити ці дії з дня виникнення у позивача права на перерахунок пенсії - з 01.01.2016р. - є обґрунтованими і підлягають задоволенню.

Судові витрати слід розподілити за правилами ст.139 КАС України.

Керуючись п.10,12ч.1 Розділу VII «Перехідні положення» КАС України (в редакції з 15 грудня 2017 року), ст.ст.2,3, 5-15, 44-47,72, 77ч.2, 90,192,205, 211, 229, 241-246,250, 293, 295,382 КАС України, ст.19,55 Конституції України, суд

УХВАЛИВ:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, третя особа - Ліквідаційна комісія ГУМВС України в Одеській області, - про визнання бездіяльності противоправною та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області провести ОСОБА_1 перерахунок та виплату пенсії, відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» №2262-ХІІ від 09 квітня 1992 року, у зв'язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» №988 від 11 листопада 2015 року, на підставі довідки УМВС України в Одеській області №17568, - починаючи з 01.01.2016 року з урахуванням виплачених сум.

Встановити судовий контроль за виконанням даного рішення суду:

- зобов'язати відповідача - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області - надати Болградському районному суду Одеської області звіт про виконання даного рішення суду - на підставі ст.382 КАС України - протягом місяця з дня набрання даним рішенням суду законної сили.

Відмовити у задоволенні позовної вимоги щодо визнання протиправною бездіяльність відповідача.

Повний текст рішення складено 13.02.2018 року.

Рішення суду може бути оскаржене учасниками справи, а також особами, які не брали участі у справі (якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки) повністю або частково шляхом подання безпосередньо до Апеляційного адміністративного суду Одеської області апеляційної скарги у письмовій формі з дотриманням вимог ст.296 ЦПК України, - протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту рішення; учасником справи, якому повне рішення не було вручене у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - з дня отримання копії повного рішення суду. Строк на апеляційне оскарження може бути поновлений в разі його пропуску й з інших поважних причин.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги усіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

В разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або ухвалення постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя А.В.Кравцова