
Справа № 128/85/18
ПОСТАНОВА
Іменем України
21 березня 2018 року місто Вінниця
Суддя Вінницького районного суду Вінницької області Бондаренко О.І., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов від Вінницького РВП ВВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, непрацюючого, раніше притягувався до адміністративної відповідальності за ст. ст. 173-2 ч.1, 178 ч.1 КУпАП,
за ст. 187 ч.1 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
Ухвалою Вінницького районного суду Вінницької області від 18.07.2017 року відносно ОСОБА_1 був встановлений адміністративний нагляд терміном на один рік з покладеними на нього обов’язками, зокрема: заборонено виїзд із дому з 21 год. 00 хв. до 05 год. 00 хв. наступного дня; заборонено перебування в місцях масового відпочинку людей та в місцях продажу алкогольних напоїв на розлив (кафе, ресторани, бари і ін.); заборонено виїзд в особистих справах за межі Вінницького району без дозволу ОВС, крім виїзду в м. Вінницю для реєстрації у Вінницькому районному відділенні поліції Вінницького відділу поліції Вінницького відділу ГУНП у Вінницькій області; з’являтись для реєстрації в Вінницьке районне відділення поліції Вінницького відділу поліції ГУНП у Вінницькій області до 11 год.00 хв. кожної п’ятниці щомісяця.
Однак, ОСОБА_1 порушив встановлені судом обмеження.
Так, 02.01.2018 року біля 17 год. 00 хв. ОСОБА_1 не повідомив працівників поліції, які здійснюють адміністративний нагляд, виїхав за межі району у м. Київ, чим порушив правила п.2 встановленого йому адміністративного нагляду.
Також, з 21-00 год. 02.01.2018 року по 05-00 год. 03.01.2018 року ОСОБА_2 був відсутній за місцем проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, чим порушив один із пунктів встановленого йому адміністративного нагляду.
02.01.2018 року біля 20 год. 00 хв. ОСОБА_2 в порушення встановлених йому правил адміністративного нагляду Вінницьким районним судом перебував у місцях масового відпочинку людей, а саме у м. Києві на Майдані Незалежності .
Крім того, з 21-00 год. 03.01.2018 року по 05-00 год. 04.01.2018 року ОСОБА_2 був відсутній за місцем проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, чим порушив один із пунктів встановленого йому адміністративного нагляду.
Також , з 21-00 год. 04.01.2018 року по 05-00 год. 05.01.2018 року ОСОБА_2 був відсутній за місцем проживання за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, чим порушив один із пунктів встановленого йому адміністративного нагляду.
Своїми діями ОСОБА_2 вчинив адміністративні правопорушення, передбачені ч.1 ст. 187 КУпАП.
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності – ОСОБА_2, будучи належним чином повідомленим про день і час розгляду адміністративної справи, що підтверджується розпискою про вручення останньому повістки про явку в судове засідання на 21.03.2018 року , в судове засідання повторно не з’явився без поважних причин, не повідомивши суд про причини неявки в судове засідання.
Відповідно до вимог ст.268 КУпАП під час відсутності особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від нього не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
За таких обставин, вважаю за можливе прийняти рішення по справі у відсутність належним чином повідомленої особи щодо якої вирішується питання про притягнення до адміністративної відповідальності.
Враховуючи те, що ОСОБА_2 не з’явився в судове засідання без поважних причин та з врахуванням норм ч.2 ст.38 КУпАП, якою визначено, що стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, вважаю за необхідне, з метою недопущення порушення зазначених в ч.2 ст.38 КУпАП строків притягнення до адміністративної відповідальності, розглянути даний адміністративний матеріал 21.03.2018 року.
Відповідно до ст. 36 ч. 2 КУпАП, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Обираючи вид і міру адміністративного стягнення до правопорушника, враховується, характер скоєних правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини, майновий стан і обставини, що пом’якшують та обтяжують його відповідальність, тому відносно нього слід застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в межах санкцій ч.1 ст.187 КУпАП .
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КпАП України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Тому з ОСОБА_2 слід стягнути на користь держави 352 грн. 40 коп. судового збору.
Керуючись ст.ст.36, 40(1), 187, 268, 280, 283, 294 КУпАП,, ст.4 ч.2 Закону України Про судовий збір, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати винним ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, винним в скоєнні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.187 КУпАП, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 5-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає в сумі 85 ( вісімдесят п’ять ) грн. 00 коп. в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп. / отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106 код за ЄДРПОУ: 37993783 Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України в м. Києві Код банку отримувача: 820019 Рахунок отримувача: 31215256700001 Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у вказаний строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується у подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу.
Строк пред’явлення постанови до виконання 3 місяці.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Вінницької області через Вінницький районний суд протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Суддя: О.І.Бондаренко