Рішення № 72883191, 21.03.2018, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.03.2018
Номер справи
814/431/18
Номер документу
72883191
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21 березня 2018 р. № 814/431/18 м. Миколаїв

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі судді Птичкіної В.В., розглянувши у письмовому провадженні в порядку спрощеного позовного провадження справу

за позовом:ОСОБА_1, АДРЕСА_1, 54034 до відповідача:Державної установи "Урядовий контактний центр", вул. Еспланадна, 8/10, м. Київ 1, 01001 про:визнання протиправною бездіяльності; зобов’язання вчинити певні дії,

ОСОБА_1 (надалі – позивач) звернувся до суду з адміністративним позовом, що містив вимоги:

визнати протиправною дією Державної установи «Урядовий контактний центр» (надалі – Центр або відповідач) направлення звернення ОСОБА_1 від 28.01.2018, зареєстрованого за номером ІЛ-7786797, до ОСОБА_2 освіти і науки України (надалі – ОСОБА_2);

зобов’язати Центр надіслати звернення ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України.

В обґрунтування вимог ОСОБА_1 вказав, що звернення про припинення освітньої діяльності Миколаївського національного університету імені ОСОБА_3 мав розглянути саме Кабінет Міністрів України, а не ОСОБА_2.

У відзиві на позовну заяву Центр зазначив, що реєстрація звернень, направлення їх за компетенцією до органів виконавчої влади здійснюються з використанням програмно-технічного комплексу (ПТК) Національної системи опрацювання звернень до органів виконавчої влади (НСОЗ) автоматично. З урахуванням теми звернення (освіта, робота вищих навчальних закладів), відповідно до Класифікатору звернень (затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.09.2008 № 858), воно було направлено для розгляду до ОСОБА_2 – головного органу у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах освіти і науки, наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, трансферу (передачі) технологій, а також забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері здійснення державного нагляду (контролю) за діяльністю навчальних закладів. Крім того, Центр повідомив, що він не вчиняв протиправних дій, здійснив приймання, реєстрацію звернення позивача, розподіл за належністю у встановленому законом порядку, і не наділений правовими та технічними засобами впливу на розгляд звернень органами виконавчої влади.

Дослідивши письмові докази, суд

В С Т А Н О В И В:

28.01.2018 ОСОБА_1 звернувся на урядову «гарячу лінію» із зверненням такого змісту: «Прошу припинити освітню діяльність Миколаївського національного університету імені ОСОБА_3. Цей університет неспроможний виготовляти дипломи без помилок. Крім того, університет видає документи про освіту не в порядку, встановленому чинним законодавством, а як заманеться ректорові. Наприклад, мені виготовлено диплом спеціаліста, хоча, коли я вчився, такий диплом не був встановлений законом, і не був такий диплом встановлений законом на час його виготовлення …» (арк. спр. 18).

Як вказано у відзиві, звернення надійшло на веб-сайт Центру та було зареєстровано під номером ІЛ-7786797.

Відповідь на звернення позивача надало ОСОБА_2 (лист від 02.02.2018 № 1/11-1178, надалі – Лист, арк. спр. 4), вказавши при цьому: «… у межах компетенції повідомляємо, що відповідно до Закону України «Про вищу освіту» рішення про утворення, реорганізацію (злиття, приєднання, поділ, перетворення) чи ліквідацію закладу вищої освіти приймається для закладів державної форми власності – Кабінетом Міністрів України …».

При прийнятті рішення суд виходив з такого.

З метою забезпечення оперативного реагування центральних та місцевих органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України на звернення громадян, підприємств та організацій, суб’єктів підприємницької діяльності, органів місцевого самоврядування, що надходять на урядову «гарячу лінію» за допомогою засобів телефонного зв’язку, через веб-сайт Урядового контактного центру, Єдиний веб-портал органів виконавчої влади та Урядову телефонну довідку, постановою Кабінету Міністрів України від 12.08.2009 № 898 був затверджений «Порядок взаємодії органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України та державної установи «Урядовий контактний центр» із забезпечення оперативного реагування на звернення, які надходять на урядову «гарячу лінію», Єдиний веб-портал органів виконавчої влади та Урядову телефонну довідку» (надалі – Порядок).

Як вказано у пункті 2 Порядку, Центр спрямовує свою діяльність на забезпечення відповідно до компетенції оперативного розгляду звернень та вжиття заходів для вирішення порушених у них питань і задоволення законних прав та інтересів заявників.

Відповідно до пункту 3 Порядку, Центр приймає і реєструє звернення, розподіляє відповідно до компетенції органів виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України та здійснює моніторинг їх розгляду.

Згідно з пунктом 6 Порядку, інформацію про внесені до бази даних звернення Центр у той же день надсилає в електронному вигляді органу виконавчої влади, до компетенції якого належить розгляд порушених у зверненнях питань. Секретаріату Кабінету Міністрів України відповідно до компетенції надсилаються звернення, що адресовані Кабінету Міністрів України, Прем’єр-Міністру України, Першому віце-прем’єр-міністру України віце-прем’єр-міністрам України, Державному секретарю Кабінету Міністрів України.

У наданих відповідачем тексті звернення позивача (арк. спр. 18) та скріншоті історії електронної реєстраційної картки звернення (арк. спр. 19) відсутня інформація про те, що звернення ОСОБА_1 було адресовано Кабінету Міністрів України, Прем’єр-Міністру України, Першому віце-прем’єр-міністру України віце-прем’єр-міністрам України, чи Державному секретарю Кабінету Міністрів України.

Як вказано вище, Центр направив звернення позивача ОСОБА_2.

Відповідно до пункту 9 Порядку, у разі коли питання, порушені у зверненні, не належить до компетенції органу виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України, він не пізніше наступного дня переадресовує звернення іншому органу виконавчої влади, Секретаріату Кабінету Міністрів України, про що вносить до бази даних відповідну інформацію.

З урахуванням цього, оскільки вирішення питання про припинення освітньої діяльності вищого навчального закладу не належить до компетенції ОСОБА_2, воно було зобов’язано переадресувати звернення позивача до Секретаріату Кабінету Міністрів України.

Згідно з пунктом 12 Порядку, інформація про результати розгляду звернень вноситься органом виконавчої влади, Секретаріатом Кабінету Міністрів України до бази даних разом з електронною копією листа, яким поінформовано заявника.

Пунктом 14 Порядку встановлено, що Центр аналізує результати розгляду звернень відповідними органами.

У Листі зазначено, що вирішення порушеного у зверненні позивача питання не належить до компетенції ОСОБА_2. Відповідно, ОСОБА_2 не здійснило розгляд звернення ОСОБА_1

За таких обставин, на думку суду, Центр, за результатами аналізу інформації про результати розгляду звернення, був зобов’язаний забезпечити розгляд звернення шляхом його направлення до Секретаріату Кабінету Міністрів України.

На підставі викладеного суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.

Судові витрати по справі відсутні.

Керуючись статтями 2, 9, 19, 77, 241-243, 246, 250, 255, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позов ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, 54034 паспорт серії ЕР 574710) до Державної установи "Урядовий контактний центр" (вул. Еспланадна, 8/10, м. Київ 1, 01001, ідентифікаційний код 36521731) задовольнити.

2. Визнати протиправним направлення Державною установою «Урядовий контактний центр» (вул. Еспланадна, 8/10, м. Київ, 01001, ідентифікаційний код 36521731) для розгляду ОСОБА_2 освіти і науки України звернення ОСОБА_1 від 28.01.2018 (реєстраційний номер ІЛ-7786797).

3. Зобов’язати Державну установу «Урядовий контактний центр» направити звернення ОСОБА_1 від 28.01.2018 (реєстраційний номер ІЛ-7786797) для розгляду до Секретаріату Кабінету Міністрів України.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду першої інстанції подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення суду , або справу було розглянуто в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Апеляційна скарга подається учасниками справи відповідно до статті 297 Кодексу адміністративного судочинства України з урахуванням пункту 15.5 Розділу VII Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя В.В. Птичкіна