Постанова № 72880169, 21.03.2018, Приморський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
21.03.2018
Номер справи
522/4720/18
Номер документу
72880169
Форма судочинства
Кримінальне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

21.03.2018

Справа № 522/4720/18

Провадження по справі № 1-кс/522/5495/18

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

21.03.2018 року місто Одеса

Слідчий суддя Приморського районного суду м.Одеси Осіік Д.В., при секретарі Гулям У.Х., за участю ОСОБА_1, адвоката ОСОБА_2, підозрюваного ОСОБА_3А, розглянувши у судовому засіданні клопотання т.в.о. слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_4, погоджене з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_1, про відсторонення від посади по матеріалам досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42018160000000273 від 15.03.2018 р. відносно:

ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, українця, який зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 б, та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимого,

підозрюваного у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України,-

В С Т А Н О В И В:

З клопотання слідчого вбачається, що слідчим управлінням ГУНП в Одеській області здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню № 42018160000000273 від 15.03.2018 за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що згідно п.1 Положення про відділ контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради, відділ контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради (далі Відділ) є структурним підрозділом Київської районної адміністрації (далі Адміністрація) і створюється у відповідності з чинним законодавством України про місцеве самоврядування і Положення про району адміністрацію Одеської міської ради, затверджене рішенням ОМР від 07.12.2016 року.

Згідно п.1.4 вказаного Положення, працівники відділу є посадовими особами органу місцевого самоврядування.

Згідно п. 2.1 цього ж Положення, відділ створено для здійснення контролю та моніторингу території Київського району міста Одеси у сфері зокрема, благоустрою території, виявлення недоліків благоустрою на території району та вживання організаційних та адміністративних заходів щодо їх усунення, виконання Правил благоустрою території міста Одеси, затверджених відповідним рішенням міської ради, та з метою профілактики порушень у цій сфері.

Згідно п.3.9 цього ж Положення, відділ відповідно до покладених на нього завдань і наданих повноважень у галузі благоустрою здійснює перевірки району, об’єктів благоустрою району щодо стану їх благоустрою і додержання юридичними та фізичними особами законодавства у сфері благоустрою населених пунктів, Правил благоустрою території міста Одеси на території району, вживає необхідні заходи, у разі виявлення порушень.

Згідно п. 4.1.4 цього ж Положення, відділ контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації виконавчого комітету Одеської міської ради має право проводити перевірки з питань, що належать до компетенції відділу, та згідно п. 4.1.6 Відділ має право вносити приписи та складає протоколи про адміністративні правопорушення з питань, які віднесені до компетенції Відділу.

Згідно п. 7.1 цього ж Положення, порядок діяльності Відділу, права і обов’язки працівників визначаються цим Положенням та функціоналами обов’язками.

Згідно Розпорядження міського голови м. Одеси від 12.03.2018 року ОСОБА_3 призначений на посаду головного спеціаліста відділу контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради з 16 березня 2018 року, як такого, що пройшов за конкурсом та останньому присвоєний 13 ранг посадової особи місцевого самоврядування.

Пунктом п. 2.1 посадової інструкції головного спеціаліста відділу контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації, передбачено обов’язок головного спеціаліста здійснювати контроль за утриманням території району в належному санітарно-технічному стані та, у разі виявлення правопорушень, повідомляє відповідні органи.

Пунктом 2.9 вказаної Посадової інструкції, передбачено, що головний спеціаліст здійснює перевірки території району, об’єктів благоустрою району щодо стану їх благоустрою і додержання юридичними та фізичними особами законодавства у сфері благоустрою населених пунктів, Правил благоустрою території міста Одеси на території району, вживає необхідні заходи, у разі виявлення порушень.

Пунктом 2.16 вказаної Інструкції передбачено, що головний спеціаліст

Вносить приписи та складає протоколи про адміністративне правопорушення з питань, які віднесені до компетенції відділу.

Отже, згідно примітки 1. до ст. 364 КК України, ОСОБА_3 постійно обіймаючи здійснюючи функції представника влади, а саме органу місцевого самоврядування являється службовою особою.

Так, 15.03.2018 року, приблизно в обідній час, більш точний час слідством не встановлено, ОСОБА_3, зателефонував фізичній особі – підприємцю ОСОБА_5, та вказав, що при здійсненні перевірки спеціалістами відділу контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради за місцем здійснення підприємницької діяльності ФОП ОСОБА_5, а саме за адресою м. Одеса, вул. Корольова, 85г, магазин продуктів харчування, ними виявлено численні порушення правила торгівлі та утримання місця здійснення торгівельної діяльності та вказав про необхідність прибути до керівника відділу для вирішення питання про притягнення до адміністративної відповідальності фізичної особи – підприємця за вказані порушення також повідомив, що за не притягнення ОСОБА_5 до відповідальності їй необхідно буде передати неправомірну вигоду начальнику вказаного відділу.

В цей же день ОСОБА_6, який діє за довіреністю від 23.02.2018 року в інтересах фізичної особи – підприємця ОСОБА_5, прибув до Київської районної адміністрації Одеської міської ради з метою з’ясування причин виклику ОСОБА_5 Так перебуваючи у відділі контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради йому повідомили, що у разі не передання ФОП ОСОБА_5 неправомірної вигоди її підприємницька діяльність буде призупинена із притягненням останньої до відповідальності.

Розуміючи протиправність дій службових осіб Київської районної адміністрації Одеської міської ради ОСОБА_6 вирішив звернутися із заявою до правоохоронних органів.

У подальшому, 19.03.2018 року о 17 годині 30 хвилин ОСОБА_6 прибув до відділу моніторингу та контролю за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Корольова, будинок 9, де звернувся до начальника відділу контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради ОСОБА_7 із розмовою про те, що його викликали за фактами адміністративних правопорушень ФОП ОСОБА_5, на що ОСОБА_7 направив його до головного спеціаліста відділу ОСОБА_3

19.03.2018 року о 17 годин 40 хвилин, ОСОБА_3, маючи умисел на отримання неправомірної вигоди в розмірі 400 доларів США, з корисливих мотивів, реалізуючи свій злочинний умисел на вимагання неправомірної вигоди без законних на те підстав, в розмові із ОСОБА_6, повідомив про необхідність передачі йому вказаної суми грошей в якості неправомірної вигоди за не складання ним протоколу адміністративного правопорушення відносно ФОП ОСОБА_5 та не перешкоджання підприємницької діяльності останньої.

ОСОБА_6, розуміючи, що у разі не передання ним вищезазначеної неправомірної вигоди ОСОБА_3, ним, як службовою особою, згідно його службових обов’язків будуть вчинені дії, а саме складено протокол про адміністративне правопорушення відносно ФОП ОСОБА_5, а також інше перешкоджання підприємницької діяльності останньої, погодився передати ОСОБА_3 неправомірну вигоду за його вимогою, проте повідомив, що у нього в наявності є тільки сума грошей у розмірі 8000 гривень.

У подальшому, в ході вказаної розмови, ОСОБА_3, перебуваючи у коридорі відділу моніторингу та контролю за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради, розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Академіка Корольова, будинок 9, розуміючи протиправність своїх дій, реалізуючи свій злочинний умисел на отримання неправомірної вигоди, погодився та отримав від ОСОБА_6 неправомірну вигоду в розмірі 8000 гривень.

У вчиненні кримінального правопорушення підозрюється: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Вина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_5, повністю підтверджується зібраними в кримінальному провадженні доказами: показаннями свідків та обшуком, освідуванням особи, вилученими речовими доказами та документами.

ОСОБА_3 було затримано о 20 годині 34 хвилин 19.03.2018 року в порядку ст. 208 КПК України на місці події за підозрою у вчиненні злочину.

20.03.2018 року за погодженням із прокурором Сорочану С.А. було повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України.

В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання в повному обсязі та просив його задовольнити.

Захисники та підозрюваний, кожен окремо, у судовому засіданні заперечували проти задоволення клопотання прокурора.

Розглянувши клопотання, вислухавши думку учасників судового розгляду, дослідивши надані матеріали, суд вважає, що воно підлягає задоволенню з наступних підстав.

Ухвалою Приморського районного суду м. Одеси від 21.03.2018 року підозрюваному ОСОБА_3 було обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з визначенням застави у розмірі 34 000 (тридцять чотири тисячі) гривень.

Згідно ст. 2 КПК України, завданнями кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.

Відповідно до ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.

З наданих до суду матеріалів вбачається, що ОСОБА_3 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України КК України, який ним було вчинено під час перебування на посаді головного спеціаліста відділу контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради.

Відповідно до ч. 5 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», особа, якій повідомлено про підозру у вчиненні нею злочину у сфері службової діяльності, підлягає відстороненню від виконання повноважень на посаді в порядку, визначеному законом.

Відповідно до ч.1 ст. 154 КПК України, відсторонення від посади може бути здійснено щодо особи, яка підозрюється, обвинувачується у вчиненні злочину середньої тяжкості, тяжкого чи особливо тяжкого злочину, і незалежно від тяжкості злочину – щодо особи, яка є службовою особою правоохоронного органу.

Кримінальне правопорушення, у якому підозрюється ОСОБА_3, згідно ст. 12 КК України, є тяжким злочином.

Як встановлено у судовому засіданні, прокурором доведено наявність підстав вважати, що підозрюваний ОСОБА_3 перебуваючи на займаній посаді може негативно впливати на хід досудового розслідування та судового розгляду шляхом впливу на співробітників зазначеної установи, та інших осіб, які є свідками у цьому провадженні.

Таким чином, тимчасове відсторонення від займаної посади ОСОБА_3 необхідно для встановлення істини у кримінальному провадженні та застосовується з метою запобігання спробам останнього впливати та перешкоджати розслідуванню у цьому кримінальному провадженні.

Керуючись ст.ст.154-157 КПК України, слідчий суддя –

У Х В А Л И В:

Клопотання т.в.о. слідчого СУ ГУНП в Одеській області ОСОБА_4 - задовольнити.

Відсторонити підозрюваного ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, від посади головного спеціаліста відділу контролю та моніторингу за станом території району Київської районної адміністрації Одеської міської ради, на строк досудового розслідування, тобто до 18.05.2018 року.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала протягом п’яти днів з дня її оголошення може бути оскаржена до Апеляційного суду Одеської області.

Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.

Слідчий суддя: