
ОЧАКІВСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 483/336/18
Провадження № 3/483/147/2018
ПОСТАНОВА
Іменем України
21березня 2018 року м. Очаків
Суддя Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області Рак Л.М., за участю прокурора Очаківського відділу Миколаївської місцевої прокуратури №1 ОСОБА_1, особи, яка притягається до адміністративної відповідальнності ОСОБА_2, розглянувши справу про адміністративне корупційне правопорушення, що передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відносно:
ОСОБА_2, яка народилася 27 січня 1979 року в с. Козирка Очаківського району Миколаївської області, працює бухгалтером Козирської сільської ради,проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1,–
В С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_2, будучи депутатом Козирської сільської ради Очаківського району Миколаївської області сьомого скликання та, на підставі п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб’єктом відповідальності за правопорушення пов’язанні з корупцією, в порушення ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, а саме в строк до 01 травня 2017 року, як особа, що подає декларацію вперше, подавши її лише 13 вересня 2017 року.
Під час розгляду справи ОСОБА_2 свою вину визнала повністю та підтвердила обставини викладені в протоколі про адміністративне правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення прокурора, особи яка притягається до адміністративної відповідальності, дійшла наступного.
ОСОБА_2, відповідно до рішення І сесії 7 скликання сесії Козирської сільської ради від 05 листопада 2015 року «Про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів Козисрької сільської ради сьомого скликання» була депутатом Козирської сільської ради сьомого скликання та відповідно до вимог п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» – суб’єктом, на якого поширюється дія цього Закону.
Згідно з ч. 1 ст. 45 цього ж Закону особи, зазначені у п. 1 ч. 1 ст. 3 (підпункт Б), зобов’язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію особи, уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
В подальшому згідно Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» № 1975-VIII від 23 березня 2017 року розділ XІІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про запобігання корупції» доповнено пунктом 5-1 такого змісту: продовжити до 01 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подать таку декларацію вперше.
Крім власних пояснень ОСОБА_2, її вина у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення також підтверджується протоколом про вчинення адміністративного корупційного правопорушення № 17 від 21 лютого 2018 року, копією витягу з протоколу пленарного засідання Козирської сільської ради 18 сесії сьомого скликання від 14 березня 2017 року, а також копією витягу з офіційного сайту єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Аналізуючи досліджені вище докази та оцінюючи їх у сукупності, дійшла висновку про доведеність вини ОСОБА_2 у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, що передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, а саме несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
При накладенні адміністративного стягнення, відповідно до ст.ст. 33-35 КУпАП, враховано характер вчиненого правопорушення, особу правопорушниці, ступінь її вини, майновий стан, відсутність обставин, що пом’якшують та обтяжують відповідальність.
З урахуванням викладеного, вважаю, що штраф в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян є необхідним і достатнім стягненням за вчинення ОСОБА_2 зазначеного вище правопорушення.
Також, у відповідності зі ст. 40-1 КУпАП, з ОСОБА_2 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 352 грн. 40 коп. на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.283, 284 КУАП, -
П О С Т А Н О В И Л А :
ОСОБА_2 визнати винною у вчиненні адміністративного корупційного правопорушення, що передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень. Штраф підлягає перерахуванню до державного бюджету Очаківського району на розрахунковий рахунок 31111106700282, МФО 826013, УДКС України в Очаківському районі Миколаївської обл., код платежу 21081100, ЄДРПОУ 37929131.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 352 (трьохсот п’ятдесяти двох) грн. 40 коп., що підлягає перерахуванню на р/р 31215256700001, отримувач коштів – ГУК у м. Києві/22030106, код ЄДРПОУ отримувача - 37993783, Банк отримувача – Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, Код банку отримувача – 820019, Код класифікації доходів бюджету – 22030106, призначення платежу: судовий збір, пункт 5.
Постанову протягом десяти днів з дня винесення може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області через Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області особою, щодо якої її винесено чи її захисником.
Суддя: