
"20" березня 2018 р.
Справа № 642/5462/17ц
2/642/397/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2018 року м. Харків
Ленінський районний суд м. Харкова (діє на підставі п.3 розділу ХІІ прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 30.09.2016р.) в складі:
головуючого - судді Ольховського Є.Б.
при секретарі - Алімурадовій Т.Я.
розглянувши у спрощеному позовному провадженні без виклику сторін цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Асоціації «Будинки на Котлова» про забов* язання вчинити перерахунок нарахованої плати за користування житлом та комунальними послугами -
ВСТАНОВИВ:
В жовтні 2017 року до суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Асоціації «Будинки на Котлова» та просив зобов'язати вчинити перерахунок нарахованої плати за користування житлом та за користування комунальними послугами з врахуванням пільг встановлених п.п.4-6 ч.1 ст.12 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».
Ухвалою Ленінського районного суду м. Харкова від 01.11.2017 року відкрито провадження по зазначеній справі.
Відповідно до частин 2-6 статті 19 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, серед іншого, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного). З огляду на предмет позову, зокрема, на те що дана справа є справою незначної складності (малозначною у відповідності до ч. 6 ст. 19 ЦПК України), справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження. Обставини справи, що згідно з частиною третьої статті 274 ЦПК України, мають значення для вирішення питання про можливість розгляду справи в порядку спрощеного провадження, також свідчать про наявність підстав для розгляду цієї справи в спрощеному порядку.
Враховуючи викладене, ухвалою від 26.01.18 року суд вирішив розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Представник відповідача Асоціації «Будинки на Котлова» у відзиві на позовну заяву проти позовних вимог заперечувала, послаючись на те, що відповідач не надає житлово-комунальні послуги, виключно виконує функції балансоутримувача спільного майна. Прохала в задоволенні позову відмовити в повному обсязі.
Позивач своїм правом подання до суду відповіді на відзив не скористався.
Суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають до задоволення, виходячи з наступних підстав.
Так, Законом України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку» врегульовано порядок створення, реєстрації, реорганізації, діяльності і ліквідації об'єднань, асоціацій; відносини суб'єктів права власності щодо користування та розпорядження спільним майном співвласників у об'єднанні; відносини між об'єднаннями та асоціаціями; відносини між об'єднаннями, асоціаціями і органами державної влади та органами місцевого самоврядування; відносини між об'єднаннями і господарюючими суб'єктами.
Відповідно до ст. 4 вказаного Закону об'єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.
Об'єднання створюється як непідприємницьке товариство для здійснення функцій, визначених законом. Порядок надходження і використання коштів об'єднання визначається цим Законом та іншими законами України.
Основна діяльність об'єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов'язань, пов'язаних з діяльністю об'єднання.
Господарче забезпечення діяльності об'єднання може здійснюватися власними силами об'єднання (шляхом самозабезпечення) або шляхом залучення на договірних засадах суб'єктів господарювання.
Відповідно до частини першої ст. 6 Закону об'єднання може бути створено лише власниками квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (багатоквартирних будинках).
Згідно з частиною другою ст. 12 Закону за рішенням загальних зборів функції з управління багатоквартирним будинком можуть бути передані (всі або частково) управителю або асоціації.
При цьому, статтею 22 Закону визначено, що для забезпечення утримання та експлуатації багатоквартирного будинку, користування спільним майном у такому будинку, включаючи поточний ремонт, утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, водопостачання та водовідведення, теплопостачання і опалення, вивезення побутових відходів, об'єднання за рішенням загальних зборів має право:
задовольняти зазначені потреби самостійно шляхом самозабезпечення;
визначати управителя, виконавців окремих житлово-комунальних послуг, з якими усі співвласники укладають відповідні договори;
виступати колективним споживачем (замовником) усіх або частини житлово-комунальних послуг.
З метою надання населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, в яких створено об'єднання, пільг та субсидій для відшкодування витрат на управління багатоквартирним будинком внески і платежі визначаються у розмірах, затверджених загальними зборами об'єднання, але не більше встановленого згідно із законодавством граничного розміру відповідних витрат.
З метою надання населенню, що проживає в багатоквартирних будинках, у яких створено об'єднання, пільг та субсидій для відшкодування витрат на оплату комунальних послуг визначається розмір внесків (платежів) на відповідні потреби, затверджений загальними зборами об'єднання, але не більше найвищого у відповідному населеному пункті тарифу на відповідні комунальні послуги, встановленого відповідним державним органом або органом місцевого самоврядування для суб'єктів господарювання.
Таким чином, законодавчо врегульовано питання надання пільг та субсидій на оплату комунальних послуг мешканцям житлових будинків, у яких створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку.
Управління праці та соціального захисту населення мають правові підстави для відшкодування витрат за надані пільги і нарахування субсидій на оплату комунальних послуг мешканцям об'єднань співвласників багатоквартирного будинку з урахуванням зазначених положень.
З наданих суду документів встановлено, що багатоквартирний житловий будинок АДРЕСА_1, в якому мешкає позивач, знаходиться на балансі ОСББ «Наш будинок на Котлова, 76-В», яке входить до складу Асоціації «Будинки на Котлова».
Згідно з даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань основним видом діяльності Асоціації «Будинки на Котлова» (код ЄДРПОУ: 39688612) є: 81.10 Комплексне обслуговування об'єктів.
Відповідно до Статуту Асоціації «Будинки на Котлова», цю юридичну особу, створено для представлення спільних інтересів її засновників в управлінні, утриманні, обслуговуванню, ремонту та реконструкції жилих приміщень та споруд та утриманні прибудинкової території (п. 1.7 Статуту).
Метою створення Асоціації є забезпечення і захист прав його членів та дотримання їхніх обов'язків, належного утримання та використання неподільного і загального майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами (п. 2.1 Статуту).
Завданням та предметом діяльності Асоціації є здійснення функцій, що забезпечують сумісне управління, експлуатацію єдиного комплексу нерухомого майна, реалізацію прав власників приміщень на володіння, користування, у встановлених законом межах розпорядження спільним майном членів асоціації, належне утримання будинку та прибудинкової території, сприяння членам асоціації в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх обов'язків (п. 2.2 Статуту).
Виконавчим органом Асоціації є правління, яке виконує функцію керівництва її поточної діяльності (п. п. 7.17, 7.18 Статуту).
При цьому, до компетенції Правління Асоціації відноситься, зокрема, здійснення контролю за своєчасною сплатою членами ОСББ, що входять до складу членів Асоціації внесків і платежів та вжиття заходів щодо стягнення заборгованості згідно з законодавством (п. 7.20.2 Статуту); розпорядження коштами Асоціації відповідно до затвердженого загальними зборами уповноважених представників членів Асоціації кошторису Асоціації (п. 7.20.3 Статуту); укладення договорів з суб'єктами підприємництва, які виконують роботи, надають послуги, та здійснення контролю за їх виконанням (п. 7.20.4 Статуту); ведення діловодства, бухгалтерського обліку та звітності про діяльність Асоціації (п. 7.20.5 Статуту).
Відносини між власниками приміщень, що знаходяться у будинках ОСББ - членів асоціації з Асоціацією регулюються договором між ними (п. 8.1 Статуту). Укладення договору між власником окремої квартири у житловому комплексі та асоціацією є обов'язковим і не залежить від членства в ОСББ - члена Асоціації (п. 8.2 Статуту).
Таким чином, члени Асоціації«Будинки на Котлова», у тому числі ОСББ «Наш будинок на Котлова, 76-В», відповідно до частини другої ст. 12 Закону України «Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку», передали їй всі функції з управління багатоквартирними будинками, спорудами та функції з утримання прибудинкової території.
Судом встановлено, що Позивач на підставі ордеру на житлове приміщення НОМЕР_3, виданого Виконавчим комітетом Харківської міської ради 10.10.2016 року отримав на сім'ю з 4-х осіб, в тому числі дружина та двоє неповнолітніх дітей, квартиру загальною площею 80,1 кв. м, жилою площею 45,9 кв. м, яка складається з 2 кімнат в ізольованій квартирі АДРЕСА_1.
Позивач не прийнятий в члени ОСББ «Наш будинок на Котлова, 76-В», оскільки вказана квартира має статус службової.
Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_1, виданого 20.10.2015 року, Позивач має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни учасників бойових дій. Посвідчення безтермінове і дійсне на всій території України.
Зокрема, згідно з п. п. 4 - 6 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» учасникам бойових дій надається 75-процентна знижка плати за користування житлом (квартирна плата) в межах норм, передбачених чинним законодавством (21 кв. метр загальної площі житла на кожну особу, яка постійно проживає у житловому приміщенні (будинку) і має право на знижку плати, та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю) та знижка плати за користування комунальними послугами (газом, електроенергією та іншими послугами), скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання.
Впорядкування будинку та житлового приміщення, у якому позивач мешкає з своєю родиною, складає: водопровід, каналізація, опалення, ванна, туалет. Житлове приміщення, в якому мешкає сім'я позивача, обладнано стаціонарною електроплитою.
За таких обставин при фактичному обладнанні житлового приміщення та будинку стаціонарними електроплитами і обізнаністю про цей факт Відповідача, для визначення пільгової норми споживання електроенергії відповідно до ст.ст. 5 та 9 Закону України «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», слід застосовувати абзац 3 підпункт 6 пункту 3 постанови Кабінету Міністрів України № 409 від 06.08.2014 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», відповідно до якої: громадянам, які відповідно до законодавства мають пільги на оплату житлово-комунальних послуг, установлено соціальну норму для оплати за користування послугами з електропостачання (до 31.12.2017р.) в житлових приміщеннях (будинках) обладнаних стаціонарними електроплитами, за відсутності централізованого постачання гарячої води - 150 кВт/год. на місяць на сім'ю (домогосподарство) з однієї особи і додатково 30 кВт/год. на місяць на кожного іншого члена сім'ї (домогосподарства), але не більш як 270 кВт/год. на місяць (до 31.12.2017 р.).
Крім того, для визначення пільгової норми за користування послугами з вивезення твердих побутових відходів застосовується підпункт 8 пункту 3 Постанови Кабінету Міністрів України № 409 від 06.08.2014 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування», відповідно до якої: користування послугами з вивезення твердих побутових відходів - 0,4167 куб. метра на одну особу на місяць.
Згідно з п.10 Правил користування приміщеннями житлових будинків, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 24 січня 2006 р. № 45 плата розподіляється, зокрема, за послуги з централізованого опалення, з утримання житлових будинків і споруд та прибудинкових територій - за встановленими тарифами відповідно до опалюваної та загальної площі приміщення, яким користується власник, співвласник, наймач (орендар).
Відповідно до п. 11 Положення про Єдиний державний автоматизований реєстр осіб, які мають право на пільги, яке затверджено постановою Кабінету Міністрів України № 117 від 29.01.2013р., управління соціального захисту населення проводить відшкодування за рахунок державного бюджету витрат, пов'язаних із наданням пільг особам, які мають право на пільги згідно чинного законодавства, безпосередньо організаціям - надавачам житлово-комунальних послуг відповідно до затверджених тарифів.
Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 13.11.2013 р. № 860 «Про надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельні кооперативи)» визначено, що для надання пільг та субсидій для відшкодування витрат на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій мешканцям житлових будинків, у яких створено об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельні кооперативи), застосовується розмір внесків, що спрямовуються на утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (з розрахунку на 1 кв. метр загальної площі квартири), визначений загальними зборами об'єднання співвласників багатоквартирного будинку (житлово-будівельного кооперативу), але не більше найвищого тарифу на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, встановленого відповідним органом місцевого самоврядування для будинків такої самої поверховості, а у разі їх відсутності - не більше найвищого тарифу на такі послуги, встановленого відповідним органом місцевого самоврядування
Заяву про внесення до Єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги, Позивачем подано до Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради 28.12.2016 року та того ж дня сповіщено службових осіб асоціації, з наданням копій розписки Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради про отримання документів для внесення до реєстру та копії посвідчення учасника бойових дій серії НОМЕР_1, що не заперечується сторонами.
Чинне законодавство України не ставить право громадян на отримання пільг на житлово-комунальні послуги в залежність від того, проживають громадяни в будинку, де створено ОСББ, чи будинку, де не створено ОСББ, а так само і в залежність від того, сплачують відповідні витрати безпосередньо виконавцям житлово-комунальних послуг чи через ОСББ.
З наданих суду документів - квитанцій, вбачається, що Асоціація «Будинки на Котлова» забезпечує утримання та експлуатаціюбагатоквартирного будинку самостійно шляхом самозабезпечення, а також виступає у ролі колективного замовника (абонента), а кошти, що сплачуються позивачем за надані йому комунальні послуги надходять на рахунок Асоціації для накопичення і наступного перерахунку підприємствам, організаціям, які надають ці послуги.
Наявність договірних відносин між позивачем та відповідачем, який забезпечує утримання та експлуатацію багатоквартирного будинку самостійно шляхом самозабезпечення, а також виступає колективним замовником житлово-комунальних послуг, щодо надання та споживання житлово-комунальних послуг підтверджується розрахунковими документами (квитанціями), я кі відповідач щомісячно надає позивачу, а останній їх сплачує.
З досліджених судом квитанцій, відповідач Асоціація «Будинки на Котлова» щомісячно надає позивачу,розрахункові документи (квитанції) за утримання будинку та прибудинкової території, які не враховують пільги встановлені п.п.4-6 ч.1 ст.12 ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та на які має право позивач.До складу витрат на таке утримання входять експлуатаційний витрати, електроенергія, опалення, холодне водопостачання, каналізація, експлуатаційні витрати місць загального користування.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позивачу відповідачем Асоціацією «Будинки на Котлова» в період упродовж з грудня 2016 року по вересень 2017 року мало було нараховано знижку з плати за користування житлом (квартирна плата) та плати за користування комунальними послугами, в тому числі: в грудні 2016 р. - 1667,82 грн., в січні 2017 р. - 1746,16 грн., в лютому 2017 р. - 1958,71 грн., в березні 2017 р. - 1467,95 грн., в квітні 2017 р. - 644,32 грн., в травні 2017 р. - 595,71 грн., в липні 2017 р. - 600,31 грн., серпні 2017 р. - 701,90 грн., в вересні 2017 р. - 782,08 грн.
Так, згідно з ст. 205 ЦК України правочин може вчинятися усно або в письмовій формі. Сторони мають право обирати форму правочину, якщо інше не встановлено законом. Правочин, для якого законом не встановлена обов'язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків.
Крім цього, слід врахувати позицію Верховного Суду України, яка висловлена у постанові під час розгляду справи № 6-59цс13 від 30.10.2013 року, згідно з якою, споживачі зобов'язані оплатити житлово-комунальні послуги, якщо вони фактично користуються ними, і відсутність договору про надання житлово-комунальних послуг в такому випадку не може бути підставою для звільнення споживача від їх оплати у повному обсязі.
Так, відповідно до ст. 67 ЖК УРСР, плата за комунальні послуги (водопостачання, газ, теплова енергія та інші послуги) береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами. До комунальних послуг відносяться, зокрема, централізоване постачання холодної та гарячої води, водовідведення, електропостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо (ст.13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»).
Відповідно до ст. 11 ЦК України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.
За договором про надання послуг одна сторона зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором (ст. 901 ЦК України).
Положення цієї глави можуть застосовуватися до всіх договорів про надання послуг, якщо це не суперечить суті зобов'язання.
Зокрема, як визначено у п.7 ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів» договір - усний чи письмовий правочин між споживачем і продавцем (виконавцем) про якість, терміни, ціну та інші умови, за яких реалізується продукція. Підтвердження вчинення усного правочину оформляється квитанцією, товарним чи касовим чеком, квитком, талоном або іншими документами.
Таким чином, посилання відповідача про відсутність підстав для врахування пільг, які має позивач відповідно до п. п. 4 - 6 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» є таким, що суперечить вимогам вказаного законодавства, а отже порушуються законні права та інтереси позивача.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 94 від 16.02.1994 року «Про порядок надання пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», витрати державних органів, органів місцевого і регіонального самоврядування, підприємств, установ і організацій (далі - організації), пов'язані з наданням пільг, передбачених Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», покриваються місцевими фінансовими органами на підставі розрахунків, поданих організаціями, шляхом перерахування коштів на їх рахунки в установах банків.
При цьому, пільги, передбачені вказаним Законом, надаються організаціями за рахунок власних коштів з наступним відшкодуванням їх з бюджету за встановленими нормами у погоджені з фінансовими органами терміни. Відшкодування організаціям витрат, пов'язаних з наданням пільг, фінансові органи провадять за рахунок коштів місцевих бюджетів на підставі перевірених ними розрахунків, поданих організаціями. Організації в установленому порядку подають фінансовому органу за місцем їх знаходження платіжне доручення на погоджену загальну суму витрат у чотирьох примірниках. Перший примірник доручення підписується керівником або заступником і головним бухгалтером фінансового органу і скріплюється печаткою. Три примірники доручення подаються в установу банку (п.6).
Таким чином, проведення такого відшкодування залежить виключно від своєчасності збору та подання Відповідачем інформації та документів необхідних для проведення відшкодування.
Між тим, з наданих Відповідачем до відзиву на позовну заяву документів, встановлено, що останнім заходи щодо своєчасного збору та подання документів необхідних для проведення відповідного відшкодування не вживаються. Зокрема, згідно з наданого до відзиву на позов Відповідачем листа Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Харківської міської ради Харківської області від 16.07.2017 року № 10/91/6844/05-17 документи для вирішення питання щодо відшкодування нарахованих пільг та субсидій за надані житлово-комунальні послуги Асоціацією не надано, що у свою чергу призвело до відсутності відшкодування витрат, пов'язаних з наданням пільг.
Інших доказів про виконання Асоціацією «Будинки на Котлова» вимог законодавства та свого обов'язку щодо здійснення необхідних дій по встановленню і затвердженню відповідних цін та тарифів та направлення нею інформації та документів необхідних для проведення відшкодування на адресу Управління праці та соціального захисту населення адміністрації Холодногірського району Відповідачем не надано.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про те, що саме відповідач Асоціація «Будинки на Котлова» винний у ненаданні пільг позивачу за оплату житлово-комунальних послуг за період з грудня 2016 року по вересень 2017 року включно в сумі 10 191,96 грн. (десять тисяч сто дев'яносто одна гривня 96 коп.).
Таким чином, за період з грудня 2016 року по вересень 2017 року включно, не зважаючи на звернення позивача з вимогами усунути існуючі порушення, відповідачем не враховується пільга, яку має позивач відповідно п. п. 4 - 6 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», а отже порушуються законні права та інтереси позивача.
Згідно з положеннями ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
З огляду на наведене суд дійшов висновку про обґрунтованість позову.
Згідно до положень ст. 141 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню судовий збір на користь держави.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 12, 13, 81, 141, 258, 264-265, 268 ЦПК України, Законом України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», ст. 67 ЖКУ -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Забов*язати Асоціацію «Будинки на Котлова» ( код 39688612) здійснити перерахунок нарахованої позивачу плати за користування житлом та комунальними послугами ( центральне опалення, постачання холодної води, водовідведення, електрична енергія, вивезення твердих побутових відходів тощо) з врахуванням пільг встановлених п.п. 4-6 ч.1 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» з грудня 2016 року по вересень 2017 року у сумі 10191.96 грн.
Забов*язати Асоціацію «Будинки на Котлова» ( код 39688612) скасувати нараховану ОСОБА_1 заборгованість по оплаті за користування житлом а саме квартирою АДРЕСА_1, та за користування комунальними послугами (( центральне опалення, постачання холодної води, водовідведення, електрична енергія, вивезення твердих побутових відходів тощо) за період з грудня 2016 року по вересень 2017 року включно в сумі 10191.96 грн. шляхом проведення відповідного коригування по особовому (лицьовому) рахунку НОМЕР_2.
Забов*язати Асоціацію «Будинки на Котлова» ( код 39688612) надати ОСОБА_1 75 відсотків знижки плати за користування житлом та комунальними послугами ( центральне опалення, постачання холодної води, водовідведення, електрична енергія, вивезення твердих побутових відходів тощо) з врахуванням розміру пільг встановлених п.п. 4-6 ч.1 ст. 12 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» за фактичною адресою проживання його родини АДРЕСА_2.
Стягнути з Асоціації «Будинки на Котлова» ( код 39688612) на користь держави судові витрати в сумі 704.80 грн.
На рішення може бути подана апеляційна скарга через Ленінський районний суд м. Харкова до апеляційного суду Харківської області протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду
Суддя Є.Б.Ольховський