
ЄУН справи № 678/231/18
Провадження № 2-а-678-14/18
У Х В А Л А
15 березня 2018 року смт. Летичів
Суддя Летичівського районного суду Хмельницької області Лазаренко А.В. ознайомившись з позовною заявою ОСОБА_1 (31532, вул. Б.Хмельницького, 92, с. Требухівці Летичівського району Хмельницької області), представник позивача: ОСОБА_2 (02068, АДРЕСА_1) до Меджибізького селищного голови ОСОБА_3 (31530, вул. Пушкіна, 5, смт. Меджибіж Летичіського району Хмельницької області), третя особа: ОСОБА_4 (31532, вул. Григорія Яруша, 71, с. Требухівці Летичівського району Хмельницької області) про визнання протиправним та скасування індивідуального акту, визнання бездіяльності протиправною з зобов‘язанням вчинити певні дії, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з адміністративним позовом про визнання протиправним та скасування акта Меджибізької селищної ради про обстеження земельної ділянки від 31.01.2018 року (Акт-2), як протиправний; визнати бездіяльність Меджибізького селищного голови ОСОБА_3 протиправною та зобов‘язати його звернути до виконання акт тимчасової комісії Меджибізької селищної ради від 11.09.2017 року про обстеження земельної ділянки (Акт); визнати бездіяльність Меджибізького селищного голови ОСОБА_3 протиправною та зобов‘язати його передати на розгляд і прийняття рішення адміністративною комісією виконавчого комітету Меджибізької селищної ради матеріали акту тимчасової комісії Меджибізької селищної ради від 11.09.2017 року про обстеження земельної ділянки (Акт), яким встановлено адміністративне правопорушення, вчиненого ОСОБА_4 відносно прав, свобод і законних інтересів ОСОБА_1; визнати бездіяльність Меджибізького селищного голови ОСОБА_3 протиправною та зобов‘язати його переглянути всі звернення ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_4 за адміністративне правопорушення відносно прав, свобод і інтересів ОСОБА_1 з передачею матеріалів цієї перевірки на розгляд і прийняття рішення адміністративною комісією виконавчого комітету Меджибізької селищної ради; звільнити ОСОБА_1 від сплати судового збору.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 20 КАС України(в редакції Закону України від 03.10.2017 року №2147-VIII), місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов'язані з виборчим процесом чи процесом референдуму; адміністративні справи, пов'язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1 - 3 частини першої зазначеної статті.
Всі інші адміністративні справи, крім визначених частиною першою статті 20 КАС України, підсудні окружним адміністративним судам ( ч.2 ст.20 КАС України).
Отже, даний адміністративний позов предметно не підсудний Летичівському районному суду Хмельницької області як адміністративному, а підсудний ОСОБА_5 окружному адміністративному суду.
У відповідності до вимог статті 171 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з‘ясовує, зокрема, чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Відповідно до вимог пункту 2 частини першої статті 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Разом з тим, частиною першою статті 318 КАС України передбачено, що у разі прийняття рішення судом першої інстанції з порушенням правил юрисдикції (підсудності), визначених статтями 20, 22, 25-28 цього Кодексу, таке рішення суду підлягає скасуванню судом апеляційної інстанції з направленням справи на розгляд за встановленою законом підсудністю.
Враховуючи викладене, суд прийшов до висновку, що підставою для передачі адміністративної справи на розгляд іншого адміністративного суду є порушення не лише територіальної, а й предметної та інстанційної юрисдикції.
Отже, відповідно до вимог пункту 2 частини першої статті 29 КАС України, адміністративна справа за позовом ОСОБА_1, представник позивача: ОСОБА_2 до Меджибізького селищного голови ОСОБА_3, третя особа: ОСОБА_4 про визнання протиправним та скасування індивідуального акту, визнання бездіяльності протиправною з зобов‘язанням вчинити певні дії, підлягає передачі на розгляд ОСОБА_5 окружному адміністративному суду.
На підставі викладеного та керуючись статтями 20,29 ч. 1 п. 2, 294-295 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Справу за адміністративним позовом ОСОБА_1, представник позивача: ОСОБА_2 до Меджибізького селищного голови ОСОБА_3, третя особа: ОСОБА_4 про визнання протиправним та скасування індивідуального акту, визнання бездіяльності протиправною з зобов‘язанням вчинити певні дії, передати до ОСОБА_5 окружного адміністративного суду для розгляду.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом п‘ятнадцяти днів з дня отримання її копії.
Суддя: А.В. Лазаренко