Рішення № 72840837, 13.03.2018, Бахмутський міськрайонний суд Донецької області (до 25.04.2025 - Артемівський міськрайонний суд Донецької області)

Дата ухвалення
13.03.2018
Номер справи
219/13721/17
Номер документу
72840837
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 219/13721/17

2-а/219/178/2018

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 березня 2018 року Артемівський міськрайонний суд Донецької області у складі: головуючого судді Дубовика Р.Є., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження з повідомлення сторін (у письмовому провадженні) справу адміністративної юрисдикції за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області про визнання протиправними дій та бездіяльності, зобов'язання вчинити певні дії,-

В С Т А Н О В И В:

Звернувшись до суду з адміністративним позовом, ОСОБА_1 просить:

1) визнати протиправною бездіяльність Головного Управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо відмови у перерахунку і виплати пенсії на підставі нової довідки про розмір грошового забезпечення від 10.06.2017 р. № 6065, починаючи з 01.01.2016 року;

2) скасувати рішення Головного управління пенсійного фонду № 42 від 31.07.2017 р. «Про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років»;

3) зобов'язати відповідача здійснити перерахунок і виплату його пенсії на підставі нової довідки № 6065 від 10.06.2017 р. про розмір грошового забезпечення, з урахуванням надбавки за оперативно-розшукову діяльність 19%, надбавки за особливо важливі завдання 45%, та премії у розмірі 24%, починаючи з 01.01.2016 року, з урахуванням установленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3 % річних від простроченої суми;

4) зобов’язати відповідача здійснити перерахунок і виплату різниці його пенсії (заборгованості) на підставі довідки № 6065 від 10.06.2017 року з урахуванням надбавки за оперативно-розшукову діяльність 19 %, надбавки за особливо важливі завдання 45 % та премії, з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення;

5) зобов’язати відповідача надати звіт про виконання судового рішення та допустити негайне виконання рішення суду, посилаючись на те, що він є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому призначена пенсія за вислугою років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Позивач вважає, що законодавством йому гарантовано право на перерахунок пенсії у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців та осіб, які мають право на пенсію за вказаним Законом.

Позивач неодноразово звертався до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, з питаннями здійснити йому перерахунок пенсії згідно діючого законодавства. Однак постійно отримував від Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області відповіді про те, що перерахунок пенсії буде проведено після надходження коштів з Державного бюджету України. Вважає протиправною бездіяльність відповідача щодо не перерахунку пенсії.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явився, надав заяву про повне підтримання позовних вимог та про розгляд справи у його відсутність.

Відповідач надав суду письмові заперечення на адміністративний позов ОСОБА_1, в яких зазначив, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого ст. 122 КАС України, відповідно до якої для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк. Позивач вважає, що його право порушено з 01 січня 2016 року, однак з позовом до суду звернувся лише 07 грудня 2017 року, при цьому не наводить жодних підстав та не надає жодних документів в підтвердження поважності пропуску строку звернення до суду, у зв'язку з чим, вважає що позивачем порушено шестимісячний строк звернення до суду. Крім того зазначили, що перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції) проводиться з урахуванням грошового забезпечення, установленого для поліцейських згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 « грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» та частинами 2 та 5 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення ociб, звільнених з військової служби, та деяких інших ociб» від 09 квітня 1992 року № 2262, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13.02. 2008 року № 45, перерахунок пенсій проводиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців, оформлених уповноваженими структурними підрозділами міністерств та відомств. Позивач вимагає здійснити йому виплату установленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми, при цьому підставами для правомірності своїх дій наводить ст. 625 Цивільного Кодексу України, якою передбачена відповідальність за порушення грошового зобов’язання, але ці вимоги позивача не містять законних підстав, оскільки означена стаття є заключною статтею у договірних відносинах, а виплата пенсії є гарантією держави на соціальний захист та жодним чином не відноситься до договірних відносин, при цьому ОСОБА_1 отримував щомісячно та своєчасно пенсію, а тому строки виплати не було порушено та затримка пенсії не відбувалась, а головне управління своєчасно нараховувало та виплачувало пенсію ОСОБА_1 Отже, вимоги щодо нарахування та виплати компенсації втрати частини доходів безпідставні, до цього ж відсутні правові підстави щодо здійснення перерахунку та виплати пенсії відповідно до наданої довідки. Статтею 8 Закону 2262 передбачено, що виплата пенсій, у тому числі додаткових пенсій, доплат, надбавок та підвищень до них, компенсаційних виплат, встановлених законодавством, звільненим зi служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей забезпечується за рахунок коштів Державного бюджету України. Перерахунок та виплату перерахованої пенсії буде проведено після виділення додаткових асигнувань. З зазначених причин відповідач просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

20 лютого 2018 року від Головного управлінняя Пенсійного фонду України в Донецькій області до суду надійшло клопотання про зупинення провадження по справі, з приводу відкриття провадження у зразковій адміністративній справі Верховним судом від 02.02.2018 року № Пз/9901/1/18/ про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинити певні дії. Відповідач обґрунтував своє клопотання тим, що позовні вимоги, які розглядаються в вищезазначеній справ є аналогічними позовним вимогам ОСОБА_1

Проте, суд не вбачає підстави для його задоволення, оскільки 15.02.2018 року зазначена відповідачем справа була розглянута Верховним Судом. Крім того, номер справи, на яку посилається відповідач стосується іншого відповідача: Ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України.

Дослідивши всі обставини у справі та перевіривши їх доказами, суд дійшов таких висновків.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є пенсіонером органів внутрішніх справ, якому з 01 січня 2007 року призначена пенсія за вислугу років відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», що підтверджується пенсійним посвідченням № 33240 (а.с. 11).

Позивач перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Донецькій області.

Ліквідаційна комісія ГУ МВС України в Донецькій області підготувала та направила до Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 10.06.2017 року № 6065 станом на 01 січня 2016 року.

Згідно з довідкою ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області від 10.06.2017 року № 6065, розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01 січня 2016 року за посадою «Оперуповноважений /начальник сектору (апарат головних управлінь Національної поліції» становить: посадовий оклад – 2900,00; оклад за військовим (спеціальним званням) підполковник міліції – 2200,00; надбавка за стаж служби (40,00%) – 2040,00; премія (2,54%) – 181,36, усього – 7321,36 грн. (а.с. 15).

Рішенням № 42 від 31.07.2017 року Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області відмовило позивачу в перерахунку пенсії за вислугою років, за підстав що перерахунок та виплату перерахованих пенсій буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України (а.с. 25).

Відповідно до ст. 22 Конституції України права та свободи не є вичерпними, гарантуються і не можуть бути скасовані. При прийняті нових законів або внесені змін до чинних законодавчих актів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав і свобод.

Згідно вимог статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», (далі Закон № 2262-XII) у редакції станом на день виникнення спірних правовідносин, перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв'язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії, то пенсія перераховується за нормами цього Закону.

Відповідно до положень частини третьої зазначеної статті, усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Статтею 51 Закону № 2262-XII передбачено, що перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.

Перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Зазначена норма була доповнена згідно із Законом № 614-VIII від 15.07.2015 року «Про внесення змін до деяких законів України з питань пенсійного забезпечення», який набрав чинності з 01.01.2016 року.

Згідно з нормами пункту 1 Порядку № 45, перерахунок раніш призначених пенсій відповідно до Закону № 2262-XII, проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (далі Постанова № 988) встановлено грошове забезпечення поліцейських Національної поліції, яке складається з посадового окладу, окладу за спеціальним званням, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, які мають постійний характер), премій та одноразових додаткових видів грошового забезпечення.

Відповідно пункту 12 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» пункту 9 Закону України «Про Національну поліцію», встановлено, що працівникам міліції, які у визначеному цим Законом порядку прийняті на службу до поліції, наказами про призначення на відповідні посади одночасно присвоюються відповідні спеціальні звання поліції відповідно до такої схеми співвідношення спеціальних звань – підполковник міліції - підполковник поліції. Таким чином, законом України «Про національну поліцію» визначено відповідність посад та спеціальних звань працівників міліції та працівників поліції.

Згідно з абзацом 2 пункту 15 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» пункту 9 Закону України «Про Національну поліцію», за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також за членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Відповідно до вимог ст. 102 Закону України «Про Національну поліцію», пенсійне забезпечення поліцейських здійснюється також в порядку та на умовах, визначених Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».

Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їхніх сімей» від 23.12.2015 року № 900-VIII, статтю 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» доповнено новою частиною такого змісту: «перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюються з урахування видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських».

Відповідно до пункту 2 Порядку № 45 на підставі зазначеного в пункті 1 цього Порядку рішення Кабінету Міністрів України Міноборони, МВС, Мінінфраструктури, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, ДПС, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв'язку, Адміністрація Держприкордонслужби, ДПтС, ДСНС (далі - державні органи) повідомляють у п'ятиденний строк Пенсійному фонду України про підстави перерахунку пенсій військовослужбовцям.

Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п'ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.

Таким чином, нормами Порядку № 45 передбачено наступний порядок дій для здійснення перерахунку пенсій:

Міністерство внутрішніх справ України повідомляє Пенсійний фонду України про наявність рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру грошового забезпечення (пункт 2 Порядку № 45).

Пенсійний фонд України повідомляє відповідні структурні підрозділи Пенсійного фонду про підстави проведення перерахунку пенсій та необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку Головним управлінням Пенсійного фонду України (абзац 2 пункту 2 Порядку № 45).

Головні управління Пенсійного фонду України складають відповідні списки та передають їх органам, які уповноважені видавати довідки про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсій, які готують відповідні довідки.

Довідки видаються державним органом, з якого особи були звільнені із служби, якщо інше не передбачено цим Порядком (абзац 3 пункту 2, абзац 1, 2 пункту 3 Порядку № 45).

Норами абзацу 1 пункту 24 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 року №3-1, передбачено, що про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі ст. 63 цього Закону уповноважені структурні підрозділи зобов'язані у п'ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв'язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії.

Зазначене не суперечить вимогам пункту 2 Порядку № 45.

Як зазначає сам відповідач в рішенні № 42 від 31.07.2017 року посилаючись на норми Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсії буде здійснено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України.

Як встановлено судом раніше, відповідна довідка про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, була надіслана до головного управління. Про наявність у відповідача необхідної довідки представник відповідача також не заперечував у відзиві.

Отже, на час розгляду справи наявні всі необхідні обставини, передбачені нормами чинного законодавства для здійснення позивачу перерахунку пенсії, однак, фактично перерахунок пенсії позивачу не здійснений. Доказів, які б спростовували даний висновок суду відповідачем не надано.

Відповідно до вимог ст. 10 Закону № 2262-XII, обов'язок нарахування та виплати пенсій покладено на органи Пенсійного фонду, які здійснюють нарахування пенсій на підставі наданих їм відповідними органами/особою-пенсіонером довідок про розмір грошового забезпечення, і розмір пенсійних виплат залежить від розміру складових грошового забезпечення, зазначених у довідках.

Суд критично ставиться до позиції відповідача, що відсутність коштів Державного бюджету на фінансування перерахунку пенсії за Постановою № 988, є законною підставою для не здійснення перерахунку пенсії позивачу, як колишньому працівнику міліції.

Суд зауважує, що зазначені доводи відповідача суперечать практиці Європейського суду з прав людини, викладеній у рішенні в справі «Кечко проти України», згідно з якою реалізація особою права, що пов'язане з отриманням бюджетних коштів, яке базується на спеціальних та чинних на час виникнення спірних правовідносин нормативно-правових актах національного законодавства, не може бути поставлена в залежність від бюджетних асигнувань.

Таким чином, суд доходить висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії саме з 01.01.2016 року.

Аналогічна правова позиція висловлена Верховним Судом у зразковій адміністративній справі № 820/6514/17 від 15 лютого 2018 року.

Відповідно до ч. 3 ст. 291 КАС України при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.

Крім того, згідно ч. 5 ст. 242 КАС України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру , зокрема пенсії.

За таких обставин, суд приходить до висновку, що бездіяльність відповідача є протиправною, щодо нездійснення позивачу пенсії з 01 січня 2016 року, а тому відповідача слід зобов'язати здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року N 900-VIII “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей”, статтями 51, 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року N 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області від 10.06.2017 року № 6065 для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських та ст. 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», та рішення відповідача № 42 від 31.07.2017 року про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років позивачу скасувати як незаконне.

Позовні вимоги щодо перерахування пенсії з урахування установленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3 % річних від простроченої суми задоволенню не підлягають, оскільки відповідна відповідальність настає за порушення грошового зобов'язання, яке виникає із договірних відносин.

Отже, позов слід задовольнити частково.

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України суд стягує за рахунок бюджетних асигнувань відповідача, на користь держави судовий збір у розмірі 640,00 грн.

Відповідно до ст. 371 КАС України слід допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.

Відповідно до ст. 382 КАС України суд вважає необхідним зобов'язати відповідача в місячний строк з дня набрання законної сили рішенням подати до суду звіт про виконання даного рішення.

Керуючись ст.ст. 9,245,246,263, 371,382 КАС України,-

В И Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області щодо не здійснення перерахунку та виплати ОСОБА_1, пенсії з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року N 900-VIII “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей”, статтями 51, 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року № 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області про грошове забезпечення від 10.06.2017 року № 6065 для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських.

Рішення начальника управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян ОСОБА_2 № 42 від 31.07.2017 року про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років ОСОБА_1 – скасувати.

Зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, з 01 січня 2016 року як пенсіонеру органів внутрішніх справ згідно із Законом України від 23 грудня 2015 року N 900-VIII “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей”, статтями 51, 63 Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року N 988 “Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції”, на підставі наданої довідки Ліквідаційної комісії ГУ МВС України в Донецькій області про грошове забезпечення від 10.06.2017 року № 6065 для перерахунку пенсій з урахуванням грошового забезпечення поліцейських, та з урахуванням ст. 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» на поточний рахунок № 26255510441454, відкритий у ОПЧТВБВ № 10004/0289, код банку 335106, ЄДРПОУ НОМЕР_1.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Донецькій області, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 судовий збір у розмірі 640 (шістсот сорок) грн. 00 коп.

Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми стягнення за один місяць.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Донецькій області в місячний строк з дня набрання законної сили рішенням подати до суду звіт про виконання даного рішення.

У задоволенні позовних вимог в частині перерахування пенсії з урахуванням установленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3 % річних від простроченої суми,- відмовити.

Повне судове рішення складено 13 березня 2018 року.

Рішення може бути оскаржено до Донецького апеляційного адміністративного суду через Артемівський міськрайонний суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення.

Суддя Р.Є. Дубовик