
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.03.2018 3/425/197/18
425/340/18
Суддя Рубіжанського міського суду Луганської області Козюменська Валерія В’ячеславівна, розглянувши матеріали, що надійшли від ГУ ДФС у Луганській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, працюючої головним бухгалтером ТОВ «Рубіжанський краситель», мешкаючої за адресою: Луганська область, м. Рубіжне, вул. Менделєєва, 34/48, за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
До Рубіжанського міського суду Луганської області надійшов матеріал про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 06.02.2018 р., ОСОБА_1 вчинила порушення, а саме несвоєчасне подання платіжного доручення на перерахування належних до сплати сум орендної плати на землю (граничний термін сплати 30.10.2017 р., фактично сплачено 29.11.2017 р.), що підтверджується актом перевірки № 2348/12-32-12-05/32803997 від 19.12.2017 р., порушено п. 287.3 ст. 287 Податкового Кодексу України.
В судовому засіданні ОСОБА_1 винність в скоєнні правопорушення не визнала, суду пояснила, що всі сплати було проведено своєчасно, оскільки закон дозволяє здійснювати оплату протягом 30 днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця. Крім того, на даний час ними оскаржуються ті порушення, яки викладені в акті, та на підставі яких винесено податкові повідомлення –рішення щодо порушення строку сплати орендної плати за землю. На даний час рішення не прийнято, скарга знаходиться на розгляді, про що надано копію скарги, розгляд якої продовжено до 13.04.2018 р.
Згідно до ч. 3 ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до ст.. 251 КУпАП обов’язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Відповідно до Податкового Кодексу України:
Стаття 54. Визначення сум податкових та грошових зобов'язань
54.5. Якщо згідно з нормами цієї статті сума грошового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність і повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов'язання і має право оскаржити зазначену суму в порядку, встановленому цим Кодексом.
Стаття 55. Скасування рішень контролюючих органів
55.1. Податкове повідомлення-рішення про визначення суми грошового зобов'язання платника податків або будь-яке інше рішення контролюючого органу може бути скасоване контролюючим органом вищого рівня під час проведення процедури його адміністративного оскарження та в інших випадках у разі встановлення невідповідності таких рішень актам законодавства.
55.2. Контролюючими органами вищого рівня є:
центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, - для контролюючих органів в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональних територіальних органів та митниць;
контролюючі органи в Автономній Республіці Крим, містах Києві та Севастополі, областях, міжрегіональні територіальні органи - для державних податкових інспекцій, які їм підпорядковуються.
Стаття 56. Оскарження рішень контролюючих органів
56.1. Рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
56.2. У разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, він має право звернутися до контролюючого органу вищого рівня із скаргою про перегляд цього рішення.
56.3. Скарга подається до контролюючого органу вищого рівня у письмовій формі (за потреби - з належним чином засвідченими копіями документів, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати з урахуванням вимог пункту 44.6 статті 44 цього Кодексу) протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання платником податків податкового повідомлення-рішення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується.
56.15. Скарга, подана із дотриманням строків, визначених пунктом 56.3 цієї статті, зупиняє виконання платником податків грошових зобов'язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні (рішенні), на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження.
Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума грошового зобов'язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.
56.16. Днем подання скарги вважається день фактичного отримання скарги відповідним контролюючим органом, а в разі надсилання скарги поштою - дата отримання відділенням поштового зв'язку від платника податків поштового відправлення із скаргою, яка зазначена відділенням поштового зв'язку в повідомленні про вручення поштового відправлення або на конверті.
56.18. З урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу, платник податків має право оскаржити в суді податкове повідомлення - рішення або інше рішення контролюючого органу у будь-який момент після отримання такого рішення.
Рішення контролюючого органу, оскаржене в судовому порядку, не підлягає адміністративному оскарженню.
Процедура адміністративного оскарження вважається досудовим порядком вирішення спору.
При зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання протиправним та/або скасування рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Враховуючи вище викладене, у зв’язку з оскарженням податкового повідомлення-рішення, тобто саме тих обставин, які зазначені в протоколі про адміністративне правопорушення, у зв’язку з поданням скарги, відповідно до вимог законодавства, виконання платником податків грошових зобов’язань, визначених у податковому повідомленні-рішенні зупиняється на строк від дня подання такої скарги до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження, на даний момент процедура адміністративного оскарження триває, у зв’язку з чим зазначені суми грошового зобов’язання вважаються неузгодженими (не набрали законної сили), тому суд вважає, що на даний час вирішення питання щодо винуватості ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення за ч.1 ст. 163-2 КУпАП (з урахуванням того, що висновок суду не може ґрунтуватись на припущеннях) є передчасним, тому суд приходить до висновку про відсутність ознак складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 163-2 КУпАП, у зв'язку з чим на підставі ч. 1 ст. 247 КУпАП провадження у справі підлягає закриттю. Крім того, суд враховує, що в протоколі про адміністративне правопорушення не зазначено (не конкретизовано) період, за який було несвоєчасно подано платіжне доручення, що суперечить висновкам, викладеним в акті від 19.12.2017 р., відповідно до якого зазначено про несвоєчасну сплату орендної плати за період січень 2015-жовтень 2017 р. Зазначене на думку суду, також унеможливлює прийняття судом рішення щодо винуватості особи в скоєнні адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись п. 1 ст. 247, ст. ст. 283, 284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 163-2 КУпАП закрити у зв'язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанову може бути оскаржено до Апеляційного суду Луганської області через Рубіжанський міський суд в десятиденний строк з дня її винесення.
Суддя В.В. Козюменська