
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
20 березня 2018 року м. Одеса Справа № 815/345/18
Одеський окружний адміністративний суд у складі судді Іванова Е.А. розглянувши в порядку письмового провадження в приміщенні суду в м. Одесі заяву представника позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову, -
ВСТАНОВИВ
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Держгеокадастру в Одеській області, за участі третіх осіб Одеської міської ради, ОСОБА_3 про визнання дії Управління Держземагенства України у м.Одесі з державної реєстрації у Державному земельному кадастрі земельної ділянки площею 0,1 га за кадастровим номером НОМЕР_1 на підставі проекту землеустрою щодо відведення та передачі її у приватну власність ОСОБА_3, виготовленим КП "Земельно-кадастрове бюро при Управлінні земельних ресурсів" 25.07.2013р., протиправними та державну реєстрацію зазначеної земельної ділянки площею 0,1 га за кадастровим номером НОМЕР_1 у Державному земельному кадастрі скасувати.
19.03.2018 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшла заява від представника позивача ОСОБА_1 заява про забезпечення позову, в якій остання просить:
- заборонити Одеській міській раді будь-які дії з затвердження проекту землеустрою та передачі у приватну власність ОСОБА_3 земельної ділянки площею площею 0,1 га, за адресою: АДРЕСА_1, за кадастровим номером НОМЕР_1, до вирішення даного адміністративного позову.
Розглянувши вказану заяву, суд вважає, що вона не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Згідно ч. 1 ст. 154 КАС України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа або до якого має бути поданий позов, не пізніше двох днів з дня її надходження, без повідомлення учасників справи.
Відповідно до частин 1, 2 та 4 ст. 150 КАС України суд за заявою учасника справи або з власної ініціативи має право вжити визначені цією статтею заходи забезпечення позову.
Забезпечення позову допускається як до пред'явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо:
1) невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду; або
2) очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, та порушення прав, свобод або інтересів особи, яка звернулася до суду, таким рішенням, дією або бездіяльністю.
Подання позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, якщо суд не застосував відповідні заходи забезпечення позову.
Згідно ч. 1 ст. 151 КАС України позов може бути забезпечено:
1) зупиненням дії індивідуального акта або нормативно-правового акта;
2) забороною відповідачу вчиняти певні дії;
3) встановленням обов'язку відповідача вчинити певні дії;
4) забороною іншим особам вчиняти дії, що стосуються предмета спору;
5) зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа або іншого документа, за яким стягнення здійснюється у безспірному порядку.
Як вбачається з позовних вимог позивач просить визнати дії Управління Держземагенства України у м.Одесі з державної реєстрації у Державному земельному кадастрі земельної ділянки площею 0,1 га за кадастровим номером НОМЕР_1 на підставі проекту землеустрою щодо відведення та передачі її у приватну власність ОСОБА_3, виготовленим КП "Земельно-кадастрове бюро при Управлінні земельних ресурсів" 25.07.2013р., протиправними та державну реєстрацію зазначеної земельної ділянки площею 0,1 га за кадастровим номером НОМЕР_1 у Державному земельному кадастрі скасувати.
В обґрунтування заяви про забезпечення позову позивач зазначає, що з відповіді Департаменту по управлінню комунальної власності м. Одеси вбачається, що Депатаментом підготовлено проект рішення Одеської міської ради «Про затвердження проекту землеустрою та передачі у приватну власність ОСОБА_3 земельної ділянки площею 0,1 га, за адресою: АДРЕСА_1 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)», який планується передати на комісію з питань землеустрою та земельних правовідносин для винесення на чергову сесію Одеської міської ради та згідно оголошення, розміщеного на офіційному сайті Одеської міської ради, її чергова сесія призначена на 21.03.2018 року. Та затвердження депутатами Одеської міської ради проекту землеустрою та передача у приватну власність ОСОБА_3 земельної ділянки може істотно ускладнити чи унеможливити ефективний захист порушених прав та інтересів позивача ОСОБА_2 у даній справі, за захистом яких вона звернулась до адміністративного суду.
Проте суд не погоджується з вказаними доводами представника позивача, з огляду на наступне.
Згідно листа на який посилається позивач в обґрунтування заяви Депатаментом по управлінню комунальної власності м. Одеси підготовлено проект рішення Одеської міської ради «Про затвердження проекту землеустрою та передачі у приватну власність ОСОБА_3 земельної ділянки площею 0,1 га, за адресою: АДРЕСА_1 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)» та направлено до юридичного департаменту Одеської міської ради, а не до комісії з питань землеустрою та земельних правовідносин для винесення на чергову сесію Одеської міської ради.
Таким чином вказане спростовує доводи позивача, що на сесії Одеської міської ради яка відбудеться 21.03.2018 року буде розглядатись проект рішення «Про затвердження проекту землеустрою та передачі у приватну власність ОСОБА_3 земельної ділянки площею 0,1 га, за адресою: АДРЕСА_1 для будівництва і обслуговування жилого будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)».
Враховуючи вищевикладене, та не встановлення судом жодної обставини визначеної в ч. 2 ст. 150 КАС України, суд доходить висновку, що заява задоволенню не підлягає.
Керуючись ст.ст.150-154, 241-244, 248. 256 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви представника позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову відмовити.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 256 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення відповідної ухвали.
Пунктом 15.5 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України від 03 жовтня 2017 року визначено, що до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи зберігаються порядок подачі апеляційних скарг та направлення їх до суду апеляційної інстанції, встановленні Кодексом адміністративного судочинства України від 06 липня 2005 року.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Суддя Е.А.Іванов