
№ 521/248/18
№ 3/521/794/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 березня 2018 року
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Кузьменко Н.Л. при секретарі Рєутовій А.Б., за участю прокурора Полякова Р.І., за участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності – ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засідання адміністративні матеріали, що надійшли з відділу Управління захисту економіки в Одеській області ДЗЕ Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, працюючої начальником відділу землевпорядних робіт по державним замовленням Одеської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру», зареєстрованої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4 та проживаючої за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_5,
- в скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, громадянка ОСОБА_1 перебуваючи на посаді начальника відділу землевпорядних робіт по державним замовленням Одеської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру», несвоєчасно, без поважних причин, подала на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції, щорічну декларацію за 2016 рік особи яка прирівнюється до особи уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування, так як ОСОБА_1 згідно ст. 3 ч. 1 п. 2 п. п. «а» Закону України "Про запобігання корупції" є посадовою особою юридичної особи публічного права.
Відповідно до вимог Розділу 7 ст. 45 ч. 1 Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон), вказані дії містять ознаки адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно з рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції від 10.06.2016 № 3, щорічна декларація суб’єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, І наступного за звітнім роком та така декларація охоплює звітній рік, період з 01 січня до 31 грудня включно. У відповідності до ч. 1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» посадові особи юридичних осіб публічного права зобов’язані щорічно, до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, декларацію за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Верховною Радою України 23.03.2017 прийнято Закон № 1975-УІІІ «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб». Закон набрав чинності 30.03.2017. відповідно до цього закону, строк подання щорічної декларації для осіб, які, відповідно до закону України «Про запобігання корупції», подають таку декларацію вперше, продовжено до 01.05.2017.
ОСОБА_1 подала декларацію особи, яка прирівнюється до осіб уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік несвоєчасно, а саме: 16.05.2017, чим було порушено вимоги чинного законодавства.
Відповідно до Наказу Одеської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру» № 4-К від 24.01.2011 року ОСОБА_1 було призначено на посаду начальника відділу землевпорядних робіт по державним замовленням Одеської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру», тобто у відповідності до п. п. «а» п. 2 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції» є посадовою особою юридичної особи публічного права, на яку поширюється дія цього Закону.
На виконання зазначених вимог законодавства, ОСОБА_1 була зобов’язана подати електронну декларацію у строк до 01.05.2017 року. Маючи власний, зареєстрований у відповідному порядку електронний ключ із цифровим підписом, будучи достовірно обізнаним із порядком формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 не використала в термін наданий з 01.01.2017 по 30.04.2017 для подання декларації та відповідно не подала декларацію, чим допустила порушення ч.1 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції».
Будучи опитаною, ОСОБА_1 пояснила, що щорічну декларацію за 2015 та 2014 рік подавала, на лікарняному не знаходилась, та поважних причин в період з 01.01.2017 року по 31.04.2017 року для того щоб не подавати електронну декларацію у неї не було.
Крім того, ОСОБА_1 в порушення вимог Розділу 7 ст. 45 ч. 1 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно подала електронну декларацію про свій майновий стан та прибутки, а саме 16.05.2017, та у ході проведення перевірки, поважних причин для несвоєчасної подачі електронної декларації не встановлено.
Таким чином, своїми діями ОСОБА_1, перебуваючи на посаді начальника відділу землевпорядних робіт по державним замовленням Одеської регіональної філії ДП «Центр державного земельного кадастру» вчинила дії, які містять ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП: тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Місцем вчинення правопорушення в даному випадку є місце подання декларації, а саме за місцем мешкання: м. Одеса, вул. Неделіна, 93е. Датою вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією є дата подання вказаної декларації тобто 16.05.2017 року.
Дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно- телекомунікаційної системи "Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі Реєстр) співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до Реєстру (лист Національного агентства з питань запобігання корупції № 93-05/4886/17 від 02.03.2017). Крім того з метою створення належних умов для суб'єктів декларування адміністратором Реєстру ДП "УСС" спільно з державною службою спеціального зв'язку та захисту інформації України, здійснювались заходи з оптимізації та переконфігурування обчислювальних ресурсів, що потребувало декількох зупинок та перезапусків окремих компонентів та ITC Реєстр в цілому, але вжиття невідкладних заходів дозволило забезпечити функціонування Реєстру та реалізувати суб'єктами декларування обов'язок щодо подання електронних декларацій відповідно до законодавства (лист Національного агентства з питань запобігання корупції №93-05/16382/18 від 23.05.2017).
Датою виявлення адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією є дата складення адміністративного протоколу та рапорту про закінчення перевірки від 03.01.2018 року про встановлення в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Юридичними наслідками в даному випадку є — несвоєчасне подання ОСОБА_1 до Національного агентства з питань запобігання корупції, у визначені строки, декларації особи.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою провину в інкримінованому правопорушенні визнала, обставини, викладені в протоколі підтвердила.
Прокурор в судовому засіданні наполягав на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за скоєння правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення та вислухавши пояснення ОСОБА_1 та прокурора, суд вважає, що в діях ОСОБА_1 вбачається склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП України за кваліфікуючою ознакою: несвоєчасне подання декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру, передбаченої Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції».
Так, згідно із ч. 1 ст. 172-6 КУпАП, відповідальність за вказаною статтею настає за умови не своєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Крім повного визнання своєї вини правопорушницею, її вина повністю підтверджується наданими до суду матеріалами адміністративної справи, а саме:
-наказом про призначення на посаду ОСОБА_1 № 4-К від 24.01.2011 року;
-ознайомленням з Основними положеннями Антикорупційної програми Центру ДЗК;
- лист Національного агентства з питань запобігання корупції №93- 05/39658/17 від 02.11.2017 року;
- витягом з офіційного сайту щодо подання ОСОБА_1 16.05.2017 року декларації за 2016 рік та іншими зібраними матеріалами, які додані до протоколу.
Відповідно до положень ст. 34 КУ про АП суд визнає обставиною, що пом`якшує відповідальність за скоєне правопорушення щире розкаяння винної.
Обставин, що обтяжують відповідальність, у судовому засіданні не встановлено.
На підставі вищевикладеного, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь її вини, інші обставини справи, суд вважає, що необхідним і достатнім для попередження нових правопорушень та виховання особи буде накладення на правопорушника адміністративного стягнення у вигляді штрафу.
Керуючись ст. ст. 33, ч.1 ст. 172-6, 283-285, 287, 294 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В :
Притягнути ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави судовий збір у розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 (сорок) коп. (Отримувач коштів: ГУК у місті Києві/м. Київ/22030106; код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106; призначення платежу - судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення; стягувач: Державна судова адміністрація України, код ЄДРПОУ 26255795).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через Малиновського районний суд м. Одеси протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Н.Л. Кузьменко