Постанова № 72807456, 14.03.2018, Одеський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.03.2018
Номер справи
821/1550/17
Номер документу
72807456
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

---------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 березня 2018 р.м.ОдесаСправа № 821/1550/17

Категорія: 8.3.5 Головуючий в 1 інстанції: Попов В.Ф. Судова колегія Одеського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого - судді Федусика А.Г.,

суддів - Зуєвої Л.Є. та Шевчук О.А.,

при секретарі - Пальоній І.М.,

за участю: представника апелянта - ОСОБА_1,

розглянувши в відкритому судовому засіданні в місті Одесі апеляційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 на рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 28 грудня 2017 року по справі за адміністративним позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Головного управління ДФС у Херсонській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-

В С Т А Н О В И Л А :

У жовтні 2017 року Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 (далі ФОП) звернулась до суду з адміністративним позовом до Головного управління ДФС у Херсонській області (далі ГУДФС) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 26 вересня 2017 року № 004841405 та 004851405.

Рішенням Херсонського окружного адміністративного суду від 28 грудня 2017 року позов залишено без задоволення.

Не погоджуючись з постановою суду, ОСОБА_3 подала апеляційну скаргу, в якій зазначається, що вказана постанова ухвалена з порушенням норм матеріального та процесуального права, а тому підлягає скасуванню з ухваленням нового рішення про задоволення позовних вимог.

Заслухавши суддю - доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши законність і обґрунтованість судового рішення в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом першої інстанції встановлено, що 04 вересня 2017 року керівником управління ДФС було видано наказ № 732 про проведення фактичних перевірок, згідно з яким перевірці підлягав торгівельний намет, розміщений на площі ККЗ "Ювілейний", що знаходиться на вулиці Перекопській у місті Херсоні.

На підставі зазначеного наказу та направлення на перевірку від 16 вересня 2017 №№ 1076, 1077 посадовими управління ДФС ОСОБА_4 та Аркаєвим К.О. проведено перевірку, в ході якої з'ясовано, що в торгівельному наметі здійснює господарську (торгівельну) діяльність ФОП.

При проведенні перевірки посадовими особами управління ДФС встановлені порушення ФОП пунктів 1, 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" та ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", а саме: не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; не ведення в порядку, встановленому законодавством, обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації та здійснення продажу товарів (послуг), що не відображені в такому обліку на загальну суму (за ціною реалізації) 1585,00 грн; здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії.

За наслідками фактичної перевірки складено акт від 16 вересня 2017 року № 389/21/22/РРО/НОМЕР_1, на підставі якого прийняті оскаржувані податкові повідомлення-рішення, винесення яких і стало підставою для звернення з даним позовом до суду.

Вказані обставини визнані сторонами та суд не має обґрунтованого сумніву щодо їх достовірності.

Вирішуючи справу та відмовляючи в позові, суд першої інстанції виходив з того, що позивачем не надано суду належних доказів на обґрунтування своїх вимог. В свою чергу, надані відповідачем докази та встановлені судом обставини свідчать про правомірність оскаржуваних податкових повідомлень-рішень.

Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.

Положеннями п.1 та 12 ст.3 Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг передбачено, що суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для подальшого її переказу зобов'язані:

- проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок;

- вести в порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів (послуг), що відображені в такому обліку.

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій (ст.15 Закону України Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів).

Під час проведення перевірки, фахівцями відповідача було здійснено дві розрахункові операції: придбання хачапурі із сиром за ціною 30,00 грн.; придбання пляшки алкогольного пива "Балтика", 0,5 л., вміст спирту 4,8 об., за ціною 30,00 грн.. За наслідком проведення вказаних операцій було встановлено факти не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; не ведення в порядку, встановленому законодавством, обліку товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації та здійснення продажу товарів (послуг), що не відображені в такому обліку на загальну суму (за ціною реалізації) 1585,00 грн; здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії.

Вказані обставини жодним чином не були спростовані позивачем ні під час проведення перевірки, ні в судах першої та апеляційної інстанції, а здійснення ФОП підприємницької діяльності підтверджується матеріалами справи, в тому числі листом Управління споживчого ринку Херсонської міськради та договором №7 від 14.09.2017 року про надання послуг з санітарного очищення території (а.с. 22), що свідчить про наявність складу правопорушення, в зв'язку з наявністю якого було винесено спірні рішення ДФС.

Крім того, колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції щодо відсутності порушень фахівцями ДФС процедури порядку проведення перевірки позивача.

Таким чином, враховуючи все вищенаведене, колегія суддів приходить до висновку, що позовні вимоги про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень є необґрунтованими та такими, що не повинні бути задоволені.

Отже, рішення суду першої інстанції викладена достатньо повно, висновки обґрунтовані з посиланням на конкретні норми Законів України та відповідають чинному законодавству.

Також, колегія суддів не може погодитися з посиланням апелянта на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, тому що всі процесуальні норми, передбачені адміністративним судочинством були виконані без порушень прав кожної сторони при розгляді справи.

За таких обставин, підстав для скасування рішення суду першої інстанції та задоволення апеляційної скарги не вбачається.

Керуючись ст.ст.308, 310, 315, 316, 321,322, 325 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В :

Апеляційну скаргу Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 - залишити без задоволення, а рішення Херсонського окружного адміністративного суду від 28 грудня 2017 року - без змін.

Постанова апеляційного суду набирає чинності з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду в порядку ст.328-331 КАС України.

Головуючий суддя Федусик А. Г.Судді Зуєва Л.Є. Шевчук О.А.