Рішення № 72795643, 16.03.2018, Житомирський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.03.2018
Номер справи
287/1/18-а
Номер документу
72795643
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 березня 2018 року м. Житомир справа № 287/1/18-а

категорія 10.2.4

Житомирський окружний адміністративний суд у складі судді Капинос О.В., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про визнання протиправною бездіяльність, зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії,

встановив:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить:

- Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо неперерахунку та невиплати пенсійного забезпечення відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції".

- Зобов"язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести перерахунок та виплату пенсійного забезпечення, починаючи з 01.01.2016 у відповіданості до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" в розмірі 53% від грошового забезпечення з врахуванням посадового окладу 2400 грн. та окладу за спеціальним званням 1600 грн., із включенням надбавок: за вислугу років в розмірі 30%, за виконання особливих завдань в розмірі 44%, за роботу з таємними документами в розмірі 15%, за оперативно-розшукову діяльність 6%, премії в розмірі 18%, а також додаткової пенсії потерпілому від аварії на ЧАЕС 4 категорії без обмежень.

В обґрунтування позову позивач посилався на те, що він є пенсіонером Міністерства внутрішніх справ України та перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного Фонду України в Житомирській області, отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб". Звернувшись до відповідача із заявою про перерахунок з 01.01.2016 пенсії, відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №988 від 11 листопада 2015 року отримав відмову, із посиланням на те, що перерахунок та виплату пенсії буде здійснено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України. Такі дії відповідача вважає неправомірними та просить провести перерахунок пенсії.

Ухвалою Олевського районного суду від 04.01.2018 справу №287/1/18-а передано за підсудністю до Житомирського окружного адміністративного суду.

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 14.02.2018 відкрито спрощене провадження у справі без повідомлення учасників справи.

05.03.2018 на адресу суду від відповідача надійшов відзив на адміністративний позов, згідно якого позивач просив в задоволенні позову відмовити за безпідставністю. В обґрунтування своєї позиції зазначив, що довідкою Ліквідаційної комісії УМВС у Житомирській області від 15.05.2017 №85/9920 визначено розмір грошового забезпечення за останньою посадою станом на 01.01.2016, що становив 5631,17 грн., враховуючи посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавку за стаж служби, надбавку за службу в умовах режимних обмежень, та премію. Будь-яких інших довідок до управління не надходило. Таким чином, підстави для врахування до грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2016 інших складових, зазначених у позові відсутні. Тому, просить у позові відмовити.

Крім того, у відзиві відповідач просить залучити до участі у справі Ліквідаційну комісію УМВС у Житомирській області, оскільки вимоги позивача суперечать складовим частинам грошового забезпечення згідно довідки про розмір грошового забезпечення від 15.05.2017.

Суд не вбачає підстав для задоволення такого клопотання, оскільки позивач у позові не ставить жодних вимог до Ліквідаційної комісії. Крім того, таке клопотання має подаватися окремо від відзиву та відповідати вимогам ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України, а не міститися у прохальній частині відзиву.

Також суд не вбачає підстав для розгляду клопотання представника відповідача стосовно розгляду справи за правилами загального позовного провадження, оскільки воно не відповідає вимогам ст.167 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.

Позивач з 2005 року перебуває на обліку в Головному управління Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", що відповідачем не заперечується.

01.12.2017 позивач звернувся до відповідача із заявою, у якій просив провести перерахунок пенсійного забезпечення відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" № 900 від 23.12.2015, ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб", постанов Кабінету Міністрів України №988 від 11.11.2015 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", № 947 від 18.11.2015 "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 09.03.2006 № 268" з 01 січня 2016 року на підставі довідки про збільшений розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії, виданої Ліквідаційною комісією УМВС в Житомирській області або зазначити причини не перерахунку його пенсії. (а.с.12)

На заяву позивача від відповідача надійшов лист від 18.12.2017 №3642/С-11, в якому повідомлено, що перерахунок та виплату пенсії буде здійснено після надходження кошів на забезпечення проведення перерахунку пенсій. (а.с.130)

Вважаючи таку бездіяльність відповідача, що полягає у не проведенні перерахунку пенсії з 01.01.2016 протиправною, позивач звернувся до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з наступного.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Статтею 102 Закону України "Про Національну поліцію" встановлено, що пенсійне забезпечення поліцейських та виплата одноразової грошової допомоги після звільнення їх зі служби в поліції здійснюються в порядку та на умовах, визначених Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".

Як встановлено преамбулою Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин (далі - Закон №2262-XII) держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

Відповідно до ч. 16 ст. 43 Закону №2262-XII, у разі якщо на момент призначення пенсії відбулася зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення та/або були введені для зазначених категорій осіб нові щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії у розмірах, встановлених законодавством, призначена пенсія підлягає негайному перерахунку.

Згідно підпункту "б" ч. 1 ст. 1-2 Закону №2262-XII право на пенсійне забезпечення на умовах цього Закону мають звільнені зі служби особи начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України, поліцейські, особи начальницького складу податкової міліції, особи начальницького і рядового складу Державної кримінально-виконавчої служби України, особи начальницького і рядового складу органів і підрозділів цивільного захисту.

Відповідно до положень ч. 3 ст. 63 Закону №2262-XII перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Статтю 63 Закону №2262-XII доповнено вказаною частиною згідно із Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" від 23.12.2015 №900-VIII, який набрав чинності з дня, наступного за днем його опублікування (з 29.12.2015).

Згідно з ч. 4 ст. 63 Закону №2262-XII усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону.

Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.

Постановою Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції", яка набирала чинності з дня її опублікування (з 03.12.2015) та застосовується з дня набрання чинності Законом України "Про Національну поліцію", встановлено грошове забезпечення поліцейських.

Постановою Кабінету Міністрів від 18.11.2015 №947, чинною станом на 01.01.2016, внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року №268 "Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів" та затверджено нові схеми посадових окладів керівних працівників та спеціалістів міжрегіонального та регіональних територіальних органів МВС та керівних працівників та спеціалістів міжрегіональних територіальних органів Національної поліції.

Відповідно до абзацу другого пункту 15 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про Національну поліцію" від 02.07.2015 №580-VIII (згідно із Законом №900-VIII від 23.12.2015) за колишніми працівниками міліції, у тому числі пенсіонерами, а також членами їхніх сімей, іншими особами зберігаються пільги, компенсації і гарантії, передбачені цим Законом для колишніх поліцейських, членів їхніх сімей, інших осіб.

Підсумовуючи вказане, суд приходить до висновку, що збільшення грошового забезпечення поліцейських, яке за своїми складовими є ідентичне складовим грошового забезпечення колишніх працівників міліції, але за розміром більшим, є безумовною підставою для перерахунку пенсії позивача, як колишнього працівника міліції.

Щодо терміну перерахунку пенсії суд враховує межі позовних вимог а також правову позицію Верховного Суду України, висловлену в постанові від 01.07.2014 р. у справі №21-244а14, відповідно до якої правовідносини щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсія призначається за спеціальними законами, виникають не в момент звернення за призначенням пенсії, а в момент виникнення права на її призначення.

Отже, враховуючи наведені норми права, встановлені судом обставини, суд відмічає, що з 01.01.2016 року у позивача виникло право на перерахунок розміру пенсії, оскільки збільшилися відповідні розміри складових заробітної плати поліцейських .

Згідно ч. 3 ст. 51 Закону №2262-XII перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.

Здійснивши системний аналіз норм чинного законодавства та наявних у матеріалах справи доказів, суд дійшов до висновку, що відповідачем допущено протиправну бездіяльність щодо не здійснення перерахунку пенсії позивачу з 01.01.2016 року.

Стосовно посилань відповідача на те, що виплату та перерахунок пенсії буде проведено після виділення додаткових коштів з Державного бюджету України, оскільки на даний час відсутні бюджетні призначення, суд не приймає їх до уваги та наголошує, що відсутність бюджетного фінансування жодним чином не впливає на наявність чи відсутність у позивача права на перерахунок пенсії, що є предметом спору у даній справі.

Крім того відповідачем в порушення ч. 2 ст. 77 КАС України жодних доказів на підтвердження обставин, зазначених у відзиві на позовну заяву в частині відсутності бюджетних призначень на виплату пенсії не надано.

Що стосується вимог щодо зобов"язання Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести перерахунок та виплату пенсійного забезпечення, починаючи з 01.01.2016 у відповідності до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" в розмірі 53% від грошового забезпечення з врахуванням посадового окладу 2400 грн. та окладу за спеціальним званням 1600 грн. із включенням надбавок: за вислугу років в розмірі 30%, за виконання особливих завдань в розмірі 44%, за роботу з таємними документами в розмірі 15%, за оперативно-розшукову діяльність 6%, премії в розмірі 18%, а також додаткової пенсії потерпілому від аварії на ЧАЕС 4 категорії без обмежень, суд зазначає таке.

Як вбачається з довідки від 02.01.2018 №8, виданої Головним управлінням Пенсійного фонду України в Житомирській області ОСОБА_1, грошове забезпечення для обчислення пенсії становить 1850,92 грн., в тому числі: посадовий оклад - 650 грн., оклад за військове звання - 115 грн., процентна надбавка за вислугу років 30% - 229,50 грн., надбавка за роботу з таємними документами 15% - 97,50 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 44% - 437,58 грн., надбавка за оперативно-розшукове діляність 6% - 39 грн., премія - 18% - 282,34 грн., підвищення відповідно до постанови КМУ від 23.04.2012 №355, додаткова пенсія потерпілому від аварії на ЧАЕС 4 категорія - 56,94 грн. (а.с.15)

Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008 №45 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" (далі - Порядок №45), яким визначено процедуру перерахунку пенсій та належні для цього підстави.

Пунктом 1 Порядку №45 встановлено, що перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.

Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", крім пенсій військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", затверджений Постановою Правління Пенсійного фонду України від 30.01.2007 №3-1 (далі - Порядок №3-1).

Відповідно до п. 23 Порядку №3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону. Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.

За змістом ч.ч.1-3 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на підставі довідок державних органів, з яких особи звільнилися.

Як вже зазначалося, відповідно до положень ч. 3 ст. 63 Закону №2262-XII перерахунок пенсій особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ України (міліції), які мають право на пенсійне забезпечення або одержують пенсію на умовах цього Закону, здійснюється з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Отже, перерахунок пенсії проводиться виключено на підставі довідок про розмір грошового забезпечення для перерахунку пенсії з урахуванням видів грошового забезпечення, щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських.

Згідно довідки від 15.05.2017 №85/9920 Ліквідаційної комісії УМВС в Житомирській області, про розмір грошового забезпечення позивача за останньою посадою, грошове забезпечення станом на 01.01.2016 становить 5631,17 грн., що включає: посадовий оклад - 2400 грн., оклад за військовим званням - 1600 грн., надбавка за стаж служби (30%) - 1200 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 360 грн., премія (1,28%) - 71,17 грн. (а.с.14)

Таким чином, Головне управління зобов"язане провести перерахунок пенсії виключно на підставі вказаної довідки про розмір грошового забезпечення позивача .

Будь-яких інших складових грошового забезпечення у довідку не включено.

Суд звертає увагу на те, що враховуючи вимоги норм права, які регулюють спірні правовідносини, при перерахунку пенсії позивачу повинні бути враховані види грошового забезпечення, які існували на час виникнення права на перерахунок пенсії, тобто ті, що зазначені в довідці, а саме: з урахуванням посадового окладу 2400 грн., окладу за спеціальним званням 1600 грн., надбавки за стаж служби (30%) - 1200 грн., надбавки за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 360 грн., премії (1,28%) - 71,17 грн.

Крім того, оскільки додаткова пенсія потерпілому від аварії на ЧАЕС 4 регулюється окремим нормативно-правовим актом, зокрема Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", отже, підлягає включенню до перерахунку.

Разом з тим, суд не вбачає підстав для задоволення вимоги про здійснення перерахунку та виплати пенсії із включенням надбавок за виконання особливих завдань у розмірі 44%, за оперативно розшукову діяльність у розмірі 6% та премії у розмірі 18%, оскільки відповідач зобов'язаний здійснити перерахунок та виплату пенсії відповідно до вимог Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", Постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" виключно на підставі довідки про розмір грошового забезпечення, а оскільки такі складові до довідки не включено, тому відсутнє порушене право позивача на врахування зазначених складових грошового забезпечення до переліку виплат, з яких здійснюється нарахування пенсії, а отже такі позовні вимоги є передчасними і підстави для їх задоволення відсутні.

Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Враховуючи викладене, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню виключно шляхом визнання протиправною бездіяльності Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо не перерахунку та невиплати ОСОБА_1 пенсійного забезпечення відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" з 01.01.2016 та зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23 грудня 2015 року, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №988 від 11.11.2015, починаючи з 01.01.2016, на підставі довідки голови ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 15.05.2017 №85/9920 з врахуванням посадового окладу 2400 грн., окладу за спеціальним званням 1600 грн. із включенням надбавок: за стаж служби 30%, за роботу з таємними документами в розмірі 15%, премії в розмірі 1,28%, а також додаткової пенсії потерпілому від аварії на ЧАЕС 4 категорії, з огляду на що позов задовольняє частково.

Відповідно до ч.1 ст. 139 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - відповідача у справі. При цьому, суд не вбачає підстав для звільнення відповідача від сплати судових витрат, оскільки будь-яких доказів та обґрунтувань на підтвердження такого клопотання до справи не надано. Крім того, воно не відповідає вимогам ст.167 КАС України.

Керуючись статтями 77, 90, 139, 242-246, 263 КАС України,

вирішив:

Позов задовольнити частково.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.Ольжича,7, м.Житомир,100003, код ЄДРПОУ 13559341) щодо не перерахунку та невиплати ОСОБА_1 (вул.Фарзаводська,26, м.Олевськ, Житомирська область,11001, ідентифікаційний код НОМЕР_1) пенсійного забезпечення відповідно до положень постанови Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 №988 "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" з 01.01.2016.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.Ольжича,7, м.Житомир,100003, код ЄДРПОУ 13559341) провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (вул.Фарзаводська,26, м.Олевськ, Житомирська область,11001, ідентифікаційний код НОМЕР_1) відповідно до Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення гарантій соціального захисту колишніх працівників органів внутрішніх справ України та членів їх сімей" №900-VIII від 23.12.2015, ст.63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб", постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції" №988 від 11.11.2015, починаючи з 01.01.2016, на підставі довідки голови ліквідаційної комісії Управління Міністерства внутрішніх справ України в Житомирській області від 15.05.2017 №85/9920 з врахуванням посадового окладу 2400 грн., окладу за спеціальним званням 1600 грн. із включенням надбавок: за стаж служби 30%, за роботу з таємними документами в розмірі 15%, премії в розмірі 1,28%, а також додаткової пенсії потерпілому від аварії на ЧАЕС 4 категорії.

В решті позовних вимог відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул.Ольжича,7, м.Житомир,100003, код ЄДРПОУ 13559341) на користь ОСОБА_1 (вул.Фарзаводська,26, м.Олевськ, Житомирська область,11001, ідентифікаційний код НОМЕР_1) сплачений судовий збір у розмірі 704,80 грн. (сімсот чотири гривні вісімдесят копійок).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Житомирського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його складення.

Суддя О.В. Капинос