Постанова № 72791560, 12.03.2018, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.03.2018
Номер справи
296/7251/17
Номер документу
72791560
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

ПОСТАНОВА

іменем України

"12" березня 2018 р. м. Житомир Справа № 296/7251/17

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Франовської К.С.

суддів: Іваненко Т.В.

Кузьменко Л.В.,

за участю секретаря Нероди І.В.,

представника відповідача,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Корольовського районного суду м. Житомира від "23" листопада 2017 р. (судове рішення ухвалене суддею Галасюком Р.А. в м. Житомирі, повний текст судового рішення складено 23 листопада 2017 року) у справі за позовом ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Корольовської районної ради м.Житомира про скасування постанови , -

ВСТАНОВИВ:

У вересні 2017 року ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом до виконавчого комітету Корольовської районної ради м. Житомира, в якому просив поновити строки звернення до суду та скасувати постанову адміністративної комісії при виконавчому комітеті Корольовської районної ради м. Житомира № 6 від 18.05.2017 про застосування до нього адміністративного стягнення у вигляді штрафу у сумі 170 гривень за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155 КУпАП, та закрити провадження у справі. В обґрунтування позовних вимог позивач посилався на те, що невиконання рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради №78 від 24.01.2017 року не є адміністративним правопорушенням. Крім того, позивач зазначає, що він не є суб"єктом даного правопорушення.

Постановою Корольовського районного суду м.Житомира від 23.11.2017 року поновлено строк звернення до суду. У задоволенні позову ОСОБА_3 до виконавчого комітету Корольовської районної ради м. Житомира про скасування постанови-відмовлено.

Не погоджуючись з постановою, позивач подав апеляційною скаргою, у якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нову, якою позовні вимоги задовольнити. Позивач зазначає, що рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради "Про встановлення режиму роботи об'єктів торгівлі, закладів ресторанного господарства та сфери послуг на території м. Житомира" від 24.01.2017 № 78 скасовано судом. Звертає увагу на те, що орган місцевого самоврядування може погоджувати з власниками підприємства режим роботи на певній території, але ця норма не дає місцевій владі жодних дозвільних повноважень. Тому одноособові вимоги місцевої влади щодо його отримання є безпідставними, так як і є безпідставними притягнення позивача до адміністративної відповідальності.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи в межах доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що п.3 рішення виконкому Житомирської міської ради № 78 від 24.01.2017 року встановлено режим роботи з 8.00 до 22.00 год. всім закладам, які здійснюють діяльність у сфері розповсюдження лотерей, згідно додатку 3.

Позивач ОСОБА_4 працює оператором у ТОВ "МСЛ" по вул.Бердичівській, 30 у м.Житомирі, яке здійснює діяльність у розповсюдженні лотерей.

13 квітня 2017 року працівником патрульної поліції Житомирського ВП Головного управління Національної поліції України в Житомирській області Семенюком Є.П. складено протокол про адміністративне порушення серії АА № 788475 щодо оператора ТОВ "МСЛ" ОСОБА_4 Згідно протоколу, ОСОБА_4 13.04.17.р. о 22.30 порушував режим роботи ТОВ "МСЛ", надаючи послуги у нічний час, чим вчинив правопорушення, передбачене ч.1 ст.155 КУпАП України.

Постановою адміністративної комісії при виконавчому комітеті Корольовської районної ради м. Житомира № 6 від 18.05.2017 ОСОБА_4 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.155 КУпАП у вигляді штрафу у розмірі 170,00 грн. за те, що він надавав послуги оператора 13.04.2017 року о 22.30 в нічний час, чим порушив правила надання послуг, встановлених рішенням виконавчого комітету Житомирської міської ради № 78 від 24.01.2017.

Не погоджуючись з постановою, ОСОБА_2 звернувся до суду з позовом у даній справі.

Відмовляючи в задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що оскаржувана позивачем постанова була винесена на підставі встановлених протоколом про адміністративне правопорушення даних, прийнята в межах повноважень адміністративної комісії, стягнення накладено в межах санкції, передбаченої ч.1 ст.155 КУпАП.

Надаючи оцінку висновкам суду першої інстанції, колегія суддів зазначає таке.

Згідно ч.l ст.218 КУпАП адміністративні комісії при виконавчих органах міських рад розглядають справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 45, 46, 92, 99, 103-1 - 104-1, статтею 136 (за вчинення порушень на автомобільному транспорті), статтями 138, 141, 142, 149-152, частинами першою та другою статті 152-1, частиною першою статті 154, статтями 155, 155-2, частиною другою статті 156, статтями 156-1, 156-2, 159, статтею 175-1 (за) порушення, вчинені у місцях, заборонених рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради), статтею 179, статтею 180 (крім справ щодо батьків неповнолітніх або осіб, які їх замінюють), частиною четвертою статті 181, статтею 181-1, частиною першою статті 182, статтями 183, 185-12, 186, 186-1,189, 189-1,196,212-1 цього Кодексу.

Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадові особи встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці данні встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючим в автоматичному режимі, чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконання правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколу про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Згідно ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Підпунктом 4 пункту "б" статті 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" передбачено делеговані повноваження виконавчих органів рад встановлення зручного для населення режиму роботи розташованих на відповідній території підприємств, установ, організацій сфери обслуговування незалежно від форм власності.

Як встановлено постановою Корольовського районного суду м.Житомира від 18.07.2017 року, на виконання цих повноважень рішенням виконавчого комітету міської ради від 16.10.2013 № 491 затверджено Положенням про порядок встановлення режиму роботи об'єктів торгівлі, закладів ресторанного господарства та сфери послуг на території м.Житомира.

Відповідно до норм наведеного Положення нічний режим роботи встановлюється виключно рішенням виконавчого комітету.

Таким чином, робота закладу у нічний час за відсутності погодження з виконкомом є порушенням.

Згідно постанови про адміністративне правопорушення від 18.05.2017 року № 6 вбачається, що ОСОБА_2, 13.04.2017 року розповсюджував державні лотереї за адресою м. Житомир, вул. В. Бердичівська, 30 після 22 години, тобто в нічний час.

Як вбачається з матеріалів перевірки, позивач в письмових поясненнях від 13.04.2017 року не заперечував вказані обставини.

Частиною 1 ст.155 КУпАП передбачено, що порушення правил торгівлі, виконання робіт і надання послуг працівниками торгівлі, громадського харчування та сфери послуг, громадянами, які займаються підприємницькою діяльністю тягне за собою накладення штрафу від одного до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, колегія суддів погоджується з висновками суд першої інстанції, що оскаржувана позивачем постанова була винесена на підставі адміністративних матеріалів, які були направлені до адміністративної комісії Житомирським відділом поліції Головного управління Національної поліції України в Житомирській області, прийнята в межах повноважень адміністративної комісії, стягнення накладено в межах санкції, передбаченої ч.1 ст.155 КпАП України.

Що ж до покликання позивача на наявність судового рішення Корольовського районного суду м.Житомира від 18 липня 2017 року, яким скасовано п.3 рішення виконавчого комітету Житомирської міської ради №78 від 24.01.2017 року в частині встановлення режиму роботи з 8.00 до 22.00 год. Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрлото-Київ", колегія суддів не приймає їх до уваги, оскільки на момент притягнення позивача до адміністративної відповідальності рішення виконкому було чинним (рішення набуло чинності з 29.08.2017 року (а.с. 19).

З огляду на викладене, суд першої інстанції правильно і в повному обсязі встановив обставини справи, прийняв обґрунтоване рішення з дотриманням норм матеріального і процесуального права.

Таким чином, апеляційний суд вважає доводи апеляційної скарги безпідставними, та такими, що не спростовують висновків суду першої інстанції, а тому апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а оскаржувану постанову суду без змін.

Керуючись ст.ст. 308, 310, 315 316, 321, 322, 325, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, постанову Корольовського районного суду м. Житомира від "23" листопада 2017 р. без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя К.С. Франовська

судді: Т.В. Іваненко

Л.В. Кузьменко

Повне судове рішення складено "14" березня 2018 р.