
ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа №443/1739/16-а
У Х В А Л А
про передачу адміністративної справи
16 березня 2018 року
Львівський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сподарик Н.І., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «Концерн Хлібпром» до Виконавчого комітету Гніздичівської селищної ради, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Гніздичівської селищної ради, Гніздичівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гніздичівської селищної ради про визнання незаконними пунктів рішення,-
В С Т А Н О В И В :
08 листопада 2016 року Публічне акціонерне товариство «Концерн Хлібпром» звернулося до Жидачівського районного суду Львівської області з позовом до Виконавчого комітету Гніздичівської селищної ради, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Гніздичівської селищної ради, Гніздичівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гніздичівської селищної ради, в якому просить визнати незаконним п.1 (в частині скасування рішення виконавчого комітету Гніздичівської селищної ради №57 від 31.03.2016 року), п.2, п.3 рішення Виконавчого комітету Гніздичівської селищної ради від 31.08.2016 року №135).
Згідно ухвали Жидачівського районного суду Львівської області від 18.10.2017 року, в адміністративній справі було відкрито провадження.
Ухвалою Жидачівського районного суду Львівської області від 24.01.2018 року, відповідно до ст.ст.20, 29 КАС України, адміністративну справу передано за підсудністю для розгляду до Львівського окружного адміністративного суду.
Так, 28.02.2018 року адміністративна справа за позовом Публічного акціонерного товариства «Концерн Хлібпром» до Виконавчого комітету Гніздичівської селищної ради, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Гніздичівської селищної ради, Гніздичівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гніздичівської селищної ради про визнання незаконними пунктів рішення була надіслана до Львівського окружного адміністративного суду та надійшла до суду 15.03.2018 року, що підтверджується даними реєстрації на вхідному штампі.
За результатом автоматизованого розподілу судової справи між суддями, останню передано для розгляду головуючому судді Сподарик Н.І.
Відповідно до вимог статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви у тому числі з’ясовує чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Згідно пункту 4 частини першої статті 18 КАС України (в редакції чинній до внесення змін Законом України №2147-VIII, тобто до 15.12.2017 року), місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
15.12.2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» від 03.10.2017 року №2147-VIII, яким Кодекс адміністративного судочинства України (далі – КАС України) викладено в новій редакції. Ці зміни до Кодексу вводяться в дію з урахуванням особливостей, визначених в розділі VІІ «Перехідні положення» КАС України.
Згідно з пунктом 10 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України, справи у судах першої та апеляційної інстанцій, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Частиною третьою статті 30 КАС України (в редакції, що діє з 15.12.2017 року) визначено, що справа, прийнята адміністративним судом до свого провадження з додержанням правил підсудності, повинна бути ним розглянута і в тому випадку, коли в процесі розгляду справи вона стала підсудною іншому адміністративному суду.
В пункті 12 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України вказано, що заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Системний аналіз наведених правових норм дозволяє зробити висновок про те, що адміністративні суди (як місцеві, так і окружні) розглядають всі позови, заяви та скарги, отримані ними до 14.12.2017 року включно, навіть якщо з 15.12.2017 року КАС України в новій редакції змінив для таких справ правила предметної юрисдикції (підсудності).
Суд з’ясував, що адміністративна справа для розгляду надійшла до Жидачівського районного суду Львівської області 08.11.2016 року, згідно реєстраційних даних, тобто до внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України.
За таких обставин Жидачівський районний суд Львівської області, постановляючи 24.01.2018 року ухвалу про передачу цієї адміністративної справи на розгляд Львівського окружного адміністративного суду не врахував наведені вище положення КАС України.
Отже, станом на дату звернення до суду та відкриття провадження в адміністративній справі цей спір був предметно підсудний місцевому загальному суду як адміністративному.
Враховуючи положення частини третьої статті 30 та розділу VII «Перехідні положення» КАС України, адміністративна справа за позовом Публічного акціонерного товариства «Концерн Хлібпром» до Виконавчого комітету Гніздичівської селищної ради, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Гніздичівської селищної ради, Гніздичівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гніздичівської селищної ради про визнання незаконними пунктів рішення повинна бути розглянута по суті Жидачівським районним судом Львівської області.
При цьому, суд враховує, що розгляд цієї справи Львівським окружним адміністративним судом по суті, незалежно від змісту прийнятого рішення суду, призведе до порушення прав учасників справи, оскільки порушення правил предметної юрисдикції (підсудності) є безумовною підставою для скасування рішення суду.
Керуючись ст.ст.29, 30, 243, 248, 256, 294, 295, п.п.10, 12, пп.15.5 п.15 розділу VII «Перехідні положення» КАС України, суд –
У Х В А Л И В :
передати адміністративну справу №443/1739/16-а за позовом Публічного акціонерного товариства «Концерн Хлібпром» до Виконавчого комітету Гніздичівської селищної ради, за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Гніздичівської селищної ради, Гніздичівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Гніздичівської селищної ради про визнання незаконними пунктів рішення на розгляд до Жидачівського районного суду Львівської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у п’ятнадцятиденний строк з дати її складення.
Суддя Сподарик Н.І.