Рішення № 72773033, 06.03.2018, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.03.2018
Номер справи
813/3731/17
Номер документу
72773033
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

справа №813/3731/17

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 березня 2018 року

10 год. 53 хв.

Львівський окружний адміністративний суд у складі колегії: головуючий суддя Качур Р.П., судді: Грень Н.М., Гулкевич І.З.; за участю секретаря судового засідання Приймака С.І., представниці позивача Робейко А.А., представника відповідача Чабана О.С., розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Автохелп 2016» до ДФС України, про визнання протиправними дій, бездіяльності, визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, -

в с т а н о в и в:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Автохелп 2016» (далі - позивач, ТзОВ «Автохелп 2016» звернулося до Львівського окружного адміністративного суду з позовом до Державної фіскальної служби України (далі - відповідач, ДФС України) про визнання протиправними дій, бездіяльності, зобов'язання вчинити дії.

Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 09.11.2017 року у справі № 813/3731/17 відкрито провадження у справі та призначено судове засідання на 28.11.2017 року.

Ухвалами суду від 28.11.2018 року, від 15.12.2017 року, від 16.01.2018 року, 02.02.2018 року в судових засіданнях оголошено перерву.

В судовому засіданні 09.02.2018 року позивачем подано до суду заяву (вх. № 3534 від 09.02.2018 року), в якій останній просить закрити провадження у справі в частині позовних вимог, що стосуються податкової накладної № 699 від 18.07.2017 року і продовжити розгляд позовних вимог щодо податкової накладної № 284 від 07.07.2017 року на суму 165060 грн., в тому числі ПДВ 27510 грн.

Уточнену позовну заяву, подану в судовому засіданні 09.02.2018 року судом повернено позивачу без розгляду, як таку, що подано без додержання вимог частини першої статті 167 КАС України.

Ухвалою суду від 09.02.2018 року закрито провадження в адміністративній справі за позовом ТзОВ «Автохелп 2016» до ДФС України про визнання протиправними дій, бездіяльності, визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язати вчинити дії, в частині позовних вимог про визнання протиправними дій щодо безпідставного зупинення реєстрації податкової накладної № 699 від 18.07.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних, визнання протиправним та скасування рішення комісії ДФС України № 108168/40809731 від 21.08.2017 року про відмову у реєстрації податкової накладної № 699 від 18.07.2017 року.

В судовому засіданні 16.02.2018 року позивачем подано заяву (вх. № 4319 від 16.02.2018 року) про зміну предмета позову, відповідно до якої позивач просить:

- визнати протиправними дії ДФС України щодо зупинення реєстрації податкової накладної № 284 від 07.07.2017 року;

- визнати протиправною бездіяльність ДФС України щодо непроведення реєстрації податкової накладної № 284 від 07.07.2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних;

- зобов'язати ДФС України вчинити дії щодо реєстрації у Єдиному реєстрі податкових накладних - податкову накладну № 284 від 07.07.2017 року, виписану ТзОВ «Автохелп 2016» на загальну суму поставки 165060 грн. в тому числі ПДВ 27510 грн. - датою реєстрації - 19.07.2017 року.

Суд заяву про зміну предмета позову прийняв і ухвалою від 16.02.2018 року закрив підготовче провадження у справі та призначив справу до судового розгляду на 27.02.2018 р. В судовому засіданні 27.02.2018 року оголошено перерву у зв'язку з неявкою позивача.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що дії органу ДФС України щодо не прийняття податкової накладної № 284 від 07.07.2017 року, про що повідомлено позивача квитанцією № 2: «документ доставлено до районного рівня 1305 Залізнична ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області. Документ не прийнято. Виявлено помилки. В ЄРПН відсутній факт зупинення реєстрації податкової накладної /розрахунку коригування від 07.07.2007 року № 284» суперечать вимогам податкового кодексу, адже орган ДФС не звернув увагу на допущену позивачем механічну помилку в зазначенні дати податкової накладної в повідомленні, в той час, коли в повідомленні містяться і інші дані, які відображені в податковій накладній № 284 від 07.07.2017 року і слугують ідентифікуючою ознакою податкової накладної: назва та персональні дані покупця, обсяги постачання, сума ПДВ, реквізити договору поставки та врешті-решт самі первинні документи, які були надані ДФС для підтвердження реальності операцій.

Відписка органу ДФС щодо «відсутності факту зупинення реєстрації податкової накладної № 284 від 07.07.2017 року в ЄРПН» носить формальний характер, та в майбутньому несе для Позивача негативні наслідки у вигляді блокування реєстрації податкової накладної № 284 від 07.07.2017 року в ЄРПН.

В судовому засіданні представниця позивача позовні вимоги підтримала повністю, з врахуванням заяви про зміну предмета позову, просила позов задовольнити.

Відповідач проти заявленого позову заперечив з підстав, викладених у запереченні на позовну заяву. Зазначив, що на електронну адресу позивача надійшла електронна квитанція про призупинення реєстрації податкової накладної у зв'язку з невідповідністю такої накладної п. 201.16 ст. 201 ПК України, оскільки не відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної, затверджених Наказом МФУ від 13.06.2017 року № 567 «Про затвердження критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної (розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» та запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів.

Згідно з інформацією зазначеною у Квитанції, Комісією Державної фіскальної служби України прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних у зв'язку з наданням платником податків копій документів, які складені з порушенням законодавства та/або не є достатніми для прийняття комісією ДФС рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування. Просить відмовити у задоволенні позовних вимог.

Суд заслухав пояснення представників сторін, дослідив фактичні обставини справи та відповідні їх правовідносини та встановив таке.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Автохелп 2016» є суб'єктом господарювання, перебуває на обліку в Личаківській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління ДФС у Львівській області, зареєстроване як юридична особа 06.09.2016 року, номер запису 13051020000013527, ідентифікаційний код 40809731.

Між ТОВ «Банк каменю» і ТОВ «Автохелп 2016» укладено договір поставки товару № 2903001-17 від 29 березня 2017 року, на умовах якого у липні ТОВ «Автохелп 2016» реалізувало товар «камінь сланець» в асортименті. Товар попередньо ввезено на територію України в режимі імпорту. На виконання даного договору позивачем здійснено продаж вищевказаного товару, що підтверджується видатковими накладними, податковими накладними, вантажно-митними деклараціями, договорами, укладеними між постачальниками та покупцями, платіжними документами щодо проведених розрахунків за поставлений товар, договорами оренди складських приміщень тощо. Відповідно до проведених операцій були виписані податкові накладні № 284 від 07.07.2017 року та № 699 від 18.07.2017 року. Товар повністю оплачено, що підтверджується платіжними дорученнями № 149 від 26.07.2017 року, № 119 від 11.07.2017 року та № 143 від 21.07.2017 року (а.с. 17-24).

Позивачем під час здійснення операцій з постачання вищезгаданих товарів 19.07.2017 року через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України направлено для реєстрації податкові накладні: № 284 від 07.07.2017 року на суму 165060,00 грн., в тому числі, ПДВ 27510,00 грн. і № 699 від 18.07.2017 року на суму 162180,00 грн., в тому числі, ПДВ 27030,00 грн. Податкову накладну № 699 ДФС у Львівській області зареєстровано.

Згідно з інформацією зазначеною у квитанції № 1, складеній на податкову накладну № 284, направлену ДФС України через «Автоматизовану систему «Єдине вікно подання електронних документів» ДФС України, версія 2.2.13.13», - позивач отримав повідомлення про те, що податкову накладну № 284 доставлено до центрального рівня Державної податкової служби України, однак «Реєстрація документа була зупинена відповідно до п. 201.16 статті 201 ПК України. ПН відповідає критеріям оцінки ступеня ризику визначеному пунктом 6 Наказу Міністерства фінансів України № 657 від 13.06.2017 року «Про затвердження Критеріїв оцінки ступня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної (розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів» (далі Наказ № 567).

За результатами опрацювання СМКОР виявлено невідповідність обсягів постачання обсягам придбання по товарах згідно з УКТ ЗЕД:2514. Запропоновано надати пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрації ПН в ЄРПН відповідно до п. «в» п.п.201.16.1 ст. 201 ПК України, вичерпний перелік яких встановлено наказом № 567 та/або Таблицю даних платника податків, яка передбачена п. 4 цього наказу (а.с.19).

14.08.2017 року позивачем щодо податкової накладної № 248 надіслано письмові повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій, а також пояснення, копії документів, на думку позивача, достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної, а також додаток до Критеріїв оцінки ступеня ризиків у вигляді Таблиці даних платника податку, що відображає специфіку господарської діяльності, в якій вказується вид економічної діяльності відповідно до Класифікатора видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010) код товару згідно з УКТ ЗЕД, передбачений Наказом 567 від 13.06.2017 року, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16.06.2017 року за № 753/30621.

За наслідками подання повідомлення по податковій накладній № 284 від 07.07.2017 року отримано квитанцію № 2, згідно з якою повідомлено позивача: «документ доставлено до районного рівня 1305 Залізнична ОДПІ ГУ ДФС у Львівській області. Документ не прийнято. Виявлено помилки. В ЄРПН відсутній факт зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування від 07.07.2007 року № 284» (а.с. 31)

Позивач вважає, що такі дії суперечать вимогам Податкового кодексу України, адже орган ДФС не звернув увагу на допущену Позивачем механічну помилку в зазначенні дати податкової накладної в повідомленні, в той час, коли в повідомленні містяться і інші дані, які відображені в податковій накладній № 284 від 07.07.2017 року і слугують ідентифікуючою ознакою податкової накладної: назва та персональні дані покупця, обсяги постачання, сума ПДВ, реквізити договору, поставки та врешті решт самі первинні документи, які були надані ДФС для підтвердження реальності. У зв'язку з тим, що позивач не погоджується з такими діями ДФС у Львівській області звернувся до суду з адміністративним позовом.

Вирішуючи спір, суд керується таким.

Податковий кодекс України є спеціальним законом з питань оподаткування та установлює порядок погашення зобов'язань юридичних осіб чи фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метоб погашення платниками податків податкового боргу.

Згідно з підпунктами «а», «б» пункту 185.1 статті 185 Податкового кодексу України (надалі - ПК України), об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України та постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг згідно приписів норми пункту 187.1 статті 187 ПК України, вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню; б) дата відвантаження товарів;

База оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (пункт 188.1 статті 188 ПК України).

Пунктом 201.10 статті 201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

За приписами пункту 74.2 статті 74 ПК України, в Єдиному реєстрі податкових накладних забезпечується проведення постійного автоматизованого моніторингу відповідності податкових накладних / розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації таких податкових накладних / розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.

Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань, а також центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, для формування та реалізації єдиної державної податкової та митної політики (пункт 74.3 статті 74 ПК України).

Відповідно до пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» №1246 від 29.12.2010, податкова накладна електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно пункту 12 Порядку № 1246, після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації / зупинення реєстрації / відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України «Про електронний цифровий підпис», «Про електронні документи та електронний документообіг» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку № 1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Аналогічні приписи містить підпункт 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, згідно якого реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, у разі відповідності такої податкової накладної/розрахунку коригування сукупності критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, встановлених відповідно до пункту 74.2 статті 74 цього Кодексу.

Відповідно до підпункту 201.16.1 пункту 201.16 статті 201 ПК України, у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних платнику податку протягом операційного дня контролюючий орган в автоматичному режимі надсилає (в електронному вигляді у текстовому форматі) квитанцію про зупинення реєстрації такої податкової накладної/розрахунку коригування. Така квитанція є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

У квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування зазначаються: а) порядковий номер та дата складення податкової накладної / розрахунку коригування; б) визначення критерію(їв) оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, на підставі яких було здійснено зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування; в) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та/або копії документів (за вичерпним переліком), достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію такої податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 ПК України, письмові пояснення та/або копії документів, зазначені у підпункті «в» підпункту 201.16.1 цього пункту, платник податку має право подати до контролюючого органу за основним місцем обліку такого платника податку протягом 365 календарних днів, що настають за датою виникнення податкового зобов'язання, відображеного у такій податковій накладній/розрахунку коригування. Такі документи передаються контролюючим органом за основним місцем обліку платника податку не пізніше наступного робочого дня з дня їх отримання до комісії центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику.

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році" № 2245-VIII від 07.12.2017 року встановлено, що податкові накладні/розрахунки коригування, реєстрацію яких у Єдиному реєстрі податкових накладних зупинено відповідно до пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу, реєструються з урахуванням вимог пунктів 2001.3 та 2001.9 статті 2001 та пункту 201.10 статті 201 цього Кодексу не пізніше 2 січня 2018 року, крім:

- податкових накладних / розрахунків коригування, щодо яких станом на 1 грудня 2017 року не подані пояснення і копії документів відповідно до підпункту 201.16.2 пункту 201.16 статті 201 цього Кодексу;

- податкових накладних / розрахунків коригування, щодо яких прийнято рішення про відмову у реєстрації податкової накладної /з розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних, по яких станом на 1 грудня 2017 року не розпочинали процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку.

Судом встановлено, що на електронну адресу позивача надійшла квитанція № 1 про зупинення реєстрації податкової накладної, у зв'язку з невідповідністю такої накладної пункту 201.16 ст. 201 ПК України. Зазначено, що ПН відповідає критеріям оцінки ступеня ризиків, визначених пунктом 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення ПН/РК, затверджених Наказом МФУ від 13.06.2017 року № 567 «Про затвердження критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної (розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та запропоновано позивачу надати пояснення та/або копії документів.

Надіслане письмове повідомлення щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій а також пояснення, копії документів, а також додаток до Критеріїв оцінки ступеня ризиків у вигляді Таблиці даних платника податку, що відображає специфіку господарської діяльності, в якій вказується вид економічної діяльності з кведами податковим органом не прийнято і складено квитанцію № 2 у якій зазначено про те, що документ не прийнято через виявлену помилку: відсутній факт реєстрації накладної № 284 від 07.07.2007 року.

Суд оглянув повідомлення від 14.08.2017 року щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПК/РК та встановив, що позивачем допущено помилку, в даті складення самої податкової накладної замість 07.07.2017 року, зазначено 07.07.2007 року.

Суд зважає на покликання представниці позивача, що окрім дати, в якій допущено помилку, таке містить й інші реквізити, які дають змогу ідентифікувати саму накладну, однак вважає такі необґрунтованими, з огляду на таке.

Повідомлення від 14.08.2017 року стосується податкової накладної № 284 від 07.07.2017 року, відповідно до якого надсилались документи на підтвердження господарських операцій, за якими видано цю накладну.

Як справедливо зауважив представник відповідача, за одним і тим же ж договором може бути видано не одну податкову накладну, яка буде містити одні і ті ж реквізити, а діапазон пошуку можливих документів з 2011 року (набрання чинності ПК України) - дуже великий.

Крім того, на запитання суду про те, якою нормою передбачено обов'язок податкового органу ідентифікувати відомості наведені у повідомленні щодо подачі документів про підтвердження реальності здійснення операцій по відмовленим ПК/РК, самій податковій накладній, за іншими ознаками, в тому числі, назвою і персональними даними покупця, обсягами постачання, сумою ПДВ, реквізитами договору поставки і врешті-решт первинними документами, на які покликалася представниця позивача, відповіді не надано.

Разом з тим, як справедливо зазначив представник відповідача, позивач не скористався своїм правом повторної подачі документів після виявлення допущеної помилки, вказаної в квитанції № 2 та не вжив жодних дій на її усунення. Доказів зворотного до матеріалів справи не надано.

Суд зважає на долучені представницею позивача до матеріалів справи документи, на підтвердження реальності господарської операції, за якою видано податкову накладну № 284 від 07.07.2017 року, однак зауважує, що факт зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування у ЄРПН не спростовує ані факту здійснення платником податків господарських операцій, ані факту наявності дати виникнення саме першої події (постачання товарів/послуг, або отримання коштів), що підтверджується первинними документами, на підставі яких складається податкова накладна/розрахунок коригування.

Крім цього, не зважаючи на те, що процедуру судового оскарження для «автоматичної реєстрації» позивачем розпочато своєчасно, однак станом на момент подачі позову до суду, так і розгляду справи, жодних доказів того, що контролюючим органом у реєстрації ПН № 284 відмовлено не надано. Реєстрація такої продовжує бути зупиненою.

Підсумовуючи, оскільки позивачем не надано пояснень та/або копій документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію ПН № 284 від 07.07.2017 року, контролюючим органом рішення про відмову у реєстрації цієї ПН не приймалося, хоча процедуру судового оскарження розпочато вчасно, підстави для здійснення автоматичної реєстрації ПН в ЄДРПН відсутні.

Відповідно до статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування повинні діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч. 2 ст. 73 КАС України, предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення.

Згідно зі ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

У розумінні ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Позивачем не доведено, що дії відповідача щодо зупинення реєстрації податкової накладної № 284 від 07.07.2017 року та нереєстрація такої в ЄДРПН є такими, що вчинені не на підставі, не в межах повноважень та не у спосіб, передбачені законом.

Таким чином, позовні вимоги є необґрунтованими та задоволенню не підлягають.

Відповідно до положень ст. 139 КАС України не підлягають відшкодуванню понесені позивачем судові витрати у вигляді судового збору.

Керуючись ст.ст. 19, 22, 25,72-77, 90, 139, 241-246, 250, 255, 295, пп. 15.5 п. 15 розділу VІІ «Перехідні положення» КАС України, суд -

в и р і ш и в:

У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Автохелп 2016» (79021, м. Львів, вул. Кульпарківська, 93А; ЄДРПОУ 40809731) до ДФС України (04655, м.Київ-53, Львівська пл. 8; ЄДРПОУ 39292197), про визнання протиправними дій, бездіяльності, визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити дії, - відмовити повністю.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення через Львівський окружний адміністративний суд.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

В судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Повний текст рішення складено та підписано 16.03.2018 року.

Головуючий суддя Качур Р.П.

Суддя Грень Н.М.

Суддя Гулкевич І.З.