Постанова № 72769767, 16.03.2018, Бородянський районний суд Київської області

Дата ухвалення
16.03.2018
Номер справи
360/403/18
Номер документу
72769767
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 360/403/18

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 березня 2018 року смт.Бородянка

Суддя Бородянського районного суду Київської області Стасенко Г.В., за участі секретаря судового засідання Клопот О.О., прокурора Казбанової Т.В., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.1726 КУпАП, яка надійшла з Управління захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України, відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, який працює на посаді директора КП БРР "Машинно-технологічна станція" в сел.Бородянка Київської області, проживає в ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрований в ІНФОРМАЦІЯ_4, в/ч 2 кв.27, ідентифікаційний номер НОМЕР_1,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, будучи депутатом Бородянської районної ради Київської області, тобто суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, згідно з п."б" п.1 ч.1 ст.3 Закону "Про запобігання корупції" (Закону) та примітки до ст.1726 КУпАП, на якого поширюється його дія, в порушення вимог ч.1 ст.45 та п.51 Прикінцевих положень Закону, пункту 1 Рішення НАЗК від 10 червня 2016 року №2 "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", несвоєчасно, без поважних причин подав щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.1726 КУпАП.

Так, згідно з протоколом першого пленарного засідання першої сесії Бородянської районної ради сьомого скликання, яке відбулось 17 листопада 2015 року, за ОСОБА_1 визнано повноваження депутата Бородянської районної ради Київської області.

Відповідно до ч.1 ст.49 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", повноваження депутата ради починаються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії ради рішення про підсумки виборів та визнання повноважень депутатів і закінчуються в день першої сесії ради нового скликання.

Відповідно до п."б" п.1 ч.1 ст.3 Закону України "Про запобігання корупції", народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови, є суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Згідно з ч.3 ст.8 Закону України "Про статус депутатів місцевих рад", на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом - депутати місцевих рад зобов’язані щороку до 1 квітня подавати декларацію про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік за формою, що додається до Закону, за місцем роботи (служби), крім самозайнятих осіб, безробітних або пенсіонерів, які подають зазначені декларації до апаратів відповідних місцевих рад або їх виконавчих комітетів.

У відповідності до абзацу 14 ч.1 ст.1 Закону України "Про запобігання корупції", суб’єкти декларування - особи, зазначені у п.1, п."а" і п."в" п.2, п.4 і п.5 ч.1 ст.3 цього Закону, зобов’язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Згідно з приміткою до ст.1726 КУпАП суб’єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Частиною 1 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" визначено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" , п.2, ч.1 ст.3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

У відповідності до абзацу 1 п.2 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції" до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом. Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом України "Про запобігання корупції".

Відповідно до абзацу 2 п.2 Розділу XIII Прикінцевих положень Закону України "Про запобігання корупції", про початок роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, приймається рішення НАЗК.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.12 Закону України "Про запобігання корупції", НАЗК з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належатьдо його компетенції, обов’язкові для виконання нормативно-правові акти. Нормативно-правові акти НАЗК підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів, що зазначено у ч.5 ст. 12 Закону України "Про запобігання корупції".

Рішенням НАЗК від 10 червня 2016 року № 2 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15 липня 2016 року за № 958/29088) "Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" (зі змінами, внесеними рішенням НАЗК від 18 серпня 2016 року № 1) визначено, що система подання та оприлюднення відповідно до декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи:

перший етап - з 00 годин 00 хвилин 01 вересня 2016 року для таких типів декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування:

щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону України "Про запобігання корупції" відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці;

декларації, передбачені абзацом 1 ч.2 ст.45 Закону України "Про запобігання корупції" (декларації осіб, які припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування), службових осіб, які 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати припиняють діяльність, пов’язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, та станом на день такого припинення займають згідно зі статтею 50 Закону України "Про запобігання корупції" відповідальне та особливо відповідальне становище;

повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування, передбачені частиною другою статті 52 Закону України "Про запобігання корупції", службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року чи пізніше цієї дати займають згідно зі ст.50 Закону України "Про запобігання корупції", відповідальне та особливо відповідальне становище;

другий етап - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом України "Про запобігання корупції" .

Проте, Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб" від 23 березня 2017 року № 1975-VIII внесено зміни до Закону, а саме: розділ XIII "Прикінцеві положення" доповнено пунктом 5 і такого змісту:

"5і Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше".

Враховуючи те, що ОСОБА_1 таку декларацію подавав уперше, то він мав її подати в період часу з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року до 00 годин 00 хвилин 01 травня 2017 року.

Відповідно до ст.68 Конституції України кожен зобов’язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права ісвободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Електронний цифровий підпис ОСОБА_1 отримав 29 березня 2017 року в акредитованому центрі сертифікації ключів ТОВ "Ключові системи" і в нього був час (до 01 травня 2017 року) на подачу електронної декларації за 2016 рік.

Відповідно до публічно доступної інформації, оприлюдненої на офіційному сайті (https://portal.nazk.gov.ua), щорічну декларацію за 2016 рік ОСОБА_1 подав лише 18 серпня 2017 року о 17-й годині 13 хвилин, тобто несвоєчасно без поважних причин.

При розгляді справи ОСОБА_1 винуватим себе визнав частково, пояснивши, що він є депутатом Бородянської районної ради Київської області і як депутат мав подати декларацію про доходи, проте вчасно декларацію не подав, оскільки були складнощі із внесенням інформації у зв’язку постійними технічними перебоями в роботі офіційного сайту НАЗК. Інших причин несвоєчасного подання декларації про доходи за 2016 рік ОСОБА_1 не навів.

Вислухавши пояснення ОСОБА_1, дослідивши матеріали справи, вислухавши думку прокурора Казбанової Т.В., яка просила визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, суддя приходить до такого висновку.

Як убачається з копії списку зареєстрованих депутатів Бородянської районної ради Київської області від 03 листопада 2015 року, ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, обраний депутатом Бородянської районної ради від Бородянської районної організації Політичної партії "Українське об’єднання патріотів - Укроп" на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року.

Згідно з копією витягу з протоколу першого пленарного засідання першої сесії Бородянської районної ради сьомого скликання від 17 листопада 2015 року, обраним депутатам Бородянської районної ради сьомого скликання вручено посвідчення та нагрудні знаки.

Відповідно до копії повідомлення голови Бородянської районної ради Київської області від 22 березня 2017 року за № 01-18-145, депутатам Бородянської районної ради, керівникам та посадовим особам комунальних закладів Бородянської районної ради було зроблено нагадування щодо подання ними декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави та місцевого самоврядування. Термін подання електронних декларацій закінчується 31 березня 2017 року. Крім того звернено було увагу на те, що лише наявність електронного цифрового підпису дасть можливість заповнити та подати електронну декларацію.

Аналогічна інформація про подання електронних декларацій була розміщена 22 лютого 2017 року на офіційному веб-сайті Бородянської районної ради і була у вільному доступі, кожен бажаючий мав можливість з нею ознайомитися.

Як убачається з послідовності дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" ОСОБА_1, вперше дії ОСОБА_1 на цій сторінці були зареєстровані 31 березня 2017 року, потім 01 квітня 2017 року. За період з 02 квітня 2017 року по 16 серпня 2017 року будь-які дії користувачем "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування" ОСОБА_1 не зареєстровані. 17 серпня 2017 року на цій сторінці знову були зареєстровані дії користувача і лише 18 серпня 2017 року о 17-й годині 13 хвилин ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2016 рік, що також підтверджується публічно доступною інформацією, оприлюдненою на офіційному сайті (https://portal.nazk.gov.ua).

Оцінюючи досліджені докази, вважаю доведеною винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП.

Заперечення ОСОБА_1 до уваги не приймаються як необґрунтовані і такі, що спростовуються іншими дослідженими доказами.

При накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан.

У відповідності до п.1 ч.5 ст.4 Закону України "Про судовий збір" з ОСОБА_1 в доход держави підлягає стягненню судовий збір в розмірі 352 грн. 40 копійок.

Керуючись ст.23, 283 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ :

Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.1726 КУпАП, і застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 1190 (одна тисяча сто дев’яносто) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 в доход держави судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок (отримувач коштів - ГУК у м.Києві/м.Київ /22030106, код за ЄДРПОУ - 37993783, банк отримувача - Головне управління Державної казначейської служби України у м.Києві, код банку отримувача – 820019, рахунок отримувача – 31215256700001, код класифікації доходів бюджету – 22030106).

Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому копії постанови про накладення штрафу.

У разі несплати штрафу у встановлений строк стягнути суму штрафу в порядку примусового виконання постанови у подвійному розмірі.

Строк пред’явлення постанови до виконання – три місяці з дня набрання постановою законної сили.

Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Київської області через Бородянський районний суд протягом 10 днів з дня її винесення.

СуддяОСОБА_2