
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2018 року ЛуцькСправа № 165/2733/17
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Димарчук Т.М.,
розглянувши у письмовому провадженні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Нововолинсько-Іваничівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Волинській області про визнання дій неправомірними та зобов’язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (далі – ОСОБА_1, позивач) звернулася з адміністративним позовом до Нововолинсько-Іваничівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (далі – Нововолинсько-Іваничівське ОУПФ України у Волинській області, відповідач) про визнання неправомірними дій щодо зміни базового місяця та припинення виплати індексації пенсії відповідно до пп. 1-1 п.1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 року №1078 та зобов'язання відновити виплату індексації пенсії наростаючим підсумком відповідно до пп. 1-1 п.1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення з врахуванням базового місяця для призначення пенсії березень 2012 року.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Нововолинсько-Іваничівському ОУПФ України у Волинській області та отримує пенсію за віком з 13.03.2012 року.
Призначена пенсія обчислювалась та виплачувалась з порушенням законодавства, в зв’язку з чим позивач звернулась до суду з позовом до УПФ України в м. Нововолинську про здійснення перерахунку та виплати пенсії.
Постановою Нововолинського міського суду Волинської області від 16.03.2016 року у справі №165/2856/15-а визнано неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Нововолинську щодо відмови врахувати при призначенні та обчисленні пенсії ОСОБА_1 усі суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати та зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в м. Нововолинську здійснити перерахунок та виплату пенсії із включенням до її заробітку для обчислення пенсії сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати в розмірі 80% від середньомісячного заробітку з урахуванням фактично отриманих сум з 01 червня 2015 року.
Вказує на те, що під час виконання судового рішення відповідач безпідставно змінив базовий місяць нарахування індексації пенсії з березня 2012 року на червень 2015 року, що призвело до зменшення суми нарахованої доплати пенсійних виплат за рішенням суду. Про рішення щодо встановлення нового базового місяця для проведення індексації пенсії, яким став червень 2015 року, Пенсійний фонд позивача не повідомив.
Позивач звернулася до Нововолинсько-Іваничівського ОУПФ України у Волинській області із заявою про відновлення індексації пенсії наростаючим підсумком відповідно до пп. 1-1 п.1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 року №1078.
Відповідач листом від 23 листопада 2017 року відмовив позивачці у здійсненні перерахунку індексації пенсії, зазначивши, що фактичне збільшення розміру пенсії відбулося в червні 2015 року у зв’язку із перерахунком на підставі рішення Нововолинського міського суду Волинської області від 16.03.2016 року. Оскільки, розмір пенсії, перерахованої на виконання рішення суду перевищив суму отримуваної раніше пенсії, для продовження виплати індексації немає підстав, а тому Пенсійним фондом відповідно до п.5 Порядку № 1078 обґрунтовано визначено базовий місяць для обчислення індексації грошових доходів червень 2015 року.
Рішення відповідача ОСОБА_1 вважає таким, що не відповідає вимогам чинного законодавства та порушує її конституційні та соціальні права щодо пенсійного забезпечення.
Зазначає, що збільшення пенсії пов’язане з невірним її нарахуванням та призначенням в березні 2012 року, тому посилання відповідача на правомірність зміни базового місяця на червень 2015 року у зв’язку із перерахунком пенсії на виконання рішення суду є необґрунтованим, оскільки фактично збільшення доходів позивача в контексті приписів законодавства про порядок підвищення пенсійного забезпечення та індексацію доходів громадян не відбулося. Перерахунок пенсії на підставі рішення суду є відновленням порушеного права позивача на отримання належної виплати та не може бути підставою для здійснення нової індексації із застосуванням нового рівня споживчих цін або її відсутності та, відповідно, встановлення нового базового місяця.
Враховуючи вищевикладене, просить суд визнати неправомірними дії відповідача щодо припинення виплати індексації пенсії відповідно до пп. 1-1 п.1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 року №1078 та зобов'язати відновити виплату індексації пенсії наростаючим підсумком відповідно до пп. 1-1 п.1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, врахувавши при цьому базовий місяць для призначення індексації – березень 2012 року.
У відзиві на позовну заяву від 07.02.2018 року №860/06-07 (а.с.56-57) відповідач зазначив, що позовні вимоги не підлягають до задоволення, оскільки абзацом 2 пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення визначено, що обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.
На виконання постанови Нововолинського міського суду Волинської області від 16.03.2016 року у справі №165/2856/15-а позивачу проведено перерахунок та виплату пенсії із включенням до її заробітку для обчислення пенсії суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати в розмірі 80% від середньомісячного заробітку з урахуванням фактично отриманих сум з 01 червня 2015 року.
Таким чином, відповідно до вищевказаного рішення, ОСОБА_1 проведено перерахунок пенсії починаючи з червня 2015 року. Оскільки, виплата перерахованої пенсії уже була здійснена, то місяць проведення перерахунку пенсії відповідно до рішення суду - це місяць підвищення пенсії, а саме червень 2015 року, котрий і став місяцем проведення індексації при перерахунку пенсії.
Отже, визначальним фактом для визначення місяця проведення індексації у даному випадку є рішення суду, яке набрало законної сили та у наслідок якого змінився розмір пенсії позивача.
Враховуючи вищевикладене, правові підстави для відновлення та виплати ОСОБА_1 індексації пенсії наростаючим підсумком, врахувавши при цьому базовий місяць для призначення індексації – березень 2012 року, відсутні. Просить в задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.
В судове засідання призначене на 09:10 14 березня 2018 року сторони не прибули.
15 лютого 2018 року ОСОБА_1 подала до суду клопотання у якому розгляд справи просила проводити за її відсутності (а.с.54).
13 березня 2018 року від представника Нововолинсько-Іваничівського ОУПФ України у Волинській області до суду надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності (а.с.64).
Відповідно до частини дев’ятої статті 205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з'явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Як визначено частиною четвертою статті 229 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Таким чином, оскільки в судове засідання особи, які беруть участь у справі, не прибули, при цьому, позивачем та представником відповідача подано клопотання про розгляд справи за їх відсутності, дану справу можливо розглянути і вирішити на основі наявних матеріалів, тому судовий розгляд справи здійснено в порядку письмового провадження, без фіксування адміністративного процесу технічними засобами.
Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Нововолинсько-Іваничівському об'єднаному управлінні Пенсійного фонду України у Волинській області та отримує пенсію за віком з 13.03.2012 року на підставі Закону України «Про державну службу».
Постановою Нововолинського міського суду Волинської області від 16.03.2016 року у справі №165/2856/15-а визнано неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Нововолинську щодо відмови врахувати при призначенні та обчисленні пенсії ОСОБА_1 усі суми матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати та зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в м. Нововолинську здійснити перерахунок та виплату пенсії із включенням до її заробітку для обчислення пенсії сум матеріальної допомоги на оздоровлення, матеріальної допомоги на вирішення соціально-побутових питань, індексації заробітної плати в розмірі 80% від середньомісячного заробітку з урахуванням фактично отриманих сум з 01 червня 2015 року.
На виконання вищевказаної постанови Нововолинського міського суду Волинської області від 16.03.2016 року у справі №165/2856/15-а відповідачем проведено перерахунок пенсії позивачу з 01.06.2015 року та змінено базовий місяць нарахування індексації пенсії на червень 2015 року.
Позивач звернулася з письмовою заявою до Нововолинсько-Іваничівського ОУПФ України у Волинській області по питанню правильності нарахування, виплати та проведення індексації пенсії.
Відповідач листом від 23 листопада 2017 року №239/К-01 (а.с.11) відмовив позивачці у здійсненні перерахунку індексації пенсії, зазначивши, що фактичне збільшення розміру її пенсії відбулося в червні 2015 року у зв’язку із перерахунком на підставі рішення Нововолинського міського суду Волинської області від 16.03.2016 року, а тому Пенсійним фондом відповідно до п.5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення обґрунтовано визначено базовий місяць для обчислення індексації грошових доходів червень 2015 року.
Зокрема, у листі вказано, що відповідно до п.5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення в разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів отриманих за цей місяць не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.
Порядок проведення індексації грошових доходів населення не визначає підстав за яких повинно відбутися підвищення розміру пенсії, тобто не має значення чи підвищення пенсії відбулося за рішенням суду, чи у зв’язку з підвищенням пенсії державним службовцям, тощо.
Вказує, що до перерахунку загальний розмір пенсійних виплат ОСОБА_1 складав 1783,90 грн., з яких 1605,49 грн. – пенсія та 178,41 грн. – індексація. З червня 2015 року позивач отримує пенсійні виплати у розмірі 1840,27 грн. Оскільки, розмір пенсії, перерахованої на виконання рішення суду перевищив суму отримуваної раніше пенсії, для здійснення перерахунку індексації немає законних підстав.
Не погоджуючись з таким рішенням Нововолинсько-Іваничівського обєднаного управління Пенсійного фонду України позивач звернулась до суду.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Спірні правовідносини регулюються приписами Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та нормами Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМ України №1078 від 17.07.2003 року.
Згідно ст.1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 року №1282-XII індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.
Відповідно до ст.4 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» (в редакції, чинній на час здійснення перерахунку пенсії) індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який установлюється в розмірі 101 відсотка.
Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону. Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.
Підвищення грошових доходів населення у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін. У разі якщо грошові доходи населення підвищено з урахуванням прогнозного рівня інфляції випереджаючим шляхом, при визначенні обсягу підвищення грошових доходів у зв'язку із індексацією враховується рівень такого підвищення у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Статтею 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» (в редакції, чинній на час здійснення перерахунку пенсії) передбачено, індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру: пенсії; стипендії; оплата праці (грошове забезпечення); суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди в разі втрати годувальника.
Кабінет Міністрів України може встановлювати інші об'єкти індексації, що не передбачені частиною першою цієї статті.
Соціальні виплати, що мають цільовий і разовий характер (допомога при народженні дитини, допомога на поховання, матеріальна допомога, одноразова допомога при виході на пенсію тощо), а також допомога у зв'язку з вагітністю і пологами індексації не підлягають. Підтримка купівельної спроможності провадиться шляхом підвищення розміру зазначених виплат.
Індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.
Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України (ст.6 наведеного Закону).
Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою КМ України №1078 від 17.07.2003 року, визначає правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення і поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників.
При вирішенні адміністративної справи суд керувався Порядком проведення індексації грошових доходів населення, затвердженим постановою КМ України №1078 від 17.07.2003 року, в редакції від 29.01.2014 року (чинним на момент перерахунку пенсії ОСОБА_1 (червень 2015 року)).
Відповідно до п.1-1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення (в редакції, чинній на час здійснення перерахунку пенсії), підвищення грошових доходів громадян у зв'язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, в якому офіційно опубліковано індекс споживчих цін.
Індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 101 відсотка.
Індекс споживчих цін обчислюється Держстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.
Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком починаючи з березня 2003 р. - місяця опублікування Закону України від 6 лютого 2003 р. N 491-IV "Про внесення змін до Закону України "Про індексацію грошових доходів населення".
Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений в абзаці другому цього пункту.
Згідно з пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення (в редакції, чинній на час здійснення перерахунку пенсії) у разі підвищення тарифних ставок (окладів), У разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. У базовому місяці значення індексу споживчих цін приймається за 1 або 100 відсотків. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації.
У разі коли підвищення розмірів мінімальних соціальних гарантій, зазначених в абзаці першому цього пункту, не супроводжується зростанням грошових доходів громадян, передбачених пунктом 2 цього Порядку, грошові доходи індексуються на загальних підставах відповідно до пунктів 1-1 і 4 цього Порядку.
У разі коли грошовий дохід з урахуванням суми підвищення менше суми грошового доходу з урахуванням індексації до його підвищення, у базовому місяці сума загального доходу визначається з таким розрахунком, щоб сума грошового доходу з урахуванням індексації не перевищувала загального доходу до його підвищення.
У разі коли в результаті перерахунку пенсій за рішеннями судів, які набрали законної сили, виплати перерахованих сум до пенсії фактично не здійснені і строки їх виплати не визначені, базовий місяць для визначення індексації пенсій не змінюється.
Відповідно до ст.37-1 Закону України «Про державну службу» (в редакції, чинній на момент призначення пенісії ОСОБА_1А.) у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.
Виходячи з наведеного, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації доходів громадян проводиться наростаючим підсумком починаючи з 1 числа наступного місяця за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, визначений Порядком проведення індексації грошових доходів населення. У разі підвищення сум доходів громадян без перегляду їх мінімальних розмірів, місяць, в якому відбулося таке підвищення вважається базовим, та в наступному місяці відбувається обчислення та нарахування нового індексу споживчих цін для провадження індексації грошових виплат; у разі ж якщо підвищення мінімальних розмірів виплат не спричинило зростання доходів громадян, нарахування індексації провадиться на загальних підставах.
З вищевикладеного слідує, що здійснення пенсійним органом перерахунку пенсії на виконання рішення суду не може слугувати підставою для здійснення нового нарахування споживчих цін для проведення індексації у зв'язку із зростанням доходів громадян, без перегляду їх мінімального розміру, оскільки фактично збільшення доходів позивача в контексті приписів законодавства про порядок підвищення пенсійного забезпечення та індексацію доходів громадян не відбулось.
Перерахунок пенсії на підставі постанови Нововолинського міського суду Волинської області від 16.03.2016 року у справі №165/2856/15-а є відновленням порушеного права позивача на отримання належної виплати в розмірі, встановленому законом, та не може бути підставою для здійснення нової індексації із застосуванням нового рівня споживчих цін та відповідно для встановлення нового базового місяця, оскільки нарахований за рішенням суду розмір пенсії позивача є таким, що підлягав сплаті при призначенні пенсії, але внаслідок протиправних дій відповідача не був нарахований та виплачений в належному розмірі.
Аналогічна правова позиція неодноразово була висловлена Вищим адміністративним судом України, зокрема в ухвалах від 02.02.2016 р. (К/800/44864/15), від 08.10.2015 р. (К/800/9155/15) та в постанові Верховного Суду від 13 лютого 2018 року у справі № 464/1211/16-а (К/9901/4610/18).
Таким чином, відповідачем в порушення п.5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМ України № 1078 від 17.03.2003 року, безпідставно змінено базовий місяць нарахування індексації пенсії позивача з березня 2012 року на червень 2015 року і з цього часу припинено нарахування та виплату індексації.
При цьому, виконання відповідачем судового рішення з підстав неправильного нарахування розміру пенсії не є підвищенням розміру пенсії відповідача у розумінні пункту 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, а місяць перерахунку пенсії позивача згідно судового рішення не може бути підставою для зміни базового місяця для проведення індексації пенсії.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку про протиправність дій відповідача щодо необґрунтованої зміни базового місяця нарахування індексації пенсії та безпідставного припинення виплат сум індексацій.
З наведеного вище, вбачається, що позовні вимоги про визнання неправомірними дій щодо зміни базового місяця та припинення виплати індексації пенсії відповідно до пп. 1-1 п.1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 року №1078 та зобов'язання відновити виплату індексації пенсії наростаючим підсумком відповідно до пп. 1-1 п.1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення з врахуванням базового місяця для призначення пенсії березень 2012 року є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
В частині дотримання строку звернення до суду з адміністративним позовом суд враховує ту обставину, що про порушення свого права ОСОБА_1 дізналася виключно із відповіді Нововолинсько - Іваничівського ОУПФ України у Волинській області від 23 листопада 2017 року №239/К-01. Доказів повідомлення позивача щодо зміни базового місяця для проведення індексації пенсії відповідачем не надано.
Оскільки, з адміністративним позовом позивач звернулася до суду 30 листопада 2017 року, тому визначений статтею 99 КАС України (в редакції, чинній на час звернення до суду) строк звернення до суду нею дотриманий.
Суд не бере до уваги посилання відповідача на те, що Порядок проведення індексації грошових доходів населення, затверджений постановою КМ України №1078 від 17.07.2003 року на даний час не містить такого поняття як базовий місяць для проведення індексації, оскільки суд керувався Законом України «Про індексацію грошових доходів населення» та Порядком проведення індексації грошових доходів населення в редакції чинній на час здійснення перерахунку пенсії позивачу.
Згідно з частиною другою статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до частини першої, другої статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
На думку суду, відповідач не довів правомірності своїх дій щодо не проведення індексації пенсії позивачу відповідно до пп. 1-1 п.1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, а тому позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Керуючись статтями 243 – 246, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ВИРІШИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Визнати дії Нововолинсько-Іваничівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Волинській області щодо зміни базового місяця на червень 2015 року та припинення виплати ОСОБА_1 індексації пенсії відповідно до пп. 1-1 п.1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 року №1078 протиправними.
Зобов’язати Нововолинсько-Іваничівське об'єднане управління Пенсійного фонду України у Волинській області відновити виплату ОСОБА_1 індексації пенсії наростаючим підсумком відповідно до пп. 1-1 п.1 Порядку проведення індексації грошових доходів населення з 01 червня 2015 року з урахуванням базового місяця для призначення пенсії березень 2012 року.
Стягнути на користь ОСОБА_1 (45400, Волинська область, місто Нововолинськ, проспект Перемоги, 2а/96, ідентифікаційний код НОМЕР_1) за рахунок бюджетних асигнувань Нововолинсько-Іваничівського об'єднаного управління Пенсійного фонду України у Волинській області (45400, Волинська область, місто Нововолинськ, бульвар Шевченка, 6, код ЄДРПОУ 40442724) судовий збір у розмірі 640,00 грн. (шістсот сорок гривень 00 копійок).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, встановленого статтею 295 КАС України, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення.
ОСОБА_2 Димарчук