
Справа №295/12054/17
Категорія 88
2-а/295/226/18
УХВАЛА
Іменем України
12.03.2018 року м. Житомир
Богунський районний суд міста Житомира в складі:
Головуючого – судді Чішман Л.М.
З участю секретаря Савіної Л.І.
розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації про неправомірні дії суб’єкта владних повноважень та зобов’язання надати повну та достовірну інформацію на звернення, -
в с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить, зокрема, визнати неправомірними дії відповідача в частині ненадання інформації на звернення позивача від 16.05.2017 року та зобов’язати відповідача надати позивачу достовірну та повну інформацію на звернення від 16.05.2018 року.
25.10.2017 року ухвалою суду відкрито провадження у вказаній справі та призначено до судового розгляду.
Від позивача надійшла заява про розгляд справи без його участі.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. На адресу суду надійшли письмові заперечення відповідача на адміністративний позов ОСОБА_1
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судоустрій і статус суддів» ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, але за умови, що ця справа відноситься до юрисдикції цього суду, віднесеної процесуальним законом.
Відповідно до статті 18 КАС України (в редакції, чинній на момент пред’явлення адміністративного позову до суду) визначається предметна підсудність справ місцевим загальним, окружним адміністративним судам та Вищому адміністративному суду.
Пунктами 1-7 ч. 1 ст. 18 КАС України передбачено, що місцевим загальним судам як адміністративним предметно підсудні адміністративні справи, а саме: 1) у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; 2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; 5) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті; 6) адміністративні справи щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України; продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України; затримання іноземців та осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; 7) адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця щодо виконання рішень органів (посадових осіб), крім судових рішень.
Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
ОСОБА_1 звернувся до Богунського районного суду м. Житомира з адміністративним позовом, в якому заявляє вимоги до Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації з приводу не надання повної та достовірної інформації на звернення.
Проаналізувавши викладене, суд дійшов висновку, що провадження по справ відкрито з порушенням правил підсудності, оскільки вказана адміністративна справа не може бути розглянута місцевим загальним судом як адміністративним.
15.12.2017 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».
Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб’єктів владних повноважень.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншому адміністративному суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Відповідно до ч.ч. 1,2 ст. 30 КАС України спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються. Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 29 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження адміністративним судом, до якого вона надіслана.
Таким чином, суд вважає за необхідне направити адміністративний позов ОСОБА_1 до Житомирського окружного адміністративного суду, за підсудністю.
Керуючись ст. ст. 20, 29, 30 КАС України, суддя -
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Департаменту праці та соціального захисту населення Житомирської обласної державної адміністрації про неправомірні дії суб’єкта владних повноважень та зобов’язання надати повну та достовірну інформацію на звернення - направити за підсудністю до Житомирського окружного адміністративного суду.
Копію ухвали направити сторонам для відома.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Богунський районний суду м. Житомира шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Л.М. Чішман