Постанова № 72764255, 16.03.2018, Покровський міськрайонний суд Донецької області (до 25.04.2025 - Красноармійський міськрайонний суд Донецької області)

Дата ухвалення
16.03.2018
Номер справи
235/1130/18
Номер документу
72764255
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Єдиний унікальний номер справи 235/1130/18

Номер провадження 3/235/460/18

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 березня 2018 року м.Покровськ

Суддя Красноармійського міськрайонного суду Донецької області Варибрус В.А., розглянувши матеріали про адміністративні правопорушення, які надійшли з Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції в Донецькій області, у відношенні

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, непрацюючого, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3,

за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Новоєлизаветівської сільської ради Красноармійського району Донецької області від 12.11.2015 року № VII/1-1 «Про результати проведення виборів сільського голови та депутатів сільської ради 25 жовтня 2015 року» визнано повноваження ОСОБА_1, як депутата Новоєлизаветівської сільської ради, і відповідно до п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», він є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення пов'язаного з корупцією.

Відповідно до ст.ст. 6, 7, 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», з часу обрання депутатом сільської ради, на ОСОБА_1 поширюються вимоги та обмеження, пов’язані з набуттям статусу депутата, зобов’язання дотримуватися правил запобігання та врегулювання конфлікту інтересів, в тому числі встановленими Законом України «Про запобігання корупції».

Згідно п. 1. ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті З цього Закону (тобто особи, на яких поширюється дія “Закону), зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Згідно п. 2 Розділу ХІТІ Закону України «Про запобігання корупції» до початку роботи системи подання та оприлюднення відповідно до цього Закону декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, суб’єкти декларування подають декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції". Зазначені декларації підлягають оприлюдненню в порядку, встановленому Законом України "Про засади запобігання і протидії корупції".

Так, згідно п.п. 1 п. 1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції № 2 від 10.06.2016 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 за № 958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 за № 1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції (за текстом - НАЗК) визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» (далі - Закон) декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.

Зокрема, до першого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01.09.2016 для декларацій (повідомлень) та суб’єктів декларування, які передбачені абзацом першим частини першої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції», віднесено щорічні декларації за 2015 рік службових осіб, які станом на 01 вересня 2016 року займають згідно зі статтею 50 Закону відповідальне та особливо відповідальне становище. Зазначені у цьому абзаці декларації подаються протягом 60 календарних днів з дати, визначеної у цьому абзаці.

До другого етапу - з 00 годин 00 хвилин 01 січня 2017 року для всіх інших суб’єктів декларування та декларацій (повідомлень), передбачених Законом.

Крім цього, зазначена у пункті 1, 2 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Верховною Радою України 3 березня 2017 року прийнято Закон України № 1975-VIII «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб», який набрав чинності 30 березня 2017 року, відповідно до якого продовжено до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до Закону України «Про запобігання корупції" подають таку декларацію вперше».

Разом з тим, ОСОБА_1, порушуючи вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», будучи депутатом Новоєлизаветівської сільської ради, і відповідно до п. «б» п. 1 ч. 1 ст. З Закону України «Про запобігання корупції», є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, перебуваючи за адресою: Донецька область, Покровський район с. Новоєлизаветівка, вул. Широка б.1, несвоєчасно, без поважних причин, подав щорічну декларацію за 2016 рік, а саме 04.05.2017 року.

Згідно з інформацією з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, депутат Новоєлизаветівської сільської ради - ОСОБА_1 подав щорічну декларацію за 2016 рік лише 04.05.2017 року о 10 годині 47 хвилини.

Крім того, відповідно до листа НАЗК № 93-05/48886/17 від 02.03.2017 дата публікації документів вказана у публічній частині інформаційно- телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» (далі - Реєстр) співпадає з фактичною датою подання суб’єктами декларування документів до реєстру.

До судового засідання ОСОБА_1 з’явився, підтвердив обставини справи, вказані в протоколі, а також визнав свою вину у повному обсязі у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП.

Прокурор Філонов О.О. в судовому засіданні наполягав на притягненні ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності та просив накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу у мінімальному розмірі.

Також суд вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП підтверджується наступними письмовими доказами:

- протоколом про адміністративне правопорушення №167 від 13.03.2018 року, відповідно до якого депутат Новоєлизаветінської сільської ради VII скликання ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення (а.с.2-8);

- копією рішення №VII від 12.11.2015 року про результати проведення виборів сільського голови та депутатів сільської ради 25 жовтня 2015 року, відповідно до якої було обрано та затверджено склад, в тому числі ОСОБА_1 закріплено за Виборчим округом №5, та затверджено повноваження Новоєлизаветівської сільської ради в одномандатних виборчих округах (а.с.9-10);

- скріншотом інтернет запиту на сайті nazk.gov.ua за параметрами «ОСОБА_2, в наслідок якого було отримано результат, а саме «Декларація (щорічна)» з датою публікації 04.05.2017 о 10 год. 5 хв. та «Виправлена декларація (щорічна) з датою публікації 04.05.2017 об 11 год. 39 хв., що надані ОСОБА_1 (а.с.11);

- письмовими поясненнями ОСОБА_1, відповідно до яких він є депутатом Новоєлизаветівської сільської ради Покровського району Донецької області з листопада 2015 року. На першій сесії сільської ради йому та іншим депутатам роз’яснювали вимоги Закону України «Про запобігання корупції» та про відповідальність, у тому числі адміністративну та кримінальну, яка буде наставати у разі порушення вимог Закону України «Про запобігання корупції». Також пояснив, що у лютому 2017 року, перед початком компанії декларування, депутатів сільських рад Покровського району збирали у приміщенні будівлі Покровської районної ради та доводили про необхідність подання електронної декларації особи уповноваженої на виконання функції держави або місцевого самоврядування за 2016 рік у строк до 1 квітня 2017 року, який потім було продовжено до 1 травня 2017 року. ОСОБА_1 знав про необхідність подання щорічної декларації, але не зміг розібратися з електронною системою для подання декларації (а.с.12);

- письмовими поясненнями ОСОБА_3, відповідно до яких він працює на посаді голови Новоєлизаветіської сільської ради з 1994 року по теперішній час. У сільській раді по питанням запобігання корупції відповідальний він. Також пояснив, що особисто доводив положення Закону України «Про запобігання корупції», а також повідомив, що за порушення норм, передбачено адміністративна, кримінальна та цивільно-правова відповідальність. З початку 2017 року ОСОБА_3В, неодноразово попереджав депутатів сільської ради про своєчасну подачу декларації у строк до 01.04.2017 року, який потім було продовжено до 01.05.2017 року (а.с.13);

- копією протоколу першої сесії сільської ради VII скликання від 12.11.2015 року (а.с.18-19), копією рішення Новоєлизаветівської сільської ради № VII/2-2 від 17.11.2015 року (а.с.20), копією регламенту Новоєлизаветівської сільської ради № VII/2-2 від 17.11.2015 року (а.с.21-32), копією листа голови Національного агентства з питань запобігання корупції (а.с.33), копією електронної щорічної декларації за 2016 рік ОСОБА_1, отриманої на інтернет сайті https://public.nazk.gov.ua/declaration/678f5a5b-a9b5-447c-a245-d72f205681e4 (а.с.34-44)

Приписами ст. 172-6 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність за порушення вимог щодо фінансового контролю, в тому числі, за ч.1 ст. 172-7 КУпАП - Несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Відповідно до п.1 примітки до вказаної статті ст. 172-7 КУпАП є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов’язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

З наявних матеріалів справи, пояснень особи, що притягається до адміністративної відповідальності та прокурора, судом встановлено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП, що полягає у несвоєчасному поданні без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно ст.33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.

Судом враховується, що ОСОБА_1 щиро розкаявся, до адміністративної відповідальності не притягався, позитивно характеризується за місцем проживання, має неповнолітнього сина ОСОБА_4, 02.07.2015 року, а тому вважає за можливе накласти адміністративне стягнення у виді штрафу у мінімально передбаченому ч.1 ст.172-6 КУпАП розмірі.

Відповідно до ст.40 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

За таких обставин, ОСОБА_1 має бути сплачено також і судовий збір.

Керуючись ст.ст.247, 283-284 КУпАП, суддя –

ПОСТАНОВИВ:

Визнати ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ІНН НОМЕР_1, винним за ч. ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень (реквізити рахунку для оплати штрафу: рахунок отримувача – 31114106700259, отримувач коштів – Донецьке УК/Дон.обл., ЄДРПОУ 34686579, Банк отримувача - ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО 834016, код бюджетної класифікації 21081100).

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, який зареєстрований та проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, ІНН НОМЕР_1, на користь держави (Реквізити рахунку для оплати судового збору: отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві, Код банку отримувача: 820019, рахунок отримувача: 31215256700001, код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу - судовий збір) судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 копійок.

Строк пред’явлення постанови до виконання - три місяці.

Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Донецької області через Красноармійський міськрайонний суд Донецької області протягом десяти днів з дня її винесення.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови.

Суддя Красноармійського

міськрайонного суду ОСОБА_5