
Сарненський районний суд
Рівненської області
_________
Справа № 817/3426/15-а
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 березня 2018 року м. Сарни
Сарненський районний суд Рівненської області – одноособово суддя Довгий І.І.
за участю секретаря судових засідань – ОСОБА_1,
представника позивача ОСОБА_2,
представника відповідача – ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області до Виконавчого комітету Сарненської міської ради Рівненської області, Сарненської міської ради про скасування рішення,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся з позовом до відповідача про скасування рішення Виконавчого комітету Сарненської міської рад Рівненської області від 20.05.2015р. "Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 19.02.2014р. № 53 "Про затвердження актів прийом - передачі житлових будинків до комунальної власності територіальної громад м. Сарни", та зобов'язати Сарненську міську раду Рівненської області утриматися від внесення змін до рішення міської ради від 27.12.2012р. № 995 "Про прийняття у комунальну власність територіальної громади м. Сарни гуртожитку по вул. Київській, 33".
Позивачем було зменшено позовні вимоги, просив скасувати рішення Виконавчого комітету Сарненської міської рад Рівненської області від 20.05.2015р. "Про внесення змін до рішення виконавчого комітету від 19.02.2014р. № 53 "Про затвердження актів прийом - передачі житлових будинків до комунальної власності територіальної громад м. Сарни".
Представник позивача підтримав позов в повному обсязі, просить позов задовольнити.
Представник відповідача позов не визнав, про що подав письмові заперечення, в яких посилається на те, що в зв'язку із відсутністю належно оформленої технічної документації на житловий будинок, який знаходиться за адресою: м. Сарни вул. Київська, 33 Рівненської області, також відповідно до акту обстеження виявлено, що гуртожиток знаходиться у незадовільному стані, з огляду на що Сарненська міська рада не має можливості прийняти даний об'єкт у комунальну власність, а тому просить відмовити у задоволенні позову.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в задоволені позову необхідно відмовити.
Відповідно до ст. 4 Житлового кодексу Української РСР жилі будинки, а також жилі приміщення в інших будівлях, що знаходяться на території Української РСР, утворюють житловий фонд. Житловий фонд включає: жилі будинки і жилі приміщення в інших будівлях, що належать державі (державний житловий фонд); жилі будинки і жилі приміщення в інших будівлях, що належать колгоспам та іншим кооперативним організаціям, їх об'єднанням, профспілковим та іншим громадським організаціям (громадський житловий фонд); жилі будинки, що належать житлово-будівельним кооперативам (фонд житлово-будівельних кооперативів); жилі будинки (частини будинків), квартири, що належать громадянам на праві приватної власності (приватний житловий фонд).
До житлового фонду включаються також жилі будинки, що належать державно-колгоспним та іншим державно-кооперативним об'єднанням, підприємствам і організаціям. Відповідно до Основ житлового законодавства Союзу РСР і союзних республік до цих будинків застосовуються правила, встановлені для громадського житлового фонду. До житлового фонду не входять нежилі приміщення в жилих будинках, призначені для торговельних, побутових та інших потреб непромислового характеру.
Відповідно до п.1 ст.2 Закону України "Про передачу об’єктів права державної та комунальної власності" об’єктами передачі є об’єкти житлового фонду, гуртожитки та інші об’єкти соціальної інфраструктури, які перебувають у повному господарському віданні чи оперативному управлінні державних підприємств, установ, організацій або не увійшли до статутних фондів господарських товариств, створених у процесі приватизації, у тому числі незавершені будівництвом.
Згідно з ч. 2 ст. 4 цього Закону передача об'єктів з державної у комунальну власність територіальних громад сіл, селищ, міст, районів у містах здійснюється за наявності згоди відповідних сільських, селищних, міських, районних у містах рад, якщо інше не передбачено законом.
Порядок передачі в комунальну власність державного житлового фонду, що перебував у повному господарському віданні або в оперативному управлінні підприємств, установ та організацій (відомчий житловий фонд), у разі банкрутства, зміни форми власності або ліквідації цих підприємств, установ та організацій, а також передача в комунальну власність відомчого житлового фонду в інших випадках, в тому числі відповідно до Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності», визначається «Положенням про порядок передачі в комунальну власність загальнодержавного житлового фонду, що перебував у повному господарському віданні або в оперативному управлінні підприємств, установ та організацій», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 06.11.1995 року № 891.
Відповідно до п. 2 цього Положення передачі в комунальну власність підлягають житлові будинки відомчого житлового фонду, у тому числі гуртожитки.
Згідно з п. 5 Положення передача будинків відомчого житлового фонду в комунальну власність провадиться комісією з питань приймання відомчого житлового фонду в комунальну власність, яка утворюється Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями або виконкомами відповідної Ради. До складу цієї комісії входять представники відповідних місцевих комунальних підприємств, житлово-експлуатаційної організації, на баланс якої передаються будинки відомчого житлового фонду, регіонального відділення (представництва) Фонду державного майна, місцевого фінансового органу, бюро технічної інвентаризації, спеціалізованого проектного інституту, підприємства, установи чи організації, що передає відомчий житловий фонд, та представники інших заінтересованих підприємств, установ і організацій. Комісію очолює заступник голови держадміністрації або заступник голови відповідної ради.
Відповідно до п. 7 Положення підприємства, установи чи організації, що передають відомчий житловий фонд в комунальну власність, додають до акта приймання-передачі розрахунки витрат на його утримання. У разі передачі відомчого житлового фонду в комунальну власність він утримується в установленому порядку.
Розрахунки витрат на утримання відомчого житлового фонду, що прийнятий в комунальну власність, узагальнюються урядом Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими державними адміністраціями і подаються Мінекономіки та Мінфіну до 1 липня поточного року для врахування їх під час формування державного бюджету на наступний рік у нормативах відрахувань загальнодержавних податків і зборів до бюджетів Автономної Республіки Крим, відповідних областей, міст Києва і Севастополя.
Якщо підприємства, установи чи організації передають відомчий житловий фонд в комунальну власність протягом фінансового року, утримання його забезпечується на договірних засадах з підприємствами, установами чи організаціями, а в разі їх банкрутства, зміни форми власності або ліквідації - за рахунок наявних коштів відповідних державних адміністрацій або виконкомів відповідних рад. У разі потреби порушується питання про вишукання коштів з державного бюджету.
Згідно з п. 8 Положення передача відомчого житлового фонду в комунальну власність провадиться разом з відповідною технічною документацією на будинок (інвентарна справа, акт прийняття в експлуатацію, плани зовнішніх мереж та інші), а також документами, що встановлюють право на нього.
У разі відсутності необхідної технічної документації вона відновлюється за рахунок підприємства, установи чи організації, що передає відомчий житловий фонд у комунальну власність.
Враховуючи положення наведених вище нормативно-правових актів в їх системному зв'язку, суд вважає правильними та обґрунтованими доводи про те, що для передачі державного житлового фонду в комунальну власність установа, що передає відомчий житловий фонд у комунальну власність, повинно вжити певні дії, а саме виготовити чи відновити технічну документацію на будинок та документи, що встановлюють право на нього, після здійснення яких у відповідної місцевої ради виникає обов'язок прийняти будинок в комунальну власність.
Також згідно наказу від 08 лютого 2018 року №78 «Про внесення змін до наказу РВ ФДМУ по Рівненській області від 10.10.2013 р. №284» було внесено зміни до п.1 наказу регіонального відділення ФДМУ по Рівненській області від 10.10.2013 року №284 «Про передачу у комунальну власність територіальної громади м. Сарни гуртожитку по вул. Київська, 33 в м. Сарни ПАТ «СЗМТК» та викласти його в наступній редакції: «Передати у комунальну власність територіальної громади м. Сарни об’єкт державної власності – малосімейний житловий будинок, розташований за адресою: вул. Київська, 33 в м. Сарни, що не увійшов до статутного капіталу ПАТ «Сарненський завод мостових технологічних конструкцій».
Як встановив суд і не спростовано позивачем, Регіональне відділення Фонду державного майна України по Рівненській області не надало Сарненській міській раді Рівненської області належної технічної документації на спірний будинок, проте Наказом від 08.02.2018 року №78 підтвердило, що спірна нерухомість є малосімейним житловим будинком.
Враховуючи наведене вище, суд вважає, що позовні вимоги Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області до Сарненської міської ради Рівненської області є безпідставними і задоволенню не підлягають.
Керуючись ст.ст. 139, 246 КАС України, суд
В И Р І Ш И В:
В задоволені позовних вимог Регіонального відділення Фонду державного майна України по Рівненській області (місцезнаходження: вул. 16 Липня, 77 м. Рівне, 33028, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України – 13989432) до Виконавчого комітету Сарненської міської ради Рівненської області (місцезнаходження: вул. Широка, 31 м. Сарни, 34500, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України – 04057770), Сарненської міської ради (місцезнаходження: вул. Широка, 31 м. Сарни, 34500, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України – 04057770) про скасування рішення відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Сарненський районний суд Рівненської області.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя :