Постанова № 72744714, 14.03.2018, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.03.2018
Номер справи
817/1531/17
Номер документу
72744714
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

ПОСТАНОВА

іменем України

"14" березня 2018 р. м. Житомир Справа № 817/1531/17

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Кузьменко Л.В.

суддів: Іваненко Т.В.

Франовської К.С.,

розглянувши у порядку письмового провадження апеляційні скарги Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області, Офіс великих платників податків ДФС на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "17" листопада 2017 р. (судове рішення ухвалене суддею Борискіним С.А. в м.Рівне, згідно з даними протоколу судового засідання судове рішення ухвалене о 16 год.00 хв., дані про дату складання повного тексту рішення в матеріалах справи відсутні) у справі за позовом Приватного акціонерного товариства "Єврошпон-Смига" до Львівського управління офісу великих платників податків Державної фіскальної служби України, Головного управління Державної казначейської служби України у Львівській області про визнання бездіяльності протиправною, стягнення коштів , -

ВСТАНОВИВ:

Приватне акціонерне товариство "ЄВРОШПОН-СМИГА" звернулося до суду з позовом до Львівського управління офісу великих платників податків державної фіскальної служби України, Головного управління державної казначейської служби України у Львівській області про визнання протиправною бездіяльності відповідачів щодо несвоєчасного відшкодування позивачу з бюджету сум податку на додану вартість, задекларованого у деклараціях за березень, квітень, липень та вересень 2016 року, стягнення пені, нарахованої на заборгованість з відшкодування податку на додану вартість, задекларованого у деклараціях за березень, квітень, липень та вересень 2016 року у сумі 134520,06 грн.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 17 листопада 2017 року позов задоволено частково.

Визнано протиправною бездіяльність Львівського управління офісу великих платників податків державної фіскальної служби України та Головного управління державної казначейської служби України у Львівській області щодо несвоєчасного відшкодування Приватному акціонерному товариству "ЄВРОШПОН-СМИГА" з бюджету сум податку на додану вартість за березень, квітень, липень та вересень 2016 року.

Стягнуто з Державного бюджету України на користь Приватного акціонерного товариства "ЄВРОШПОН-СМИГА" пеню, нараховану на заборгованість бюджету з відшкодування податку на додану вартість за березень, квітень, липень та вересень 2016 року, у розмірі 129208,71 (сто двадцять дев'ять тисяч двісті вісім) грн. 71 коп.

В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.

Присуджено на користь позивача-Приватного акціонерного товариства "ЄВРОШПОН-СМИГА" за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Львівського управління офісу великих платників податків державної фіскальної служби України судовий збір у розмірі 1769 (одна тисяча сімсот шістдесят дев'ять) грн. 06 коп. та за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень - Головного управління державної казначейської служби України у Львівській області судовий збір у розмірі 1769 (одна тисяча сімсот шістдесят дев'ять) грн. 06 коп.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, Офіс великих платників податків ДФС та Головне управління Державної казначейської служби України у Львівській області подали апеляційні скарги.

В апеляційній скарзі Львівське управління офісу великих платників податків державної фіскальної служби зазначило, що управлінням своєчасно, у визначений законодавством строк, було подано до Державного казначейства України висновки із зазначенням сум, що підлягали відшкодуванню з бюджету, а оскільки єдиною умовою для пред'явлення вимоги про стягнення пені є неподання контролюючим органом висновку із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, у позивача відсутнє право на пред'явлення вимоги про стягнення пені. Просив у задоволенні позову в частині заявлених до нього позовних вимог відмовити.

Головне управління державної казначейської служби України у Львівській області в апеляційній скарзі вказало, що відшкодування підприємствам податку на додану вартість здійснюється на підставі висновку та узагальненої інформації податкових органів про обсяги бюджетного відшкодування податку на додану вартість, визначені у висновках. Обов'язок по наданню узагальненої інформації щодо визначених у висновках обсягів сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість покладається на Державну фіскальну службу України. Окрім того, вважає, що органи казначейства виконують суто технічну функцію і не наділені повноваженнями самостійно приймати рішення щодо повернення з бюджету податку на додану вартість, їх дії у процесі повернення чітко регламентовані Порядком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 17.01.2001 №39 (чинний на момент виникнення спірних правовідносин) та перебуває у прямій залежності від центрального органу державної фіскальної служби України. Просить у задоволенні позову в частині заявлених до нього позовних вимог відмовити.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційних скарг і заявлених позовних вимог, а також правильність застосування судом норм права та правової оцінки обставин у справі, колегія суддів приходить до висновку що апеляційні скарги не підлягають задоволенню з наступних підстав.

Судами встановлено, що Приватне акціонерне товариство "ЄВРОШПОН-СМИГА" (надалі - ПрАТ "ЄВРОШПОН-СМИГА") є платником податку на додану вартість.

За період березень, квітень, липень та вересень 2016 року позивачем було подано податкові декларації з податку на додану вартість та заяви до них, згідно з якими до бюджетного відшкодування було заявлено суму податку на додану вартість у загальному розмірі 10568123,00 грн., зокрема:

-за березень 2016 року у розмірі 2 528 827,00 грн.;

-за квітень 2016 року у розмірі 3 263 713,00 грн.;

-за липень 2016 року у розмірі 2 175 930,00 грн.;

-за вересень 2016 року у розмірі 2 599 653,00 грн.

За приписами п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (в редакції, чинній на час подання податкових декларацій позивачем) бюджетне відшкодування - відшкодування від'ємного значення податку на додану вартість на підставі підтвердження правомірності сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість за результатами перевірки платника, у тому числі автоматичне бюджетне відшкодування у порядку та за критеріями, визначеними у розділі V цього Кодексу (пп. 14.1.18).

Порядок визначення суми податку, що підлягає відшкодуванню з Державного бюджету України (бюджетному відшкодуванню), та строки проведення розрахунків врегульовано статтею 200 ПК.

Відповідно до п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України, сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Пунктом 200.4 статті 200 Податкового кодексу України визначено, що при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума:

а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу -

б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200-1.3 статті 200-1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, на поточний рахунок платника податку та/або у рахунок сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;

в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Пунктом 200.7 статті 200 Податкового кодексу України встановлено, платник податку, який має право на отримання бюджетного відшкодування та прийняв рішення про повернення суми бюджетного відшкодування, подає відповідному контролюючому органу податкову декларацію та заяву про повернення суми бюджетного відшкодування, яка відображається у податковій декларації. У такій заяві платник податку зазначає про його відповідність або невідповідність критеріям, визначеним пунктом 200.19 цієї статті.

При цьому, відповідно до п. 200.10 ст. 200 Податкового кодексу України протягом 30 календарних днів, що настають за граничним терміном отримання податкової декларації, контролюючий орган проводить камеральну перевірку заявлених у ній даних.

Згідно з п. 200.12 ст. 200 Податкового кодексу України, контролюючий орган зобов'язаний у п'ятиденний строк після закінчення перевірки подати органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів висновок із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету.

Пунктом 200.13 статті 200 Податкового кодексу України передбачено, що на підставі отриманого висновку відповідного контролюючого органу орган, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, видає платнику податку зазначену в ньому суму бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку в обслуговуючому банку протягом п'яти операційних днів після отримання висновку контролюючого органу.

Крім того, в силу вимог Порядку взаємодії органів державної податкової служби та органів державної казначейської служби в процесі відшкодування податку на додану вартість, що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 17.01.2011 року №39 (далі - Порядок), у разі коли за результатами проведення перевірок платника податку з урахуванням вимог статей 73 і 83 Податкового кодексу України підтверджено достовірність нарахованої суми бюджетного відшкодування податку на додану вартість, орган державної податкової служби складає висновок про суми відшкодування податку на додану вартість (далі - висновок), в якому зазначає суму, що підлягає відшкодуванню з державного бюджету (пункт 6).

Орган державної податкової служби за місцем реєстрації платника податку зобов'язаний подати органові державної казначейської служби висновок протягом: трьох робочих днів після закінчення камеральної перевірки податкової декларації платника податку, який має право на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість; п'яти робочих днів після закінчення перевірки платника податку, який не має права на автоматичне відшкодування податку на додану вартість. Висновки та реєстр висновків, що передані до органів державної казначейської служби, подаються починаючи з 1 липня 2011 р. в електронній формі з урахуванням вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис" і "Про електронні документи та електронний документообіг" і не пізніше наступного операційного дня на паперовому носії (пункт 7).

Державна податкова служба надсилає на постійній основі до Державної казначейської служби узагальнену інформацію про обсяги сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, визначені у висновках. Порядок та строки надсилання такої інформації визначаються Державною податковою службою (пункт 8).

На підставі висновку та узагальненої інформації про обсяги сум бюджетного відшкодування податку на додану вартість, визначені у висновках, орган державної казначейської служби перераховує платникові податку зазначену у висновку суму бюджетного відшкодування податку на додану вартість з бюджетного рахунка на поточний банківський рахунок платника податку, відкритий в обслуговуючому банку, протягом:

трьох операційних днів після отримання висновку в разі, коли платник податку має право на автоматичне бюджетне відшкодування податку на додану вартість;

п'яти операційних днів після отримання висновку в разі, коли платник податку не має права на автоматичне відшкодування податку на додану вартість (пункт 9).

Отже, згідно з приписами вищезазначених норм Податкового кодексу України підставою для здійснення бюджетного відшкодування є висновок податкового органу про суму такого відшкодування. Відсутність чи несвоєчасність надходження до органів казначейства узагальненої інформації по заявлених позивачем сумах бюджетного відшкодування не можуть бути підставою для відмови у здійсненні бюджетного відшкодування податку на додану вартість чи підставою для його несвоєчасного проведення.

Як вбачається з наявних у матеріалах справи доказів, відповідно до п. 200.10 ст. 200 Податкового кодексу України Спеціалізованою державною податковою інспекцією з обслуговування великих платників у м.Львові Міжрегіонального Головного управління ДФС, правонаступником якої є Львівське управління офісу великих платників податків державної фіскальної служби України, (далі - Львівське управління) проведено камеральну перевірку заявлених у декларації за березень 2016 року даних, за результатами, якої:

- складено Довідку "А2 " від 23.05.2016 № 131/28-06-908/30981499 про підтвердження сум бюджетного відшкодування ПДВ на підставі довідки у формі висновку від 20.05.2016 № 90/28-06-42/30981499 - на суму 2 528 827,00 грн.;

- сформовано висновок про суми відшкодування ПДВ від 30.05.2016 № 868-07, який реєстром висновків про суми відшкодування податку на додану вартість 30.05.2016 № 870-07 направлено на виконання до органів Головного управління державної казначейської служби України у Львівській області (далі - ГУДКСУ у Львівській області) (а.с.52-57).

Листами ГУДКСУ у Львівській області від 08.06.2016 №05-16/4456 (а.с.128), від 15.06.2016 №05-16/4637 (а.с.130), від 24.06.2016 №05-16/4878 (а.с.132), від 05.07.2016 №05-16/5246 (а.с.134-135) висновок від 30.05.2016 № 868-07 повертався без виконання, у зв'язку з ненадходженням на його адресу узагальненої інформації про обсяги бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

08.07.2016 за вх. №13-17/1077 ГУДКСУ у Львівській області отримало лист Державної казначейської служби України від 08.07.2016 №10-10/1348-11904 з узагальненою інформацією №20 щодо (визначених у висновках) обсягів сум бюджетного відшкодування ПДВ, сформовану за зверненням головних управлінь ДФС (а.с.136-139).

08.07.2016 ГУДКСУ у Львівській області перерахувало позивачу бюджетне відшкодування у сумі 2 528 827,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням від 08.07.2016 №4 (а.с.140).

За результатами камеральної перевірки даних по декларації за квітень 2016 року Львівським управлінням складено:

- Довідку "А2 " від 21.06.2016 № 152/0/0/28-06-4200/30981499 про підтвердження сум бюджетного відшкодування ПДВ на підставі довідки у формі висновку від 17.06.2016 110/28-06-42/30981499 - на суму 3 263 713 грн.;

- висновок про суми відшкодування ПДВ від 23.06.2016 № 1114-07, який реєстром висновків про суми відшкодування податку на додану вартість 24.06.2016 №1119-07 передано на виконання до ГУДКСУ у Львівській області (а.с.58-63)

Листами ГУДКСУ у Львівській області від 05.07.2016 №05-16/5246 (а.с.110), від 13.07.2016 №05-16/4456 (а.с.113), від 21.07.2016 №05-16/5649 (а.с.115) висновок про суми відшкодування ПДВ від 23.06.2016 №1114-07 повертався без виконання, у зв'язку з ненадходженням на його адресу узагальненої інформації про обсяги бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

22.07.2016 за вх.№13-17/1453 ГУДКСУ у Львівській області отримало лист Державної казначейської служби України від 22.07.2016 №10-10/1433-12747 з узагальненою інформацією №23 щодо (визначених у висновках) обсягів сум бюджетного відшкодування ПДВ, сформовану за зверненням головних управлінь ДФС (а.с.117-120).

26.07.2016 ГУДКСУ у Львівській області перерахувало позивачу бюджетне відшкодування у сумі 3263713,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням від 25.07.2016 №1114 (а.с.121).

За результатами камеральної перевірки даних по декларації за липень 2016 року Львівським управлінням складено:

- Довідку "А2" від 21.09.2016 № 218/0/0/28-06-4200/30981499 підтвердження сум бюджетного відшкодування ПДВ на підставі довідки у формі висновку від 19.09.2016 № 206/28-06-42/30981499 - на суму 2175930,00 грн.;

- висновок про суми відшкодування ПДВ від 23.09.2016 № 1449-07, який реєстром висновків про суми відшкодування податку на додану вартість 26.09.2016 №1463-07 передано на виконання до ГУДКСУ у Львівській області (а.с.71-77).

Листами ГУДКСУ у Львівській області від 04.10.2016 №05-16/7648 (а.с.101), від 12.10.2016 №05-16/7905(а.с.103) повертався без виконання, у зв'язку з ненадходженням на його адресу узагальненої інформації про обсяги бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

17.10.2016 за вх.№13-17/1528 ГУДКСУ у Львівській області отримало лист Державної казначейської служби України від 17.10.2016 №12-10/213-17268 з узагальненою інформацією №29 щодо (визначених у висновках) обсягів сум бюджетного відшкодування ПДВ, сформовану за зверненням головних управлінь ДФС (а.с.105-106).

18.10.2016 ГУДКСУ у Львівській області перерахувало позивачу бюджетне відшкодування у сумі 2175930,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням від 18.10.2016 №1449 (а.с.107).

За результатами камеральної перевірки даних по декларації за вересень 2016 року Львівським управлінням складено:

- Довідку "А2" від 18.11.2016 № 267/0/0/28-06-4200/30981499 про підтвердження сум бюджетного відшкодування ПДВ на підставі довідки у формі висновку від 18.11.2016 № 247/28-06-42/30981499 - на суму 2 599 653 грн.;

- висновок про суми відшкодування ПДВ від 21.11.2016 № 1614-07, який реєстром висновків про суми відшкодування податку на додану вартість 22.11.2016 №1628-07 передано на виконання до ГУДКСУ у Львівській області (а.с.64-70).

Листами від 30.11.2016 за №05-16/9446 (а.с.90), від 08.12.2016 №05-16/24 (а.с.92), від 16.12.2016 №05-16/265 (а.с.94) ГУДКСУ у Львівській області повернуло адресату висновок від 21.11.2016 № 1614-07 без виконання, у зв'язку з ненадходженням на його адресу узагальненої інформації про обсяги бюджетного відшкодування податку на додану вартість.

21.12.2016 за вх.№13-17/57 ГУДКСУ у Львівській області отримало лист Державної казначейської служби України від 21.12.2016 №12-10/368-21082 з узагальненою інформацією №35 щодо (визначених у висновках) обсягів сум бюджетного відшкодування ПДВ, сформовану за зверненням головних управлінь ДФС (а.с.96-97).

22.12.2016 ГУДКСУ у Львівській області перерахувало позивачу бюджетне відшкодування у сумі 2599653,00 грн., що підтверджується платіжним дорученням від 21.12.2016 №1614 (а.с.98).

Відтак, відповідачі проти розрахованих позивачем сум бюджетного відшкодування не заперечували та підтвердили його право на таке відшкодування за вказані звітні (податкові) періоди.

Разом з тим, матеріалами справи підтверджено, що позивач неодноразово надсилав на адреси відповідачів претензії з проханнями здійснити відшкодування ПДВ і сплатити пеню, передбачену ст.200.23 Податкового кодексу України, зокрема: від 02.07.2016 претензію за вих.№814, від 25.07.2016 претензію за вих.№883, від 16.12.2016 претензію за вих.№1506, від 09.08.2017 претензію за вих.№704. Дані претензії в частині сплати пені за несвоєчасне відшкодування бюджетної заборгованості з податку на додану вартість відповідачами задоволені не були (а.с.10-22).

Отже, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що Львівським управлінням офісу великих платників податків державної фіскальної служби України було порушено строки надання органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновків та узагальненої інформації із зазначенням сум, що підлягають відшкодуванню з бюджету, а Головним управлінням державної казначейської служби України у Львівській області - строки перерахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість ПрАТ "ЄВРОШПОН-СМИГА", а саме: за березень 2016 року на 35 днів, за липень 2016 року на 13 днів; за вересень 2016 року на 20 днів.

Щодо визначеного позивачем порушення строку перерахування бюджетного відшкодування за квітень 2016 року на 25 днів, то колегія суддів зазначає.

Згідно з вимогами статті 73 Кодексу законів про працю України та Розпорядження Кабінету Міністрів України "Про перенесення робочих днів у 2016 році" №1155-р від 11.11.2015, у червні 2016 року вихідними днями були також 20, 27, 28 червня, а робочим днем 2 липня. Тому, відповідно до вимог п.200.12 та п.200.13 ст.200 Податкового кодексу України п'ятий робочий день на подання висновку податкового органу припадає на 29.06.2016, а п'ятий операційний день для своєчасного відшкодування ПДВ - 04.07.2016. Тому порушення строку перерахування бюджетного відшкодування податку на додану вартість ПрАТ "ЄВРОШПОН-СМИГА" по декларації за квітень 2016 року складає 22 дні, а не 25 днів.

Відповідно до п. 200.23 ст. 200 Податкового кодексу України, суми податку, не відшкодовані платникам протягом визначеного цією статтею строку, вважаються заборгованістю бюджету з відшкодування податку на додану вартість. На суму такої заборгованості нараховується пеня на рівні 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, встановленої на момент виникнення пені, протягом строку її дії, включаючи день погашення.

Аналізуючи вказані норми законодавства дає суду підстави для висновків, що пеня нараховується на суму заборгованості з бюджетного відшкодування, починаючи з дня коли кошти податку на додану вартість повинні були бути перераховані платнику податків по дату їх фактичного перерахування.

З урахуванням положень постанов Правління Національного банку України (далі - НБУ) від 03.03.2016 №135, від 21.04.2016 №278, Рішень НБУ від 26.05.2016 №25-рш, від 23.06.2016 р. №88-рш, від 28.07.2016 №172-рш, від 15.09.2016 №277-рш, від 27.10.2016 №372-рш, від 08.12.2016 №475-рш сума пені, нарахованої на заборгованість з бюджетного відшкодування податку на додану вартість позивачу за квітень 2016 року складає 38949,96 грн., а в загальному за березень, квітень, липень, вересень 2016 року - 129208,71 грн.

В свою чергу, колегія суддів зазначає, що неподання контролюючим органом після закінчення перевірки до органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, висновку із зазначенням суми, що підлягає відшкодуванню з бюджету, та непогашення у зв'язку із цим заборгованості бюджету з податку на додану вартість не позбавляють платника податку права пред'явити вимоги про стягнення зазначеної пені.

Висновки аналогічного характеру наведені у постанові Верховного Суду України від 03.06.2014 року по справі №21-131а14.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позовні вимоги в частині визнання протиправною бездіяльності відповідачів щодо несвоєчасного відшкодування позивачу з бюджету сум податку на додану вартість задекларованого у деклараціях за березень, квітень, липень та вересень 2016 року є обґрунтованими та підлягають до задоволення повністю, а вимога щодо та стягнення з Державного бюджету України пені нарахованої згідно п. 200.23 ст. 200 Податкового кодексу України підлягає до задоволення в частині стягнення в сумі 129208,71 грн.

Підсумовуючи, колегія суддів приходить до переконання, що суд першої інстанції ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права. Доводи апеляційної скарги висновків суду першої інстанції не спростовують.

Відповідно до ст.316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 308, 311, 315 316, 321, 322, 325, 329 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційні скарги Головного управління Державної казначейської служби України у Лівівській області, Офісу великих платників податків ДФС залишити без задоволення, постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "17" листопада 2017 р. без змін.

Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена протягом тридцяти днів з дня складання повного судового рішення шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Верховного Суду.

Головуючий суддя Л.В. Кузьменко

судді: Т.В. Іваненко

К.С. Франовська

Повне судове рішення складено "14" березня 2018 р.