
15.03.2018
ЄУН 331/90/18
Провадження № 3/331/277/2018
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 березня 2018 року м. Запоріжжя
Суддя Жовтневого районного суду м. Запоріжжя Клименко Л.В., розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли з Головного управління ДФС у Запорізькій області у відношенні
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянки України, РНОКПП: НОМЕР_1, яка обіймає посаду директора «Джобс Кафе», зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4,
про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, яка обіймає посаду директора «Джобс Кафе», розташованого за адресою: м. Запоріжжя, пр. Соборний, 83/85, порушила порядок проведення розрахунків, а саме, не щоденний друк на реєстраторі розрахункових операції фіскальних звітних чеків, чим порушила вимоги п. 9 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року № 265/95-ВР.
В судове засідання ОСОБА_1 не з’явилась, про день, час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином, у встановленому законом порядку, про що свідчать повідомлення про вручення поштових відправлень, які повернулися на адресу суду.
З огляду на положення ст. 268 КУпАП, за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Частиною 2 ст. 268 КУпАП визначено, що участь особи, яка притягається до адміністративної відповідальності за ст. 155-1 КУпАП не є обов’язковою.
Враховуючи викладене, суд приходить до переконання про можливість розгляду даної справи за відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі доказів, долучених до матеріалів справи.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що провина ОСОБА_1Б.у вчиненні даного адміністративного правопорушення, повністю підтверджена фактичними даними протоколу про адміністративне правопорушення № 1 від 03.01.2018 року в сукупності з актом фактичної перевірки № 0709/08/01/14/41111288 від 22.12.2017 року, письмовими поясненнями ОСОБА_1, наказом № 1-0000000001 від 21.04.2017 року про прийняття на роботу ОСОБА_1 на посаду директора ТОВ «Джобс Кафе», переліком z-звітів, які роздруковані не в день проведення розрахункових операцій, долученими до матеріалів даної справи.
Таким чином, в діях ОСОБА_1 містяться ознаки адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, а саме, порушення встановленого законом порядку ведення розрахунків у сфері торгівля, громадського харчування та послуг.
Відповідно до ч. 2 ст. 38 КУпАП, якщо справи про адміністративні правопорушення відповідно до цього Кодексу чи інших законів підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення.
Відповідно до роз’яснень, що містяться в листі Міністерства юстиції України від 01.02.2003 № 22-34-1465 «Щодо скоєння особою триваючого правопорушення», триваючими адміністративними проступками є проступки, пов’язані з тривалим, неперервним невиконанням обов’язків, передбачених правовою нормою (наприклад, проживання без паспорта, самовільне будівництво будинків або споруд тощо). Тобто, триваючі правопорушення характеризуються тим, що особа, яка вчинила якісь певні дії чи бездіяльність, перебуває надалі у стані безперервного продовження цих дій (бездіяльності). Ці дії безперервно порушують закон протягом якогось часу.
Відповідно до п. 7 ст. 247 КУпАПв разі закінчення строків, передбачених ст. 38 КУпАП, провадження по справі не може бути відкрито, а відкрите підлягає закриттю.
Як вбачається з переліку z-звітів, які роздруковані не в день проведення розрахункових операцій, правопорушення, яке інкриміноване ОСОБА_1 не є триваючим, а носить разову дію, оскільки порушення порядку ведення розрахунків мало місце з 03.06.2017 року по 30.09.2017 року в певним інтервалом в часі.
З урахуванням того, що з моменту вчинення правопорушення минуло понад три місяці, суд приходить до висновку, що провадження по справі підлягає закриттю, оскільки на момент розгляду справи в суді, строк накладення адміністративного стягнення відносно ОСОБА_1 закінчився.
На підставі викладеного та керуючись п. 7 ч. 1 ст. 247, ст. ст. 38, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ПОСТАНОВИВ:
Провадження по справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_1 про притягнення її до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, закрити на підставі п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення.
Постанова може бути оскаржена учасниками процесу до апеляційного суду Запорізької області шляхом подачі через Жовтневий районний суд м. Запоріжжя апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення, а також прокурором у порядку, передбаченому ч. 5 ст. 7 КУпАП.
Суддя Л.В. Клименко