
Справа № 815/369/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2018 року м.Одеса
У залі судових засідань №29
Одеський окружний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючого судді Харченко Ю.В.
При секретарі Рудченко О.І.
Розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії, викладеної в ОСОБА_2 від 08.12.2017р. №2082/Л-11, та зобов’язання з 01.04.2012р. здійснити перерахунок пенсії з урахуванням усіх видів грошового забезпечення, визначених Довідкою Одеського обласного військового комісаріату від 23.05.2012р. №12890, а саме: посадового окладу (1668грн.), окладу за військове звання (135грн.), відсоткової надбавки за вислугу років (721,20грн.), надбавки за виконання особливо важливих завдань (1262,10грн.), надбавки за роботу, що передбачає доступ додержавної таємниці (166,80грн.), премії (1501,20грн.), зі сплатою суми недоотриманого пенсійного забезпечення, що утворилася внаслідок проведеного перерахунку, за весь період перерахунку по день його фактичного проведення,–
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом, у якому просить суд визнати протиправними дії ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови йому у перерахунку пенсії, викладеної в ОСОБА_2 від 08.12.2017р. №2082/Л-11, та зобов’язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області з 01.04.2012р. здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії з урахуванням усіх видів грошового забезпечення, визначених Довідкою Одеського обласного військового комісаріату від 23.05.2012р. №12890, а саме: посадового окладу (1668грн.), окладу за військове звання (135грн.), відсоткової надбавки за вислугу років (721,20грн.), надбавки за виконання особливо важливих завдань (1262,10грн.), надбавки за роботу, що передбачає доступ додержавної таємниці (166,80грн.), премії (1501,20грн.), зі сплатою суми недоотриманого пенсійного забезпечення, що утворилася внаслідок проведеного перерахунку, за весь період перерахунку по день його фактичного проведення.
Ухвалою суду від 02.02.2018р. прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито загальне позовне провадження у справі №815/369/18 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії, викладеної в ОСОБА_2 від 08.12.2017р. №2082/Л-11, та зобов’язання з 01.04.2012р. здійснити перерахунок пенсії з урахуванням усіх видів грошового забезпечення, визначених Довідкою Одеського обласного військового комісаріату від 23.05.2012р. №12890, а саме: посадового окладу (1668грн.), окладу за військове звання (135грн.), відсоткової надбавки за вислугу років (721,20грн.), надбавки за виконання особливо важливих завдань (1262,10грн.), надбавки за роботу, що передбачає доступ додержавної таємниці (166,80грн.), премії (1501,20грн.), зі сплатою суми недоотриманого пенсійного забезпечення, що утворилася внаслідок проведеного перерахунку, за весь період перерахунку по день його фактичного проведення.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що з наданого ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області перерахунку пенсії ОСОБА_1, вбачається, що з липня 2012року позивачу нараховується та сплачується пенсія із розрахунку грошового забезпечення в розмірі 3457,50грн., водночас, з 01 квітня 2012року, згідно з наданої ГУПФУ в Одеській області 23 травня 2012року Одеським обласним військовим комісаріатом довідки, належне позивачу грошове забезпечення становить 5454,30грн. Таким чином, відповідно до частини 3 статті 63 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб”, з 01 квітня 2012 року, пенсію позивачу повинно бути перераховано з урахуванням підвищення розміру грошового забезпечення, яке сталося за рахунок зміни розміру премії з 10% до 90% від посадового окладу. Натомість, ГУПФУ в Одеській області відмовляючи ОСОБА_1 у проведенні перерахунку пенсії, порушило його право на отримання пенсії в передбаченому чинним законодавством розмірі, так як частиною 3 статті 63 Закону України „Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб” не передбачено, що перерахунок пенсії провадиться виключно за рішенням Кабінету Міністрів України.
Відповідач – Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області з позовними вимогами не погоджується, та вважає їх необґрунтованими з підстав, викладених у письмовому відзиві на позовну заяву (від 16.02.2018р. б/н), наголошуючи, зокрема, на правомірності відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії, оскільки рішення Кабінету Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення не приймалось, а тому підстави для проведення перерахунку пенсії з 01.04.2012 року згідно довідки Одеського обласного військового комісаріату відсутні. Згідно Постанови Кабінету Міністрів України «Про збільшення розмірів пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 13.04.2012 № 355 відбулось лише підвищення пенсії позивача.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 28.02.2018р. закрито підготовче провадження у справі №815/369/18.
Відповідно до ч.9 ст.205 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, беручи до уваги вищевикладене, а також те, що всі учасники справи не з’явилися у судове засідання, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, зважаючи на відсутність потреби заслухати свідка чи експерта, судом ухвалено рішення щодо розгляду даної адміністративної справи в порядку письмового провадження, відповідно до ч.9 ст.205 КАС України.
Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності, та системно проаналізувавши приписи чинного, на момент виникнення спірних правовідносин, законодавства, суд встановив наступне.
Як встановлено судом, та вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 звернувся до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області із Заявою від 20.11.2017р. щодо здійснення йому з 01.04.2012р. перерахунку пенсії із урахуванням усіх, визначених наданою Одеським обласним військовим комісаріатом 23.05.2012р. за вих.№095168 Довідкою, видів грошового забезпечення, а саме: посадового окладу (1668грн.), окладу за військове звання (135грн.), відсоткової надбавки за вислугу років (721,00грн.), надбавки за виконання особливо важливих завдань (1262,10грн.), надбавки за роботу, що передбачає доступ додержавної таємниці (166,80грн.), премії (1501,20грн.), зі сплатою суми недоотриманого пенсійного забезпечення, що утворилася внаслідок проведеного перерахунку, за весь період перерахунку по день його фактичного проведення
За результатами розгляду заяви ОСОБА_1 від 20.11.2017р., ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області надано відповідь №2082/Л-11 від 08.12.2017р., у якій зазначено, що на підставі наданої Одеським обласним військовим комісаріатом довідки від 23.05.2012р. №12980 про розмір грошового забезпечення за нормами, чинними на 01.04.2012р., сума якого становила 5454,30грн., ОСОБА_2 управлінням нараховано підвищення до пенсії з 01.07.2012р. в сумі 258,62грн., з 01.09.2012р. – 540,75грн., та з 01.01.2013р. – 822,89грн. Також в означеному ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області №2082/Л-11 від 08.12.2017р. зазначено, що Постановою Кабінету Міністрів України «Про збільшення розмірів пенсії, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 23.04.2012р. №355 встановлено нарахування до пенсії підвищення, а не здійснення перерахунку пенсії у зв'язку зі зміною розміру грошового забезпечення. Крім того, з 01.04.2012р. рішення про зміну розміру грошового забезпечення осіб, які проходили військову службу, Урядом не приймалось, а перерахунок пенсій з цієї дати не здійснювався.
Не погоджуючись з означеною відповіддю ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області, викладеною в ОСОБА_2 №2082/Л-11 від 08.12.2017р., позивач звернувся до суду з даною позовною заявою.
Так, на думку суду, позовні вимоги ОСОБА_1 про визнання протиправними дій ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку пенсії, викладеної в ОСОБА_2 від 08.12.2017р. №2082/Л-11, та зобов’язання ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області з 01.04.2012р. здійснити перерахунок пенсії з урахуванням усіх видів грошового забезпечення, визначених Довідкою Одеського обласного військового комісаріату від 23.05.2012р. №12890, а саме: посадового окладу (1668грн.), окладу за військове звання (135грн.), відсоткової надбавки за вислугу років (721,20грн.), надбавки за виконання особливо важливих завдань (1262,10грн.), надбавки за роботу, що передбачає доступ додержавної таємниці (166,80грн.), премії (1501,20грн.), зі сплатою суми недоотриманого пенсійного забезпечення, що утворилася внаслідок проведеного перерахунку, за весь період перерахунку по день його фактичного проведення, є необґрунтованими, безпідставними, та такими, що не підлягають задоволенню, з урахуванням наступного.
Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
В силу ч.2 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Зокрема, як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, за результатами розгляду заяви ОСОБА_1 щодо надання довідок про розмір грошового забезпечення від 01.11.2017р., Одеським обласним військовим комісаріатом на ім’я позивача надіслано ОСОБА_2 №7683 від 09.11.2017р. до якого додано Довідку від 23.05.2012р. №12890, з якої вбачається, що розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 складає 5454,30грн., з яких посадовий оклад - 1668грн., оклад за військове звання - 135грн., відсоткова надбавка за вислугу років - 721,20грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань - 1262,10грн., надбавка за роботу, що передбачає доступ додержавної таємниці - 166,80грн., премії - 1501,20грн.
Водночас, відповідно до наявного у матеріалах справи Перерахунку пенсії ОСОБА_1, складеного ОСОБА_2 управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області, розмір грошового забезпечення позивача складає 3457,50грн.
Відповідно до частини 3 статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (в редакції чинній на момент підвищення позивачу пенсії) усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку зі зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством. Перерахунок пенсій здійснюється на момент виникнення права на перерахунок пенсій і провадиться у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, у строки, передбачені частиною другою статті 51 цього Закону. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим зі служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Таким чином, із системного аналізу вищенаведених законодавчих приписів вбачається, що підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб'єкта владних повноважень, наділеного правом встановлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
За правилами пункту 1 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.02.2008року № 45 перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за Законом, або у зв'язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23.04.2012року №355, на підставі якої здійснено підвищення до пенсії позивача, з 1 липня 2012 року установлено підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», у розмірі 11 % пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 цього Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012року до 23 % та з 1 січня 2013року - до 35 %.
Таким чином, проаналізувавши зміст Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012року №355, суд дійшов висновку, що зазначеним нормативно-правовим актом не прийнято рішень щодо зміни розмірів хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, які мають право на пенсію за Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, у зв’язку з чим Довідка Одеського обласного комісаріату від 23.05.2012р. №12890, виготовлена та направлена на адресу відповідача на виконання вимог наведеної Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012року №355, не може бути підставою для перерахунку пенсії позивача, оскільки враховує граничні розміри надбавок, а не фактичну зміну хоча б одного з видів грошового забезпечення військовослужбовця на підставі належного рішення суб'єкта владних повноважень.
Наведені висновки суду відповідають правовій позиції Верхового Суду України, вкладеній, зокрема, у Постановах від 17 березня 2015р. у справі № 21-641а14, від 21 квітня 2015року у справі 21-145а15, від 03 листопада 2015року у справі №756/2786/14-а.
Також, п.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012року №355 встановлено, що з 1 липня 2012 року підвищення до пенсій, призначених до зазначеної дати відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», крім пенсій, призначених військовослужбовцям строкової служби та членам їх сімей, у розмірі 11 відсотків пенсій, обчислених відповідно до статей 13, 21 і 36 Закону, збільшивши його з 1 вересня 2012 року до 23 відсотків та з 1 січня 2013р. до 35 відсотків. Підвищення до пенсії у разі втрати годувальника встановлюється незалежно від дати її призначення, якщо такому годувальнику призначено пенсію відповідно до Закону до 1 липня 2012 року.
Разом з тим, абз.2 п.1 Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012року №355 визначено, що при цьому розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону з урахуванням доплат до попередніх розмірів пенсій згідно з пунктом 4 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008року №45, та підвищень, передбачених абзацом першим цього пункту, не можуть перевищувати розміри пенсій, обчислені відповідно до Закону виходячи з грошового забезпечення, встановленого постановою Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007 року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб», за відповідними посадами військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу станом на 1 квітня 2012року.
Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012року №355 вказано на необхідність Міністерству оборони, Міністерству внутрішніх справ, Міністерству інфраструктури, Міністерству надзвичайних ситуацій, Службі безпеки, Службі зовнішньої розвідки, Адміністрації Державної прикордонної служби, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державній пенітенціарній службі, Державній податковій службі, Управлінню державної охорони після набрання чинності цією постановою забезпечити оформлення та подання до органів Пенсійного фонду України довідок про розмір грошового забезпечення, визначеного відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2007року №1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» та додатків 15, 26, 31, 32, 36 і 37 до постанови Кабінету Міністрів України від 9 березня 2006 року № 268 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, судів та інших органів», станом на 1 квітня 2012 року у порядку, встановленому постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393».
Тобто, розміри пенсій колишніх військовослужбовців після проведеного підвищення не повинні перевищувати розміри пенсій військовослужбовців, які перебувають на відповідних посадах, та виходили на пенсію з 01.04.2012року.
У свою чергу, з 01.10.2011 року набрав чинності Закон України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» 08.07.2011року, яким були внесені зміни до ст.13 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, які звільнені з військової служби та деяких інших осіб», де максимальний розмір пенсії, обчислений відповідно до цієї статті, не повинен перевищувати 80 процентів відповідних сум грошового забезпечення, то визначення максимального розміру підвищення в 2012році проводилося відповідно до норм законодавства, яке діяло на момент проведення підвищення, та визначення максимального розміру зазначеного підвищення, як це й передбачено Постановою Кабінету Міністрів України №355 від 23.04.2012року.
Абзац 2 Постанови Кабінету Міністрів України від 23.04.2012року №355 чітко визначає, що пенсійне забезпечення військовослужбовців, які перебувають на пенсії, після проведення підвищення не повинен перевищувати пенсійне забезпечення військовослужбовця, який виходить на пенсію з 01.04.2012року за нормами Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, які звільнені з військової служби та деяких інших осіб» з урахуванням вимог Закону України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи».
Таким чином, Довідка про пенсійне забезпечення ОСОБА_1 станом на 01.04.2012року складена для визначення максимальної межі підвищення.
Відтак, з урахуванням вищевикладеного, суд дійшов висновку щодо відсутності законодавчо передбачених підстав для задоволення позовних вимог ОСОБА_1 про визнання протиправними дій ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови йому у перерахунку пенсії, викладеної в ОСОБА_2 від 08.12.2017р. №2082/Л-11, та зобов’язання ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області з 01.04.2012р. здійснити ОСОБА_1 перерахунок пенсії з урахуванням усіх видів грошового забезпечення, визначених Довідкою Одеського обласного військового комісаріату від 23.05.2012р. №12890, а саме: посадового окладу (1668грн.), окладу за військове звання (135грн.), відсоткової надбавки за вислугу років (721,20грн.), надбавки за виконання особливо важливих завдань (1262,10грн.), надбавки за роботу, що передбачає доступ додержавної таємниці (166,80грн.), премії (1501,20грн.), зі сплатою суми недоотриманого пенсійного забезпечення, що утворилася внаслідок проведеного перерахунку, за весь період перерахунку по день його фактичного проведення.
Вищевикладене спростовує твердження позивача, викладені у позовній заяві, та додаткових письмових поясненнях.
Згідно з ч.1 ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 72 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Статтю 73 КАС України передбачено, що належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, які підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.
Відповідно до статей 74-76 КАС України обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.
Статтею 77 КАС України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб’єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Згідно зі ст.242 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з’ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.
Таким чином, беручи до уваги наведене, та оцінюючи надані сторонами по справі письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії, викладеної в ОСОБА_2 від 08.12.2017р. №2082/Л-11, та зобов’язання з 01.04.2012р. здійснити перерахунок пенсії з урахуванням усіх видів грошового забезпечення, визначених Довідкою Одеського обласного військового комісаріату від 23.05.2012р. №12890, а саме: посадового окладу (1668грн.), окладу за військове звання (135грн.), відсоткової надбавки за вислугу років (721,20грн.), надбавки за виконання особливо важливих завдань (1262,10грн.), надбавки за роботу, що передбачає доступ додержавної таємниці (166,80грн.), премії (1501,20грн.), зі сплатою суми недоотриманого пенсійного забезпечення, що утворилася внаслідок проведеного перерахунку, за весь період перерахунку по день його фактичного проведення, не обґрунтовані, документально не підтверджені, не ґрунтуються на положеннях чинного, на момент виникнення спірних правовідносин, законодавства, отже задоволенню не підлягають.
У зв’язку з тим, що у задоволенні позовних вимог відмовлено повністю, витрати по сплаті судового збору покладаються на позивача.
Керуючись ст.ст.72-77, 139, ч.9 ст.205, ст.ст.241-246, 250, 255 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ВИРІШИВ:
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 (65082, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) до ОСОБА_2 управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65017, м.Одеса, вул.Канатна,83, код ЄДРПОУ 20987385) про визнання протиправними дій щодо відмови у перерахунку пенсії, викладеної в ОСОБА_2 від 08.12.2017р. №2082/Л-11, та зобов’язання з 01.04.2012р. здійснити перерахунок пенсії з урахуванням усіх видів грошового забезпечення, визначених Довідкою Одеського обласного військового комісаріату від 23.05.2012р. №12890, а саме: посадового окладу (1668грн.), окладу за військове звання (135грн.), відсоткової надбавки за вислугу років (721,20грн.), надбавки за виконання особливо важливих завдань (1262,10грн.), надбавки за роботу, що передбачає доступ додержавної таємниці (166,80грн.), премії (1501,20грн.), зі сплатою суми недоотриманого пенсійного забезпечення, що утворилася внаслідок проведеного перерахунку, за весь період перерахунку по день його фактичного проведення, відмовити повністю.
Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки встановлені ст.ст.293,295 КАС України.
Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст.255 КАС України.
Суддя Харченко Ю.В.
.