
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2018 року м. Житомир справа № 806/620/18
категорія 10.2.4
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Попової О. Г.,
секретар судового засідання Біляченко Д.О.,
за участю:
представника позивача ОСОБА_1,
представника відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_3 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області про зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії,
встановив:
ОСОБА_3 звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із позовом, в якому просить: зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести з 03.12.2017 перерахунок (донарахування) призначеної ОСОБА_3 пенсії на підставі раніше поданих документів та додатково наданих документів - довідок ТВО командира військової частини А 0409 вих. №3847 від 26.12.2017 та вих. №3567 від 13.12.2017 з урахуванням в складі грошового забезпечення, з якого нараховується пенсія, виплачених ОСОБА_3 за період з грудня 2015 року по листопад 2017 року суми щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, одноразових премій та винагороди за участь в АТО, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, виплатити різницю в недоотриманій з 03.12.2017 пенсії та виплачувати перераховану пенсію в новому розмірі, без обмеження кінцевої дати виплат.
В обґрунтування позовних вимог зазначає, що з вказаних додаткових видів грошового забезпечення сплачувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а тому ці виплати мають бути включені для обчислення пенсії.
Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 07.02.2018 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження із проведенням судового засідання та викликом (повідомленням) учасників справи. Судовий розгляд справи призначено на 28.02.2018 о 10:00.
В судове засідання призначене на 28.02.2018 о 10:00 сторони не прибули, у зв'язку з чим судовий розгляд справи було відкладено на 12.03.2018 о 12:00.
В судове засідання, призначене на 12.03.2018 о 12:00 прибули представник позивача та представника відповідача.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав, викладених у позовній заяві.
Представник відповідача в судовому засіданні щодо задоволення позовних заперечував з підстав, викладених у відзиві на адміністративний позов вих. №2730/08 від 23.02.2018, відповідно до змісту яких зазначав, що згідно з ч.3 ст.43 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби та деяких інших осіб" від 09.04.1992 визначення розміру пенсії окрім щомісячних премій та відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентної надбавки за вислугу років до щомісячних додаткових видів грошового забезпечення враховуються лише щомісячні надбавки, доплати, підвищення. Враховуючи вищевикладене, просив відмовити у задоволенні позовних вимог у зв'язку із безпідставністю (а.с. 29-31).
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.
Встановлено, що ОСОБА_3 з 03 грудня 2017 року перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Житомирській області та отримує пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб".
28 грудня 2017 року позивач звернувся до Житомирського обласного військового комісаріату з заявою, в якій просив прийняти додаткові документи, якими підтверджується проведення виплат за період з грудня 2015 року по листопад 2017 року суми щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, винагороди за участь в АТО та премій, з яких справлялись страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та направити її разом з необхідними документами до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області для перерахунку призначеної пенсії (а.с. 20).
30 грудня 2017 року позивачу направлена відповідь №7881 у якій зазначено, що Житомирським обласним військовим комісаріатом, як уповноваженим структурним підрозділом Міністерства оборони України документи для призначення пенсії направлено в Пенсійний Фонд України. (а.с. 21)
03 січня 2018 року позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області із заявою про перерахунок пенсії з включенням суми щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, одноразових премій та винагороди за участь в АТО, з яких сплачений єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, відповідно до довідок ТВО командира військової частини А 0409 вих. №3847 від 26.12.2017 та вих. №3567 від 13.12.2017 (а.с. 22).
Листом від 30.01.2018 №К-33 Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області відмовило позивачу в проведенні перерахунку пенсії з урахуванням вказаних довідок з тих підстав, що додаткова грошова винагорода, грошова допомога на оздоровлення, одноразові премії та винагороди за участь в АТО не зазначені у ст. 43 та ст. 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" та не входять до грошового забезпечення (а.с. 23).
Не погодившись з вказаною відмовою та вважаючи її протиправною, позивач звернувся з даним позовом до суду за захистом своїх прав.
Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною третьою статті 46 Основного Закону проголошено, що пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, службі в органах внутрішніх справ, Національній поліції, осіб начальницького і рядового складу Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, державній пожежній охороні, Державній службі спеціального зв'язку та захисту інформації України, органах і підрозділах цивільного захисту, податковій міліції чи Державній кримінально-виконавчій службі України, та деяких інших осіб, які мають право на пенсію визначаються Законом України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" від 09.04.1992 №2262-XII (зі змінами та доповненнями, далі - Закон №2262-XII).
У преамбулі Закону №2262-XII закріплено, що держава гарантує гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, перерахунок призначених пенсій у зв'язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надання передбачених законодавством державних соціальних гарантій, вжиття на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.
Відповідно до ч.3 ст.43 Закону №2262-XII пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 "Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їх сімей" (далі - Постанова №393) пенсії обчислюються з розміру грошового забезпечення, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування з урахуванням таких його видів: відповідних окладів за посадою, військовим (спеціальним) званням (для осіб рядового і начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту щомісячної надбавки за спеціальне звання) та відсоткової надбавки за вислугу років у розмірах, установлених за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення, крім щомісячних надбавок (доплат), установлених особам, які мають право на пенсію за вислугу років згідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересах справи на службі) та премії. Розмір щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням. Середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення та премії визначається шляхом ділення на 24 загальної суми цих видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Основні засади державної політики у сфері соціального захисту військовослужбовців та членів їхніх сімей визначені Законом України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" № 2011-ХІІ (далі - Закон № 2011-ХІІ).
Військовослужбовцям у зв'язку з особливим характером військової служби, яка пов'язана із захистом Вітчизни, надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації.
Частиною першою та другою статті 9 Закону №2011-ХІІ встановлено, що держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів. До складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Грошове забезпечення визначається залежно від посади, військового звання, тривалості, інтенсивності та умов військової служби, кваліфікації, наукового ступеня і вченого звання військовослужбовця.
Постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року № 889 "Питання грошового забезпечення окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил, Державної прикордонної служби, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ та осіб начальницького складу органів і підрозділів цивільного захисту Міністерства надзвичайних ситуацій", зі змінами, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року №161 встановлено для військовослужбовців Збройних Сил України щомісячний додатковий вид грошового забезпечення - щомісячну додаткову грошову винагороду. Постійний характер допомоги визначено постановою Кабінету Міністрів України від 13 березня 2013 року №161.
Наведені ознаки цієї виплати відповідають ознакам додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців, які мають щомісячний та постійний характер.
Верховним Судом України в постанові від 20.10.2015 у справі №21-2942а15 зроблено висновок, що щомісячна додаткова грошова винагорода військовослужбовця, передбачена постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2010 року № 889, яку він отримував під час проходження служби, з якої нараховані і сплачені страхові внески, має бути включена до складу грошового забезпечення, з якого здійснюється обчислення пенсії.
Постановою Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу" від 07 листопада 2007 року № 1294 (далі - Постанова №1294) упорядковано структуру та умови грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та затверджено схеми посадових окладів і додаткових видів грошового забезпечення за категоріями військовослужбовців. (пункт 3 Постанови №1294).
Згідно зі схемою додаткових видів грошового забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України (щомісячних та одноразових, додаток № 25 до Постанови № 1294) до одноразових віднесені такі види грошового забезпечення: винагорода, призначення та виплата якої пов'язана з обсягом та складностями роботи, що виконується під час проходження військової служби; матеріальна допомога на початкове обзаведення (вид матеріального забезпечення військовослужбовців, передбачений статтею 9-1 Закону № 2011-ХІІ), а також одноразова матеріальна допомога військовослужбовцям строкової військової служби.
Законом №2011-ХІІ також гарантовано право військовослужбовців, крім військовослужбовців строкової служби, на щорічну основну відпустку із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення (частина перша статті 10-1 цього Закону).
Умови, розмір та порядок виплати військовослужбовцям зазначеної допомоги визначені Постановою №1294 та Інструкцією про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 11 червня 2008 року № 260 (далі - Інструкція). Так, розмір грошової допомоги на оздоровлення визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням та щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород та морського грошового забезпечення), на які військовослужбовець має право за займаною ним штатною посадою на день вибуття в щорічну основну відпустку (підпункт 3 пункту 5 Постанови №1294, підпункт 30.4 пункту 30 розділу ХХХ Інструкції).
Наведеними нормативними актами також регламентовано умови та порядок виплати військовослужбовцям матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань.
Розмір матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань установлюється за рішенням Міністра оборони України виходячи з наявного фонду грошового забезпечення, передбаченого в кошторисі Міністерства оборони України (підпункт 3 пункту 5 постанови № 1294, підпункти 33.1, 33.3 пункту 33 розділу ХХХІІІ Інструкції).
Крім того, згідно п.2 Постанови Кабінету Міністрів України №158 від 04 червня 2014 року за безпосередню участь в антитерористичних операціях, здійсненні заходів із забезпечення правопорядку на державному кордоні, відбиття збройного нападу на об'єкти, що охороняються військовослужбовцями, звільнення цих об'єктів у разі захоплення або спроби насильного заволодіння зброєю, бойовою та іншого технікою, військовослужбовцям, у тому числі строкової військової служби, починаючи з 1 травня 2014 року виплачується винагорода в розмірі 100 відсотків місячного грошового забезпечення та заробітної плати, але не менш ніж 3000 гривень, у розрахунку на місяць. Отже, названа грошова винагорода відноситься до складу грошового забезпечення осіб, які приймають участь в АТО.
Таким чином, зазначені допомоги є додатковими видами грошового забезпечення, які відповідно до частини другої ст.9 Закону № 2011-ХІІ відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців.
Наказом Міністерства оборони України № 44 від 27.01.2016 "Про особливості виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України в 2016 році" передбачено грошове забезпечення військовослужбовців та порядок їх виплат, в тому числі розмір одноразових премій.
Аналіз зазначених норм матеріального права дає підстави вважати, що грошова допомога на оздоровлення, щомісячна додаткова грошова винагорода для окремих категорій військовослужбовців Збройних Сил України, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, грошова винагорода за участь в АТО, премія згідно Наказу Міністерства оборони України №44 від 27.01.2016, з яких сплачено страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відносяться до складу грошового забезпечення військовослужбовців, з розміру якого обчислюється пенсія.
Даний висновок узгоджується із правовою позицією, викладеною в постанові Верховного Суду України від 10.03.2015 по справі № 21-70а15.
Відповідно до довідки ТВО командира військової частини А0409 за вих. №3567 від 13.12.2017 в період з грудня 2015 року по жовтень 2016 року ОСОБА_3 нараховано щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, одноразову премію, винагороду за АТО (а.с.18).
Зміст вказаної довідки за підписом ТВО командира військової частини майора ОСОБА_4 та начальника фінансово-економічної служби майора ОСОБА_5, свідчить, що у період з грудня 2015 року по жовтень 2016 року з щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, одноразової премії, винагороди за АТО було утримано страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Крім того, як встановлено із довідки ТВО командира військової частини А0409 за вих. №3847 від 26.12.2017 в період з жовтня 2016 року по листопад 2017 року ОСОБА_3 нараховано щомісячну додаткову грошову винагороду, грошову допомогу на оздоровлення, одноразову премію, винагороду за АТО (а.с.19).
Вказана довідка за підписом ТВО командира військової частини підполковника ОСОБА_6 та начальника фінансово-економічної служби майора ОСОБА_5 підтверджує обставини, що у період з жовтня 2016 року по листопад 2017 року з щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, одноразової премії, винагороди за АТО було утримано страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Здійснивши системний аналіз норм чинного законодавства та наявних у матеріалах справи доказів, суд дійшов висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії з урахуванням виплачених за період з грудня 2015 року по листопад 2017 року сум з вищевказаних видів грошового забезпечення оскільки з даних видів грошового забезпечення сплачувались страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Висновок суду узгоджується із правовою позицією Верховного Суду, викладеною у постанові Верховного Суду від 20.02.2018 справа №344/10887/17 (адміністративне провадження №К/9901/5497/17).
Суд критично ставиться до доводів представника відповідача викладених у відзиві на позовну заяву щодо залишення позовної заяви без розгляду в частині позовних вимог та наголошує, що відповідачем в порушення положення ст. 166, 167 КАС України клопотання про залишення позовної заяви без розгляду не викладено окремим письмовим документом із дотриманням вимог, визначених ст. 167 КАС України.
Крім того, суд звертає увагу, що відповідно до ч. 2 ст. 240 КАС України заява про залишення позову без розгляду може бути подана лише до початку розгляду справи по суті.
Частиною другою статті 262 КАС України визначено, що розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п'ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Представник відповідача до початку розгляду справи по суті оформлене належним чином та викладене окремим письмовим документом клопотання про залишення позовної заяви без розгляду не подав. Із клопотанням про поновлення процесуального строку для подання клопотання про залишення позовної заяви без розгляду представник відповідача також не звертався.
Водночас, щодо визначення часу, з якого позивач має право на перерахунок пенсії, суд зазначає наступне.
Строк проведення перерахунку раніше призначеної пенсії військовослужбовцям відповідно до ч.2. ст. 51 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" проводиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії.
Позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області з заявою про проведення перерахунку пенсії 03.01.2018, тим самим набув право на перерахунок пенсії, із врахуванням показників довідок ТВО командира військової частини А 0409 вих. №3847 від 26.12.2017 та вих. №3567 від 13.12.2017, з 01 січня 2018 року.
З урахуванням вимог статті 51 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" перерахунок і виплату пенсії позивачу необхідно здійснити з врахуванням виплачених сум щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, одноразових премій та винагороди за участь в АТО з 01 січня 2018 року.
Частиною першою та другою статті 77 КАС України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
Положеннями статті 90 КАС України визначено, що суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), що міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відповідачем не доведено, а позивачем та наявними у матеріалах справи доказами спростовано правомірність дій Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області при наданні ОСОБА_3 відмови у проведенні перерахунку пенсії на підставі довідок ТВО командира військової частини А 0409 вих. №3847 від 26.12.2017 та вих. №3567 від 13.12.2017, з урахуванням виплачених сум щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, одноразових премій та винагороди за участь в АТО, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а тому позовні вимоги ОСОБА_3 є обґрунтованими та підлягають частковому задоволенню.
Вирішуючи питання розподілу судових витрат суд зазначає, що згідно наявної у матеріалах справи квитанції від 06.02.2018, позивачем при поданні позовної заяви було сплачено 704,80 грн.
Враховуючи задоволення позовних вимог та керуючись положеннями ст. 139 КАС України, суд вважає за необхідне присудити ОСОБА_3 документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору у розмірі 704,80 грн. за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області.
Керуючись статтями 77, 90, 139, 242-246 КАС України, суд,
вирішив:
Адміністративний позов ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, Новоград-Волинський, Житомирська область, 11707. РНОКПП НОМЕР_1. Дата народження: 29.08.2971) до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області (вул. О.Ольжича, 7, Житомир, 10003. Код ЄДРПОУ 13559341) про зобов'язання провести перерахунок та виплату пенсії - задовольнити частково.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області провести з 01.01.2018 перерахунок (донарахування) та виплату призначеної ОСОБА_3 пенсії на підставі раніше поданих документів та додатково наданого документа - довідок ТВО командира військової частини А0409 вих. №3567 від 13.12.2017 та вих. №3847 від 26.12.2017 з урахуванням в складі грошового забезпечення, з якого нараховується пенсія, суми щомісячної додаткової грошової винагороди, грошової допомоги на оздоровлення, одноразових додаткових грошових премій та винагороди за участь в АТО, з яких справлялися страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
У решті позовних вимог - відмовити.
Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області за рахунок бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_3 704,80 грн. (сімсот чотири гривні вісімдесят копійок) судових витрат по сплаті судового збору.
Рішення суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції за правилами, встановленими статтями 295-297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий суддя О.Г. Попова
Повне судове рішення складене: 15 березня 2018 року.