
Дунаєвецький районний суд Хмельницької області
Справа № 674/1347/17
Провадження № 2-а/674/9/18
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2018 року м.Дунаївці
Дунаєвецький районний суд
Хмельницької області
в складі: головуючої - судді Артемчук В. М.
за участю:
секретаря судового засідання Мудрицькій Л.В.
справа № 674/1347/17
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Дунаївці, в порядку ч.4 ст. 229 КАС України,справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Кам'янець - Подільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
11 жовтня 2017 року позивач, ОСОБА_1, звернувся до суду з адміністративним позовом до Кам'янець - Подільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити дії.
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що він звернувся до відповідача із заявою від 06 вересня 2017 року про призначення йому пенсії відповідно до ст. 37 Закону України “Про державну службу” від 16.12.1993р. , однак у призначенні такої пенсії, листом відповідача за № 11/К-10 від 18.09.2017 р йому було відмовлено, мотивуючи це тим, що посада сільського голови є виборною посадою органу місцевого самоврядування, а не посадою державної служби.
В своїй відповіді від 18.09.2017р. відповідач повідомив, що Законом України «Про службу в органах місцевого самоврядування» № 2493-IIІ від 07.06.2001р. передбачено, що пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування, та /або державної служби не менше як 10 років, здійснюється в порядку, визначеному законодавством України про державну службу. Із 01.05.2016 року набув чинності Закон України від 10.12.2015 року № 889-VІІІ «Про державну службу» (далі - Закон №889) яким передбачено, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Закону України « Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Водночас розділом XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889 передбачено право на пенсію відповідно до раніше чинного закону про державну службу особам, які станом на 01.05.2016 року обіймали посади державної служби та мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, та особам, які на 01.05.2016р. мають не менше як 20 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців.
Позивач вважає, що відмова відповідача є безпідставною, з огляду на таке.
Позивач, ІНФОРМАЦІЯ_1, працює на посаді сільського голови з 17.04.2006 року по даний час безперервно. У вересні 2014 року позивачу виповнилось 60 років і йому була призначена пенсія за віком на загальних підставах відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". Страховий стаж позивача складає 40 років.
Відповідно до ст.21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.
Відповідно до п.10 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення ", Закону України "Про державну службу " (Закон №889-VIII від 10.12.2015 року) державні службовці, які, на день набрання чинності цим Законом, займають посади державної служби та мають не менше 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Закон №3723-ХII від 16.12.1993 року) та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статі 37 Закону України "Про державну службу" ( Закон №3723-ХII від 16.12.1993 року) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 10 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців.
Відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" ( Закон №3723-ХII від 16.12.1993 року), на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, за наявності стажу державної служби не менше як 10 років, та які, на час досягнення зазначеного віку, працювали на посадах державних службовців. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60 відсотків їх заробітної плати. Крім того, стаття 37 цього закону визначає, що право на пенсію державного службовця чоловіки, які народились з 01 січня 1954 року по 31 грудня 1954 року отримують після досягнення ними віку 61 рік. Вважає дії відповідача неправомірними, а тому звернувся до суду з даним позовом.
Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з’явився, однак подав до суду заяву, в якій просить задовольнити його позовну заяву та розгляд справи проводити у його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, однак також подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності , на адміністративний позов подав відзив, в якому зазначено, що позивач не має права на пенсію відповідно до Закону України « Про державну службу» і станом на 01.05.2016 року позивач перебував на посаді сільського голови.
Суд ухвалив проводити розгляд справи у відсутності учасників справи по наявних матеріалах справи.
Суд, дослідивши докази наявні у матеріалах справи, вважає, що позов слід задовольнити з таких підстав.
Судом встановлено, що позивач ОСОБА_1, народився 20.09.1954 року і у вересні 2014 року позивачу виповнилось 60 років, що підтверджується паспортом позивача. Позивач працює безперервно на посаді сільського голови з 17.04.2006 року, що підтверджується довідкою, виданою виконкомом Маківської сільської ради Дунаєвецького району Хмельницької області про стаж роботи на посаді Маківського сільського голови. Страховий стаж позивача складає 40 років, що підтверджується трудовою книжкою позивача.
Відповідно до ст.21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", яка діяла на момент виникнення спірних правовідносин, пенсійне забезпечення посадових осіб місцевого самоврядування, які мають стаж служби в органах місцевого самоврядування та/або державної служби не менше 10 років, здійснюється у порядку, визначеному законодавством України про державну службу.
Відповідно до п.10 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення ", Закону України "Про державну службу " (Закон №889-VIII від 10.12.2015 року) державні службовці, які, на день набрання чинності цим Законом, займають посади державної служби та мають не менше 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України "Про державну службу" (Закон №3723-ХII від 16.12.1993 року) та актами Кабінету Міністрів України мають право на призначення пенсії відповідно до статі 37 Закону України "Про державну службу" ( Закон №3723-ХII від 16.12.1993 року) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 10 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорії посад державних службовців.
Відповідно до ст.37 Закону України "Про державну службу" ( Закон №3723-ХII від 16.12.1993 року), на одержання пенсії державних службовців мають право чоловіки, які досягли віку 62 роки, за наявності стажу державної служби не менше як 10 років, та які, на час досягнення зазначеного віку, працювали на посадах державних службовців. Пенсія державним службовцям призначається в розмірі 60% їх заробітної плати. Крім того, стаття 37 цього закону визначає, що право на пенсію державного службовця чоловіки, які народились з 01 січня 1954 року по 31 грудня 1954 року отримують після досягнення ними віку 61 рік.
Таким чином, позивач, на момент звернення до відповідача, мав усі підстави, а саме спеціальний і загальний трудовий стаж та вік для призначення йому пенсії в порядку статті 37 Закону України №3723 «Про державну службу» від 16.12.1993 року.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що заявлений позов є обґрунтованим та підлягає задоволенню , а дії відповідача слід визнати протиправними та зобов'язати Кам'янець - Подільське об'єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області призначити та виплачувати позивачу пенсію в порядку статті 37 Закону України №3723 «Про державну службу» від 16.12.1993 року у розмірі 60 відсотків його заробітної плати з дня звернення до відповідача тобто з 06 вересня 2017 року.
Щодо понесених позивачем судових витрат, то відповідно до вимог статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб’єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб’єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Керуючись ст.ст 243-245 КАС України, ст. 21 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування", п.10 розділу XI Закону України "Про державну службу " №889-VIII від 10.12.2015 року, ст. 37 Закону України "Про державну службу" №3723 від 16.12.1993 року. -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву позовом ОСОБА_1 ( місце проживання ІНФОРМАЦІЯ_2, реєстраційний номер НОМЕР_1) до Кам'янець - Подільського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області (місце знаходження: м.Камянець – Подільський вул.Огієнка,10 Хмельницької області, код ЄДРПОУ 37863929) про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії задовольнити повністю.
Визнати дії Кам’янець-Подільського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Хмельницької області щодо відмови в призначенні ОСОБА_1 пенсії неправомірними.
Зобов'язати Кам’янець Подільське об’єднане управління Пенсійного фонду України Хмельницької області, починаючи з 06 вересня 2017 року, призначити та виплачувати ОСОБА_1, РНОКПП– НОМЕР_1, пенсію державного службовця відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» № 3723 від 16 грудня 1993 року, п.10 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення ", Закону України "Про державну службу " (Закон №889-VIII від 10.12.2015 року) у розмірі 60 відсотків його заробітної плати.
Стягнути із Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в розмірі 640,00 грн.
Рішення може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Дунаєвецький районний суд протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Головуюча:/підпис/
Вірно:
Суддя Дунаєвецького районного суду В. М. Артемчук