Ухвала суду № 72715534, 11.01.2018, Подільський районний суд міста Кропивницького (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Кіровограда)

Дата ухвалення
11.01.2018
Номер справи
405/7580/17
Номер документу
72715534
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 405/7580/17

Провадження №2-а/405/305/17

У Х В А Л А

11 січня 2018 року Суддя Ленінського районного суду м. Кіровограда Іванова Л.А., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Міністерства внутрішніх справ в Кіровоградській області в особі ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області, Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії, -

В С Т А Н О В И Л А:

Позивач ОСОБА_1 в порядку адміністративного судочинства звернувся до Ленінського районного суду м. Кіровограда з адміністративним позовом до ОСОБА_2 Міністерства внутрішніх справ в Кіровоградській області в особі ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області, Головного управління Пенсійного фонду в Кіровоградській області, в якому просив: визнати протиправною бездіяльність ліквідаційної комісії ОСОБА_2 Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області щодо не виготовлення для перерахунку пенсії нової довідки про розмір його (позивача) грошового забезпечення з врахуванням всіх складових грошового забезпечення, передбачених чинним законодавством, за формою, передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсії, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; а також зобов’язати ліквідаційну комісію ОСОБА_2 Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області нову довідку про розмір його (позивача) грошового забезпечення за формою, передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсії, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесеними змінами постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393» з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад – 3600,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням полковник міліції – 2400,00 грн., надбавка за вислугу років (40%) – 2400,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 4500,00 грн., надбавка за оперативно-розшукову діяльність (45%) – 1620,00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 540,00 грн., премія (82,7%) – 12454,62 грн., а всього 27 514,62 грн., з дати виникнення права на перерахунок. Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов’язання ліквідаційної комісії ОСОБА_2 Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.

Вивчивши адміністративний позов та додані до нього матеріали, приходжу до висновку, що позов підлягає передачі на розгляд до належного адміністративного суду з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 КАС України, в редакції Закону від 03.08.2017 року, чинній на час пред’явлення позивачем позову до суду, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму (ч. 1 ст. 17 КАС України). Підсудність адміністративних справ місцевим загальним судам як адміністративним судам була визначена у ч. 1 ст. 18 КАС України, за явою місцевим судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1-4 частини першої цієї статті; адміністративні справи щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України; продовження строку затримання з метою ідентифікації та забезпечення примусового видворення іноземців та осіб без громадянства, які підлягають примусовому видворенню за межі України; затримання іноземців та осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; адміністративні справи з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця щодо виконання рішень органів (посадових осіб), крім судових рішень.

Таким чином, адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади або інших державний орган не підсудні місцевим загальним судам.

Відповідно до ч. 2 ст. 18 КАС України, яка визначала предметну підсудність адміністративних справ, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

З огляду на викладене, відзначається, що відповідно до положень ст. 18 КАС України предметна підсудність адміністративних справ визначається залежно від того, який суб’єкт владних повноважень є стороною у справі.

Із змісту адміністративного позову вбачається, що позивач звернувся до Ленінського районного суду м. Кіровограда, як адміністративного суду з позовними вимогами до відповідачів ОСОБА_2 Міністерства внутрішніх справ в Кіровоградській області в особі ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області, який є органом державної влади, Головного управління Пенсійного фонду в Кіровоградській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії, в якому просив визнати протиправною бездіяльність ліквідаційної комісії ОСОБА_2 Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області щодо не виготовлення для перерахунку пенсії нової довідки про розмір його (позивача) грошового забезпечення з врахуванням всіх складових грошового забезпечення, передбачених чинним законодавством, за формою, передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсії, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; зобов’язати ліквідаційну комісію ОСОБА_2 Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області виготовити та направити до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області нову довідку про розмір його (позивача) грошового забезпечення за формою, передбаченою Додатком 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсії, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», та внесеними змінами постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393» з урахуванням змін в грошовому забезпеченні, передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 11.11.2015 року № 988, із зазначенням основних і додаткових видів грошового забезпечення в наступних розмірах: посадовий оклад – 3600,00 грн., оклад за військовим (спеціальним) званням полковник міліції – 2400,00 грн., надбавка за вислугу років (40%) – 2400,00 грн., надбавка за виконання особливо важливих завдань 4500,00 грн., надбавка за оперативно-розшукову діяльність (45%) – 1620,00 грн., надбавка за службу в умовах режимних обмежень (15%) - 540,00 грн., премія (82,7%) – 12454,62 грн., а всього 27 514,62 грн., з дати виникнення права на перерахунок. Встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов’язання ліквідаційної комісії ОСОБА_2 Міністерства внутрішніх справ України в Кіровоградській області подати у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.

При цьому, вимог до іншого відповідача ГУ ПФУ в Кіровоградській області позивачем в позові не пред’явлено.

Пунктом 6 частини 3 статті 108 КАС України, в редакції Закону від 03.08.2017 року, було визначено, що позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Крім того, відзначається, що 15.12.2017 року набув чинності Закон України «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів» №2147-VIII від 03.10.2017 року, яким Кодекс адміністративного судочинства України викладено в новій редакції.

Відповідно до ст. 19 Кодексу адміністративного судочинства України, в редакції Закону від 03.10.2017 року, юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження; спорах з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спорах між суб’єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спорах, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, коли право звернення до суду для вирішення публічно-правового спору надано такому суб’єкту законом; спорах щодо правовідносин, пов’язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму; спорах фізичних чи юридичних осіб із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації; спорах щодо вилучення або примусового відчуження майна для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності; спорах щодо оскарження рішень атестаційних, конкурсних, медико-соціальних експертних комісій та інших подібних органів, рішення яких є обов’язковими для органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших осіб; спорах щодо формування складу державних органів, органів місцевого самоврядування, обрання, призначення, звільнення їх посадових осіб; спорах фізичних чи юридичних осіб щодо оскарження рішень, дій або бездіяльності замовника у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про особливості здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для гарантованого забезпечення потреб оборони", за винятком спорів, пов’язаних із укладенням договору з переможцем переговорної процедури закупівлі, а також зміною, розірванням і виконанням договорів про закупівлю; спорах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів охорони державного кордону у справах про правопорушення, передбачені Законом України "Про відповідальність перевізників під час здійснення міжнародних пасажирських перевезень".

Відповідно до п.12 ст.1 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України в редакції від 03.10.2017 року заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.

Відповідно до ст. 20 Кодексу адміністративного судочинства України, яка визначає розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; уточнення списку виборців; оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті. Окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо: при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

При цьому, передача адміністративної справи на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що адміністративний позов поданий з порушенням правил предметної підсудності, нормами Кодексу адміністративного судочинства України, та, зокрема, ст. 29 КАС України, - не передбачена.

Разом з тим, відповідно до ч. 6 ст. 7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.

За наведених вище обставин, керуючись ст. 29 КАС України, в редакції Закону № 2147-VIII від 03.10.2017 року, враховуючи суть спору, зміст позовних вимог, керуючись вимогами ч. 2 ст. 20 КАС України, п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, приймаючи також до уваги, що відповідно до ст. 18 КАС України, в редакції Закону від 03.08.2017 року, чинній на час звернення позивача з адміністративним позовом до суду, даний спір за правилами предметної підсудності також не був підсудний Ленінському районному суду м. Кіровограда як адміністративному суду, приходжу до висновку, що зазначений позов за правилами предметної підсудності не підсудний Ленінському районному суду м. Кіровограда як адміністративному суду, та на підставі п. 2 ч. 1 ст. 29 КАС України, вважаю за необхідне передати справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Міністерства внутрішніх справ в Кіровоградській області в особі ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області, Головного управління Пенсійного фонду в Кіровоградській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії, на розгляд до належного суду, а саме: Кіровоградського окружного адміністративного суду.

Керуючись ст. ст. 20, 29, ст. 248 КАС України, -

У Х В А Л И Л А:

Адміністративну справу № 405/7580/17, провадження №2-а/405/305/17 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 Міністерства внутрішніх справ в Кіровоградській області в особі ліквідаційної комісії УМВС України в Кіровоградській області, Головного управління Пенсійного фонду в Кіровоградській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії передати на розгляд до належного суду Кіровоградського окружного адміністративного суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Відповідно до ч. 8 ст. 29 КАС України передача адміністративної справи з одного суду до іншого на підставі відповідної ухвали, яка підлягає оскарженню, здійснюється не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження такої ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п’ятнадцяти днів з дня складання повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала суду не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження (ч. 2 ст. 295 КАС України).

Апеляційна скарга подається до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Ленінський районний суд м. Кіровограда.

Суддя Ленінського

районного суду

м. Кіровограда ОСОБА_3