Рішення № 72713973, 06.03.2018, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
06.03.2018
Номер справи
822/3779/17
Номер документу
72713973
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 822/3779/17

РІШЕННЯ

іменем України

06 березня 2018 рокум. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд в особі головуючого-судді Блонського В.К.

за участі:секретаря судового засідання Бачок О.В. представника позивача ОСОБА_1 представника відповідача ОСОБА_2 розглянувши адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Рембуд-транс" до Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області про визнання дій протиправними та скасування постанов,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся в Хмельницький окружний адміністративний суд з позовом до відповідача, в якому просить скасувати постанови управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області про застосування адміністративно - господарського штрафу № 033399 від 05.12.2017 року, № 033395 від 05.12.2017 року, № 033401 від 05.12.2017 року, № 033396 від 05.12.2017 року, № 033397 від 05.12.2017 року, № 033398 від 05.12.2017 року, № 033396 від 05.12.2017 року та № 033455 від 21.12.2017 року в розмірі 340 грн. по кожній постанові.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 14.11.2017 року, 15.11.2017 року та 21.11.2017 року управлінням Укртрансбезпеки у Хмельницькій області проведено рейдову перевірку транспортних засобів, які належать позивачу.

За результатами перевірки управлінням Укртрансбезпеки у Хмельницькій області складено акти проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 024550, № 024551, № 024552, № 024555, № 024556 від 14.11.2017 року, № 024563, № 024564 від 15.11.2017 року та № 024663 від 21.11.2017 року, якими встановлено порушення режиму праці та відпочинку водіями транспортних засобів, відповідальність за що передбачена абзацом 8 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".

05.12.2017 року та 21.12.2017 року заступником начальника управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області прийняті постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу № 033399, № 033395, № 033401, № 033396, № 033397, № 033398, № 033396 та № 033455 відповідно, якими за порушення вимог статті 34 "Про автомобільний транспорт" до ТОВ "Рембуд-транс" застосовано штрафні санкції в сумі 340 грн. по кожній постанові.

З даними постановами позивач не погоджується та вважає їх протиправними, зважаючи на таке.

Відповідно до наказу директора ТОВ "Рембуд-транс" № 1 від 03.01.2017 року "Про встановлення розпорядку дня працівникам ТОВ "Рембуд-транс" на 2017 рік", водіям транспортних засобів, задіяних для перевезень пасажирів на міських автобусних маршрутах, встановлений 4-ох дений робочий тиждень.

Зазначає, що при здійсненні пасажирських перевезень у водіїв є перерва на обід, що складає 40-60 хвилин та міжрейсовий відстій від 5 до 15 хвилин.

Вказує, що всі водії дотримуються встановленої чинним законодавством України тижневої норми робочого часу - 40 годин. Разом з тим, у випадку відпрацювання водієм понад норму тривалості робочого часу за обліковий період, оплата його роботи здійснюється відповідно до Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України № 340 від 07.06.2010 року.

Проте не врахувавши зазначених обставин, відповідач неправомірно прийняв 8 постанов про накладення на позивача штрафу в розмірі 340 грн. по кожній постанові, за порушення режиму праці та відпочинку водіями транспортних засобів.

Враховуючи викладене, позивач просить задовольнити вказаний адміністративний позов.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала повністю, та надала суду пояснення за змістом адміністративного позову.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнала повністю та надала суду пояснення, в яких зазначила, що в ході перевірки транспортних засобів, які належать позивачу, виявлено, що водії цих транспортних засобів працювали за їх кермом 12 годин в дві зміни, чим порушені вимоги чинного законодавства.

За порушення статті 34 Закону України "Про автомобільний транспорт" та відповідно до статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" до позивача правомірно застосовано адміністративно-господарський штраф в розмірі 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян за кожне вчинене порушення.

Тому представник відповідача просить відмовити у задоволенні позову, посилаючись на наведені у письмовому відзиві обставини, в яких зазначила, що дії відповідача щодо проведення перевірки відповідають вимогам чинного законодавства.

Суд, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, вважає, що у задоволенні позову необхідно відмовити з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що на підставі Закону України "Про автомобільний транспорт" від 05.04.2001 року № 2344-III, Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету ОСОБА_3 України від 08.11.2006 року № 1567, на підставі направлень на перевірку № 027401 від 10.11.2017 року та № 027405 від 20.11.2017 року, відповідно до щотижневих графіків перевірок, які здійснюються територіальними органами Державної служби України з безпеки на транспорті, затверджених наказами Державної служби України з безпеки на транспорті № 1077 від 09.11.2017 року та № 1108 від 16.11.2017 року проведено рейдову перевірку автотранспортних засобів, що належать позивачу.

Під час цієї перевірки було перевірено 7 транспортних засобів, які належать позивачу та якими здійснювались перевезення пасажирів по трьох маршрутах, а саме: № 43 "Завод "Катіон" - Лезневе", № 46 "Гречани - Лезневе" та № 35 "Завод "Катіон" - Озерна".

Під час перевірки виявлено, що водії здійснювали регулярні перевезення пасажирів транспортними засобами по вище вказаних маршрутах понад 12 годин та в дві зміни.

За результатом перевірки у зв'язку із виявленням вищезазначених порушень, працівниками управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області складені акти проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 024550, № 024551, № 024552, № 024555, № 024556 від 14.11.2017 року, № 024563, № 024564 від 15.11.2017 року, № 024663 від 21.11.2017 року, якими встановлено порушення режиму праці та відпочинку водіями транспортних засобів, відповідальність за що передбачена абзацом 8 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".

Водії - ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 зі змістом актів перевірки ознайомлені, однак від підпису та надання пояснень відмовились.

На акти перевірок № 024550, № 024551, № 024552, № 024555, № 024556 від 14.11.2017 року, № 024563, № 024564 від 15.11.2017 року та № 024663 від 21.11.2017 року, представником позивача надані письмові пояснення щодо вказаного порушення від 05.12.2017 року, в яких зазначається про те, що на транспортних засобах, які належать ТОВ "Рембуд-транс" працює по два водії, які відпрацьовують не більше 4-х днів на тиждень. При здійсненні пасажирських перевезень у водіїв є перерва на обід, що складає 40-60 хвилин та міжрейсовий відстій від 5 до 15 хвилин.

Водії дотримуються встановленої чинним законодавством України тижневої норми робочого часу - 40 годин. Разом з тим, у випадку відпрацювання водієм понад норму тривалості робочого часу за обліковий період, оплата його роботи здійснюватиметься відповідно до Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України № 340 від 07.06.2010 року.

На підставі проведеної перевірки, актів № 024550, № 024551, № 024552, № 024555, № 024556 від 14.11.2017 року, № 024563, № 024564 від 15.11.2017 року, № 024663 від 21.11.2017 року та письмових пояснень представника позивача, заступником начальника управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області винесені постанови про застосування адміністративно - господарського штрафу № 033399 від 05.12.2017 року, № 033395 від 05.12.2017 року, № 033401 від 05.12.2017 року, № 033396 від 05.12.2017 року, № 033397 від 05.12.2017 року, № 033398 від 05.12.2017 року, № 033396 від 05.12.2017 року та № 033455 від 21.12.2017 року в розмірі 340 грн. по кожній постанові.

У постановах зазначається, що ТОВ "Рембуд-транс" допущене порушення вимог законодавства про автомобільний транспорт, а саме: статті 34 Закону України «Про автомобільний транспорт» - порушення режимів праці та відпочинку водіїв транспортних засобів, відповідальність за що передбачена абзацом 8 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт".

По суті спірних правовідносин суд зазначає наступне.

Відносини між автомобільними перевізниками, замовниками транспортних послуг, органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, пасажирами, власниками транспортних засобів, а також їх відносини з юридичними та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності, які забезпечують діяльність автомобільного транспорту та безпеку перевезень, врегульовано Законом України від 05.04.2001 року № 2344-III "Про автомобільний транспорт" (далі Закон - № 2344-ІІІ).

Відповідно до частини 1 статті 5 Закону № 2344-ІІІ, основним завданням державного регулювання та контролю у сфері автомобільного транспорту є створення умов безпечного, якісного й ефективного перевезення пасажирів та вантажів, надання додаткових транспортних послуг.

Згідно частини 3 вказаної статті, державне регулювання та контроль у сфері автомобільного транспорту реалізується шляхом проведення центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування економічної, тарифної, науково-технічної та соціальної політики, ліцензування, стандартизації та сертифікації на автомобільному транспорті, задоволення потреб автомобільного транспорту в паливно-енергетичних і матеріально-технічних ресурсах і транспортних засобах.

Приписами статті 6 зазначеного Закону передбачено, що державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.

Рейдові перевірки дотримання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом здійснюються шляхом зупинки транспортного засобу або без такої зупинки посадовими особами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на наземному транспорті, та його територіальних органів, які мають право зупиняти транспортний засіб у форменому одязі за допомогою сигнального диска (жезла) відповідно до порядку, затвердженого Кабінетом ОСОБА_3 України.

У разі проведення позапланових і рейдових перевірок автомобільний перевізник, що буде перевірятися, про час проведення перевірки не інформується.

Процедуру здійснення державного контролю за додержанням суб'єктами господарювання, які провадять діяльність у сфері автомобільного транспорту (далі - суб'єкти господарювання), вимог законодавства про автомобільний транспорт, норм та стандартів щодо організації перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом, норм міжнародних договорів про міжнародне автомобільне сполучення, наявністю відповідних ліцензій і ліцензійних карток, виконанням ними ліцензійних умов, а також процедуру здійснення державного нагляду за забезпеченням такими суб'єктами господарювання безпеки автомобільних перевезень передбачено Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженим постановою Кабінету ОСОБА_3 України від 08.11.2006 року № 1567 (далі Порядок - № 1567).

Згідно зазначеного Порядку № 1567, державному контролю підлягають усі транспортні засоби вітчизняних та іноземних суб'єктів господарювання, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів та вантажів на території України.

Відповідно до пункту 3 Порядку № 1567 органами державного контролю на автомобільному транспорті є Укртрансінспекція, її територіальні органи управління в Автономній Республіці Крим, обласні, Київське та Севастопольське міські, районні управління.

Перед проведенням планової або позапланової перевірки суб'єкта господарювання керівник органу державного контролю видає наказ про проведення перевірки, підписує та скріплює печаткою органу державного контролю направлення на перевірку, яке оформляється за формою (пункт 9 Порядку № 1567).

Графік проведення рейдових перевірок складається та затверджується наказом Укртрансінспекції або її територіального органу з урахуванням стану аварійності, періоду, що пройшов від попередньої перевірки, забезпечення належного рівня транспортного обслуговування в окремих регіонах, інформації про діяльність осіб, що незаконно надають послуги з перевезень, перевірки дотримання умов перевезень, визначених дозволом (договором) на перевезення, та інших обставин (пункт 13 Порядку № 1567).

За приписами пункту 14 Порядку № 1567 рейдова перевірка транспортних засобів проводиться в будь-який час на окремо визначених ділянках дороги, маршрутах руху, автовокзалах, автостанціях, автобусних зупинках, місцях посадки та висадки пасажирів, стоянках таксі і транспортних засобів, місцях навантаження та розвантаження вантажних автомобілів, місцях здійснення габаритно-вагового контролю, під час виїзду з підприємств та місць стоянки, на інших об'єктах, що використовуються суб'єктами господарювання для забезпечення діяльності автомобільного транспорту.

Отже, посадовими особами управління Укртрансбезпеки в Хмельницькій області проведено перевірку позивача відповідно до вимог чинного законодавства та з дотриманням порядку державного контролю на автомобільному транспорті.

Пунктом 15 Порядку № 1567 передбачено, що під час проведення рейдової перевірки перевіряється виключно: наявність визначених статтями 39 і 48 Закону України від 05.04.2001 № 2344-ІІІ документів, на підставі яких здійснюються перевезення автомобільним транспортом; додержання вимог статей 53, 56, 57 і 59 Закону України від 05.04.2001 № 2344-ІІІ; додержання водієм вимог Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР); відповідність зовнішнього і внутрішнього спорядження (екіпірування) транспортного засобу встановленим вимогам; оснащення таксі справним таксометром; відповідність кількості пасажирів, що перевозяться, відомостям, зазначеним у реєстраційних документах, або нормам, передбаченим технічною характеристикою транспортного засобу; додержання водієм автобуса затвердженого розкладу та маршруту руху; наявність у всіх пасажирів квитків на проїзд та квитанцій на перевезення багажу, а у разі пільгового проїзду відповідного посвідчення; додержання водієм режиму праці та відпочинку, а також вимоги щодо наявності в автобусі двох водіїв у разі перевезення пасажирів на відстань 500 і більше кілометрів або перевезення організованих груп дітей за маршрутом, який виходить за межі населеного пункту та має протяжність понад 250 кілометрів; виконання водієм інших вимог Правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту та Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, інших нормативно-правових актів.

Згідно зі статтею 1 Закону № 2344-ІІІ, автомобільний перевізник - це фізична або юридична особа, яка здійснює на комерційній основі чи за власний кошт перевезення пасажирів чи (та) вантажів транспортними засобами; а водій - особа, яка керує транспортним засобом і має відповідне посвідчення встановленого зразка.

Особливості регулювання робочого часу та часу відпочинку водіїв колісних транспортних засобів та порядок його обліку встановлені Положенням про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України № 340 від 07.06.2010 року та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 14 вересня 2010 року за № 811/18106 (далі Положення - № 340).

Згідно пункту 1.1 це Положення розроблено відповідно до Конвенції Міжнародної організації праці 1979 року № 153 про тривалість робочого часу та періоди відпочинку на дорожньому транспорті, Європейської угоди щодо роботи екіпажів транспортних засобів, які виконують міжнародні автомобільні перевезення (ЄУТР) , Кодексу законів про працю України та Законів України "Про автомобільний транспорт", "Про дорожній рух".

Пункт 1.2. Положення № 340 визначає, що воно встановлює особливості регулювання робочого часу та часу відпочинку водіїв колісних транспортних засобів (далі - водії) та порядок його обліку.

Пункт 1.3. встановлює вимоги Положення № 340, які поширюються на автомобільних перевізників та водіїв, які здійснюють внутрішні перевезення пасажирів чи/та вантажів колісними транспортними засобами.

Згідно пункту 7.1. Положення № 340 перевірка додержання режиму праці та відпочинку водія здійснюється Державною службою України з безпеки на транспорті з дотриманням вимог Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінету ОСОБА_3 України від 08 листопада 2006 року № 1567.

Пунктом 7.2. визначено, що головний орган, на який покладається забезпечення безпеки дорожнього руху, здійснює перевірку встановленого режиму праці і відпочинку водіїв відповідно до чинного законодавства України.

На акти перевірок № 024550, № 024551, № 024552, № 024555, № 024556 від 14.11.2017 року, № 024563, № 024564 від 15.11.2017 року та № 024663 від 21.11.2017 року, представником позивача надані письмові пояснення від 05.12.2017 року, в яких зазначається про те, що на транспортних засобах, які належать ТОВ "Рембуд-транс" працює по два водії, які відпрацьовують не більше 4-х днів на тиждень.

При здійсненні пасажирських перевезень у водіїв є перерва на обід, що складає 40-60 хвилин та міжрейсовий відстій від 5 до 15 хвилин. Водії дотримуються встановленої чинним законодавством України тижневої норми робочого часу - 40 годин.

Разом з тим, згідно із інформацією, яка міститься у подорожньому листі № 74 у період з 01.11.2017 року по 16.11.2017 року пасажирські перевезення здійснював один водій – ОСОБА_7, крім одного дня 10.11.2017 року, де перевезення здійснював ОСОБА_11 та з перервою на вихідний день – неділю.

Таким чином, водієм було відпрацьовано 14 днів. У даному подорожньому листі напроти напису «Маршрут» вказано, що він є резервний, поряд з тим не вказано час вибуття та прибуття автобуса, що унеможливлює перевізника забезпечувати умови праці та відпочинку водія згідно з вимогами законодавства.

Пунктом 2.2 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердження Наказом Міністерства транспорту та зв'язку України 07.06.2010 року № 340, встановлено, що нормальна тривалість робочого часу водіїв не повинна перевищувати 40 годин на тиждень. Для водіїв, у яких встановлено шестиденний робочий тиждень з одним вихідним днем, тривалість щоденної роботи не може перевищувати 7 годин. Напередодні вихідних днів тривалість роботи при шестиденному робочому тижні не може перевищувати 5 годин. Напередодні святкових і неробочих днів тривалість роботи водіїв скорочується на одну годину як при п'ятиденному, так і при шестиденному робочому тижні. Тривалість роботи (зміни) водія у нічний час скорочується на одну годину.

У відповідності до пункту 2.3 Положення № 340, якщо за умовами роботи не може бути додержана встановлена для водіїв щоденна або щотижнева тривалість робочого часу, допускається запровадження підсумованого обліку робочого часу з тим, щоб тривалість робочого часу за обліковий період не перевищувала нормального числа робочих годин.

Рішення про запровадження підсумованого обліку робочого часу приймається перевізником за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником). У разі підсумованого обліку робочого часу водія нормальна тривалість робочого дня (зміни) не може перевищувати 10 годин.

Якщо нормальна тривалість робочого дня охоплює тривалі простої, очікування у ТЗ чи на робочому місці або якщо водію необхідно дати змогу доїхати до відповідного місця відпочинку, тривалість робочого дня (зміни) може бути збільшена до 12 годин за умови, що час керування протягом дня (зміни) не перевищує 9 годин.

Згідно із наказом директора ТОВ "Рембуд-транс" № 1 від 03.01.2017 року затверджено позмінну роботу водіїв транспортних засобів, що належать позивачу, а саме встановлено 4 - денний робочий тиждень для таких працівників.

Відповідно до пункту 2.4 Положення № 340, при пiдсумованому облiку робочого часу праця водiїв регулюється графiками змiнностi водiїв колiсних транспортних засобiв (додаток 1), якi складаються на весь облiковий перiод i якими визначаються тривалiсть щоденної роботи (змiни), робочих днiв (змiни) та вихiдних днiв.

Пункти 6.2 - 6.4 Положення № 640 передбачають, що облiк робочого часу водiїв здiйснюється на основi табеля облiку використання робочого часу. Перевiзник, який використовує водiїв за наймом, щомiсяця складає графiк змiнностi водiїв, веде вiдомiсть облiку робочого часу та вiдпочинку водiя, у якiй щодо кожної робочої змiни зазначаються плановi та фактичнi данi щодо маршруту, початок та кiнець робочої змiни.

Графiк змiнностi водiїв, вiдомiсть облiку робочого часу та вiдпочинку водiїв зберiгаються у перевiзника.

Представник відповідача в судовому засіданні вказала, що на момент проведення перевірок в салоні автомобілів були відсутні будь - які документи, які підтверджують тривалість робочого часу водіїв, при цьому посадові особи уповноважені Законом на перевірку даного виду порушення не могли достеменно перевірити дотримання режимів праці та відпочинку водіїв, оскільки зі слів останніх на маршрут вони виїхали близько 05:00 години ранку, а перевірки проводились після 19:00 години, що є порушенням Закону України "Про автомобільний транспорт", тобто позивачем не дотримано режиму праці та відпочинку водіїв транспортних засобів.

Крім того, в матеріалах справи відсутні документи, за допомогою яких суд може визначити тривалість перебування водіїв за кермом транспортних засобів, що належать позивачу.

Відповідно до пунктів 6.1- 6.4 Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та зв'язку України від 07.06.2010 року № 340, автобуси, що використовуються для нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км, вантажні автомобілі з повною масою понад 3,5 тонн повинні бути обладнані діючими та повіреними тахографами. Облік робочого часу водіїв здійснюється на основі табеля обліку використання робочого часу. Перевізник, який використовує водіїв за наймом, щомісяця складає графік змінності водіїв, веде відомість обліку робочого часу та відпочинку водія (додаток 2), у якій щодо кожної робочої зміни зазначаються планові та фактичні дані щодо маршруту, початок та кінець робочої зміни. Водій, що керує ТЗ, який не обладнаний тахографом, веде Індивідуальну контрольну книжку водія.

Перевізник, який використовує водіїв за наймом, щомісяця складає графік змінності водіїв, веде відомість обліку робочою часу та відпочинку водія, у якій щодо кожної робочої зміни зазначаються планові та фактичні дані щодо маршруту, початок та кінець робочої зміни. Графік змінності водіїв, відомість обліку робочого часу та відпочинку водіїв зберігаються у перевізника.

Матеріалами справи підтверджено, що водії - ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10 перебували у трудових відносинах з позивачем.

Під час перевірок посадовими особами відповідача неможливо було встановити кількість годин протягом яких водії безперервно перебували за кермом, оскільки в транспортних засобах були відсутні відповідні документи.

Разом з тим, водіями транспортних засобів, що належать позивачу, були надані усні пояснення посадовим особам відповідача про те, що на маршрут вони виїхали близько 05:00 години ранку, а тому, враховуючи час перевірки - після 19:00 години, робочий день водія складає більше 12 годин, що є порушенням пункту 3.1. Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та України 07.06.2010 року № 340, де передбачено, щозмінний період керування водія, включаючи надурочні роботи, не повинен перевищувати 9 годин.

Відповідно до пункту 3.1. Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства транспорту та України 07.06.2010 року № 340, змінний період керування водія, включаючи надурочні роботи, не повинен перевищувати 9 годин.

Приписами статті 34 зазначеного Закону унормовані вимоги до автомобільного перевізника.

Так, автомобільний перевізник, зокрема, повинен: виконувати вимоги цього Закону та інших законодавчих і нормативно-правових актів України у сфері перевезення пасажирів та/чи вантажів; забезпечувати умови праці та відпочинку водіїв згідно з вимогами законодавства; забезпечувати безпеку дорожнього руху.

Відповідно до абзацу 8 частини 1 статті 60 Закону України "Про автомобільний транспорт" за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників порушення режимів праці та відпочинку водіями транспортних засобів застосовується адміністративно-господарський штраф у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Судом встановлено, що транспортні засоби, що належать позивачу здійснюють регулярні міські перевезення пасажирів та здійснюють свою діяльність починаючи близько 5 години ранку, а закінчують - близько 22 години.

Суд звертає увагу на те, що дані маршрути передбачають працю водіїв у дві зміни щоденно, адже одному водію неможливо при такому режимі роботи дотримуватись норм чинного законодавства, а саме 10 - годинного робочого дня, змінний період керування якого не має перевищувати 9 годин, після якого тривалість щоденного відпочинку має тривати не менше 10 годин.

Враховуючи на ведене вище, суд вважає, що позивачем допущено порушення графіку змінності водіїв, наслідком чого є порушення режиму праці та відпочинку водія - понаднормова праця, більше 12 годин.

Відповідно до статті 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Жодні докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно пункту 41 висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів до уваги Комітету ОСОБА_3 Європи щодо якості судових рішень обов'язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент захисту на підтримку кожної підстави захисту. Обсяг цього обов'язку може змінюватися залежно від характеру рішення. Згідно з практикою Європейського суду з прав людини очікуваний обсяг обґрунтування залежить від різних доводів, що їх може наводити кожна зі сторін, а також від різних правових положень, звичаїв та доктринальних принципів, а крім того, ще й від різних практик підготовки та представлення рішень у різних країнах. З тим, щоб дотриматися принципу справедливого суду, обґрунтування рішення повинно засвідчити, що суддя справді дослідив усі основні питання, винесені на його розгляд.

Відповідно до частини 2 статті 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З огляду на викладене, суд прийшов до висновку, що відповідач у спірних правовідносинах діяв у відповідності норм частини 2 статті 2 КАС України.

Згідно частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Частиною 2 статті 77 КАС України визначено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суд враховує, що відповідачем доведена, а позивачем не спростована, правомірність винесення оскаржуваних постанов.

Враховуючи викладені обставини, суд приходить до висновку, що у задоволенні позову необхідно відмовити.

Керуючись статтями 6, 72-77, 139, 244, 246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову товариства з обмеженою відповідальністю "Рембуд-транс" (вул. Городовікова, 3/2, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000, код ЄДРПОУ 37920814 ) до Управління Укртрансбезпеки у Хмельницькій області (вул. Соборна, 75, м. Хмельницький, Хмельницька область, 29000, код ЄДРПОУ 39816845) про визнання дій протиправними та скасування постанов, - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з його проголошення, а у випадку, якщо в судовому засіданні були проголошені вступна та резолютивна частини рішення суду, - з дня складення повного судового рішення.

Повне рішення складене 12 березня 2018 року

Головуючий суддя ОСОБА_12