
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 березня 2018 року м. Чернігів Справа № 825/230/18
Чернігівський окружний адміністративний суду складі:
головуючого судді - Д'якова В.І.,
за участю секретаря - Стасюк Т.В.,
представника позивача - Прокоф'єва Б.І.,
представника відповідача - Скрипки М.С.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за адміністративним позовом Приватного підприємства "Комфорт" до Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) про визнання протиправним та скасування розрахунку,
У С Т А Н О В И В:
Приватне підприємство "Комфорт" (далі - ПП "Комфорт", позивач) звернулось до суду з адміністративним позовом до Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області, в якому просить визнати протиправним та скасувати розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних засобів автомобільними дорогами загального користування від 27.04.2017 № 20 згідно ТТН від 26.04.2017 № 1013097754.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що відповідачем порушено процедуру проведення габаритно - вагового контролю, порядок складання документів про результати контролю, тому розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування № 20 від 27.04.2017 року підлягає скасуванню.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав та просив їх задовольнити в повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві.
Представник відповідача позовні вимоги не визнав, просив відмовити в їх задоволенні, з підстав, викладених у відзиві на позов (а.с. 40-48).
У судовому засіданні було допитано в якості свідка ОСОБА_3 - водія, який здійснював перевезення, в судовому засіданні він пояснив, що перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів транспортним засобом RENULT MAGNUM, реєстраційний номер НОМЕР_2, причіп марки ТRAILOR, модель SREM, реєстраційний номер НОМЕР_3 не було, перед зважуванням його авто зважували інший транспортний засіб та вагах залишились показники попереднього вимірювання з похибкою, що свідчило про несправність вимірювального пристрою, що підтверджується копіями фотокарток.
Заслухавши пояснення представників сторін, пояснення свідка, розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Судом встановлено, що посадовими особами Управління Укртрансбезпеки в Івано-Франківській області 27.04.2017 на автодорозі Н-09 Мукачево-Львів м. Бурштин здійснено габаритно-ваговий контроль автопоїзду: автомобіль (тягач) марки RENULT MAGNUM, реєстраційний номер НОМЕР_2, причіп марки ТRAILOR, модель SREM, реєстраційний номер НОМЕР_3.
Автомобіль (тягач) марки RENULT MAGNUM, реєстраційний номер НОМЕР_2, причіп марки ТRAILOR, модель SREM, реєстраційний номер НОМЕР_3 перебуває у власності ПП "Комфорт".
За результатами зважування транспортного засобу, посадовими особами Управління Укртрансбезпеки в Івано - Франківській області було складено довідку № б/н № 27.04.2017, відповідно до якої загальна маса транспортного засобу склала 39,95 тонн, а навантаження па одну із осей (строєну) склало 23,250 тонн.
За результатами проведеного габаритно-вагового контролю 27.04.2017 складено акт № 0001618 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, яким зафіксоване порушення вимог ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме надання послуг із перевезення вантажу (пива-пляшкового, маршрут - м. Чернігів - м. Івано-Франківськ, 760 км) із перевищенням навантажень на строєні осі.
На підставі вказаного акту складений розрахунок № 20 від 27.04.2017 року плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування згідно ТТН від 26.04.2017 року № 1013097754 на загальну суму до сплати 152,00 Євро.
Згідно вказаного розрахунку навантаження на строєну ось 23,250 тонн, перевищення нормативного параметру на 1,250 тонн.
Вважаючи вищевказаний розрахунок протиправним позивач звернувся до суду з відповідним адміністративним позовом.
Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.
Абзацом третім п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 10.09.2014 № 442 "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади" встановлено, що Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті реорганізовується шляхом злиття з Державною інспекцією України з безпеки на морському та річковому транспорті, а також підпорядкувавши службу, що утворюється - Державній службі України з безпеки на транспорті, Державну спеціальну службу транспорту.
Постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 103 затверджено Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті (далі - Положення).
Відповідно до п. 1 Положення, Укртрансбезпека є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті та у сфері безпеки на морському та річковому транспорті (крім сфери безпеки мореплавства суден флоту рибного господарства).
Згідно із п. 8 Положення, Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи та Держспецтрансслужбу.
Пунктом 3 постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2015 № 592 "Деякі питання забезпечення діяльності Державної служби з безпеки на транспорті" утворені територіальні органи Державної служби з безпеки на транспорті, як структурні підрозділи апарату Служби за переліком згідно з додатком 3, зокрема, Управління Укртрансбезпеки у Харківській області.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 № 1378-р "Питання Державної служби з безпеки на транспорті" здійснення функцій і повноважень, покладених на Державну інспекцію України з безпеки на наземному транспорті (Укртрансінспекцію), припинено та забезпечено можливість їх виконання Укртрансбезпекою.
З огляду на викладене, суд зазначає, що Управління Укртрансбезпеки у Харківській області під час здійснення своїх повноважень діє як суб'єкт владних повноважень, який має право здійснювати державний нагляд та контроль за дотриманням перевізниками законодавства про автомобільний транспорт, з правом прийняття відповідних рішень, обов'язкових до виконання.
Спірні правовідносини врегульовані Законом України від 30.06.1993 № 3353-XII "Про дорожній рух" (далі - Закон № 3353-XII), Законом України від 05.04.2001 № 2344-III "Про автомобільний транспорт" (далі - Закон № 2344-III), Порядком здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 08.11.2006 № 1567 (далі - Порядок № 1567), Порядком здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затвердженим поставною Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879 (далі - Порядок № 879), в редакціях, чинних на момент виникнення спірних відносин.
Згідно з ч. 2 ст. 29 Закону 3353-XII з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері транспорту, за плату, що встановлюється Кабінетом Міністрів України.
Статтею 33 Закону України "Про автомобільні дороги" (надалі - Закон № 2862) визначено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Транспортний засіб чи автопоїзд з вантажем або без вантажу вважається великоваговим, якщо максимальна маса або осьова маса перевищує хоча б один з параметрів, зазначених у пункті 22.5 Правил дорожнього руху (пункт 3 Правил проїзду великогабаритних та великовагових транспортних засобів автомобільними дорогами, вулицями та залізничними переїздами, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 18 січня 2001 року № 30, зі змінами (надалі- Правила №1306).
Як встановлено пунктом 22.5 Правил №1306, за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
Порядок здійснення габаритно-вагового контролю та справляння плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні, затверджено постановою Кабінету Міністрів України Про заходи збереження автомобільних доріг загального користування від 27.06.2007 за №879, зі змінами, (надалі - Порядок №879) .
За визначеннями у пункті 2 цього Порядку №879 габаритно-ваговий контроль - це контроль за проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів; точний габаритно-ваговий контроль - визначення габаритно-вагових параметрів транспортного засобу на стаціонарному або пересувному пункті.
Особливості габаритно-вагового контролю та вимоги до нього закріплені у пунктах 15 - 25 зазначеного Порядку.
Так, габаритно-ваговий контроль на стаціонарних пунктах включає документальний, попередній та/або точний контроль, на пересувних - документальний, точний контроль (пункт16 Порядку №879).
Відповідно до пункт 18 Порядку №879 за результатами точного габаритно-вагового контролю на стаціонарному або пересувному пункті водієві транспортного засобу видається довідка результатів здійснення контролю із зазначенням часу і місця його проведення, а на запит водія - міжнародний сертифікат зважування вантажних транспортних засобів, якщо пункт габаритно-вагового контролю уповноважений видавати такі сертифікати.
Згідно із п. 20 Порядку № 879 за результатами точного та/або документального габаритно-вагового контролю посадові особи та/або працівники Укртрансбезпеки або її територіальних органів визначають належність транспортного засобу до великовагових та/або великогабаритних.
У відповідності з п. 21 Порядку № 879, у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування. Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України.
Як вже зазначалося вище, посадовими особами відповідача складено акт про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів № 0001618 від 27.04.2017 відповідно до якого нормативно допустима маса - 40,000 т., а фактична складає - 39,950 тонн.
Перевезення позивачем вантажу із перевищенням вагових обмежень зафіксовано відповідачем у довідці від 27.04.2017, в якій зазначено тип транспортного засобу, дані навантаження на осі (1-6,15 т, 2-10,55 т, 3-7,85 т, 4-7,6 т, 5-7,8 т) та повну масу транспортного засобу- 39,95 тонн.
Так відповідно до пп. 4 та 5-1 п. 2 Порядку № 879 габаритно- ваговий контроль - контроль проїздом великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування, який включає перевірку відповідності габаритно-вагових параметрів таких транспортних засобів установленим законодавством параметрам і нормам, наявності дозволу на рух за визначеними маршрутами, а також дотримання визначених у дозволі умов та режиму руху транспортних засобів; документальний габаритно- ваговий контроль - визначення загальної маси транспортного засобу шляхом додавання власної маси транспортного засобу та маси вантажу.
Відповідно до п. 15 Порядку № 879 контроль за наявністю у водіїв великовагових та великогабаритних транспортних засобів дозволу на рух здійснюють відповідні підрозділи МВС, що забезпечують безпеку дорожнього руху, та територіальні органи Укртрансбезпеки, які здійснюють габаритно-ваговий контроль.
Відповідно до п.12 та п.13 Порядку № 879 вимірювальне і зважувальне обладнання для здійснення габаритно-вагового контролю повинне утримуватись у робочому стані проводиться повірка (метрологічна атестація) такого обладнання з подальшим клеймуванням (пломбуванням) та видачею відповідного свідоцтва спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології. Під час здійснення габаритно-вагового контролю не допускається використання вимірювального і зважувального обладнання, періодична повірка (метрологічна атестація) якого не проведена, а також обладнання, що перебуває у несправному стані.
Пунктом 21 Порядку передбачено, що у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 відсотки подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування. Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України. У разі наявності підозри щодо перевищення нормативних габаритно-вагових параметрів транспортного засобу, працівники пунктів габаритно-вагового контролю проводять його повторне зважування.
У разі виявлення на стаціонарних або пересувних чи автоматичних зважувальних пунктах порушення правил проїзду великовагових та/або великогабаритних і засобів такий транспортний засіб тимчасово затримується згідно із статтею 265-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (пункт 22 Порядку).
Власник великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу або уповноважена ним особа має право привести габаритно-вагові параметри транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами шляхом часткового розвантаження, перевантаження на інший транспортний засіб або у будь-який інший спосіб (пункт 23 Порядку).
В пункті 24 Порядку встановлено, що після приведення габаритно-вагових параметрів транспортного засобу у відповідність з установленими нормативами і внесення плати за проїзд такий засіб спрямовується для здійснення повторного габаритно-вагового контролю. Якщо під час здійснення повторного габаритно-вагового контролю фактів перевищення габаритно-вагових параметрів не виявлено, транспортний засіб може продовжити подальший рух.
Проте, суду суд звертає увагу на те, що вищезазначений транспортний засіб внаслідок габаритно-вагового контролю не затримувався, а після його проходження подальший рух транспортного засобу не заборонявся.
Згідно Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу маса без навантаження автомобіль (тягач) марки RENULT MAGNUM, реєстраційний номер НОМЕР_2 становить 8433 кг, а згідно Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу маса без навантаження напівпричепу марки ТRAILOR, модель SREM, реєстраційний номер НОМЕР_3 становить 8140 кг.
Таким чином маса без навантаження транспортного засобу з напівпричепом згідно документів становить 16573 кг.
Одночасно з тим, згідно товарно-транспортної накладної № 1013097754 від 26.04.2017 року автомобіль позивача перевозив вантаж: пиво 1270 шт., масою брутто 22 292 кг.
Отже, маса транспортного засобу з напівпричепом та вантажем мала становити 38,865 кг.
Однак, згідно довідки від 27.04.2017 повна маса транспортного засобу становила 39,95 тонн (тобто більше ніж на 1 тонну), що може свідчити про дефекти в експлуатації або про технічну несправність приладу обліку та ставить під сумнів результати останнього, які викладені у відповідній довідці про результати здійснення габаритно-вагового контролю.
Щодо технічної несправності приладу також було зазначено у поясненнях водія ОСОБА_3, який був допитаний у судовому засіданні в якості свідка, що також підтверджено фотокопіями, наявними у матеріалах справи.
Крім того, як вбачається з розрахунку № 20 від 27.04.2017 навантаження на строєну ось 23,250 тонн, перевищення нормативного параметру на 1,250 тонн.
Як встановлено пунктом 22.5 Правил №1306, за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Державтоінспекцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м.
Згідно довідки про результати здійснення габаритно - вагового контролю від 27.04.2017 тип транспортного засобу виділено п. 12 - контейнеровоз зі строєними осями, а згідно п. 22,5 Правил № 1306 допустиме навантаження на такий вид транспортного засобу - 24 тони, що свідчить про відсутність перевищення нормативного параметру, як визначено у оскаржуваному розрахунку.
Згідно статті 8 Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність» у сфері законодавчо регульованої метрології застосовуються засоби вимірювальної техніки, які відповідають вимогам щодо точності, регламентованим для таких засобів, у встановлених умовах їх експлуатації.
Експлуатація засобів вимірювальної техніки, які застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (далі - законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки) здійснюється з дотриманням правил застосування таких засобів, встановлених \ норма шин. правових актах, і вимог щодо їх експлуатації, встановлених в експлуатаційних документах на такі засоби.
Законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки, які мають елементи або функції настроювання, повинні мати захист від вільного доступу до зазначених елементів і фінішні (включаючи програмне забезпечення) з метою запобігання несанкціонованому втручанню.
Законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки дозволяється застосовувані, випускати з виробництва, ремонту та в продаж і видавати напрокат лише за умови їх відповідності цьому Закону та іншим нормативно-правовим актам, що містять вимоги до таких засобів вимірювальної техніки.
Також слід звернути увагу і на те, що відповідно до п. 14 Прядку вимог и до облаштування та технічного оснащення пунктів габаритно-вагового контролю визначаються Мінінфраструктури.
Наказом Міністерства інфраструктури України № 255 від 28.07.2016 було затверджено Вимоги до облаштування та технічного оснащення пунктів габаритно-вагової о контролю на автомобільних дорогах загального користування.
Ваги ж, якими зважувався транспортний засіб позивача, вищезазначеним вимогам не відповідав, внаслідок чого водієм було зроблено фотографування розташування вимірювальної техніки, копії фотокарток наявні в матеріалах справи (а.с. 28-30).
Крім того, суд звертає увагу на наступне.
Пунктом 19 Порядку встановлено, що під час проведення габаритно-вагового контролю Укртрансінспекція або її територіальні органи керуються методикою, затвердженою Мінекономрозвитку.
Пунктом 30 Порядку встановлено, що плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм - розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рнв - розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габарит; ( висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 кілометр проїзду, В - відстань перевезення, кілометрів.
Відповідно до п. 31-1 Порядку, якщо рух здійснюється без відповідного дозволу внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 відсотків - у подвійному розмірі; на 10-40 відсотків - у потрійному розмірі; більше як на 40 відсотків - у п'ятикратному розмірі.
На підставі системного аналізу вказаних положень, можна дійти висновку, що для перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень перевізнику необхідно тримати дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, при відсутності такого перевізник повинен внести плату за проїзд , що здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України. Водночас законодавцем визначено підстави плати за проїзд відповідно до п. 31-1 Порядку № 879, в разі неотримання дозволу, величина якої належить від розрахункових величин, визначених згідно формули п. 30 Порядку № 879, одна з яких є В - відстань перевезення, кілометрів.
З оскаржуваного розрахунку вбачається, що пройдена відстань переведи: вантажу складає 760 км.
З яких документів та на підставі чого відповідач дійшов такого висновку, якщо у товарно-транспортній накладній від 26.04.2017 № 1013097754 інформація лише містить відомості лише щодо пункту завантаження та пункту розвантаження, а відомості щодо відстані перевезення відсутні.
Таким чином, відповідач, здійснюючи розрахунок пройденої відстані допустив припущення.
Згідно з ч. 2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, в межах обраного способу захисту позивачем, суд вважає, що під час здійснення габаритно-вагового контролю транспортного засобу спеціалізованого вантажного автомобіль (тягач) марки RENULT MAGNUM, реєстраційний номер НОМЕР_2, напівпричепу марки ТRAILOR, модель SREM, реєстраційний номер НОМЕР_3 посадові особи відповідача діяли не на підставі, не в межах повноважень та у спосіб, визначений законом.
Згідно із ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Враховуючи, що вимоги ПП «Комфорт» є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та знайшли своє підтвердження в матеріалах справи, в той час, коли відповідачем належним чином наведені позивачем посилання не спростовано, суд доходить висновку про необхідність захисту прав позивача в судовому порядку та задоволення позову повністю.
Відповідно до частини 1 статті 132 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати складаються із судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.
Так, згідно з частиною 1 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
Оскільки, позовні вимоги Приватного підприємства "Комфорт" підлягають задоволенню повністю, то суд вважає за необхідне стягнути за рахунок бюджетних асигнувань відповідача на користь Приватного підприємства "Комфорт" судовий збір у розмірі 1762,00 грн.
Керуючись статями 139, 227, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов Приватного підприємства "Комфорт" задовольнити повністю.
Визнати протиправним та скасувати розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних засобів автомобільними дорогами загального користування від 27.04.2017 № 20.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Державної служби України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) (просп. Перемоги, 14, м. Київ, 01135, код ЄДРПОУ 39816845 ) на користь Приватного підприємства "Комфорт" (вул. Старобілоуська, б. 14 "в", кв.11, м. Чернігів, 14017, код 14237220) понесені судові витрати у розмірі 1762 (одна тисяча сімсот шістдесят дві) грн.
Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Київського апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.
Повний текст рішення складено 13 березня 2018 року.
Суддя В.І. Д'яков