
Копія Справа № 326/184/18
Провадження № 3/326/122/2018
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 березня 2018 року м. Приморськ
Суддя Приморського районного суду Запорізької області Стріжакова Т.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли з Головного управління ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, який народився 18 листопада 1959 року в с.Підгірне Приморського району Запорізької області, громадянина України, працюючого на посаді керівника Приватного акціонерного товариства «Єлизаветівське», одруженого, зареєстровано за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП, -
ВСТАНОВИВ:
На розгляд до суду надійшов протокол №73 від 07.02.2018 про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1, згідно якому у результаті проведеної перевірки Приватного акціонерного товариства «Єлизаветівське», проведеною головним державним ревізор-інспектором відділу аудиту платників території обслуговування Бердянської ОДПІ управління аудиту ГУ ДФС в Запорізькій області, встановлено, що ОСОБА_1, керівник ПрАТ «Єлизаветівське», внаслідок недостатнього контролю за веденням податкового обліку за період з 01.10.2014 по 30.09.2017 встановлено порушення вимог п.198.1, п.198.2, п.198.3 ст.198, п.289.2 ст.289, п.292-1.1, п.292-1.2 ст.292-1, п.293.9 ст.293 Податкового кодексу України, в результаті чого знижено податок на додану вартість на загальну суму 153738,61 грн., що встановлено 22.12.2017 актом перевірки від 22.12.2017 №741/08-01-14-14/00852200. 22.12.2017 в 10.00 годин встановлено триваюче правопорушення, яке вчинено за адресою: Приморський район, с.Єлизаветівка, вул.Шкільна, буд.21 та зупинено актом перевірки від 22.12.2017 №741/08-01-14-14/00852200, за що передбачена відповідальність ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Обов’язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Згідно зі ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов’язаний з’ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом’якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з’ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Частиною 1 ст. 163-1 КУпАП передбачена відповідальність за відсутність податкового обліку, порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України. Дане правопорушення тягне за собою накладення штрафу у розмірі від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
В протоколі № 73 від 07.02.2018 про адміністративне правопорушення, складеному відносно ОСОБА_1, вказано, що зазначене у протоколі правопорушення допущено ОСОБА_1, який є керівником ПрАТ «Єлизаветівське», але в порушення вимог ст.251,256 КУпАП до матеріалів справи не додано жодного документу, який це підтверджує та визначає його посаду, що він є посадовою особою (або суб’єктом підприємницької діяльності), містить обов’язки, що покладені на нього; визначає період роботи на вказаній посаді. До протоколу не додано наказ про прийняття його на роботу на вказану посаду, статут підприємства, у якому зазначено його як керівника та визначено його посадові обов’язки, посадову інструкцію тощо.
Крім того, до протоколу про адміністративне правопорушення не додано жодного документу, який підтверджує той факт, що ПрАТ «Єлизаветівське» зареєстровано як юридична особа, у встановленому законом порядку.
У зв’язку з тим, що особою, уповноваженою на складання протоколів про адміністративні правопорушення, невиконаний обов’язок щодо збирання доказів, а саме не виконані вимоги ст.251 КУпАП, не зібрано та не подано зазначені докази, постановою від 09.02.2018 року дана справа направлялася для належного оформлення (а.с.16).
Але вказані недоліки не усунуті до теперішнього часу, зазначених доказів не подано суду для розгляду справи про адміністративне правопорушення, хоча в листі про направлення матеріалів, що надійшов до суду 13.03.2018 року, вказано, що вказані документи були надані перевіряючим під час проведення перевірки для огляду та ознайомлення, що відомості про юридичну особу можливо отримати в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань в мережі інтернет, тобто у особи, що уповноважена на складання протоколів про адміністративні правопорушення та склала даний протокол, проблем у подачі відповідних доказів, що мають суттєве значення по справі, немає, вона з невідомих причин не виконує свій обов’язок з подання доказів суду.
Вищезазначені недоліки, допущені при складенні та оформленні адміністративного матеріалу, позбавляють суд можливості здійснити всебічне, повне і об’єктивне з’ясування всіх обставин правопорушення і, як наслідок, здійснити розгляд справи про адміністративне правопорушення та прийняти рішення по ній.
На підставі викладеного, вважаю, що адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 слід повернути до Головного управління ДФС у Запорізькій області для належного оформлення, оскільки суд не може усунути вказані недоліки, а не усунення зазначених вище недоліків виключає можливість розгляду справи по суті.
Керуючись: ст.ст. 256, 278 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
Справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Головного управління ДФС у Запорізькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, повернути до Головного управління ДФС у Запорізькій області для належного оформлення.
Постанова протягом десяти днів з дня її винесення може бути оскаржена в Апеляційний суд Запорізької області через Приморський районний суд Запорізької області.
Суддя підпис ОСОБА_2
Копія вірна: суддя Т.В. Стріжакова
Постанова набрала чинності «_____» ____ рік.
Термін пред'явлення постанови до виконання «_____» ____ рік.
14.03.18