Постанова № 72710350, 13.03.2018, Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

Дата ухвалення
13.03.2018
Номер справи
303/852/18
Номер документу
72710350
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

1 із 3 Справа № 303/852/18

Провадження №3/303/470/18

Іменем України

ПОСТАНОВА

13 березня 2018 року м.Мукачево

Мукачівський міськрайонний суд Закарпатської області

в складі: головуючої Маргитич О.І.

при секретарі Білак Е.П.

з участю прокурора Малицького С.І.

особи, яка притягається

до адміністративної відповідальності, ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Мукачево матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, не працюючого, громадянина України

за частинами 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, обіймаючи посаду майстра лісу Мукачівського лісництва ДП «Мукачівське ЛГ», ЄРДПОУ 22114595, будучи суб’єктом відповідальності за правопорушення, пов’язані з корупцією, як суб’єкт декларування, повинен виконувати функції держави або місцевого самоврядування, та який є суб’єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно підпункту «е» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог пункту 1 статті 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого періоду декларування до 01 травня 2017 року опублікував 05 січня 2018 року на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, передбачене частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

В судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав, при цьому зазначив що перебував за кордоном на початку 2017 року, тому позбавлений був можливості скласти щорічну декларацію про доходи.

Прокурор в судовому засіданні ствердив, що вина особи, що притягається до адміністративної відповідальності повністю підтверджується поясненнями самого правопорушника та матеріалами справи про адміністративне правопорушення. Вважає що в його діях наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення. Просить визнати правопорушника винним та призначити стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Заслухавши пояснення ОСОБА_1, думку прокурора, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд прийшов до наступного висновку.

Встановлено, що відповідно до наказу №66-к від 22 липня 2014 року ОСОБА_1 був призначений на посаду майстра лісу Мукачівського лісництва ДП «Мукачівського ЛГ». Наказом №170-к від 15 листопада 2016 року ОСОБА_2 звільнено з посади майстра лісу.

2 із 3

Наведене вище дає підстави вважати що ОСОБА_1 є суб'єктом відповідальності за корупційне правопорушення, відповідно до підпункту згідно підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції».

Згідно з вимогами частини 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством..

ОСОБА_1, будучи суб’єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» в порушення вимог пункту 1 статті 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого періоду декларування до 01 травня 2017 року опублікував 05 січня 2018 року на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

Диспозиція частини 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення передбачає відповідальність за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Згідно з приміткою до статті 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення під суб'єктом правопорушень у цій статті, слід розуміти, є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

У відповідності до пункту 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Щодо наявності підстав притягнення до відповідальності за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення слід прийти до наступного.

Виходячи з вимог статті 62 Конституції України, притягнення особи до адміністративної відповідальності можливе лише у разі доведення її вини в установленому законом порядку належними та допустимим доказами, що є складовою справедливого правосуддя у розумінні статті 6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод.

Згідно вимог статті 280 Кодексу України про адміністративне правопорушення орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Підставою для притягнення до відповідальності за частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Також, судом враховано позицію викладену Судовою палатою у кримінальних справах Вищого Спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, в інформаційному листі щодо притягнення до адміністративної відповідальності за окремі правопорушення, пов'язані з корупцією від 22 травня 2017 року, де зазначено, що суб'єктивна сторона правопорушення, передбаченого статтею 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення, характеризується наявністю вини у формі прямого чи непрямого умислу, вчинення цього діяння через необережність виключає притягнення особи до адміністративної відповідальності.

3 із 3

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є суб’єктом відповідальності за корупційне правопорушення згідно частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції». Правопорушник вчасно повідомлений ДП «Мукачівськогго ЛГ» про необхідність подання електронної декларації.

Наданими суду доказами підтверджується, що ОСОБА_1 несвоєчасно, без поважних причин, тобто після встановленого періоду декларування до 01 травня 2017 року опублікував 05 січня 2018 року на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік.

Таким чином, ОСОБА_1 будучи суб’єктом відповідальності за корупційне правопорушення, всупереч вимогам пункту 1 статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» вчинив дії, які містять ознаки адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення.

Враховуючи характер вчиненого правопорушення, а також особу правопорушника, те, що останній позитивно характеризується, ступінь його вини, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, у відношенні останнього необхідно застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

У відповідності до статті 40-1 Кодексу України про адміністративне правопорушення України судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.

Керуючись ст.ст.40-1, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

П о с т а н о в и в :

ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України) визнати винним у вчинені адміністративного корупційного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 172-6 Кодексу України про адміністративне правопорушення, призначити їй покарання у вигляді штрафу в розмірі 50 (п’ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян), що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень.

Розрахунковий рахунок для сплати штрафу № 31111106700155, одержувач коштів - Мукачівське УК Мукачівського району 21081100, код отримувача МФО 812016, код ЄДРПОУ 37958089, назва платежу «Адміністративні штрафи та інші санкції».

Стягнути з ОСОБА_1 (ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України), судовий збір в розмірі 352 грн. 40 коп., який зарахувати - отримувач: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, код за ЄДРПОУ: 37993783; банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України в м.Києві; код банку отримувача: 820019; рахунок отримувача: 31215256700001; код класифікації доходів бюджету: 22030106; призначення платежу –судовий збір; пункт ставок судового збору – 5

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції через Мукачівський міськрайонний суд.

Головуюча О.І.Маргитич