Рішення № 72710181, 06.03.2018, Лівобережний районний суд міста Маріуполя (до 25.04.2025 - Орджонікідзевський районний суд м. Маріуполя)

Дата ухвалення
06.03.2018
Номер справи
265/6329/17
Номер документу
72710181
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа №265/6329/17

Провадження №2-а/265/48/18

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

06 березня 2018 року місто Маріуполь

Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області у складі:

головуючого судді Міхєєвої І.М.,

за участю секретаря судового засідання Розсоха І.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціального захисту населення Маріупольської міської ради, про визнання дій противоправними та зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В :

Позивач звернувся до суду з позовною заявою про визнання протиправними дій Управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради правонаступником якого є Департаменту соціального захисту населення Маріупольської міської ради (далі - Відповідач), яку неодноразово уточнював. В обґрунтування позову посилався на те, що він з метою уникнення негативних наслідків збройного конфлікту був змушений 22 серпня 2014 року залишити місце свого постійного проживання та реєстрації за адресою: АДРЕСА_3 та переміститися до м. Маріуполя Донецької області за адресою: АДРЕСА_1. Факт внутрішнього переміщення було засвідчено довідкою про взяття на облік особи, переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, від 22.10.2014 № 1413000053 (далі - Довідка про взяття на облік ВПО), виданою Відповідачем відповідно до вимог Постанови Кабінету Міністрів України від 1 жовтня 2014 р. № 509, Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб». 16 серпня 2017 року з повідомлення відповідача йому стало відомо про те, що видана йому Довідка про взяття на облік ВПО була скасована рішенням Відповідача від 22.03.2017 на підставі «збільшення території Лівобережного району за рахунок земель Виноградненської сільської ради Новоазовського району, згідно з рішенням Маріупольської міської ради від 05.06.2015 № 6/48/5402 «Про збільшення меж Орджонікідзевського району міста Маріуполя». Вважає такі дії відповідача протиправними та такими, що порушують його законні права, як внутрішньо переміщеної особи. Просив задовольнити уточнені позовні вимоги у повному обсязі, а саме:

-визнати протиправним та скасувати рішення Управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради від 22.03.2017 в частині скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, виданої на ім'я ОСОБА_1;

-зобов'язати Управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради поновити дію довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, виданої на ім'я ОСОБА_1, та внести відповідні відомості до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осі;

- зобов'язати Управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради поновити виплати ОСОБА_1, щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово- комунальних послуг, починаючи з 22.03.2017 року (дата скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи);

- зобов'язати Управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради подати у місячний строк звіт про виконання судового рішення;

Позивач та його представник ОСОБА_2, яка дії на підставі доручення, в судовому засіданні надали пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві.

Представник відповідача Василів О.С. яка діє на підставі довіреності, заперечувала проти задоволення позовних вимог. В письмових запереченнях наданих суду зазначила, що позивач зареєстрований за адресою АДРЕСА_3. Довідка ВПО за № 1413000053 від 22.10.2014 року була видана позивачу згідно з Порядком оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, затвердженого Постановою Кабінету М України від 01.10.2014 року за № 509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб. Згідно довідки позивач перемістився до міста Маріуполя на вулицю 9-го Травня буд.3 кв. 16. Постановою Верховної ради України від 20.05.2015 року № 457-У111 «Про внесення змін до Постанови Верховної ради України від 11.12.2014 року № 32-У111 «Про зміни в адміністративно територіальному устрої Донецької області, зміну і встановлення меж Волноваського, Новоазовського та Тельманівського районів Донецької області» було встановлено, що тимчасово, до переходу під контроль органів державної влади та органів місцевого самоврядування неконтрольованих ними населених пунктів Донецької області, змінити межі міста Маріуполя, Волноваського, Новоазовського та Тельманівського районів, збільшити територію міста Маріуполя на 2282,7 гектара земель за рахунок передачі до його складу 2282,7 гектара земель Новоазовського району, що знаходяться у віданні Виноградненської сільської ради (в тому числі території села Виноградне, села Піонерське, села Приморське). У пункті 2 вказаної Постанови в межах повноважень було доручено забезпечити взаємодію центральних і місцевих органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування у вирішенні питань, пов'язаних із зміною і встановленням меж міста Маріуполь та відповідних меж Волноваського, Новоазовського та Тельманівського районів Донецької області. На виконання даної постанови рішенням Маріупольської міської ради від 05.06.2015 року № 6/48-5402 тимчасово с. Виноградне було віднесено до Орджонікідзевського (Лівобережного) району м. Маріуполя. Посилаючись на ст.1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» Відповідач вважає, що причин для переміщення родини позивача в межах однієї територіальної одиниці, тобто Лівобережного району м. Маріуполя не вбачається. Оскільки обидві адреси місця реєстрації позивачки територіально знаходяться в Лівобережному районі м. Маріуполя, де органи влади виконують свої повноваження в повному обсязі, а тому причин для здійснення переміщення в розумінні закону не вбачається. В задоволенні позовних вимог просила відмовити у повному обсязі.

Окрім того зазначила, що відповідно до п.2 Порядку надання щомісячної адресної допомоги ВПО для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, затвердженого ПКМУ від 01.10.2014 року за № 505, така грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам з дня звернення особи за їх призначенням по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж за шість місяців. Починаючи з 09.06.2016 року по 18.01.2018 року із заявою про призначення такої грошової допомоги, позивач не звертався. Позивач звернувся з такою заявою до установи уповноваженого Банку та департаменту соціального захисту населення ММР, лише 19.01.2018 року, що виключає можливість поновити йому виплати з 22.03.2017 року.

Ухвалою суду від 05 січня 2018 року замінено сторону відповідача з управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради на Департамент соціального захисту населення Маріупольської міської ради. Підстава рішення Маріупольської міської ради від 25.07.3017 року за № 7/20-1724 (зі змінами), відповідно до п.7 якого, з 01.01.2018 року районні управління соціального захисту населення Маріупольської міської ради припинили свою діяльність, в зв'язку з ліквідацією. Згідно п.12 вказаного рішення визначено, що після ліквідації управлінь, функції щодо соціального захисту населення міста Маріуполя здійснює департамент соціального захисту населення Маріупольської міської ради.

Суд, вислухавши сторони, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

ОСОБА_1 є громадянином України та постійно зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 (а.с. 6-7).

Позивач у жовтні 2014 року у зв'язку із проведенням антитерористичної операції перемістилась у м. Маріуполь, де взята на облік до Управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради, як особа, що перемістилася з тимчасово окупованої території, у зв'язку з чим позивачу видано довідку від 22.10.2014 року за № 1413000053. Місце перебування позивача зареєстровано за адресою: АДРЕСА_1 (а.с. 10)

Згідно матеріалів особової справи ОСОБА_1, рішення щодо призначення позивачу щорічної адресної допомоги та рішення про відмову у їх призначенні, позивачу на його звернення від 22.10.2014 року, як уповноваженого члена сім'і, в призначенні щомісячної адресної допомоги ВПО для покриття виплат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг було відмовлено на підставі рішення управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради за № 31 від 01.11.2014 року. (а.с. 81-97).

На звернення ОСОБА_1 за призначенням грошової допомоги від 17.03.2015 року, рішенням управління від 21.12.2015 року таку допомогу позивачу призначено на період з 17.03.2015 по 16.09.2015 року та рішенням від 25.06.2015 року, виплату раніше призначеної допомоги призупинено з 01.07.2015 року. На звернення ОСОБА_1 за призначенням грошової допомоги від 21.12.2015 року в призначенні допомоги відмовлено.

На виконання рішення Орджонікідзевського районного суду міста Маріуполя від 15 серпня 2017 року, залишеним без змін ухвалою Донецького апеляційного адміністративного суду від 10 жовтня 2017 року, управлінням соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради правонаступником якого є відповідач, ОСОБА_1 здійснено виплату грошової допомоги за період з 01.07.2015 року по 16.09.2015 року та за період з 10.12.2015 року по 09.06.2016 року. (а.с. 24-33)

Рішенням начальника Управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради від 22.03.2017 року довідка ВПО позивача була знов скасована, на підставі збільшення території Лівобережного району міста Маріуполя за рахунок земель Виноградненської селищної ради Новоазовського району, згідно рішення Маріупольської міської ради від 05.06.2015 року № 6/48-5402 «Про збільшення меж Орджонікідзевського району м. Маріуполя». Про що позивачку було повідомлено листом 16.08.2017 року. (а.с.10, 68-69).

В зв'язку з скасуванням довідки ВПО, позивачу з 22.03.2017 року було призупинено і виплату щомісячної адресної допомоги, як внутрішньо переміщеної особі, оскільки, як зазначає відповідач, після переходу с. Виноградне під відання Маріупольської міської ради,стали відсутні підстави вважати позивача внутрішньо - переміщеною особою

Після відновлення виплат за рішенням суду від 15 серпня 2015 року, ОСОБА_1 звернувся до установи уповноваженого Банку та департаменту соціального захисту населення ММР, з заявою за призначення щомісячної адресної допомоги ВПО для покриття витратна проживання в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг 19.01.2018 року. (а.с. )

Спірним питанням у даній справі є правомірність дій відповідача стосовно скасування довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, виданої на ім'я позивача 22.10. 2014 року за № 1413000053 та припинення з цих підстав з 22.03.2017 року виплати позивачу щомісячної адресної допомоги, як внутрішньо переміщеній особі для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Відповідно до статті 46 Конституції України, громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Закон України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» від 20.10.2014 року № 1706-VII (далі-Закон № 1706-VII) встановлює гарантії дотримання прав, свобод та законних інтересів внутрішньо переміщених осіб.

Відповідно до абзацу першого частини першої статті 4 Закону № 1706-VII факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, що діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону.

Частиною другої статті 4 цього Закону встановлено, що підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 цього Закону, на момент їх виникнення.

Згідно частини 1 статті 5 Закону № 1706-VII довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи засвідчує місце проживання внутрішньо переміщеної особи на період наявності підстав, зазначених у статті 1 цього Закону.

Порядок оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи затверджений Постановою Кабінету Міністрів України «Про облік внутрішньо переміщених осіб» від 1 жовтня 2014 року № 509 (далі - Порядок № 509).

Відповідно до пункту 5 Порядку № 509, з метою обліку внутрішньо переміщених осіб уповноважений орган веде Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб, держателем якої є Мінсоцполітики, до якої вноситься така інформація.

Пунктом 71 Порядку № 509 передбачено, що у разі наявності підстав, передбачених статтею 12 Закону № 1706-VII , МВС, Національна поліція, ДМС, СБУ, Адміністрація Держприкордонслужби, Мінфін подають уповноваженому органу відповідну інформацію для прийняття рішення щодо зняття з обліку внутрішньо переміщених осіб.

Рішення про скасування дії довідки відповідно до статті 12 Закону № 1706-VII, приймається керівником уповноваженого органу за місцем проживання особи та надається їй протягом трьох днів з дати прийняття такого рішення або надсилається на адресу місця проживання, зазначену в довідці.

Уповноважений орган на підставі прийнятого рішення невідкладно вносить до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб запис про скасування дії довідки.

Статтею 12 Закону № 1706-VII передбачений вичерпаний перелік підстав для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб. Зокрема визначено, що,

1. Підставою для скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи та внесення відомостей про це в Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб є обставини, за яких внутрішньо переміщена особа:

1) подала заяву про відмову від довідки;

2) скоїла злочин: дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади; посягання на територіальну цілісність і недоторканність України; терористичний акт; втягнення у вчинення терористичного акту; публічні заклики до вчинення терористичного акту; створення терористичної групи чи терористичної організації; сприяння вчиненню терористичного акту; фінансування тероризму; здійснення геноциду, злочину проти людяності або військового злочину;

3) повернулася до покинутого місця постійного проживання;

4) виїхала на постійне місце проживання за кордон;

5) подала завідомо недостовірні відомості.

Рішення про скасування дії довідки приймається керівником структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районних, районних у місті Києві державних адміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах (у разі утворення) рад за місцем проживання особи та надається внутрішньо переміщеній особі протягом трьох днів з дня прийняття такого рішення.

Суд вкотре наголошує, що відповідно до частина 1 статті 4 Закону № 1706-VII, довідка про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи діє безстроково, крім випадків, передбачених статтею 12 цього Закону

В той же час, як встановлено судом, скасовуючи довідку ВПО позивача, управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської посилалося як на підставу для скасування довідки, збільшення території Лівобережного району міста Маріуполя за рахунок земель Виноградненської селищної ради Новоазовського району, згідно рішення Маріупольської міської ради від 05.06.2015 року № 6/48-5402 «Про збільшення меж Орджонікідзевського району м. Маріуполя».

Судом встановлено, що дійсно розпорядженням Кабінету Міністрів України від 02.12.2015 року № 1276-р, були затверджені переліки населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення.

Постановою Верховної ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України від 11.12.2014 року № 32-VIII «Про зміни в адміністративно-територіальному устрої Донецької області, зміну і встановлення меж Волноваського, Новоазовського та Тельманівського районів Донецької області» від 20.05.2015 року № 457-VIII селище Виноградне адміністративно-територіально не належить до Волноваського району, а належить до міста Маріуполя, на території якого органи державної влади здійснюють свої повноваження у повному обсязі.

На виконання даної постанови рішенням Маріупольської міської ради від 05.06.2015 року № 6/48-5402 тимчасово с. Виноградне було віднесено до Орджонікідзевського (Лівобережного) району м. Маріуполя.

Проте підстави на які посилалося управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської в рішенні від 22.03.2017 року про скасування довідки ВПО позивача, як то збільшення території Лівобережного району міста Маріуполя за рахунок земель Виноградненської селищної ради Новоазовського району, не передбачені Законом № 1706-VII та Порядком № 509.

З огляду на наведене не заслуговують і на увагу доводи відповідача про відсутність підстав вважати позивача внутрішньо - переміщеною особою після переходу с. Виноградне під відання Маріупольської міської ради.

Таким чином, проаналізувавши наведені вище норми закону та обставини справи, суд дійшов висновку, що відповідачем не доведено наявність підстав для скасування довідки позивача про взяття її на облік, як особи переміщеної з тимчасово окупованої території України, визначених ст. 12 Законом № 1706-VII.

Отже, дії відповідача щодо скасування позивачу довідки ВПО, з 22.03.2017 року, є протиправними, а тому вимоги позивача в частині скасування рішення про скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи, виданої на ім'я ОСОБА_1 та зобов'язання поновити дію вказаної довідки, та внесення відповідних відомостей до Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб підлягають задоволенню.

Що до вимог позивача про поновлення позивачу виплат щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово - комунальних послуг, починаючи з 22.03.2017 року, суд виходить з наступного.

Механізм надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України, районів проведення антитерористичної операції та населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг визначено постановою Кабінету Міністрів України від 01.10.2014 року № 505, якою затверджено Порядок надання щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг.

Пунктом 2 Порядку № 505 (в редакції що діяла на момент зупинення виплат)передбачено, що грошова допомога надається внутрішньо переміщеним особам, які стоять на обліку в структурних підрозділах з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчих органах з питань соціального захисту населення міських, районних у містах (у разі утворення) рад (далі - уповноважені органи), з дня звернення за її призначенням і виплачується по місяць зняття з такого обліку включно, але не більше ніж шість місяців.

Відповідно до пункту 3 Порядку № 505 , грошова допомога особам, які переміщуються, призначається на сім'ю та виплачується одному з її членів за умови надання письмової згоди довільної форми про виплату грошової допомоги цій особі від інших членів сім'ї (далі - уповноважений представник сім'ї) у зазначених розмірах.

Частиною 4 пункту 3 Порядку № 505 визначено, щодля призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк уповноважений представник сім'ї подає до уповноваженого органу або установи уповноваженого банку (у випадку, передбаченому пунктом 5 цього Порядку) заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги, а також пред'являє довідки всіх членів сім'ї про взяття на облік внутрішньо переміщених осіб.

Відповідно до Пункту 5 Порядку № 505, для отримання грошової допомоги (у тому числі у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку) уповноважений представник сім'ї звертається за фактичним місцем проживання (перебування) сім'ї до установи уповноваженого банку для відкриття в установленому порядку поточного рахунка, пред'являє паспорт громадянина України або інший документ, що посвідчує особу, та подає на адресу уповноваженого органу відповідну заяву про надання грошової допомоги (для призначення грошової допомоги вперше) або заяву, в якій повідомляє про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги (у разі призначення грошової допомоги на наступний шестимісячний строк, якщо її виплата раніше не здійснювалася через установи уповноваженого банку). З метою визначення дати, часу та адреси подання заяви уповноважений представник сім'ї звертається у контакт-центр уповноваженого банку.

Пунктом 13 Порядку № 505, у разі зміни уповноваженого представника сім'ї, якій було призначено грошову допомогу, така допомога виплачується іншому уповноваженому представнику сім'ї за його особистим зверненням відповідно до пункту 5 цього Порядку.

За твердженням відповідача, яке не спростоване позивачем, ОСОБА_1 звернувся з заявою до установи уповноваженого Банку та департаменту соціального захисту населення ММР, за призначення щомісячної адресної допомоги ВПО для покриття витратна проживання в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг лише 19.01.2018 року. (а.с.85)

Про даний факт свідчать також матеріали особової справи, рішення щодо призначення позивачу .грошової допомоги та рішення про відмову у їх призначенні. (а.с. 81-97).

Тобто після відновлення виплат позивачу грошової допомоги на підставі рішення суду від 15 березня 2017 року, за період з 01.07.2015 року по 16.09.2015 року та за період з 10.12.2015 року по 09.06.2016 року, вперше з відповідною заявою до установи уповноваженого Банку та департаменту соціального захисту населення ММР, за призначення щомісячної адресної допомоги ВПО для покриття витратна проживання в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг позивач звернувся лише 19.01.2018 року.

На його звернення рішенням начальника відділу призначення соціальних допомог та компенсацій Департаменту соціального захисту населення Маріупольської міської ради у Лівобережному районі від 26 січня 2018 року ОСОБА_1 було відмовлено у призначенні щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг в зв'язку з тим, що він на момент звернення з заявою за призначенням грошової допомоги, тобто станом на 19.01.2018 року на обліку в департаменті як внутрішньо переміщена особа не перебуває. (а.с.84).

З огляду на принцип законності, закріплений у частині 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, Пунктом 1 частини 2 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Аналізуючи вищевикладені норми закону та встановлені судом обставини справи, суд дійшов висновку, що вимоги позивача в частині поновлення йому виплат грошової допомоги з 22.03.2017 року задоволенню не підлягають, оскільки з відповідною заявою для призначення виплат щорічної адресної допомоги позивач до відповідача в цей період не звертався, що свідчить, що управління діяло в у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Разом з тим, з огляду на положення ч. 2 ст.9 КАС України, відповідно до яких, з метою ефективного захисту порушеного права позивача, про захист якого він просить, суд вважає за необхідне вийти за межі позовних вимог та скасувати рішення начальника відділу призначення соціальних допомог та компенсацій Департаменту соціального захисту населення Маріупольської міської ради у Лівобережному районі від 26 січня 2018 року про відмову ОСОБА_1 у призначенні йому грошової допомоги з 19 01. 2018 року та зобов'язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу заборгованість з щомісячної адресної допомоги починаючи з 19. 01. 2018 року, тобто з дня його звернення з відповідною заявою до відповідача.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2,139,241,242,243.244, 246, КАС України,

У Х В А Л И В :

Адміністративний позов ОСОБА_1 до департаменту соціального захисту населення Маріупольської міської ради - задовольнити частково.

Визнати протиправними дії Управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради (правонаступником якого є Департамент соціального захисту населення Маріупольської міської ради) щодо скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи від 22.10. 2014 року за №1413000053, виданої на ім'я ОСОБА_1.

Скасувати розпорядження начальника управління соціального захисту населення Лівобережного району Маріупольської міської ради від 22.03.2017 року про скасування довідки про взяття на облік особи переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції від 22.10.2014 року за № 1413000053 виданої на ім'я ОСОБА_1.

Зобов'язати Департамент соціального захисту населення Маріупольської міської ради поновити дію довідки про взяття на облік особи переміщеної з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції за № 1413000053, виданої 22.10. 2014 року на ім'я ОСОБА_1 з 22.03.2017 року.

Скасувати рішення начальника відділу призначення соціальних допомог та компенсацій Департаменту соціального захисту населення Маріупольської міської ради у Лівобережному районі від 26 січня 2018 року про відмову ОСОБА_1 у призначенні щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг з дня звернення з 19 01. 2018 року.

Зобов'язати Департамент соціального захисту населення Маріупольської міської ради нарахувати та виплатити ОСОБА_1, як уповноваженому представнику сім'ї заборгованість з щомісячної адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг, що виникли у період з дня його звернення, а саме з 19. 01. 2018 року.

В решті позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного розгляду.

Апеляційна скарга на рішення подається до Донецького Апеляційного суду адміністративного суду Донецької області через Орджонікідзевський районний суд міста Маріуполя Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складання повного тексту рішення.

Повний текс рішення складено 14 березня 2018 року.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено в день його оголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, в порядку передбаченому ч.2 та ч.3. ст. 295 КАС України.

Позивач: ОСОБА_1, зареєстроване місце перебування АДРЕСА_2; ІПН: НОМЕР_2

Відповідач: Департамент соціального захисту населення Маріупольської міської ради, адреса м. Маріуполь, 87500, пр. Миру, 70 тел: (0629) 47-43-94.

Суддя: І.М. Міхєєва