
8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
13 березня 2018 року СєвєродонецькСправа № 812/511/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С.В., перевіривши матеріали заяви Головного управління ДФС у Луганській області про заміну способу виконання судового рішення у справі № 812/511/17 за позовом Головного управління ДФС у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лисичанськспецбуд" про надання дозволу на погашення податкового боргу,
ВСТАНОВИВ:
12 березня 2018 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява Головного управління ДФС у Луганській області про заміну способу виконання судового рішення у справі № 812/511/17 за позовом Головного управління ДФС у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лисичанськспецбуд" про надання дозволу на погашення податкового боргу.
Ознайомившись із формою та змістом заяви Головного управління ДФС у Луганській області про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення у справі № 812/511/17, суд зазначає таке.
Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення визначені статтею 167 КАС України.
Частиною першою статті 167 КАС України встановлено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України; 2) найменування суду, до якого вона подається; 3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі; 4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення); 6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення); 7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Вимогами частини третьої статті 161 КАС України визначено, що до заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону (частина третя статті 161 КАС України).
Заявником зазначено, що згідно пункту 3 частини другої статті 3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір не справляється за подання заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення.
Зазначена позиція заявника не відповідає нормам чинного законодавства з таких підстав.
З 01.09.2015 набули чинності зміни до підпункту 6 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір», якими були визначені ставки судового збору за подання до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення.
Таким чином, зміни від 01.09.2015 в часі були прийняті пізніше, ніж положення частини другої статті 3 цього Закону щодо не справляння судового збору за подання заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення.
Крім того, стаття 3 Закону України «Про судовий збір» має загальний характер, оскільки на відміну від положень статті 4 цього Закону не містить розподілу ставок судового збору за ознаками судової юрисдикції.
Як наслідок, положення підпункту 6 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» для заявленого Головним управлінням ДФС у Луганській області питання про зміну способу виконання судового рішення є спеціальною нормою порівняно з положеннями частини другої статті 3 цього Закону.
Враховуючи прийняття підпункту 6 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» пізніше в часі, ніж пункту 3 частини другої статті 3 цього Закону, а також спеціальний характер зазначеного пункту статті 4, до заяви Головного управління ДФС у Луганській області щодо питання про заміну способу виконання судового рішення повинні застосовуватися положення саме статті 4 Закону України «Про судовий збір», що обумовлює обов'язок заявника сплатити судовий збір за подачу до адміністративного суду заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення.
Відповідно до пункту 6 частини третьої статті 4 КАС України за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення доказів або позову, заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду, заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення сплачується судовий збір у розмірі 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно із частини другої статті 132 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Суд зазначає, що Головним управлінням ДФС у Луганській області при зверненні до суду із заявою про заміну способу виконання судового рішення не надано доказів на підтвердження сплати судового збору у встановленому законом порядку.
Відповідно до частини другої статті 167 КАС України якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
На підставі вищевикладеного, судом встановлено, що Головним управлінням ДФС у Луганській області заява про заміну способу виконання судового рішення подана без додержання пункту 7 частини першої статті 167 КАС України в частині несплати судового збору, цей недолік не дає можливості суду розглянути вказану заяву, що в силу положень частини другої статті 167 КАС України обумовлює повернення цієї заяви без розгляду.
Керуючись статтями 167, 378 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
УХВАЛИВ:
Заяву Головного управління ДФС у Луганській області про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення у справі № 812/511/17 за позовом Головного управління ДФС у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лисичанськспецбуд" про надання дозволу на погашення податкового боргу повернути заявнику без розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Суддя С.В. Борзаниця