
Єдиний унікальний номер: 223/1040/17
Провадження номер: 3/223/37/2018
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 березня 2018 р. м. Вугледар
Суддя Вугледарського міського суду Донецької області Дочинець С.І., при секретарі Лифенко Н.Г., за участі прокурора Губань М.С., особи відносно якої складено адміністративний протокол ОСОБА_1, розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, що надійшли від Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого на посаді командира відділення п’ятого взводу ВГРЗ, зареєстрованого та фактично мешкаючого за адресою: АДРЕСА_1,
за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
Від Управління захисту економіки в Донецькій області Департаменту захисту економіки Національної поліції України надійшов протокол та додані до нього матеріали, відносно громадянина ОСОБА_1, про вчинення ним адміністративного правопорушення відповідальність за яке передбачено ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 відповідно до наказу №155/к від 31.10.2014 року призначено командиром 5 взводу Десятого воєнізованого гірничорятувального загону, і згідно п. п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», він є суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією та на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», перебуваючи за адресою: Донецька область, місто Вугледар, вулиця Трифонова, будинок 48-А, несвоєчасно без поважних причин 06.05.2017 року о 14 годині 57 хвилин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік до Єдиного державного реєстру декларацій, що підтверджується протоколом про адміністративне правопорушення №728 від 11 грудня 2017 року.
Своїми діями ОСОБА_1, несвоєчасно без поважних причин подав щорічну декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, тобто вчинив адміністративне правопорушення, за яке передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні даного адміністративного правопорушенні не визнав, пояснив, що неодноразово намагався подати декларацію, однак через збої в роботі сайту Національного агентства з запобігання корупції, не мав можливості подати щорічну декларацію у визначений законодавством строк.
Прокурор в судовому засіданні просив визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов’язаного з корупцією, яке виразилось у несвоєчасному поданні щорічної електронної декларації, та призначити йому стягнення в межах санкції передбаченої ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Згідно витягу з наказу Десятого воєнізованого гірничорятувального загону №155/к від 31 жовтня 2014 року ОСОБА_1 прийнято по переведенню з командиром відділення 5 взводу 10 ВРГЗ 01 листопада 2014 року (а.с. 18).
Відповідно до посадової інструкції командира відділення ОСОБА_1, останній є командиром відділення оперативної служби та належить до категорії «Керівник», здійснює керівництво особовим складом відділення під час несення служби, ліквідації надзвичайних ситуацій та рятування людей. Одним з обов’язків ОСОБА_1 є виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції». Окрім того, ОСОБА_1 був ознайомлений з вимогами подання декларації особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 27.03.2017 року (а.с. 17, 19-21).
В судовому засіданні встановлено, що згідно листа Управління захисту економіки в Донецькій області №4159 кд/39/104/02-2017 року від 01.11.2017 року, та не оспорювалось ні прокурором, ні ОСОБА_1, що останній несвоєчасно подав щорічну декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2016 рік, а саме подав зазначену декларацію 06.05.2017 року, що також підтверджується скриншотами з Єдиного державного реєстру декларацій (а.с. 2, 3-9, 50).
Згідно ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а» і «в» пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Строк подання щорічної декларації у 2017 році було продовжено до 01 травня 2017 року.
У свою чергу, командира відділення п’ятого взводу ВГРЗ ОСОБА_1 є посадовою особою державного органу, а тому у відповідності до п. п. «и» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб’єктом декларування та суб’єктом відповідальності за вчинення правопорушень, пов’язаних з корупцією.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Національне агентство з метою виконання покладених на нього повноважень має право приймати з питань, що належать до його компетенції, обов'язкові для виконання нормативно-правові акти.
Згідно ч. 5 ст. 12 Закону України «Про запобігання корупції» Нормативно-правові акти Національного агентства підлягають державній реєстрації Міністерством юстиції України та включаються до Єдиного державного реєстру нормативно-правових актів.
Так, згідно п.п.1 п.1 Рішення Національного агентства з питань запобігання корупції №2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за №958/29088 та із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції № 1 від 18.08.2016 року, яке зареєстровано в Міністерстві юстиції України 19.08.2016 року за №1153/29283 і набрало чинності з 23.08.2016, Національне агентство з питань запобігання корупції визначило, що система подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, розпочинає свою роботу в два етапи.
Крім цього, зазначена у пункті 1 цього ж рішення декларація (повідомлення) подається згідно із Законом шляхом заповнення відповідних форм на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції з використанням програмних засобів Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Відповідно до підпункту 2 пункту 5 Розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (за текстом - Порядок), затвердженого Рішенням НАЗК № 3 від 10.06.2016 року, яке зареєстроване в Міністерстві юстиції України 15.07.2016 року за №959/29089, щорічна декларація подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.
Відповідно до положень п. 8 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про запобігання корупції», до повноважень Національного агентства віднесено здійснення контролю та перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функції держави або місцевого самоврядування, зберігання та оприлюднення таких декларацій.
Крім цього, згідно листа НАЗК від 02.03.2017 року №93-05/4886/17, дата публікації документів, вказана у публічній частині інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування» співпадає з фактичною датою подання суб'єктами декларування документів до Реєстру.
Більше того, як вбачається з листа НАЗК від 11.10.2017 року та доданого до нього витягу послідовності дій користувача "Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування", які здійснював ОСОБА_1, останній вперше зайшов до власного кабінету створеного у вищезазначеному реєстрі та створив чернетку декларації 04 травня 2017 року, а подано декларацію ОСОБА_1 було 06 травня 2017 року (а.с. 45-49).
Вина ОСОБА_1 повністю підтверджується зібраними матеріалами справи: протоколом про адміністративне правопорушення №728 від 11 грудня 2017 року, наказу Десятого воєнізованого гірничорятувального загону №155/к від 31 жовтня 2014 року; посадовою інструкцією командира відділення ОСОБА_1; роздруківкою з ЄДРД щодо подання декларації ОСОБА_1
Таким чином, з моменту вступу у дію Рішення НАЗК №2 від 10.06.2016 року «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», командир відділення п’ятого взводу ВГРЗ ОСОБА_1, ознайомившись з наказом Десятого воєнізованого гірничорятувального загону №155/к від 31 жовтня 2014 року про призначення його командиром відділення 5 взводу 10 ВРГЗ, посадовою інструкцією командира відділення будучи ознайомленим з вимогами щодо подання щорічних декларацій, порушуючи власні посадові обов’язки, визначені посадовою інструкцією, несвоєчасно без поважних причин подав щорічну декларацію осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що є вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією передбаченого ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», відповідальність за яке встановлена ч.1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Своїми діями ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 172-6 КУпАП.
Відповідно до ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Згідно ст. 10 КУпАП адміністративне правопорушення визнається вчиненим умисно, коли особа, яка його вчинила, усвідомлювала протиправний характер своєї дії чи бездіяльності, передбачала її шкідливі наслідки і бажала їх або свідомо допускала настання цих наслідків.
Обставин, що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачених ст. 34 КУпАП, в судовому засіданні не встановлено.
Обставин, що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, передбачених ст. 35 КУпАП, - не встановлено.
Враховуючи характер правопорушення та особу винного, відсутність обтяжуючих та пом’якшуючих обставин, суд вважає необхідним накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у межах санкції ч. 1 ст. 172-6 КУпАП у вигляді штрафу розміром п’ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що складає 850 гривень.
На підставі ст. 40-1 КУпАП з ОСОБА_1 на користь держави в особі Державної судової адміністрації України належить стягнути судовий збір в розмірі 352,40 гривень.
Керуючись ст. 40-1, ч.1 ст. 172-6, 283 КУпАП України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти стягнення:
- у виді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян в сумі 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1, на користь держави в особі Державної судової адміністрації України (Отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106; Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783; Банк отримувача: Головне управління Державної казначейської служби України у м. Києві; Код банку отримувача (МФО) 820019; Рахунок отримувача: 31215256700001; Код класифікації доходів бюджету: 22030106) судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) гривні 40 (сорок) копійок.
Роз’яснити ОСОБА_1, що у разі несплати штрафу у п’ятнадцятиденний термін з дня вручення йому постанови, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна де у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу, визначеного у постанові про стягнення штрафу та витрати на облік зазначених правопорушень.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області протягом десяти днів з дня винесення постанови, шляхом подачі скарги через Вугледарський міський суд Донецької області.
Суддя Вугледарського
міського суду Донецької області ОСОБА_2