
Справа № 373/224/18
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 березня 2018 року Суддя Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області Рева О.І., з участю прокурора Ратушної О.Г., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, заступника директора товариства з обмеженою відповідальністю «Бізнес-центр Переяслав-Хмельницький», депутата VІІ скликання Переяслав-Хмельницької міської ради Київської області, зареєстрованого та проживаючого ІНФОРМАЦІЯ_3,
?за ч.1 ст.1726 Кодексу України про адміністративні правопорушення, –
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, є депутатом Переяслав-Хмельницької міської ради Київської області (VІІ скликання), як суб’єкт відповідальності за вчинення корупційного правопорушення відповідно до п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно без поважних причин подав щорічну декларацію за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, чим порушив вимоги ч. 1 ст. 45, п. 51 Прикінцевих положень Закону України «Про запобігання корупції», п. 1 Рішення НАЗК від 10.06.2016 № 2 «Про початок роботи системи подання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування», тобто вчинив адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією, відповідальність за яке передбачене ч. 1 ст. 1726 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 зазначив, що він є депутатом Переяслав-Хмельницької міської ради Київської області (VІІ скликання). Електронну декларацію про свої доходи за 2016 рік він подав несвоєчасно, а саме ? 08.06.2017, хоча йому було відомо, що декларацію він повинен подати до 01 травня 2017 року (подання декларації було подовжено з 1 квітня до 1 травня 2017). Причиною несвоєчасного подання декларації були технічні проблеми з заповненням електронної декларації, оскільки сайт НАЗК працював із технічними збоями, що унеможливило своєчасно подати електронну декларацію. Свою провину визнав.
При розгляді адміністративного матеріалу судом встановлено наступне.
Відповідно до рішення першої сесії VІІ скликання Переяслав-Хмельницької міської ради Київської області від 17.11.2015 «Про встановлення результатів виборів депутатів Переяслав-Хмельницької міської ради та визнання їх повноважень» за ОСОБА_1 визнано повноваження депутата зазначеної ради, обраного 25 жовтня 2015 року.
Згідно з п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб’єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є депутати місцевих рад.
Відповідно до ч. 3 ст. 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» на депутатів місцевих рад поширюються вимоги та обмеження, встановлені Законом України «Про засади запобігання та протидії корупції».
Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» визначено, що особи, зазначені у пункті б) пункту 1 частини 1 статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.
Законом України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей фінансового контролю окремих категорій посадових осіб» від 23.03.2017 № 1975-VIII розділ XIII «Прикінцеві положення» було доповнено пунктом 51 такого змісту: «51. Продовжити до 1 травня 2017 року строк подання щорічної декларації для осіб, які відповідно до цього Закону подають таку декларацію вперше».
Враховуючи вищезазначене, а також, що ОСОБА_1 таку декларацію подавав вперше, то він мав її подати в період часу з 00:00 год. 01.01.2017 до 00:00 год. 01.05.2017.
Таким чином, ОСОБА_1, будучи обізнаним щодо вимог Закону, усвідомлюючи обов’язок подання щорічної декларації за 2016 рік особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, відповідно до публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування подав зазначену декларацію лише 10 червня 2017 року, що підтверджується файлом логування дій користувача Єдиного Державного реєстру декларацій, які вчинив ОСОБА_1
Відповідно до вимог ч.3 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення.
Адміністративне правопорушення ОСОБА_1 вчинене 01.05.2017. З листа НАЗК № 51-10/9586/18 від 12.03.2018 вбачається, що 27.11.2017 до Управління захисту економіки в Київській області Департаменту захисту економіки НП України було направлено витяг з Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування щодо послідовності дій ОСОБА_1 при поданні декларації для вжиття заходів з перевірки факту несвоєчасного її подання. Однією із дат виявлення вчинення ОСОБА_1 цього адміністративного правопорушення є 24.01.2018, коли працівником Управління захисту економіки в Київській області ДЗЕ НП України відібрано у нього пояснення з приводу несвоєчасного подання декларації.
Отже, передача відповідних матеріалів до правоохоронного органу для вжиття відповідних заходів для реагування щодо цього факту, зібрання уповноваженою особою доказів про вчинення такого правопорушення ОСОБА_1 та складення відповідного протоколу відбулося в межах граничного строку притягнення особи до адміністративної відповідальності.
З огляду на вищевикладене, суд вважає, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за ч. 1 ст. 1726 КУпАП, як несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Враховуючи обставини справи, беручи до уваги особу притягуваного до адміністративної відповідальності, керуючись ч. 1 ст. 1726 КУпАП, згідно ст.ст.33, 252, 283 КУпАП, ?
ПОСТАНОВИВ :
Визнати винним ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст.1726 КУпАП та накласти адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п’ятдесят) гривень 00 коп.
Стягнути із ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) судовий збір в розмірі 352 (триста п’ятдесят дві) грн. 40 коп. на рахунок № 31215256700001; МФО 820019; код 22030106; код ЄДРПОУ 37993783; отримувач ГУК у м.Києві, 22030106; банк отримувача Головне управління Державної казначейської служби України в м. Києві.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подачі до Апеляційного суду Київської області апеляційної скарги через Переяслав-Хмельницький міськрайонний суд Київської області.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження і може бути пред’явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Суддя О. І. Рева