ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
| "13" червня 2007 р. | Справа № 15а/124-2265 11 год. 00 хв. м. Тернопіль Господарський суд Тернопільської області
у складі судді Бучинської Г.Б. при секретарі судового засідання Суховій Р.М. Розглянув справу за позовом Тернопільської об`єднаної державної податкової інспекції, вул. Білецька, 1, м. Тернопіль до Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, АДРЕСА_1 про стягнення 4882,98 грн. заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами за участю представників сторін: позивача: старший державний податковий інспектор юридичного відділу Переймибіда Р.Б -довіреність №71/7/10-015 від 09.01.2007р. відповідача: ОСОБА_1 - паспорт ІНФОРМАЦІЯ_1; ОСОБА_2 - паспорт ІНФОРМАЦІЯ_2. Суть справи: Тернопільська об`єднана державна податкова інспекція звернулася у господарський суд з позовом про стягнення з Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, АДРЕСА_14882,98 грн. заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами, з яких 3400,00 грн. адміністративних штрафів та інші санкцій, 1405,40 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та РРО, 40,63 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та РРО та 36,95 грн. боргу по податку з доходів фізичних осіб. Як вбачається із позовних матеріалів, спірні правовідносини за своїм характером є адміністративно-правовими, у зв'язку з чим справа розглядається згідно положень Кодексу адміністративного судочинства України, що набрав чинності з 01.09.2005р. Відповідно до змісту пунктів 6, 7 Прикінцевих та перехідних положень КАС України, до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. В розпочатому судовому засіданні учасникам судового процесу роз'яснено їх процесуальні права та обов'язки згідно ст.ст. 49, 51, 130 Кодексу адміністративного судочинства України. Технічна фіксація (звукозапис) судового процесу не здійснюється за відсутності відповідного клопотання. Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі. Представники відповідача у судовому засіданні визнали заявлені вимоги Тернопільської об`єднаної державної податкової інспекції повністю. Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, оцінивши представлені докази в їх сукупності, господарський суд встановив: Суб'єкт підприємницької діяльності ОСОБА_1, АДРЕСА_1зареєстрована як фізична особа -підприємець (ідентифікаційний код НОМЕР_1) у Виконавчому комітеті Тернопільської міської ради 09.06.2004р. за НОМЕР_2, що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію та довідкою державного реєстратора НОМЕР_3. 01.02.2007р. та 16.03.2007р. Тернопільською об`єднаною державною податковою інспекцією проведено перевірку відповідача щодо контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів у торговому павільйоні «ІНФОРМАЦІЯ_3», що знаходиться у м. Тернопіль, Привокзальний м-н та належить Суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_1 За результатами проведеної 01.02.2007р. перевірки працівниками державної податкової інспекції: - складено акт НОМЕР_4, який підписано зі сторони відповідача - ОСОБА_3 без заперечень; водночас, ОСОБА_3 власноручно здійснено перерахунок готівкових коштів (опис наявних готівкових коштів, що знаходяться на місці проведення розрахунків станом на 01.02.2007р.) та надано письмове пояснення від 01.02.2007р. - здійснено розрахунок штрафних (фінансових) санкцій від 02.02.2007р.; - прийнято рішення НОМЕР_5, яким на підставі п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»застосовано до відповідача штрафні (фінансові) санкції в сумі 615,00 грн. за порушення п. 1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зокрема у зв'язку з тим, що розрахункову операцію на повну суму (надання послуг) 123,00 грн. не проведено через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції; - прийнято рішення НОМЕР_6, яким на підставі абз. 4 ч. 1 ст. 8 «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»застосовано до відповідача штрафні (фінансові) санкції в сумі 21,43 грн. за порушення п. 1, 2, 3 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме здійснення торгівельної діяльності без одержання торгового патенту за 01.02.2007р.; - прийнято рішення НОМЕР_7, яким на підставі ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 3400,00 грн. за порушення ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», зокрема здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій. За результатами проведеної 16.03.2007р. перевірки працівниками державної податкової інспекції: - складено акт НОМЕР_8, який підписано зі сторони відповідача - ОСОБА_3 без заперечень; водночас, ОСОБА_3 власноручно здійснено перерахунок готівкових коштів (опис наявних готівкових коштів, що знаходяться на місці проведення розрахунків станом на 16.03.2007р.) та надано письмове пояснення від 16.03.2007р. - здійснено розрахунки штрафних (фінансових) санкцій від 22.03.2007р.; - прийнято рішення НОМЕР_9, яким на підставі п. 1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»застосовано до відповідача штрафні (фінансові) санкції в сумі 793,00 грн. за порушення п. 1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», зокрема у зв'язку з тим, що розрахункову операцію на повну суму (надання послуг) 158,60 грн. не проведено через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції; - прийнято рішення НОМЕР_10, яким на підставі абз. 4 ч. 1 ст. 8 «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»застосовано до відповідача штрафні (фінансові) санкції в сумі 19,20 грн. за порушення п. 1, 2 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме здійснення торгівельної діяльності без одержання торгового патенту за 16.03.2007р.; - прийнято рішення НОМЕР_11, яким на підставі ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»до відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 3400,00 грн. за порушення ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», зокрема здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій. Зазначені рішення на час слухання справи у встановленому законодавством порядку не скасовані та не визнані недійсними, а відтак є чинними. Пунктом 2 частини 1 статті ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990р. № 509-XII (із наступними змінами та доповненнями) передбачено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право, зокрема, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку. Як вбачається із матеріалів справи, на час розгляду справи в суді заборгованість Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 зі сплати 3400,00 грн. адміністративних штрафів та інші санкцій, 1405,40 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та РРО, 40,63 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та РРО платником податків залишається несплаченою, що підтверджено відповідачем у судовому засіданні. Статтею 67 Конституції України визначено, що кожна особа зобов'язана сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом. Згідно підпункту 2.1.4, 2.3.1 п. 2.1 ст. 2 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181-НІ контролюючим органом стосовно сплати податків є податкові органи, які уповноважені здійснювати заходи з погашення податкового боргу. У відповідності до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. З Закону № 2181 та п. 11 ст. 10, п. 8 ст. 11 Закону України „Про державну податкову службу в Україні" органам державної податкової служби надано право звертатись до суду з позовами про примусове стягнення з платника податкового боргу. Порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів) регулюється нормами спеціального закону з питань оподаткування, яким є Закон України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181 -III (далі - Закон №2181). Згідно п. 1.3 ст. 1 Закону № 2181 податковий борг (недоїмка) - це податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання. У будь-яких випадках, коли платник податків згідно із законами з питань оподаткування уповноважений утримувати податок, збір (обов'язків платіж), якими оподатковуються інші особи, у тому числі податки на доходи фізичних осіб, дивіденди, репатріацію, додану вартість, акцизні збори, а також будь-які інші податки, що утримуються з джерела виплати, сума таких податків, зборів (обов'язкових платежів) вважається бюджетним фондом, який належить державі або територіальній громаді та створюється від їх імені (п. 3.2.1 ст. 3 Закону №2181). Відповідно до п. 2.1 ст. 2 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” від 22.05.2003р. №997_635 (із наступними змінами та доповненнями) платниками податку з доходів фізичних осіб є резидент, який отримує як доходи з джерелом їх походження з території України, так і іноземні доходи; нерезидент, який отримує доходи з джерелом їх походження з території України. Пунктом 8.1.2 статті 8 Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” визначено, що податок з доходів фізичних осіб підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом; якщо оподатковуваний дохід нараховується, але не виплачується платнику податку особою, що його нараховує, то податок, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає сплаті (перерахуванню) до бюджету у строки встановлені законом для місячного податкового періоду. Особи, які відповідно до Закону України „Про податок з доходів фізичних осіб” мають статус податкових агентів (а саме, юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ) або фізична особа чи представництво нерезидента -юридичної особи, які незалежно від їх організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками зобов'язані нараховувати, утримувати та сплачувати цей податок до бюджету від імені та за рахунок платника податку, вести податковий облік та подавати податкову звітність податковим органам відповідно до закону, а також нести відповідальність за порушення норм цього Закону) зобов'язані своєчасно та повністю нараховувати, утримувати та сплачувати (перераховувати) до бюджету податок з доходу, який виплачується на користь платника податку та оподатковується до або під час такої виплати та за її рахунок (п. 1.15, п. 19.2 Закону). На час розгляду справи податковий борг відповідача по податку з доходів фізичних осіб становить 36,95 грн., що підтверджено актом про результати проведення невиїзної документальної перевірки узгодженої суми податкового зобов'язання НОМЕР_12, що містить підпис Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1; розрахунком штрафних (фінансових) санкцій від 23.02.2007р.; податковими повідомленнями-рішеннями НОМЕР_13 та НОМЕР_14; розрахунком суми позовних вимог в частині податкового боргу по податку з доходів фізичних осіб; обліковою карткою платника податку з доходів фізичних осіб станом на 19.04.2007р. Частиною 1 статті 9 Закону України „Про систему оподаткування” визначено, що платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни. Обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (ч. 3 ст. 9 Закону). Відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України. Фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками добровільно або стягуються у судовому порядку. Статями 69 - 71 КАС України передбачено, що доказами в адміністративному судочинства є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Враховуючи викладене, зважаючи, що матеріалами справи підтверджено заборгованість відповідача в заявленій сумі, беручи до уваги, що відповідач позовні вимоги Тернопільської об`єднаної державної податкової інспекції визнав повністю, однак доказів добровільного погашення заборгованості не надав, суд визнає позовні вимоги позивача щодо стягнення з Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, м. Тернопіль 4882,98 грн. заборгованості перед бюджетами та державними цільовими фондами правомірними, обґрунтованими і такими, що підлягають до задоволення. Зважаючи на норми ч. 4 ст. 94 КАС України та беручи до уваги, що позивач звільнений від сплати судових витрат, останні з відповідача не стягуються. Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 69-71, 94, 158, 162, 163, 164, 167, п. 6 розділу Прикінцеві та перехідні положення Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд Тернопільської області
ПОСТАНОВИВ: 1. Адміністративний позов задоволити. 2. Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1, АДРЕСА_1(ідентифікаційний код НОМЕР_1): - 3400,00 грн. адміністративних штрафів та інші санкцій на р/р 31118106700002, код платежу 21081111 державного бюджету ВДК у м. Тернополі, код одержувача 23588119, банк УДК в Тернопільській області, МФО 838012; - 1405,40 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки та РРО на р/р 31110104700002, код платежу 21080900 державного бюджету ВДК у м. Тернополі, код одержувача 23588119, банк УДК в Тернопільській області, МФО 838012; - 40,63 грн. штрафних санкцій за порушення законодавства про патентування, норм регулювання обігу готівки на РРО на р/р 31416541700002, код платежу 21080900 місцевого бюджету ВДК у м. Тернополі, код одержувача 23588119, банк УДК в Тернопільській області, МФО 838012; - 36,95 грн. боргу по податку з доходів фізичних осіб на р/р 33217801700002, код платежу 11010200 місцевого бюджету ВДК у м. Тернополі, код одержувача 23588119, банк УДК в Тернопільській області, МФО 838012.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. На постанову суду сторони мають право подати заяву про апеляційне її оскарження протягом десяти днів з дня складення постанови в повному обсязі “18” червня 2007 р. до адміністративного суду апеляційної інстанції, а протягом 20 днів після подання заяви подати апеляційну скаргу.
Суддя Г.Б. Бучинська