
ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Махаринець Д.Є.
Суддя-доповідач:ОСОБА_1
УХВАЛА
"13" березня 2018 р. Справа № 817/1744/17
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Шевчук С.М., розглянувши лист Головного управління ДФС у Рівненській області на виконання ухвали Житомирського апеляційного адміністративного суду від "19" лютого 2018 р. у справі за апеляційною скаргою Головного управління ДФС у Рівненській області на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від "05" грудня 2017 р. у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Бітум-Трейд" до Головного управління ДФС у Рівненській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення , -
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 19 лютого 2018 р. апеляційну скаргу Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області залишено без руху з підстав несплати судового збору та надано строк для усунення зазначених недоліків.
07 березня 2018 року на адресу суду від Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області надійшов лист про неможливість сплатити судовий збір за подання апеляційної скарги. У листі зазначено, що Головне управління ДФС у Рівненській області знаходиться на державному фінансуванні. Згідно виписки банку у скаржника станом на 01.03.2018 року недостатньо коштів на відповідному казначейському рахунку, а тому відсутня можливість сплатити судовий збір у визначений термін.
Відповідно до ч.1 ст. 133 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Зміст цієї статті передбачає право суду, а не обов'язок, на свій розсуд відстрочити, розстрочити, зменшити або звільнити від сплати судового збору.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що єдиною підставою для звільнення, розстрочки, відстрочки від сплати судового збору є незадовільний майновий стан сторони, тобто фізичної або юридичної особи. Звільнення сторони від сплати судового збору є правом, а не обов'язком суду. При цьому, клопотання про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в апеляційній скарзі, яка подаються до суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати належні і допустимі, у розумінні ст.ст. 73, 74 КАС України, докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Статтею 129 Конституції України передбачено, що однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади.
У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення, розстрочення чи відстрочення від такої сплати.
Визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Якщо залежно від рівня майнового стану сторона позбавлена можливості сплатити судовий збір, то такі обставини є підставою на відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення сторони від сплати. Таке ж право мають і бюджетні установи. Водночас якщо ці бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення та розстрочення сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від сплати.
Обставини, зазначені у листі Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області, а саме відсутність коштів на відповідному казначейському рахунку скаржника, не можуть бути підставою для відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
З огляду на зазначене, підстави для відстрочення сплати судового збору відсутні.
Отже, судовий збір за подання апеляційної скарги на постанову суду складає 15977,20 грн.
Згідно з ч.2 ст.121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Виходячи з вимог ч. 2 ст. 121 КАС України заявнику можливо продовжити строк для виконання ухвали до 27 березня 2018 р.
Керуючись ст. 121 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Продовжити Головному управлінню ДФС у Рівненській області строк, встановлений ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від "19" лютого 2018 р. про залишення апеляційної скарги без руху до "27" березня 2018 р.
Копію ухвали направити заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя С.М. Шевчук