Ухвала суду № 72687517, 13.03.2018, Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області

Дата ухвалення
13.03.2018
Номер справи
344/13956/17
Номер документу
72687517
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 344/13956/17

Провадження № 2-а/344/371/18

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 березня 2018 року м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області в складі:

головуючої судді Татарінової О.А.

секретаря Бухвак І.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі Івано-Франківського міського суду справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Департаменту соціальної політики виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії та просив суд визнати відмову Департаменту соціальної політики виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради у виплаті позивачу адресної допомоги для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг за період з 01.01.2016 року по 25.11.2016 року протиправною, зобов’язати відповідача нарахувати та виплатити позивачу адресну допомогу за вказаний період, судові витрати покласти на відповідача.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 позовні вимоги підтримали з мотивів, викладених у позовній заяві, письмових пояснення (а.с.24-26, 31-32), просили позов задовольнити.

Представник відповідача ОСОБА_3 в судовому засіданні 12.03.2018 року просив залишити позов без розгляду в зв'язку з пропуском строку звернення до адміністративного суду.

Заслухавши позивача та його представника, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду спору по суті, суд встановив наступне.

Згідно з ч.1 ст.6 Кодексу адміністративного судочинства України (в редакції, що діяла на час звернення до суду) кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Реалізація порушеного чи оспорюваного права відбувається шляхом пред'явлення позову у формі позовної заяви до суду першої інстанції.

26.06.2015 року ОСОБА_1 звернувся з заявою до органу соціального захисту населення про призначення щомісячної адресної допомоги особам, які переміщуються з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції, для покриття витрат на проживання, в тому числі на оплату житлово-комунальних послуг (а.с.53).

Як зазначено в позові позивачем, він не звертався із заявою про відсутність змін, що впливають на призначення грошової допомоги для призначення виплати на наступний шестимісячний термін, тобто на період з 01.01.2016 року по 10.07.2016 року, оскільки відповідачем не була виплачена допомога за період з 26.06.2015 року по 25.12.2015 року.

Таким чином, суд вважає встановленим, що з 01.01.2016 року позивачу було відомо про те, що йому не виплачується адресна допомога як внутрішньо переселеній особі, що свідчить про те, що позивач знав і мав можливість знати про порушення своїх прав, свобод чи інтересів, в тому числі вжити своєчасних заходів щодо їх захисту в межах встановленого Кодексом адміністративного судочинства України строку звернення до адміністративного суду, але не скористався такою за відсутності поважних причин. .

Відповідно до ч.1 ст.99 КАС України (в редакції, що діяла на час звернення до суду) адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

Згідно з ч.2 ст.99 КАС України (в редакції, що діяла на час звернення до суду) для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Під строком звернення до адміністративного суду розуміється строк, протягом якого особа має право звернутися з адміністративним позовом і розраховувати на одержання судового захисту. Дотримання цього строку є однією з умов для реалізації права на позов у публічно-правових відносинах, яка дисциплінує учасників цих відносин, запобігає зловживанням, сприяє стабільності діяльності суб'єктів владних повноважень щодо виконання своїх функцій. Відсутність цієї умови приводила б до постійного збереження стану невизначеності та неостаточності у відносинах.

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з даним адміністративним позовом до Департаменту соціальної політики виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії лише 23.10.2017 року.

Раом з тим, суд звертає увагу на ту обставину, що у позовній заяві та письмових поясненнях до адміністративного позову, позивач не просив поновити строк звернення до суду з даним адміністративним позовом.

Відповідно до ч. 2 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України ( в редакції на день постановлення ухвали), для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.

Поважності причин пропуску строку звернення до суду позивач не надав.

Відповідно до ч. 3 ст. 123 Кодексу адміністративного судочинства України ( в редакції на день постановлення ухвали), якщо факт пропуску позивачем строку звернення до адміністративного суду буде виявлено судом після відкриття провадження в адміністративній справі і позивач не заявить про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави вказані ним у заяві, будуть визнані судом неповажними, суд залишає позовну заяву без розгляду.

Позивачем не було заявлено в судовому засіданні про поновлення пропущеного строку, а тому суд з урахуванням наявності клопотання представника відповідача про залишення позову без розгляду з урахуванням правил п. 8 ч. 1 ст. 240 КАС України, вважає за необхідне позов ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії залишити без розгляду.

Керуючись ст. 123, 240 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Департаменту соціальної політики виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання вчинити дії залишити без розгляду.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Львівського Апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Суддя: Татарінова О.А.