
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУДСправа № 826/11990/16
УХВАЛА
про відмову в задоволенні клопотання про відстрочення
сплати судового збору та про залишення апеляційної скарги без руху
12 березня 2018 року м. Київ
Суддя-доповідач Київського апеляційного адміністративного суду Кузьмишина О.М., перевіривши матеріали апеляційної скарги Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м.Києві на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 26 січня 2018 року у справі за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Бюро інвестиційних проектів - проектний менеджмент» до Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м.Києві про скасування податкового повідомлення-рішення,-
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Окружного адміністративного суду м. Києва від 26 січня 2018 року адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу.
Пунктом 1 частини 5 статті 296 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги додається документ про сплату судового збору.
Відповідно до п.п. 2 п. 3 ст. 4 Закону України від 8 липня 2011 року N 3674-VI «Про судовий збір» (у редакції чинній на момент подання апеляційної скарги) за подання апеляційної скарги на рішення суду сплачується судовий збір - 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
Окремо слід зазначити, що з набранням чинності Закону від 03.10.17р. N2147-VIII, Пенсійний фонд України та його органи не звільнені від сплати судового збору, судовий збір суб'єктом владних повноважень сплачується на загальних підставах.
Втім, в порушення зазначених правових норм, апелянтом не надано доказів сплати судового збору у розмірі 2067 грн. (1378 грн. (судовий збір, який підлягав сплаті при поданні позову *150%).
Натомість, апелянт просить суд відстрочити сплату судового збору, посилаючись на відсутність у державного органу бюджетних призначень на його сплату.
Перевіривши доводи зазначеного клопотання, суддя-доповідач не вбачає підстав для задоволення клопотання, виходячи з наступного.
Частиною 1 статті 133 КАС України передбачено, що суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
Частиною 1 статті 8 Закону N 3674-VI передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:
1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або
2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім'ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або
3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров'ю.
В силу частини 2 цієї норми, суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Втім, наведені у частині 1 статті 8 Закону N 3674-VI підстави не звільняють від сплати судового збору суб'єкта владних повноважень у спірних правовідносинах.
Звертаючись до суду з клопотанням про відстрочення сплати судового збору відповідач не надав суду доказів, що його майновий стан унеможливлює сплату судового збору у розмірі 2067 грн.
Враховуючи наведене, клопотання задоволенню не підлягає.
Таким чином, апеляційна скарга не відповідає вимогам пункту 1 частини 5 статті 296 КАС.
Частиною 2 статті 298 КАС України передбачено, що до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 296 цього Кодексу, застосовуються положення статті 169 цього Кодексу.
За змістом частин 1 та 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання встановлених вимог постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк на їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Отже, недоліки апеляційної скарги мають бути усунуті апелянтом у вказаний строк шляхом подання суду доказів сплати судового збору у розмірі 2067 грн.
Керуючись ст. ст. 133,169, 298, 325, 328 КАС України, суддя
У Х В А Л И В:
У задоволенні клопотання апелянта про відстрочення сплати судового збору відмовити.
Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Солом'янському районі Головного управління Державної фіскальної служби у м.Києві на рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 26 січня 2018 року залишити без руху.
Встановити апелянту десятиденний строк з дня вручення даної ухвали протягом якого мають бути усунуті недоліки апеляційної скарги.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не може бути оскаржена в касаційному порядку.
Суддя О.М.Кузьмишина
Головуючий суддя Кузьмишина О.М.