
Справа № 711/797/18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 березня 2018 року суддя Придніпровського районного суду м. Черкаси Степаненко О.М.,
за участю прокурора Лисика М.А.,
особи, яка притягується до адмінвідповідальності ОСОБА_1,
захисника адвоката ОСОБА_2,
розглянувши адміністративні матеріали, які надійшли з Управління захисту економіки в Черкаській області Департаменту захисту економіки НП України про притягнення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, провідного інспектора Черкаського міскрайонного відділу Управлння Державної служби з надзвичайних ситуацій у Черкаській області, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3 до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.172-4 КУпАП,
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 29.01.2018 №ГП 507773 ОСОБА_1, перебуваючи на посаді провідного інспектора Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС у Черкаській області, будучи згідно підпункту «д» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» від 14 жовтня 2014 року №1700-VII, суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, а також відповідно до ст. 1, ст. 45 Закону суб'єктом декларування, примітки до статті 172-4 КУпАП суб'єктом правопорушення, в порушення вимог ч. 2 ст. 25 Закону, порушив обмеження щодо входження до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (крім випадків, коли особи здійснюють функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальній громаді, та представляють інтереси держави чи територіальної громади в раді (спостережній раді), ревізійній комісії господарської організації), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.
ОСОБА_1, його захисник адвокат ОСОБА_2 просили закрити провадження з підстав закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст.38 КУпАП.
Прокурор в судовому засіданні зазначив, що в матеріалах зібрано достатньо відомостей, які доводять вину ОСОБА_1 у вчиненні адмінправопорушення, просив притягнути його до відповідальності із застосуванням мінімального штрафу.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Встановлено, що наказом начальника Управління ДСНС України у Черкаській області від 16.03.2015 № 103 «Про призначення, звільнення з роботи, відпустки та лікарняні» ОСОБА_1, старший лейтенант служби цивільного захисту призначений на посаду провідного інспектора Черкаського міськрайонного відділу Управління ДСНС у Черкаській області
05.10.2017 ОСОБА_1 ознайомився з обмеженнями передбаченими Законом України «Про запобігання корупції».
Таким чином, ОСОБА_1 відповідно до підпункту «д» пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» є суб'єктом, на якого поширюється дія вказаного закону.
Частиною 2 статті 25 Закону України «Про запобігання корупції» встановлено обмеження щодо входити до складу правління, інших виконавчих чи контрольних органів, наглядової ради підприємства або організації, що має на меті одержання прибутку (крім випадків, коли особи здійснюють функції з управління акціями (частками, паями), що належать державі чи територіальній громаді, та представляють інтереси держави чи територіальної громади в раді (спостережній раді), ревізійній комісії господарської організації), якщо інше не передбачено Конституцією або законами України.
Основним місцем роботи ОСОБА_1 є Черкаський міськрайонний відділ Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Черкаській області у період часу з 16.03.2015 по теперішній час на посаді провідного інспектора.
ОСОБА_1 будучи суб'єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», 17.03.2017 подав щорічну електронну декларацію шляхом заповнення на електронному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції. Дана декларація містить інформацію про наступні товариства, підприємства, організації:
Розділ 8 «Корпоративні права»:
ТОВ «ТРИБАСТІОН» (Код в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань: 40782521), в якому ОСОБА_1 належить 100% від загального капіталу.
Згідно до Розділу 9 «Юридичні особи, кінцевим бенефіціарним власником (контролером) яких є суб'єкт декларування або члени його сім'ї» ОСОБА_1 є бенефіціарним власником вищевказаного товариства.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 27.11.2017 станом на 01.11.2017 засновником та керівником ТОВ «ТРИБАСТІОН» є ОСОБА_1
Відповідно до Витягу з Реєстру, за видами діяльності встановлено що ТОВ «ТРИБАСТІОН» займається:
Код КВЕД 70.22 Консультування з питань комерційної діяльності й керування;
Код КВЕД 73.20 Дослідження кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки;
Код КВЕД 41.10 Організація будівництва будівель,
Згідно із п. 2.1 ч. 2 Статуту ТОВ «ТРИБАСТІОН» останнє, зокрема створене з метою одержання прибутку для задоволення соціально-економічних потреб Учасників і працівників.
Таким чином ці відомості надають підстави для висновків суду про те, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, відповідальність за вчинення якого передбачена частиною 2 статті 172-4 КУпАП.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується матеріалами адміністративної справи, а саме: наказом начальника Управління ДСНС України у Черкаській області від 16.03.2015 № 103 «Про призначення, звільнення з роботи, відпустки та лікарняні»; присягою працівника органів цивільного захисту ОСОБА_1; витягом із сторінки публічної частини інформаційно-телекомунікаційної системи Єдиний державний реєстр декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування відносно ОСОБА_1; витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб- підприємців та громадських формувань від 27.11.2017.
Судом також встановлено, що в адміністративних матеріалах міститься доповідна записка прокурора Черкаської місцевої прокуратури ОСОБА_3 від 28.11.2017, за якою прокурор виявив ознаки адміністративного правопорушення в діях ОСОБА_1 Вказана інформація надійшла до Управління захисту економіки в Черкаській області 29.11.2017, про що свідчить резолюція заступника начальника управління. Таким чином моментом виявлення правопорушення суд встановлює дату 28.11.2017.
Відповідно до положень ч. ч. 3, 4 ст. 38 КУпАП адміністративне стягнення за вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією, а також правопорушень, передбачених статтями 164-14, 212-15, 212-21 цього Кодексу, може бути накладено протягом трьох місяців з дня його виявлення, але не пізніше двох років з дня його вчинення. У разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях порушника ознак адміністративного правопорушення, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніш як через місяць з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження.
Пунктом 7 частини 1 статті 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за обставин закінчення на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених ст. 38 цього Кодексу.
З метою запобігання порушення права людини на справедливий суд, передбаченого статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, провадження в даній адміністративні справі підлягає закриттю.
Керуючись ст. ст. 38, 246, 247, 283 КУпАП,
п о с т а н о в и в:
Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч.2 ст.172-4 КУпАП.
Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч.2 ст. 172-4 КУпАП закрити з підстав закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області через Придніпровський районний суд м.Черкаси протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя: ОСОБА_4