
Справа № 559/2253/16-к
Номер провадження 1-кс/559/108/2018
УХВАЛА
"13" березня 2018 р. Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
у складі:
слідчого судді Ходак С. К.
при секретарі: Остапчук О.В.
за участю: прокурора Ваколюк Ю.О.,
розглянувши клопотання заступника начальника СВ Дубенського ВП ГУНП України в Рівненській області ОСОБА_1, за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань №420161811000000041 про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.366 КК України, про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки окремих питань дотримання норм земельного законодавства Семидубською сільською радою Дубенського району Рівненської області,-
ВСТАНОВИВ:
12.03.2018 у провадження слідчого судді Дубенського міськрайонного суду Рівненської області надійшло клопотання сторони кримінального провадження про надання дозволу на проведення позапланової виїзної перевірки окремих питань дотримання норм земельного законодавства Семидубською сільською радою Дубенського району Рівненської області. Клопотання погоджене прокурором Дубенської місцевої прокуратури Рівненської області ОСОБА_2
В клопотанні слідчий просить надати дозвіл працівникам Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області провести позапланової документальної виїзної ревізії окремих питань дотримання норм земельного законодавства Семидубською сільською радою Дубенського району Рівненської області протягом 1 місяця.
Як на підставу для задоволення клопотання слідчий посилається на те, що літом 2009 року ОСОБА_3 звернулась із заявою до Семидубської сільської ради Дубенського району про надання дозволу на розроблення проекту відведення земельної ділянки для приватизації, яка розміщена біля орендованої її чоловіком - ОСОБА_4, земельної ділянки в с. Іваниничі Дубенського району.
12.08.2009 року на двадцять четвертій сесії Семидубської сільської ради п’ятого скликання, згідно протоколу №24, депутати проголосували за надання дозволу на відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_3, проте, згідно рішення №502 за підписом голови Семидубської сільської ради Дубенсьокго району ОСОБА_5, останній відмовлено у відведенні земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства.
Проте, згідно цього ж протоколу №24 Семидубської сільської ради депутати проголосували за надання дозволу на відведення земельної ділянки у власність для ОСОБА_6 та ОСОБА_7, яким згідно рішень №503 та №504 відповідно дозволи на відведення земельних ділянок у власність були надані.
Згідно рішень Семидубської сільської ради Дубенського району Рівненської області:
-№628 для ОСОБА_6 надано дозвіл на відведення у власність земельної ділянки у с. Іваниничі Дубенського району загальною площею 0,12 га для ведення садівництва.
-№629 для ОСОБА_6 надано дозвіл на відведення у власність земельної ділянки у с. Іваниничі Дубенського району загальною площею 0,3586 га для ведення особистого селянського господарства.
-№630 для ОСОБА_7 надано дозвіл на відведення у власність земельної ділянки у с. Іваниничі Дубенського району загальною площею 0,12 га для ведення садівництва.
-№631 для ОСОБА_7 надано дозвіл на відведення у власність земельної ділянки у с. Іваниничі Дубенського району загальною площею 0,3582 га для ведення особистого селянського господарства.
Після вказаних рішень землевпорядною організацією було розроблено проекти землеустрою на зазначені земельні ділянки, після чого 12.10.2010 рішеннями Семидубської сільської ради Дубенського району:
-№752 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок та складання державного акту на право власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_7 для ведення садівництва площею 0,1200 га.
-№753 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок та складання державного акту на право власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_7 для ведення особистого селянського господарства площею 0,3582 га.
-№754 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок та складання державного акту на право власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_6 для ведення садівництва площею 0,1200 га.
-№752 затверджено проект землеустрою щодо відведення земельних ділянок та складання державного акту на право власності на земельну ділянку гр. ОСОБА_6 для ведення особистого селянського господарства площею 0,3586 га.
В той же час ОСОБА_6 та ОСОБА_7 розробивши відповідну документацію на підставі рішень Семидубської сільської ради від 13.10.2010 року №752, №753, №754 та №755 отримують Державні акти про право власності на земельну ділянку. Однак, земельні ділянки розташовані частково на орендованій земельній ділянці ОСОБА_4, а частково на земельній ділянці, у наданні дозволу на відведення земельної ділянки у власність на сесії Семидуської сільської ради від 12.08.2009 відмовлено ОСОБА_3, що в с. Іваниничі Дубенського району Рівненської області. Згідно держаних актів:
-серії НП №436278 ОСОБА_6 отримала право власності на земельну ділянку в с. Іваниничі Дубенського району для ведення садівництва площею 0,1200 га.
-серії НП №436280 ОСОБА_6 отримала право власності на земельну ділянку в с. Іваниничі Дубенського району для ведення особистого селянського господарства площею 0,3586 га.
-серії НП №436279 ОСОБА_7 отримав право власності на земельну ділянку в с. Іваниничі Дубенського району для ведення садівництва площею 0,1200 га.
-серії НП №436293 ОСОБА_8 отримав право власності на земельну ділянку в с. Іваниничі Дубенського району для ведення особистого селянського господарства площею 0,3582 га.
Відповідно до ч.2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Оскільки, для документального та фактичного з’ясування правильності дотримання норм земельного законодавства необхідні спеціальні знання, з метою забезпечення всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин кримінального правопорушення, тому керуючись ч.3 ст.3 Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», виникла необхідність у проведенні позапланової виїзної перевірки окремих питань діяльності Семидубської сільської ради Дубенського району Рівненської області за період часу з 2004, 2009, 2010 року до теперішнього часу.
Відомості щодо об’єкта перевірки:
- Семидубська сільська рада Дубенського району Рівненської області;
- Юридична та фактична адреса: с. Семидуби Дубенського району Рівненської області;
- Код ЄДРПОУ - 04385362;
- Правовий статус суб’єкта - юридична особа,
- Керівник (сільський голова) – ОСОБА_9.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 18.12.2017 №1104 від 18.12.2017 «Про затвердження переліку органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України “Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності” затверджено перелік органів державного нагляду (контролю), на які не поширюється дія Закону України “Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності”, до яких входить Держгеокадастр та його територіальні органи.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню. Підставами для такого висновку стало наступне.
Згідно пунктів 1 та 2 постанови Кабінету Міністрів України № 408 від 13.08.2014 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами», встановлено, що проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців державними інспекціями та іншими контролюючими органами здійснюється шляхом надання дозволу Кабінетом Міністрів України. Надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених КПК України.
Згідно з ч.4 ст.38 КПК України, орган досудового розслідування зобов’язаний застосовувати всі передбачені законом заходи для забезпечення ефективності досудового розслідування.
Відповідно до ч.2 ст.93 КПК України, сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
На даний час КПК України не передбачено призначення перевірок в межах кримінального провадження прокурором або слідчим (пункт 6 частини 2 статті 36 та пункт 4 частини 2 статті 40 виключено на підставі Закону України «Про прокуратуру»).
Діючим КПК України не передбачено надання слідчим суддею дозволу на проведення будь-яких перевірок в рамках кримінального провадження. Проведення перевірки не є заходом забезпечення кримінального провадження, визначеним у ст.131 КПК України, натомість є способом збирання стороною обвинувачення доказів, відповідно до ч.2 ст.93 КПК України.
В той же час, відповідно до ч.6 ст.9 КПК України, у випадках коли положення цього Кодексу не регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.
Без проведення зазначеної ревізії працівниками Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області, неможливо виконати покладені на орган досудового розслідування завдання кримінального провадження, передбачені ст.2 КПК України, в частині захисту осіб, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини.
За таких обставин, враховуючи, що у інший спосіб, окрім як залучення спеціалістів Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області для проведення позапланової документальної виїзної ревізії, неможливо встановити факт службового підроблення, внесене слідчим клопотання підлягає задоволенню.
На підставі наведенного та керуючись ст.ст.2, 7, 9, 38, 93, 131, 309 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
Клопотання задоволити.
1. Надати дозвіл у кримінальному провадженні №420161811000000041 на проведення позапланової виїзної перевірки окремих питань дотримання норм земельного законодавства Семидубською сільською радою Дубенського району Рівненської області, код ЄДРПОУ 04385362, юридична адреса: с. Семидуби Дубенського району Рівненської області протягом 2004, 2009 років та з 2010 року до теперішнього часу щодо надання у власність, оренду земельних ділянок для ОСОБА_6, ОСОБА_7,ОСОБА_3 та ОСОБА_4 та відмову у наданні дозволу на відведення у власність земельної ділянки в межах Семидубської сільської ради для ОСОБА_3, проведення якої доручити працівникам Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області.
2.Для вирішення позапланової виїзної перевірки поставити такі завдання:
-Провести перевірку дотримання норм земельного законодавства Семидубської сільської ради Дубенсього району Рівненської області, код ЄДРПОУ 04385362, юридична адреса: с. Семидуби Дубенського району Рівненської областіпротягом 2004, 2009 років та з 2010 року по теперішній час щодо надання у власність, оренду земельних ділянок для ОСОБА_6, ОСОБА_7 ,ОСОБА_3 та ОСОБА_4 та відмову у наданні дозволу на відведення у власність земельної ділянки в межах Семидубської сільської ради для ОСОБА_3
-Встановити правомірність чи неправомірність відмови у наданні дозволу на відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства ОСОБА_3 згідно рішення №502 Семидубської сільської ради від 12.08.2009 та протоколу №24 проведення сесії Семидубської сільської ради від 12.08.2009.
-У разі виявлення порушень зі сторони Семидубської сільської ради Дубенсього району Рівненської області прошу повідомити, які саме норми законодавства та ким було порушено при наданні у власність, оренду земельних ділянок для ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_3 та ОСОБА_4 та відмову у наданні дозволу на відведення у власність земельної ділянки в межах Семидубської сільської ради для ОСОБА_3
-Здійснити розрахунок розміру шкоди, заподіяної ОСОБА_3 та ОСОБА_4, внаслідок порушень норм земельного законодавства, при передачі для ОСОБА_6 та ОСОБА_7 у власність земельних ділянок на території с. Іваниничі Дубенського району.
3. Провести перевірку протягом 1 місяця: з 16.04.2018 до 16.05.2018.
4. Зобов'язати голову Семидубської сільської ради Дубенського району Рівненської області забезпечити допуск працівників Головного управління Держгеокадастру у Рівненській області до перевірки та надати всі необхідні документи для проведення позапланової виїзної перевірки.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення і оскарженню не підлягає.
Заперечення на ухвалу можуть бути подані підчас підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: