
Справа № 567/295/18
П О С Т А Н О В А
13 березня 2018 рокум. Острог
Суддя Острозького районного суду Рівненської області Назарук В.А., вивчивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Головного управління ДФС у Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
встановив:
на адресу Острозького районного суду з Головного управління ДФС у Рівненській області надійшли матеріали справи про адміністративне правопорушення про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Відповідно до вимог ст. 278 КУпАП, при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення підлягає вирішенню ряд питань, зокрема чи правильно складено протокол про адміністративне правопорушення та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Згідно ч.1 ст.256 КУпАП, в протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються, зокрема, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; інші відомості необхідні для вирішення справи.
Згідно п.6 Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, при викладенні обставин правопорушення у протоколі вказуються місце та час його вчинення, суть правопорушення, які саме протиправні дії чи бездіяльність вчинила особа, стосовно якої складається протокол, та які положення законодавства порушено.
В порушення вказаних вимог, в протоколі про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 відсутні дата та час вчинення правопорушення. Окрім того, в протоколі про адміністративне правопорушення не чітко зазначено місце проживання особи, що притягається до адміністративної відповідальності, оскільки назва вул.Думбів в переліку вулиць м.Острог відсутня.
Як вбачається з протоколу про адміністративні правопорушення №116 від 06.03.2018, ОСОБА_1 ставиться в провину порушення порядку ведення податкового обліку, що призвело до заниження податку на прибуток за період з 01.01.2014 по 30.09.2017 на загальну суму 314748 грн. в тому числі за 2014р. - 143 219 грн., за 2015р.- 54529 грн., за 2016р. - 117000 грн. та заниження частини чистого прибутку на загальну суму 606849 грн., в тому числі за 2014р. - 119349грн., за 2016р. - 487500 грн., відповідальність за що передбачена ч.1 ст.163-1 КУпАП.
Положення ч.1 ст.163-1 КУпАП передбачають відповідальність, зокрема, за порушення керівниками та іншими посадовими особами підприємств, установ, організацій встановленого законом порядку ведення податкового обліку,
Водночас, в матеріалах справи відсутні належні докази, що підтверджують зайняття ОСОБА_1 посади головного бухгалтера ДП "Острозьке лісове господарство", а також не надано документів, в яких визначені її функціональні права та обов’язки, що впливає на визначення суб'єкта даного правопорушення.
Згідно вимог ст. 256 КУпАП, Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, визначено що протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
При складенні протоколу особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз’яснюються його права і обов’язки, передбачені статтею 268 цього Кодексу, про що робиться відмітка у протоколі.
Про ознайомлення із протоколом особа щодо якої він складений, ставить у протоколі свій підпис. У разі відмови поставити підпис про це робиться відповідний запис у протоколі, який засвідчується підписом посадової особи органу доходів і зборів.
Один примірник протоколу під підпис вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності.
В порушення викладеного, в матеріалах справи відсутні докази отримання ОСОБА_1 копії протоколу про адміністративні правопорушення та відомості про відмову ОСОБА_1 від його отримання та дачі пояснень. Відсутні відомості про ознайомлення ОСОБА_1 з актом перевірки від 02.02.2018р.
Окрім того, в порушення положень п.12 Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення, в матеріалах справи відсутні відомості про належне повідомлення ОСОБА_1 про складання протоколу про адміністративне правопорушення та її виклик до органу доходів і зборів для складання та підписання протоколу, що свідчить про неналежне повідомлення ОСОБА_1 про складання протоколу про адміністративне правопорушення щодо неї та позбавляє її можливості дати пояснення по протоколу про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч.2 ст.251 КУпАП, обов"язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Виявлені недоліки позбавляють суд можливості всебічно і повно з’ясувати обставини справи, а відтак вирішити справу у точній відповідності із законом.
За таких обставин, матеріали справи про адміністративне правопорушення підлягають поверненню органу, який їх підготував та спрямував до суду, з метою усунення недоліків, допущених при складанні таких матеріалів.
Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 245, 256, 278, 280 КУпАП
постановив:
справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення повернути до Головного управління ДФС у Рівненській області для доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Острозького районного судуОСОБА_2