
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
"12" березня 2018 р. Справа № 809/439/18
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Панікар І.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Калуської міської ради про зобов"язання до вчинення дій,-
В С Т А Н О В И В:
05.03.2018 року ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Калуської міської ради про зобов"язання до вчинення дій.
Пунктом 3 частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Так, відповідно до пункту 2 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, в позовній заяві зазначаються, повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Перевіряючи на відповідність позовну заяву вимогам статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, суд встановив, що позивач не зазначив реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України, відомі номери засобів зв'язку, офіційну електронну адреса або адреса електронної пошти.
Окрім того, пунктом 8 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в позовній заяві вказується про наявність у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Частиною 10 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
Згідно із частиною 1, 2, 4, 5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Проте, позивачем до позовної заяви додано належним чином не засвідчені копії письмових доказів, а також не зазначено у кого знаходяться оригінали доказів. Зокрема, позивачем не засвідчено: усі сторінки (крім останньої) наданої фотокопії постанови Калуського міськрайонного суду від 14.03.2017 року; фотокопії листа виконкому Калуської міськради за № 1851/02-15/20 від 24.06.2016 року (крім останньої сторінки), 1 та 2 сторінки фотокопії договору на право довгострокового користування землею за № 147/01-24 від 20.11.2001 року, останню сторінку фотокопії проекту додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки № 147/01-24 від 20.11.2001.
Окрім того, відповідно до частини 6 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов'язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.
В даному аспекті суд зазначає, що предметом адміністративного позову слугує визнання протиправними дій та бездіяльності відповідача, зобов'язання його до вчинення дій з питань поновлення дії договору № 147/0124 від 20.11.2001 року, а також визнання протиправними та скасування рішення Калуської міської ради в Івано-Франківській області № 841 від 03.04.2017 року "Про відмову в поновленні договору" № 147/01-24 від 20.11.2001 року громадянці ОСОБА_1
Частиною 2 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, встановлено, що для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який якщо не встановлено інше обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Таким чином процесуальні строки звернення до суду визначені статтею 122 Кодексу адміністративного судочинства України позивачем пропущені.
У пункті 9 клопотаннь, що містяться в тексті позовної заяви, позивач вказує на те, що в його розумінні строки звернення до суду з адміністративним позовом не є порушеними, однак зазначає, що якщо з позиції суду вони все ж таки є пропущеними, просить з урахуванням його тлумачення настання моменту порушення своїх прав, вважати строки на звернення до суду з позовною заявою пропущеним з поважних причин та поновити.
В даному контексті, в розрізі частини 1 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вказує на те, що саме передумовою для звернення до суду є факт наявності порушеного права, свободи чи інтересу позивача. Предмет даного адміністративного позову вказує на наявність існуючого спору в цій частині, а отже - його початком слугуватиме день, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Обставини з якими позивач пов'язує цей день - ним не конкретизуються, водночас його розуміння та власне тлумачення настання моменту порушення своїх прав, не допомагають суду у встановленні самої дати такого порушення, внаслідок чого не можуть вважатися поважними.
У відповідності до частини 1 статті 123 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
За наявності вказаних недоліків, позовна заява не відповідає вимогам частини 5 статті 160, частини 4 статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною 1 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
На підставі наведеного, керуючись статтями 44, 94, 122, 123, 160, 161, частинами 1, 2 статті 169 та статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Калуської міської ради про зобов"язання до вчинення дій - залишити без руху.
Надати позивачу десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для усунення вказаних недоліків шляхом:
- надання письмових доказів по справі у відповідності до вимог статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України;
- зазначення про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу;
- звернення до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.
Роз'яснити, що в разі неусунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде повернена.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню.
Суддя Панікар І.В.