ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
07.12.09Справа №2а-12372/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Дубініній А.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Управління Пенсійного Фонду України в м. Керч АР Крим
до Дочірнього підприємства Кримської спілки риболовецьких когоспів «Торгово промисловий комплекс «Море»
про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
До окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулося з позовом Управління Пенсійного Фонду України в м. Керч АР Кримдо Дочірнього підприємства Кримської спілки риболовецьких когоспів «Торгово промисловий комплекс «Море» про стягнення заборгованості по страхових внесках у сумі 2343,07 гривень та стягнення фінансові санкції та пені у розмірі 291,91 гривень за несвоєчасне сплачування страхових внесків.
Позов обґрунтовано тим, що ДП Кримської спілки риболовецьких колгоспів«ТПК «Море» знаходиться на обліку в УПФУ в м.Керчі АРК як платник збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, зобов’язаний сплачувати страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в ПФУ в термін встановлений законодавством, проте за червень 2009 року по серпень 2009 року відповідач не сплатив страхові внески, в результаті чого у нього створилася заборгованість в сумі 2343,07 гривень та нарахована фінансова санкція у розмірі 291,91 гривень. У зв’язку з чим УПФУ в м. Керчі АРК вимушено звертатися до суду за стягненням з відповідача заборгованості за страховими внесками на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та фінансовій санкції у розмірі 2634,98 гривень.
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 28.10.2009 року відкрито провадження в адміністративній справі.
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 28.10.2009 року закінчено підготовче провадження і справу призначено до судового розгляду.
У судове засідання представник позивача не з’явився, повідомлений належним чином про час та місце судового засідання, надіслав клопотання про розгляд справи за його відсутності.
Відповідач у судове засідання не з’явився, про час і місце судового засідання повідомлений належним чином, клопотання про розгляд справи за його відсутності, заперечення на позов, будь – які докази до суду не надав.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі ст.128 КАС України розглядати справу у відсутності представника позивача, представника відповідача, повідомлених належним чином на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши доказів в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 та 2 статті 5 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» № 1058-ІV від 09.07.2003 року (далі – Закон) всі відносини, які виникають між суб’єктами системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування регулюються виключно зазначеним законом, яким також визначаються порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками, організація та порядок здійснення управління в системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.
Контроль за правильним нарахуванням, своєчасним та повним перерахуванням та надходженням страхових внесків, інших платежів, здійснюється органами Пенсійного фонду. Відповідно до п. 7 частини 1 статті 64, абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону орган Пенсійного фонду має право звертатися до суду з позовами про стягнення недоїмки
Згідно з п.1 частини 1 статті 14 Закону страхувальниками визнаються роботодавці – підприємства, установи, організації незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру. Частиною 1 статті 15 Закону визначено, що платниками страхових внесків є страхувальники, зазначені у статті 14 Закону.
Судом встановлено, що ДП Кримської спілки риболовецьких колгоспів«ТПК «Море» являється юридичною особою, ЄДРПОУ 04619245, що підтверджується довідкою Головного управління статистики в АРК № 01-3а/594 від 30.07.08 року ( а.с.6).
Судом встановлено, що мпід час здійснення підприємницької діяльності використовує працю фізичних осіб на умовах трудового договору або на інших умовах, передбачених законодавством, що підтверджується відомостями, зазначеними відповідачем в розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування з червня по серпень 2009 року.
Таким чином, ДП Кримської спілки риболовецьких колгоспів«ТПК «Море»являється страхувальником та платником страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.
Згідно з п.п. 4,6 частини 2 статті 17 Закону страхувальник зобов’язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом; нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Відповідно до частини 3 статті 20 Закону територіальні органи Пенсійного фонду мають право обчислювати страхові внески лише на підставі актів перевірки правильності нарахування та сплати страхових внесків, звітності, що подається страхувальником, бухгалтерських та інших документів, що підтверджують суму заробітної плати (доходу), на які нараховуються страхові внески.
Частиною 6 статті 20 Закону встановлено, що страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період для виду страхувальника, до якого відноситься позивач, встановлений зазначеною нормою закону – один календарний місяць.
Судом встановлено, що відповідно до розрахунку суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті з червня по серпень 2009 року, ДП Кримської спілки риболовецьких колгоспів«ТПК «Море» зобов’язалося сплатити 2343,07 гривень.
Таким чином, в порушення п.п. 4,6 частини 2 статті 17, частини 6 статті 20 Закону відповідач своєчасно не сплатив зазначену ним в розрахунках суму страхових внесків в розмірі 2343,07 гривень.
Відповідно до частини 3 статті 106 Закону територіальні органи Пенсійного фонду надсилають страхувальникам, які мають недоїмку вимогу про її сплату. Згідно з абзацом 3 частини3 статті 106 Закону протягом 10 днів із дня її одержання страхувальник зобов’язаний сплатити суму недоїмки та суму фінансових санкцій.
Управлінням ПФУ в м. Керчі на адресу відповідача були надіслані вимоги про сплату недоїмки № Ю-33/7 від 06.08.2009 року, № Ю-33/8 від 04.09.2009 року, №Ю-33/9 від 06.10.2009 року. Відповідно до ч. 3 ст. 106 Закону вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Частиною 3 статті 106 Закону України встановлено, що страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
Враховуючи відсутність незгоди відповідача з розрахунками сум заборгованості, вказані вимоги є узгодженими.
Відповідно до розрахунку станом на 07.12.2009 року заборгованість відповідача перед бюджетом становить 2343,07 гривень.
Таким чином, суд приходить до висновку, що недоїмка зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в розмірі 2343,07 гривень розрахована позивачем вірно, являються погодженою відповідачем та підлягають стягненню з останнього.
Відповідно до частини 10 статті 20 Закону якщо страхувальники несвоєчасно або не в повному обсязі сплачують страхові внески, до них застосовуються фінансові санкції, передбачені Законом. Право застосування фінансових санкцій п. 6 частини 1 статті 64 Закону надано територіальним органам Пенсійного фонду. Частиною 17 статті 106 встановлено, що від імені виконавчих органів Пенсійного фонду накладати фінансові санкції мають право начальники управлінь Пенсійного фонду в районах.
Відповідно до частини 13 статті 106 Закону про нарахування пені та накладення штрафів, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду виносять рішення.
Рішенням № 923 від 23.07.2009 року про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органами Пенсійного фонду до ДП Кримської спілки риболовецьких колгоспів«ТПК «Море» застосований штраф у розмірі 120,82 гривень та нарахована пеня у розмірі 171,09 гривень за період з 11.07.2007 року до 28.12.2007 року.
25.07.2009 року зазначене рішення було вручено відповідачу, що підтверджується поштовим повідомленням № 1981000.
Відповідно до п.2 частини 9 статті 106 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:
- 10 відсотків своєчасно не сплачених сум – у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;
- 20 відсотків зазначених сум – у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;
- 50 відсотків зазначених сум – у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
Розрахунок фінансової санкції у разі несвоєчасної сплати страхових внесків здійснюється на підставі даних картки особового рахунку платника, як встановлено абзацом 3 підпункту 9.3.2. пункту 9.3. Інструкції.
Судом встановлено, що розрахунок штрафних санкцій позивачем здійснений вірно.
Відповідно до частини 1 статті 106 Закону у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов’язані самостійно сплатити їх з нарахуванням пені в розмірах, визначених законом. Згідно з абзацом 2 пункту 2 частини 9 статті 106 Закону одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Судом встановлено, що розрахунок пені позивачем здійснений вірно.
Приймаючи до уваги, що відповідачем станом на день розгляду справи заборгованість в сумі 291,91 гривень не погашена, вона підлягає стягненню з відповідача.
Відповідно до абзацу 6 частини 6 статті 20 Закону, п. 5.1.6. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 р. за № 64/8663 перерахування страхових внесків здійснюється страхувальником одночасно з одержанням (перерахуванням) коштів на оплату праці, у тому числі в безготівковій або натуральній формі або з виручки від реалізації товарів (послуг).
Відповідно до частини 15 статті 106 Закону строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Отже, суд враховує, що відповідно до частини 12 статті 20 Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника та мають пріоритет перед всіма іншими зобов’язаннями, у тому числі із сплати податків та інших обов’язкових платежів.
Таким чином, позовні вимоги Управління ПФУ в м. Керчі АРК підлягають задоволенню.
Згідно з частиною 4 статті 94 КАС України у справах, у яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, і відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються. Тому судові витрати по справі не підлягають стягненню з відповідача.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України,
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з ДП Кримської спілки риболовецьких колгоспів«ТПК «Море» (98300, м. Керч, вул. Новосьолов, 2а, р/с 26007301392508 у філіалі «відділення ПІБ в м. Керч», МФО324548, ЄДРПОУ 04619245) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Керч (98329, м. Керч, вул. Шосе Героїв Сталінграда, 60/1, р/с 2560670445612 в КРУ ВАТ «Державний ощадний банк України», МФО 324805, ЄДРПОУ 22300406) заборгованість зі сплати страхових внесків в розмірі 2343,07 гривень та штрафних санкцій у розмірі 291,91 гривень.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня проголошення постанови до Севастопольського апеляційного господарського суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Трещова О.Р.