Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493
ПОСТАНОВА
Іменем України
08.12.09Справа №2а-13226/09/1/0170 Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі головуючої судді Трещової О.Р., при секретарі Дубініній А.В. , за участю представника позивача – Дедік В.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Ялта АРК до Приватного підприємства "Ассоль"
про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим звернулася з позовом Державна податкова інспекція у м. Ялта АРК до Приватного підприємства "Ассоль"
про стягнення податкової заборгованості у розмірі 338,60 гривень.
Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 19.11.2009 року було відкрите провадження в адміністративній справі .
Ухвалою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 19.11.2009 року закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.
У судовому засіданні представник позивача позов підтримав у повному обсязі та пояснив, що Приватне підприємство "Ассоль" перебуває на обліку в ДПІ у м. Ялта АР Крим і є платником податку на прибуток та комунального податку, зобов’язане їх сплачувати у порядку та строки, передбачені законом, подавати встановлену законом звітність.
Також представник позивача зазначив, що станом на час розгляду справи за відповідачем значиться заборгованість у розмірі 338,60 гривень, у тому числі зі штрафних санкцій за несвоєчасне подання податкової звітності з податку на прибуток – 168,60 гривень, зі штрафних санкцій за несвоєчасне подання податкової звітності з комунального податку – 170,00 гривень. Оскільки самостійно відповідачем заборгованість не сплачено, представник позивача просив суд стягнути з відповідач суму податкової заборгованості, зазначену у позові.
У судове засідання, відповідач не з’явився, повідомлений належним чином про час, дату та місце розгляду справи, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення, про причини неявки суд не повідомив, клопотання про розгляд справи за його відсутності, заперечення на позов, будь – які докази до суду не надав.
Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з’ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 КАС України розглядати справу у відсутності відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази по справі в їх сукупності, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
Згідно з частиною 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до п. 4 частини 1 статті 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб’єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Пунктом 7 частини 1 статті 3 КАС України дано визначення суб’єктів владних повноважень, до яких належать орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 1,3 статті 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 року № 509-ХІІ Державна податкова адміністрація України є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.
Відповідно до підпункту 2.1.4 п. 2.1. статті 2 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2191-ІІІ від 21.12.2000 року податкові органи визнані контролюючими органами стосовно податків і зборів (обов’язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів. Отже, вони наділені компетенцією, визначеною підпунктом 2.2.1 пункту 2.2. статті 2 Закону здійснювати перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зазначених податків.
Отже, органи державної податкової служби у відносинах з суб’єктами господарювання, під час реалізації своїх завдань та функцій, встановлених законодавством України, являються суб’єктами владних повноважень.
Таким чином, судом встановлено, що ДПІ у м. Ялта АР Крим є органом виконавчої влади та суб’єктом владних повноважень.
Відповідно до ст.2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 3813 від 24.12.1993 року головним завданням державних податкових інспекцій є здійснення контролю за дотриманням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів податків, зборів та інших платежів і неподаткових доходів (далі - податків, інших платежів) і внесків до державних цільових фондів, встановлених законодавством України.
Пунктом 11 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 4 грудня 1990 року N 509-XII визначено, що податкові органи мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Таким чином, судом встановлено, що Державна податкова інспекція у м. Ялта АРК уповноважена здійснювати контроль за додержанням податкового законодавства.
Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України суб’єктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов’язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов’язаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються суб’єктами господарювання.
Судом встановлено, що Приватне підприємство "Ассоль" являється юридичною особою, зареєстроване як суб’єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АРК 12.06.2000 року з ідентифікаційним кодом юридичної особи 30993373 внесене до єдиного державного реєстру юридичних осіб 14.06.2000 року , що підтверджується свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи серії, довідкою ГУ статистики в АРК з Єдиного державного реєстру юридичних осіб № 23-05-1119/1726 від 14.06.2000 року.
Згідно з довідкою Державної податкової інспекції у м. Ялта АРК ПП "Ассоль" з 20.06.2000 року зареєстроване у якості платника податків за № 1184.
Таким чином, судом встановлено, що ПП "Ассоль" являється суб’єктом господарювання, юридичною особою, платником податків, зобов’язане виконувати обов’язки, покладені на нього законами у зв’язку зі здійсненням господарської діяльності, у тому числі стосовно належного нарахування та сплати податків.
ПП "Ассоль" є платником у тому числі таких податків як податок на прибуток та комунальний податок.
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до п.2,3 ч.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування» від 25 червня 1991 року N 1251-XII платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов’язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до п. 4.1.1. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації.
Підпунктом 4.1.4. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя).
Порядок, підстави та строки сплати податку на прибуток, надання податкової звітності встановлений Законом України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 року N 333/94.
Відповідно до п.п. 11.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 року №3394 передбачені такі податкові періоди: календарні квартал, півріччя, три квартали, рік.
Таким чином, ПП "Ассоль" зобов’язано щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до ДПІ у м.Ялта АРК декларації з податку на прибуток.
Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності подання податкової звітності ПП "Ассоль" від 19.12.08 року № 2812/15-1/30993373 в якому вказано, що в результаті перевірки встановлено несвоєчасне неподання ПП "Ассоль" декларації з податку на прибуток за 9 місяців 2008 року при граничному терміні її подання – 10.11.2008 року декларацію подано 12.11.2008 року відповідно, що порушує п.п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.
У зв’язку з неявкою відповідача для проведення перевірки та підписання акту перевірки посадовими особами ДПІ у м. Ялта АРК складено акт від 30.01.2009 року № 1394/10/15-1 про неможливість вручення відповідачеві акту перевірки у зв’язку з відсутністю за місцезнаходженням.
.Згідно з п.п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 29 січня 2009 року № 0000871501/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 19.12.08 року № 2812/15-1/30993373 встановлено порушення підпункту 4.1.4. пункту 4.1. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за що на ПП "Ассоль" було накладено штраф у розмірі 170,00 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Згідно з підпунктом 6.2.4. пункту 6.2. статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III встановлено, що у разі, коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги або повідомлення вважається днем її вручення.
Такий самий порядок надіслання податкових повідомлень-рішень визначений «Порядком направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України від 21.06.2001 року № 253 та «Порядком направлення органами державної податкової України податкових вимог платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 266 від 03.07.01 року.
Посадовими особами податкових органів був складений акт від 03.03.09 року № 163/10/151 про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення від 29 січня 2009 року № 0000871501/0 ПП ПП "Ассоль" . На підставі викладеного та підпункту 4.9 п. 4 «Порядку направлення органами державної податкової України податкових повідомлень платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 253 від 21.06.01 року, воно розміщено на дошці податкових оголошень з 03.03.2009 року.
Судом встановлено, що відповідачем ПП "Ассоль" податкове зобов’язання за податковим повідомленням-рішенням від 29 січня 2009 року № 0000871501/0 було погашено не у повному обсязі – в сумі 1,40 гривень, заборгованість за зазначеним повідомленням рішенням на час розгляду справи складає 168,60 гривень, що підтверджується розрахунком податкового боргу, а також відомостями особового рахунку станом на час розгляду справи.
Обов’язок ПП "Ассоль" сплачувати комунальний податок передбачений Декретом Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» N 56-93 від 20.05.1993 року.
Відповідно до статті 15 Декрету Кабінету Міністрів України «Про місцеві податки і збори» комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Обовязок ПП "Ассоль" щоквартально подавати декларації з комунального податку та сплачувати суми податку також передбачений рішенням Ялтинської міської ради № 2 від 11.12.2007 року 14-ї сесії 5-го скликання «Про порядок нарахування місцевих податків і зборів на 2008 рік».
Таким чином, ПП "Ассоль" зобов’язане щоквартально протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем податкового кварталу, подавати до ДПІ у м. Ялта АРК розрахунки з комунального податку.
Судом встановлено, що посадовими особами податкових органів було складено акт про результати невиїзної документальної перевірки з питання своєчасності подання податкової звітності ПП "Ассоль" від 08.01.09 року № 5/30993373/15-3 в якому вказано, що в результаті перевірки встановлено несвоєчасне неподання ПП "Ассоль" розрахунку з комунального податку за 3 квартал 2008 року при граничному терміні її подання – 10.11.2008 року декларацію подано 12.11.2008 року відповідно, що порушує п.п. 4.1.4 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21 грудня 2000 року N 2181-III.
У зв’язку з неявкою відповідача для проведення перевірки та підписання акту перевірки посадовими особами ДПІ у м. Ялта АРК складено акт від 04.03.2009 року № 177/15-3/30993373 про неможливість вручення відповідачеві акту перевірки у зв’язку з відсутністю за місцезнаходженням.
За результатами акту про результати невиїзної документальної перевірки було складено та надіслано податкове повідомлення-рішення від 12 березня 2009 року № 0001371503/0, в якому вказано, що на підставі акту перевірки від 08.01.09 року № 5/30993373/15-3 встановлено порушення підпункту 4.1.4. пункту 4.1. статті 4 Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», за що на ПП "Ассоль" було накладено штраф у розмірі 170,00 гривень, який підлягає сплаті у десятиденний термін з дня отримання цього податкового повідомлення-рішення.
Посадовими особами податкових органів був складений акт від 27.04.09 року № 470/15-3 про неможливість вручення податкового повідомлення-рішення від 12 березня 2009 року № 0001371503/0 ПП "Ассоль" . На підставі викладеного та підпункту 4.9 п. 4 «Порядку направлення органами державної податкової України податкових повідомлень платникам податків», затвердженого наказом Державної податкової адміністрації України № 253 від 21.06.01 року, воно розміщено на дошці податкових оголошень з 27.04.2009 року.
Судом встановлено, що відповідачем ПП "Ассоль" податкове зобов’язання за податковим повідомленням-рішенням від 12 березня 2009 року № 0001371503/0 не було погашено у повному обсязі, заборгованість за зазначеним повідомленням рішенням на час розгляду справи складає 170,00 гривень, що підтверджується розрахунком податкового боргу, а також відомостями особового рахунку станом на час розгляду справи.
На час розгляду справи згідно відомостей облікової картки платника податків станом на час розгляду справи заборгованість ПП "Ассоль" складає 338,60 гривень, у тому числі з податку на прибуток підприємства – 168,60 гривень, з комунального податку – 170,00 гривень.
Згідно з підпунктом 3.1.1. п.3.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
На підставі викладеного, суд вважає, що факт несплати ПП "Ассоль" у передбачені Законом України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» строки заборгованості є повністю доведеними позивачем та підтверджується доказами, дослідженими у судовому засіданні.
Приймаючи до уваги, що зазначена сума заборгованості відповідачем станом на день розгляду справи не сплачена, вона підлягає стягненню з ПП "Ассоль", тому позовні вимоги підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, і відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
У зв’язку зі складністю справи судом 08 грудня 2009 року оголошена вступна та резолютивна частина постанови, а 14 грудня 2009 року постанова складена у повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158, 159, 160, 163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити у повному обсязі.
2. Стягнути заборгованість перед бюджетом по штрафним санкціям з Приватного підприємства "Ассоль" (ЄДРПОУ 30993373) в сумі 338,60 гривень, а саме: з податку на прибуток - 168,60 гривень на користь Держбюджету м.Ялти на р/р 33212828700039, код платежу 16010200 в УГК в АРК, МФО 824026, ОКПО 34740850; з комунального податку – 170,00 гривень на користь Держбюджету м.Ялти на р/р 31118009700039, код платежу 11021000 в УГК в АРК, МФО 824026, ОКПО 34740850.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня складення у повному обсязі у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, постанова набуває законної сили через 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 10 днів з дня складення постанови у повному обсязі через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим до Севастопольського апеляційного адміністративного суду може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої протягом 20 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження (10 днів).
Суддя Трещова О.Р.