Рішення № 72676034, 03.03.2018, Ірпінський міський суд Київської області

Дата ухвалення
03.03.2018
Номер справи
367/5056/17
Номер документу
72676034
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 367/5056/17

Провадження по справі № 2-а/367/28/2018

ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2018 року Ірпінський міський суд Київської області у складі:

головуючої судді Саранюк Л. П.,

при секретарі Кузнецовій К.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Ірпінського міського суду при судовому розгляді адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Київській області, старшого державного інспектора у сфері державного контролю за виконанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель - начальника відділу контролю за використанням та охороною земель у Києво-Святошинському, Макарівському, Бородянському районах та м.м. Бучі та Ірпені Головного управління Держгеокадастру у Київській області Терещенка Миколи Миколайовича, державного інспектора у сфері державного контролю за виконанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель - головного спеціаліста відділу контролю за використанням та охороною земель у Києво-Святошинському, Макарівському, Бородянському районах та м.м. Бучі та Ірпені Головного управління Держгеокадастру у Київській області Гаєвського Ігоря Володимировича, заступника головного державного інспектора у сфері державного контролю за виконанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель - начальника Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області Постуліна Олександра Сергійовича про визнання протиправними дій та скасування постанови, -

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з даним позовом, мотивуючи свої вимоги тим, що 10.07.2017 року він отримав лист від Головного управління Держгеокадастру у Київській області в якому знаходилися копії акту перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об'єктом земельної ділянки від 20.06.2017 року, копія акту обстеження земельної ділянки від 20.06.2017 року, протоколу про адміністративне правопорушення від 23.06.2017 року, розрахунок розміру шкоди, та постанови про закриття справи від 29.06.2017 року.

З вищевказаної постанови вбачається, що ним, як фізичною особою - підприємцем ОСОБА_1 20.06.2017 року знято ґрунтовий покрив на земельній ділянці з кадастровим номером НОМЕР_1 загальною площею 21,6601 га (яка перебуває у приватній власності та належить громадянці ОСОБА_6) що є порушенням ст. 168 Земельного кодексу України, в зв'язку з чим на думку Відповідача 4 було заподіяно матеріальну шкоду у розмірі 513 463,83 грн.

Вважає, що дану постанову складено незаконно, оскільки в справі відсутні будь-які докази як власне події самого адміністративного правопорушення, так і його вини, а також дану постанову винесено з грубим порушенням як його прав так і з порушенням вимог чинного законодавства.

Приписи ст. 168 ЗК України яка передбачає, що власники земельних ділянок та землекористувачі не мають права здійснювати зняття та перенесення грунтового покриву земельних ділянок без спеціального дозволу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.

При здійсненні діяльності, пов'язаної з порушенням поверхневого шару ґрунту, власники земельних ділянок та землекористувачі повинні здійснювати зняття, складування, зберігання поверхневого шару ґрунту та нанесення його на ділянку, з якої він був знятий (рекультивація), або на іншу земельну ділянку для підвищення її продуктивності та інших якостей.

Вбачається, що дія даної статті поширюється виключно на власників та землекористувачів земельних ділянок, однак він не являється ні власником ні користувачем земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 загальною площею 21,6601, а лише виконує роботи відповідно до нотаріального договору про виконання робіт укладеного з власником спірної земельної ділянки ОСОБА_6, що було нотаріально посвідчено 27.02.2017 року.

Вказує, що в акті обстеження земельної ділянки від 20.06.2017 року чітко зазначено, що під час обстеження земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 загальною площею 21,6601 га, власник земельної ділянки був відсутній, земельні роботи не проводилися та спеціальна техніка на земельній ділянці була відсутні. В той же час на підставі вищевказаного акту було складено протокол про адміністративне правопорушення в якому зазначається як на встановлений факт, що саме 20.06.2017 року ФОП ОСОБА_1 знято родючий шар ґрунту на земельній ділянці площею 21.6601 га, що суперечить не тільки дійсним обставинам справи, а й документам що складено відповідачами при виконанні владних повноважень.

Зазначає, що ні при складанні Акту перевірки дотримання вимог земельного законодавства від 20.06.2017 року ні при складанні Акту обстеження земельної ділянки ні він ні власник земельної ділянки не був присутній та не був жодним чином повідомлений про проникнення відповідачів на земельну ділянку, що перебуває у приватній власності.

Протокол про адміністративне правопорушення також жодним чином не відповідає ні обставинам справи ні вимогам чинного законодавства:

В протоколі про адміністративне правопорушення від 23.06.2017 року в порушення вимог ст. 256 КУпАП не вказано місце складення протоколу, а зазначається лише місто Київ також відсутні відомості про місце та час вчинення правопорушення.

Ч. 4 ст. 256 КУпАП передбачає обов'язок посадової особи, що складає протокол роз'яснити особі яка притягується до відповідальності права та обов'язки передбачені ст. 268 КУпАП, однак в порушення даної вимоги йому не тільки не було роз'яснено його права та обов'язки а й взагалі не було повідомлено про складання даного протоколу, так як його складали у його відсутність.

На другому аркуші протоколу про адміністративне правопорушення зазначається, що особу що притягується до адміністративної відповідальності повідомлено, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться о 15.00 год. 30.06.2017 року, однак Постанова про закриття справи та направлення матеріалів до Ірпінського ВП ГУ НП в Київській області датована 29.06.2017 року, тобто розгляд справи було проведено (без його відома та у його відсутність) за день до дати вказаної в протоколі яку, нібито, його повідомили.

В вищевказаних копіях документів, що були надіслані йому працівниками Головного управління Держгеокадастру у Київській області міститься також розрахунок розміру шкоди який навіть не містить дату складення розрахунку. П. 5 даного розрахунку зазначається, що на підставі акту перевірки дотримання вимог земельного законодавства було встановлено та взято до розрахунку, що площа, на якій виявлено зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) складає 21,6601 га, однак жоден документ не має підтвердження, що відповідачами проводилися заміри знятого ґрунтового покриву на земельній ділянці, що знято родючий шар ґрунту, та й взагалі виникають сумніви, що посадові особи якими складалися оспорювані документи взагалі виїздили та обстежували земельну ділянку, так як по перше на земельній ділянці з кадастровим номером НОМЕР_1 загальною площею 21,6601 га поверхневий шар ґрунту не знімався, а лише на частині земельної ділянки, що не перевищує 1 га. у відповідності до вимог ч.3 ст. 168 ґрунт (верхній шар торфу, так як родючого ґрунту на земельній ділянці не було) що знятий заскладований та зберігається в буртах у межах цієї ж земельної ділянки для подальшої рекультивації та підвищення продуктивності та родючості земельної ділянки.

Відтак і оспорювана постанова від 29.06.2017 року і документи на підставі яких вона прийнята не відповідають ні вимогам чинного законодавства ні дійсним обставинам справи.

Відповідно до вимог ст. 255 КУпАП протокол у справі про адміністративне правопорушення передбачене ст. 53-3 КУпАП має право складати громадський інспектор сільського господарства, в той же час протокол про адміністративне правопорушення № 98-ДК/001 П/07/01-17 від 23.06.2017р. складений Старшим державним інспектором у сфері державного контролю за виконанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель - начальником відділу контролю за використанням та охороною земель у Києво-Святошинському, Макарівському, Бородянському районах та мм. Бучі та Ірпені Головного управління Держгеокадастру у Київській області Терещенко М. М. та Державним інспектором у сфері державного контролю за виконанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель - головним спеціалістом відділу контролю за використанням та охороною земель у Києво-Святошинському, Макарівському, Бородянському районах та мм. Бучі та Ірпені Головного управління Держгеокадастру у Київській області Гаєвським І.В. які не є громадськими інспекторами сільського господарства. За таких умов оскаржувана постанова винесена не уповноваженою особою. Крім того, як вказувалося раніше, в порушення ст. 256 КУпАП, протокол про адміністративне правопорушення складався взагалі у відсутність особи, яка притягується до відповідальності а також даний протокол навіть не містить графи для підпису особи якій мали роз'яснюватися права (у випадку якщо його було б повідомлено про складення протоколу та він був би присутнім при його складанні). Права, передбачені ст. 268 КУпАП йому не роз'яснені, про що свідчить відсутність відповідно підпису в протоколі.

Вважає встановленим, що зняття та перенесення ґрунтового покрову земельної ділянки без спеціального дозволу ФОП ОСОБА_1 є недоведеним та непідтвердженим жодними належними доказами, а отже не доведено наявність події та складу правопорушення передбаченого ст. 53-3 КУпАП у його діях.

Вважає встановленими обставини щодо неправомірності як результатів так і самої перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об'єктом - земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 загальною площею 21,6601 га Проведеної Старшим державним інспектором у сфері державного контролю за виконанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель - начальником відділу контролю за використанням та охороною земель у Києво- Святошинському, Макарівському, Бородянському районах та мм. Бучі та Ірпені Головного управління Держгеокадастру у Київській області Терещенко М. М. та Державним інспектором у сфері державного контролю за виконанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель - головним спеціалістом відділу контролю за використанням та охороною земель у Києво-Святошинському, Макарівському, Бородянському районах та мм. Бучі та Ірпені Головного управління Держгеокадастру у Київській області Гаєвським І.В. 20.06.2017 року а також складання вищевказаними особами акту перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об'єктом - земельної ділянки від 20.06.2017 року, акту обстеження земельної ділянки від 20.06.2017 року протоколу про адміністративне правопорушення від 23.06.2017 року, розрахунку розміру шкоди, а відтак і винесення постанови №98-ДК/0008П/ОВ/01/-17 від 29.06.2017 року Заступником головного державного інспектора у сфері державного контролю за виконанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель - начальником Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області Постуліним О.С. є незаконним.

Оскільки оспорювана постанова №98-ДК/0008ПЮВ/01/-17 від 29.06.2017 року ґрунтується на результатах неправомірної перевірки від 20.06.2017 року та протоколу про адміністративне правопорушення від 23.06.2017 року які, як уже вказувалося раніше, складені особами які не мали на те повноважень, то і відповідно оспорювана постанова також є неправомірною та підлягає скасуванню.

У зв'язку з вищевказаним, просить визнати протиправними дії Старшого державного інспектора у сфері державного контролю за виконанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель - начальника відділу контролю за використанням та охороною земель у Києво-Святошинському, Макарівському, Бородянському районах та мм. Бучі та Ірпені Головного управління Держгеокадастру у Київській області Терещенко М. М.

Визнати протиправними дії Державного інспектора у сфері державного контролю за виконанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель - головного спеціаліста відділу контролю за використанням та охороною земель у Києво-Святошинському, Макарівському, Бородянському районах та мм. Бучі та Ірпені Головного управління Держгеокадастру у Київській області Гаєвського І.В.

Визнати протиправними дії Заступника головного державного інспектора у сфері державного контролю за виконанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель - начальника Управління з контролю за використанням та охороною земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області Постуліна О.С.

Визнати незаконною перевірку дотримання вимог земельного законодавства за об'єктом земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 загальною площею 21,6601 га.

Визнати протиправними результати перевірки дотримання вимог земельного законодавства за об'єктом - земельної ділянки з кадастровим номером НОМЕР_1 загальною площею 21,6601 га.

Визнати незаконною та скасувати постанову Головного управління Держгеокадастру у Київській області №98-ДК/0008П/ОВ/01/-17 від 29.06.2017.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив задоволити.

Представник відповідача Головного управління Держгеокадастру у Київській області в судовому засіданні позов не визнав, подав до суду письмові заперечення. Просив в позові відмовити.

Відповідач - державний інспектор у сфері державного контролю за виконанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Гаєвський І.В. в судовому засіданні проти позову заперечував.

Старший державний інспектор у сфері державного контролю за виконанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Терещенко М.М. в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце слухання справи повідомлявся належним чином, що підтверджується розпискою в матеріалах справи, причину неявки суду не повідомив.

Заступник головного державного інспектора у сфері державного контролю за виконанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Постулін О.С. в судове засідання не з'явився, про час, дату та місце слухання справи повідомлявся належним чином, що підтверджується розпискою в матеріалах справи, причину неявки суду не повідомив.

Суд, вислухавши учасників судового розгляду, дослідивши письмові докази по справі, вважає позов не підлягаючим до задоволення по слідуючих підставах:

В судовому засіданні встановлено, що за листом Ірпінського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області від 14.06.2017 №9007109/1007/01- 217 та на підставі наказу Головного управління від 15.06.2017 року № 98-ДК та у відповідності до вимог статей 6 та 10 Закону старшим державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель - начальником відділу контролю за використанням та охороною земель у Києво-Святошинському, Макарівському, Бородянському районах та м. Буча та Ірпені Головного управління Держгеокадастру у Київській області Терещенком Миколою Миколайовичем та державним інспектором у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель-головним спеціалістом відділу контролю за використанням та охороною земель у Києво-Святошинському, Макарівському, Бородянському районах та м. Буча та Ірпені Головного управління Держгеокадастру у Київській області Гаєвським Ігорем Володимировичем здійснено обстеження земельної ділянки з кадастровим номером: НОМЕР_1 загальною площею 21,6601 га, яка розташована на території Ірпінської міської ради Київської області за результатом якого складено акт обстеження земельної ділянки від 20.06.2017 року № № 98-ДК/13/АО/10/01/-17.

За результатами обстеження вищевказаної земельної ділянки з кадастровим номером: НОМЕР_1 встановлено порушення, а саме зняття поверхневого шару ґрунту (родючого шару ґрунту) на загальній площі 21,6601 га.

Державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель при складані акта обстеження земельної ділянки від 20.06.2017 року № 98-ДК/13/АО/10/01/-17 та акта перевірки дотримання вимог земельного законодавства з об'єктом - земельної ділянки від 20.06.2017 р. № 98-ДК/70/АП/09/01/-17 керувалися Положенням про Головне управління Держгеокадастру у Київській області затвердженого наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру від 17.11.2016 р. № 308 та Законом.

У відповідності до Закону та Інструкції з оформлення державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19.01.2017 р. № 6, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 07.02.2017 р. за № 173/30041 визначає порядок оформлення матеріалів у разі виявлення державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель порушень вимог земельного законодавства, їх обліку, розгляду, а також оскарження та контролю за провадженням у справах про адміністративні правопорушення, не зобов'язує ставити до відома власника або землекористувача та не визначає обов'язкову присутність останнього під час складання вищевказаних актів.

Твердження Позивача про те, що в Протоколі про адміністративне правопорушення від 23.06.2017 р. № 98-ДК/0010П/07/01 /-17 (далі- Протокол) не вказане місце та час вчинення адміністративного правопорушення у відповідності до вимог ч. 1 ст. 256 КУпАП, підлягають спростуванню, так як у Протоколі, вказано дата 23.06.2017 р. та місце його складання.

Також зазначено, що 20 червня 2017 р. фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 порушено та знято ґрунтовий покрив (родючого шару ґрунту) на земельній ділянці з кадастровим номером: НОМЕР_1 загальною площею 21,6601 га з цільовим призначенням для ведення особистого селянського господарства, без спеціального дозволу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері здійснення державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі.

Протокол про адміністративне правопорушення від 23.06.2017 р. № 98-ДК/0010П/07/01/-17 та Постанова про закриття справи від 29.06.2017 р. № 98-ДК/0008По/08/01/-17 складені відповідно до Інструкції з оформлення державними інспекторами у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель матеріалів про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства аграрної політики та продовольства України від 19.01.2017 р. № 6, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 07.02.2017 р. за № 173/30041, яка набрала чинності 10.03.2017 р., тому посилання позивача на порушення щодо оформлення матеріалів перевірки є необґрунтованими та безпідставними.

Розгляд справи про адміністративне правопорушення відбувся 23.06.2017 року в приміщенні Ірпінського відділу поліції за адресою: м. Ірпінь, вул. Мінеральна, 7а, за результатом чого було винесено постанову про закриття справи № 98-ДК/0008По/08/01/-17. Справа про адміністративне правопорушення розглядалась в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.

Особа, яка притягалася до адміністративної відповідальності, тобто Позивачеві було повідомлено, що розгляд справи про адміністративне правопорушення відбудеться 30.06.2017 р. о 15 год. 00 хв. у приміщенні головного управління Держгеокадастру у Київській області.

Представник позивача з'явився до Головного управління 30.06.2017 р. о 17 год. 15 хв. після закінчення робочого дня на що старший державний інспектор у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотриманням вимог законодавства України про охорону земель - начальник відділу контролю за використанням та охороною земель у Києво- Святошинському, Макарівському, Бородянському районах та м. Буча та Ірпені Головного управління Держгеокадастру у Київській області Терещенко Микола Миколайович повідомив останньому, що Постанова про закриття справи № 98-ДК/0008По/08/01/-17 складена та зареєстрована 30.06.2017 року в автоматизованій системі електронного документообігу «ДОК ПРОФтм».

Підставою закриття слугувало наявність в порушені ознак злочину, відповідальність за який передбачена статтею 239-1 Кримінального кодексу України, а саме незаконне заволодіння ґрунтовим покривом (поверхневим шаром) земель, якщо це створило небезпеку для життя, здоров'я людей чи для довкілля.

Враховуючи, що внаслідок зазначених дій спричинено матеріальну шкоду, яка у сто і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян, керуючись ст. 239-1 Кримінального кодексу України та ст. 253 та 284 КУпАП дана адміністративна справа підлягає закриттю та передачі матеріалів до Ірпінського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області.

За результатами розгляду справи про адміністративне правопорушення, Головне управління не притягувало позивача до відповідальності.

Постанова про закриття справи № 98-ДК/0008По/08/01/-17 складена заступником головного державного інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель - начальником Управління з контролю за використання та охоронною земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області Постуліним О.С. прийнята з дотриманням вимог чинного законодавства та є такою що не підлягає скасуванню.

Вищевказаною постановою встановлено, що гр. ОСОБА_1 заподіяно матеріальну шкоду на суму 513 463 грн. 83 коп. (п'ятсот тринадцять тисяч чотириста шістдесят три гривні вісімдесят три копійки), яка розрахована відповідно до Методики визначення розміру шкоди, заподіяної внаслідок самовільного зайняття земельних ділянок, використання земельних ділянок не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву (родючого шару ґрунту) без спеціального дозволу, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 25.07.2007 р. № 963.

При накладенні штрафу державний інспектор у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області керувався ст. 53-3 КУпАП.

Також посилання позивача на ст. 255 КУпАП з приводу, що протокол у справі про адміністративне правопорушення передбачений ст. 53-3 КУпАП мають право складати громадські інспектора сільського господарства підлягає спростуванню так як прямим обов'язком Держгеокадастру який визначений законодавством є забезпечення та реалізація держаного контролю, зокрема шляхом проведення перевірок.

Заступник головного державного інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель у Київській області - заступник начальника - начальник Управління з контролю за використання та охоронною земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області Постулін О.С. при складанні постанови про закриття справи від 29.06.2017 р. № 98-ДК/0008По/08/01/-17 діяв відповідно до вимог чинного законодавства України та в межах наданих повноважень.

Положенням про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 15, визначено, що Держгеокадастр здійснює свої повноваження безпосередньо і через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Головне управління Держгеокадастру у Київській області є територіальним органом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру та їй підпорядковане.

Відповідно до положення про Головне управління Держгеокадастру у Київській області затвердженого наказом Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру №308 від 17.11.2016 р. Головне управління відповідно до покладених на нього завдань здійснює державний нагляд (контроль) у частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності.

Закон України «Про державний контроль за використанням та охороною земель» від 19.06.2003 № 963-IV визначає правові, економічні та соціальні основи організації здійснення державного контролю за використанням та охороною земель і спрямований на забезпечення раціонального використання і відтворення природних ресурсів та охорону довкілля.

Згідно зі статтею 9 Закону, державний контроль за використанням та охороною земель, дотриманням вимог законодавства України про охорону земель і моніторинг ґрунтів здійснюються шляхом:

-проведення перевірок;

-розгляду звернень юридичних і фізичних осіб;

-участі у прийнятті в експлуатацію меліоративних систем і рекультивованих земель, захисних лісонасаджень, протиерозійних гідротехнічних споруд та інших об'єктів, які споруджуються з метою підвищення родючості ґрунтів та забезпечення охорони земель;

-розгляду документації із землеустрою, пов'язаної з використанням та охороною земель;

-проведення моніторингу ґрунтів та агрохімічної паспортизації земель сільськогосподарського призначення.

Статтею 10 Закону України «Про державний контроль та використанням та охороною земель» визначаються повноваження державних інспекторів у сфері державного контролю за використанням та охороною земель та дотриманням вимог законодавства України про охорону земель, зокрема складати акти перевірок чи протоколи про адміністративні правопорушення у сфері використання та охорони земель і дотримання вимог законодавства про охорону земель та розглядати відповідно до законодавства справи про адміністративні правопорушення, а також подавати в установленому законодавством України порядку до відповідних органів матеріали перевірок щодо притягнення винних осіб до відповідальності.

Виходячи з вищевикладеного при здійсненні перевірки дотримання вимог земельного законодавства, як відповідно до своїх повноважень керувалися ст.10 Закону України «Про Державний контроль за використанням та охороною земель».

А тому доводи позивача щодо неправомірних дій Головного управління при проведенні перевірки всупереч Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» підлягають спростуванню, так як у здійсненні своєї діяльності Державні інспектори у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель Головного управління Держгеокадастру у Київській області не керувалися даним Законом, оскільки перевірка проводилась не суб'єкта господарювання, а земельної ділянки як об'єкта державного контролю та охорони.

Ст. 244 КУпАП установлено, що центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері нагляду (контролю) в агропромисловою комплексі, розглядає справи про адміністративні правопорушення, пов'язані з порушенням законодавства у сфері використання та охорони земель і порядку та умов ведення насінництва та розсадництва, правил технічної експлуатації самохідних сільськогосподарських машин і правил техніки безпеки під час їх експлуатації.

Стаття 7 КУпАП передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.

Відповідно до положень ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування кожної обставини справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно положень ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних засобів, що мають функції фото і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ст. 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, зокрема: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Відповідно до Положення про Державну службу України з питань геодезії, картографії та кадастру, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14.01.2015 № 15, Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства і який реалізує державну політику у сфері топографо-геодезичної і картографічної діяльності, земельних відносин, землеустрою, у сфері Державного земельного кадастру, державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій і форм власності, родючості ґрунтів.

Відповідно до положення про Головне управління Держгеокадастру у Київській області, затвердженого наказом Держгеокадастру від 17.11.2016 № 308, завданням Головного управління Держгеокадастру у Київській області є реалізація повноважень Держгеокадастру на території Київської області, а в частині реалізації державної політики у сфері державного нагляду (контролю) в агропромисловому комплексі в частині дотримання земельного законодавства, використання та охорони земель усіх категорій та форм власності, родючості ґрунтів - також і на території м. Києва, у складі якого створено Управління з контролю за використанням та охорони земель, до якого входять Державні інспектора у сфері державного контролю за використанням та охороною земель і дотримання вимог законодавства України про охорону земель.

Позивач вказує, що дана постанова була винесена 29.06.2017 року, а його було повідомлено про розгляд справи на 30.06.2017 року о 15-00 год. Однак, в даній постанові було допущено описку в даті винесення, що і підтвердив в судовому засіданні державний інспектор Гаєвський І.В.

З вищевикладеного вбачається, що постанова була винесена відповідно до вимог чинного законодавства України та в межах наданих повноважень, а тому в задоволенні позовних вимог слід відмовити.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 53-3, 244, 253, 256, 268, 284 КУпАП, ст.ст. 241,243,244 КАС України, суд, -

вирішив:

В задоволенні позову ОСОБА_1 - відмовити.

Повний текст рішення буде виготовлено на протязі десяти днів.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Ірпінський міський суд Київської області шляхом подачі в 30-денний строк з дня виготовлення повного тексту рішення апеляційної скарги. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом тридцяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя: Л. П. Саранюк