
Справа № 129/451/18
Провадження по справі № 2-а/129/46/2018
У Х В А Л А
12.03.2018 року м. Гайсин
Суддя Гайсинського районного суду Вінницької області Дєдов С.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Гайсинського об’єднаного Управління пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язати вчинити певні дії,-
Установив:
23.02.2018 р. ОСОБА_1 подав позов до Гайсинського об’єднаного Управління пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язати вчинити певні дії.
Справа підлягає передачі на розгляд Вінницького окружного адміністративного суду з таких міркувань.
15.12.2017 р. набрала чинності (введена в дію) нова редакція КАС України.
Згідно із п.12) ч.1 Розділу ХІІ «Перехідні положення» КАС України заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання ним чинності, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу;
Згідно із п.10 ч.1 Розділу ХІІ «Перехідні положення» КАС України справи в судах першої та апеляційної інстанції, провадження у яких відкрито до набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Ч.3 ст.3 КАС України передбачає, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Згідно зі п.1 ч.1 ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до ч.1 ст.20 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні:
1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;
2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо:
оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій;
уточнення списку виборців;
оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум;
оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб;
3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо:
примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства;
примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України;
затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні;
затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію;
4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
За ч.2 ст.20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті, зокрема, справи у спорах фізичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішення, дій чи бездіяльності (п.1 ч.1 ст.19 КАС України).
Відповідно до ч.6 ст.7 КАС України у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права). Аналогія закону та аналогія права не застосовується для визначення підстав, меж повноважень та способу дій органів державної влади та місцевого самоврядування.
Відповідно до п.2) ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Згідно з ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Відповідно до п.1 ч.3 ст.317 КАС України порушення норм процесуального права є обов’язковою підставою для скасування судового рішення та ухвалення нового рішення суду, якщо справу розглянуто неповноважним судом.
Оскільки 15.12.2017 р. набрала чинності (введена в дію) нова редакція КАС України, за якою усі адміністративні справи розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, згідно із чинною на цей час редакцією ст. 20 КАС України усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб із суб’єктами владних повноважень з приводу обчислення, перерахунку пенсій відносяться до предметної юрисдикції окружних адміністративних судів і не підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам, а ОСОБА_1 подав позов до Гайсинського об’єднаного Управління пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язати вчинити певні дії - 23.02.2018 року, то вказана позовна заява належить до предметної юрисдикції (підсудності) Вінницького окружного адміністративного суду, а тому адміністративну справу за позовом ОСОБА_2 необхідно передати на розгляд Вінницького окружного адміністративного суду адміністративного суду для вирішення її по суті.
Таким чином, з 15.12.2017 р. вирішення цієї справи встановленим законом (повноважним) судом можливо лише будь-яким складом Вінницького окружного адміністративного суду, а будь-який склад Гайсинського районного суду Вінницької області як адміністративного не є повноважним, що викликає необхідність передати справу на розгляд суду, встановленого законом.
Керуючись ч.1 ст.29 КАС України у взаємозв’язку з ч.6 ст.7 КАС України, -
Ухвалив:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Гайсинського об’єднаного Управління пенсійного фонду України у Вінницькій області про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язати вчинити певні дії, - передати Вінницькому окружному адміністративному суду.
Ухвала може бути оскаржена протягом п’ятнадцяти днів до Вінницького апеляційного адміністративного суду.
Суддя: