
НОВОСАНЖАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
справа №542/249/18
провадження №2-а/542/24/18
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 березня 2018 року селище ОСОБА_1
Суддя Новосанжарського районного суду Полтавської області Лизенко А.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_2 до Стовбино-Долиньскої сільської ради Новосанжарського району Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В :
28.02.2018 року представник позивача звернувся до суду з позовом про визнання протиправним та скасування рішення 29 позачергової сесії Стовбино-Долинської сільської ради Новосанжарського району Полтавської області від 16.02.2018 року в частині відмови надання дозволу на розробку проекту землеустрію щодо відведення земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує чи належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.19 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема спорах фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Статтею 20 КАС України встановлено розмежування предметної юрисдикції адміністративних судів та визначено виключний перелік справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Як передбачено ч.1 ст. 20 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 2) адміністративні справи, пов’язані з виборчим процесом чи процесом референдуму, щодо: - оскарження рішень, дій чи бездіяльності дільничних виборчих комісій, дільничних комісій з референдуму, членів цих комісій; - уточнення списку виборців; - оскарження дій чи бездіяльності засобів масової інформації, інформаційних агентств, підприємств, установ, організацій, їх посадових та службових осіб, творчих працівників засобів масової інформації та інформаційних агентств, що порушують законодавство про вибори та референдум; - оскарження дій чи бездіяльності кандидата у депутати сільської, селищної ради, кандидатів на посаду сільського, селищного голови, їх довірених осіб; 3) адміністративні справи, пов’язані з перебуванням іноземців та осіб без громадянства на території України, щодо: - примусового повернення в країну походження або третю країну іноземців та осіб без громадянства; - примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі України; - затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; - продовження строку затримання іноземців або осіб без громадянства з метою їх ідентифікації та (або) забезпечення примусового видворення за межі території України; - затримання іноземців або осіб без громадянства до вирішення питання про визнання їх біженцями або особами, які потребують додаткового захисту в Україні; - затримання іноземців або осіб без громадянства з метою забезпечення їх передачі відповідно до міжнародних договорів України про реадмісію; 4) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, визначених пунктами 1-3 частини першої цієї статті.
Вимоги, заявлені позивачем не відносяться до визначеного ч.1 ст. 20 КАС України переліку справ.
Таким чином, розгляд вказаного спору не відноситься до предметної юрисдикції місцевих адміністративних судів.
Відповідно до ч.2 ст.20 КАС України окружним адміністративним судам підсудні всі адміністративні справи, крім визначених частиною першою цієї статті.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.29 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі суд встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
На підставі вищенаведеного, керуючись ст. ст. 19, 20, 29, 241-256 КАС України, суддя
У Х В А Л И В:
Передати на розгляд Полтавського окружного адміністративного суду матеріали адміністративного позову ОСОБА_2 до Стовбино-Долиньскої сільської ради Новосанжарського району Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов’язання вчинити дії.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Новосанжарський районний суд Полтавської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п’ятнадцяти днів з дня складання цієї ухвали.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями).
Суддя А.В.Лизенко